Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Swiss Arms Black Eagle M6 [CG] / M50 [DE] / Master Sniper M324 [UTG] / Steyr SSG69 P2 [ASG-DK]


Recommended Posts

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oooo w mordę :|

 

Wygodniej jest dla Ciebie posiadać większy ciężar przy kolbie (na ramieniu)' date=' czy przy końcu łoża?[/quote'] Według mnie w kolebie ponieważ replikę łatwiej unosić do góru i celować, przy dociążonej lufie często kierujemy relikę w dół.

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio zrobiłem sobie dwójnóg i body maskujące na replike. Jako że waga znów się powiększyła, a średnio uśmiecha sie bieganie z 5kg klockiem :D , to usunąłem mniejszy (wcześniej dorobiony) ciężarek z wnęki nad szyną dolną. Nie uważałem i nadal nie uważam że jest sens w dociążaniu samej kolby..... jednak jak kto woli i jak komu wygodniej :wink:

 

Swoją drogą na zbrojowni ciekawą dosyć ofertą jest APS2 + bipod + luneta 4x32 na wysokim montażu + GRATIS 1800 szt. kulek 0,28g G&P. Coprawda wolałbym raczej niski montaż, ale cena 549 zet to całkiem dobra oferta. Za lunetke 3-9x40 trzeba dopłacic 40zet. W sumie w tych samych piniądzorach można skompletować to samemu, ale jak ktoś nie chce szukać, to ma wszystko w jednym miejscu.

Link to post
Share on other sites

Fakt jak masz kupić aluminiowy który przywieziesz w częściach ze strzelanki - to sie zgodze. Ja zrobiłem stalowy, na nózkach z roweru :D Ciężki troche jest i nieregulowany na długość ale nie ma szans na połamanie. A bipod swoją drogą przydaje sie jak leżysz na ziemi.

Link to post
Share on other sites
Fakt jak masz kupić aluminiowy który przywieziesz w częściach ze strzelanki - to sie zgodze. Ja zrobiłem stalowy, na nózkach z roweru :D Ciężki troche jest i nieregulowany na długość ale nie ma szans na połamanie. A bipod swoją drogą przydaje sie jak leżysz na ziemi.

 

możesz wrzócić zdjęcie swojej repliki??

jestem ciekaw efektu :)

 

Edit by Medi. Podpisowi mówimy NIE, bo mi sie forum rozjeżdża ;]

Link to post
Share on other sites

Co do końcówki na atrapie tłumika, to znalazłem w szopie u znajomego idealną zaślepkę. Ale zmieniałem atrape tłumika po zmianie lufy na DŁUŻSZĄ, a zaślepkę po prostu przełożyłem. Jako że nie miałem pod ręką odpowiedniego kleju, zastosowałem tymczasowo CTI (czyt. czarna taśma izolująca :wink: ) stąd ten ciekawy efekt. Pierwszą strzelanke przetrzymało, ale na pewno to poprawie.

A tak btw to do dwójnogu jednak trzeba założyć sprężyny, na razie nożki chodziły raczej ciężko na zakontrowanych śrubach, nic sie samo nie rozkładało nawet podczas biegu, ale po kilku rozłożeniach niestety sie to wyrabia minimalnie.

A poza tym moja "bejbe" ma bez podkładek na kolbie dokładnie 121cm (lufa 600mm).

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że można kupić bipoda, to nie problem, kwestia tylko wydania tych 140 zet które można przeciez przeznaczyć na coś innego. Moj bipod to było kilka godzin zabawy przy majsterkowaniu, koszt żaden - a bipod jako taki jest, swoje zadanie spełnia i w sumie o to chodzi. Kiedyś jak będe miał za duzo kasy to też bym sobie kupił dwójnóg za 140.

 

Co do lunety to jest Tasco 3-9x40 z nakładką dorabianą, żeby światło nie raziło przy dużym nasłonecznieniu.

Link to post
Share on other sites

Mendi a tak na marginesie zrobić bipod porządny ,to świetnie wychodzi z kawałka kontownika i stopek do podtrzymywania bramy blokowej czy tam garażowej jak kto woli po super wykonaniu niewidać nawet że to samoróba w przeciwieństwie do twojego prowizorycznego bipodu !!! tylko nie zapomni zrobić ogranicznika,i przesuń jedną sprężyne żeby się sam nie składał po rozłożeniu, tak więc wal do castoramy i bierz 2 szt. po 6zł rozmiarów jakie ci pasują !!! pozdrawiam ! Acha i odrazu kup rurke fi 6mm poprzeszlifowaniu wyciorem i papierem 600-ką na tokarce świetnie się sprawuje ! puszke po piwku z 30m to nie problem i do tego przebija 1-ną ścianke ! to taka castoprecka ale daje rady jak nie jedna kupna ,np do mojego clasica emki zamowiłem precke i przyszła krzywa,reklamacji nie uwzględnili bo stwierdzili że wygięcie mechaniczne hehe w dupie mam te parówy zrobiłem do emki też i śmiga jak ta lala !

 

[ Dodano: Sro 08 Lis, 2006 ]

KULEK UżYWAM XTREME 0.28G !

 

/ /

[ * * ]

(> >}

uUu

U

Link to post
Share on other sites

wytłaumacz mi po co szlifować casto precke??

ja bez tego używam takiej i działa bez zarzutu

co do bipoda ze stopek pod drzi to jest jedem minus,że nie jest regulowana i zapomniałeś dodać,że terzeba potem wszystko przemalowac jakimś matem bo oczywiście wszystkie części są w metaliku.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Obas jeśli zrobiłeś bipod z castorurek, nóżek do bram i płaskownika to chwała ci za to i niech ci bóg w dzieciach wynagrodzi. Zawsze wychodziłem z założenia że rzecz ma spełniać swoje funkcje, o odczuciach estetycznych zawsze można pomyśleć później, tak że sporo można jeszcze poprawić.

 

Moj prowizoryczny bipod, nawet taki jaki jest obecnie, spełnia swoje zadanie, sprężyny (o dziwo) nawet wiem jak założyć, ograniczniki - są! a z castolufą nie kombinuje bo mam akurat założoną precke CA ( na szczęście przyszła prosta :wink: ). O nóżkach do bram też kiedyś myślałem, ale zrobiłem inaczej, nie ma przecież jednego patentu. Niewykluczone że w zimie powróce do tego pomysłu. Jeśli możesz to zamieść kilka zdięć bipodu twojej produkcji - wydaje mi się że widziałem to to na zdięciu grupowym WSS, ale pewności miec nie mogę.

 

A poza tym to dzięki za spostrzeżenia,

Piz i niech szmoc będzie z TObą

Link to post
Share on other sites

Mendi jemu z castolufkami chodziło o to, żebyś sobie takową wsadził do guna jako preckę :) On nie robił z nich bipoda. Bipoda zrobił z nóżek pod bramę, które o ile pamiętam są dużej średnicy i zrobione z dość cienkiego aluminium - Twoje rozwiązanie wydaje się trwalsze.

Link to post
Share on other sites

tak jest na zdięciu grupowym WSS właśnie trzyma koleś mojego klamotka na zdięciu , a do tego drodzy koledzy pękła mi prowadnica sprężycy, po otwożeniu praktycznie nierozbieralnego cylindra okazało sie strasznym badziewiem ,nie dziwie sie że pękła jak pozostałą część prowadnicy złamałem

w palcach, ale dotoczył mi tokaż z mosiądzu ta napewno nie pęknie ! a ogółem na forum jestem obas sam niewiem dlaczego hehe w rzeczewistości KOREK . Pozdrawiam serdecznie !

 

[ Dodano: Wto 14 Lis, 2006 ]

piąte zdięcie to moja klamociarka z bipodem z tych od bram ! http://foto.onet.pl/CicCOFd8VmRRZVBtV2lba1...1Q6Bn5XYg0tAQ==

 

[ Dodano: Wto 14 Lis, 2006 ]

też na zdięciu widać tłumik ognia który też dorobiłem z metalu !

 

[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 ]

Chłopaki ale teraz bez obrazy nigdy !ale to nigdy nie kupił bym chociaż mam kasiorke Maruzena stockowego ,przecież to pluje a nie strzela ! a co do wykonania to nie jest rewelka ! nie ma to jak ASP 2 DE hehe !!! 30 m puszeczke od piwka za każdym razem przebija oczewiście jedną ściankę !!! pozdrawiam i żałuje że miałem przyjemność postrzelać z ASP 2 Maruzen !

STRASZNY KLAMOT DOBRY NA śCIANE !! :wink:

 

[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 ]

Poprostu zepsułem sobie dzień !

 

[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 ]

Bez obrazy użytkownicy ASP 2 Maruzen po tuningu !!!

Link to post
Share on other sites
Mendi jemu z castolufkami chodziło o to, żebyś sobie takową wsadził do guna jako preckę :) On nie robił z nich bipoda. Bipoda zrobił z nóżek pod bramę, które o ile pamiętam są dużej średnicy i zrobione z dość cienkiego aluminium - Twoje rozwiązanie wydaje się trwalsze.

 

ale z tymi preckami trzeba i tak uważać bo w niektórych kulka ma za dużo luzu9 i sama się przetaczaq pod wpływem grawitacji) a przez niektóre wogle nie przechodzi nawet pod wpływem sprężonego powietrza

dlatego wybierając lufe kulka musi bez większego problemu wejść.

Sam takiej używam a co:P

Link to post
Share on other sites

Paul ja wyrałem specialnie taką co kulka nie przechodzi oby precyzyjnie na maszynie wyszlifować i jest ok. Nie widze różnicy pomiędzy kupioną w sklepie

jedynie jak wspomniałem wcześniej to materiałem się różnią ! pozdrawiam szanowne grono ASG !!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Broń ma dużo zalet jak na taką kalasę replik. Po pierwsze jest stosunkowo tania jak na broń wykonaną w bardzo dużej części metalu(metalowe nie jest łoze i el. mechanizmu spustowego) Osiągi ma przyzwoite ale pod warunkiem,że masz farta wyciągając broń z pudełaka, albo wprowadzając kilka uleprzeń w stylu uszczelnienia hu i włożenia precki. Jest dość Ciężka i dobrze leż na ramieniu. I jak masz lunetę i bipoda to broń jest naprawdę dobrym parterem :twisted:

Jej minusem jest 330 fps(dane wg. producenta w rzeczywistości ma koło 310) i brak jakiego kolwiek pasującego zestawu do tuningu. Kolejnym minusem jest mocowane zaweszenia, bo jest ono nietrwałe i po prostu może się zerwać.

Tyle odemnie pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...