Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

W końcu się zebrałem i porobiłem fotki mojej M-ki z Li-Polem w prowadnicy kolby.

Fotki dla tych co nie wierzą/nie wiedzą czy Li-Po wejdzie do prowadnicy kolby teleskopowej. Prowadnica kolby jest od stockowego Tokio Marui , nie robiłem praktycznie żadnych przeróbek w samej prowadnicy, musiałem jedynie przypiłować tylną część body aby kable się zmieściły i trzpień trzymający kolbę w kupie z body (za pomocą śruby).

FOTY:

1. Li-Po G&P 7,4V 15C (nie jest to jakiś wypas ale wystarcza), taka jak tu: -=( KLIK )=-

dscn5969.th.jpg

2. Przy złożonej kolbie trochę wystaje (ok. 3cm).

dscn5972.th.jpg

3. Kolba rozłożona (2 stopnie), jak widać bateria spokojnie się w niej mieści, kable ładnie schowane.

dscn5973z.th.jpg

4. Tak to wygląda od tyłu (sorki za jakość fotki, ale mam aparat "dla małp" :))

dscn5975c.th.jpg

 

Generalnie ze zmieszczeniem baterii w prowadnicy nie ma najmniejszego problemu, miejsca jest wystarczająco. Kabelki można ładnie ułożyć, tak aby nic nie wystawało. Stopka kolby by tu jeszcze pomogła, ale takowej nie posiadam :P

Co do osiągów baterii to za wiele na razie nie mogę powiedzieć, bo nie testowałem jej jeszcze w polu, ale w warunkach domowych ROF był na przyzwoitym poziomie, porównywalnie z 9,6V RC Sanyo. Moje m4 to stock G&P.

Podłączyłem też buzzer, ale ma dwie wady:

1. Jest za duży do prowadnicy.

2. Przy naciśnięciu spustu reaguje na chwilowy spadek napięcia i wyje jak diabli :twisted: .

Także strzelanie z podłączonym buzzerem mija się z celem.

Edited by BMP_Mad_Max
Link to post
Share on other sites

 

Podłączyłem też buzzer, ale ma dwie wady:

1. Jest za duży do prowadnicy.

2. Przy naciśnięciu spustu reaguje na chwilowy spadek napięcia i wyje jak diabli :twisted: .

Także strzelanie z podłączonym buzzerem mija się z celem.

 

 

Kolejny taki sam problem z tym szajsem jak u mnie. Kocur 666 - podłączyłem lipola DualSky 11.1V 4400 mAh :-F , świeżutko ściągniętego z ładowarki. Dalej pika ..grrrrr

Link to post
Share on other sites

Witam,

W końcu się zebrałem i porobiłem fotki mojej M-ki z Li-Polem w prowadnicy kolby.

Fotki dla tych co nie wierzą/nie wiedzą czy Li-Po wejdzie do prowadnicy kolby teleskopowej. Prowadnica kolby jest od stockowego Tokio Marui , nie robiłem praktycznie żadnych przeróbek w samej prowadnicy, musiałem jedynie przypiłować tylną część body aby kable się zmieściły i trzpień trzymający kolbę w kupie z body (za pomocą śruby).

FOTY:

1. Li-Po G&P 7,4V 15C (nie jest to jakiś wypas ale wystarcza), taka jak tu: -=( KLIK )=-

dscn5969.th.jpg

2. Przy złożonej kolbie trochę wystaje (ok. 3cm).

dscn5972.th.jpg

3. Kolba rozłożona (2 stopnie), jak widać bateria spokojnie się w niej mieści, kable ładnie schowane.

dscn5973z.th.jpg

4. Tak to wygląda od tyłu (sorki za jakość fotki, ale mam aparat "dla małp" :))

dscn5975c.th.jpg

 

Generalnie ze zmieszczeniem baterii w prowadnicy nie ma najmniejszego problemu, miejsca jest wystarczająco. Kabelki można ładnie ułożyć, tak aby nic nie wystawało. Stopka kolby by tu jeszcze pomogła, ale takowej nie posiadam :P

Co do osiągów baterii to za wiele na razie nie mogę powiedzieć, bo nie testowałem jej jeszcze w polu, ale w warunkach domowych ROF był na przyzwoitym poziomie, porównywalnie z 9,6V RC Sanyo. Moje m4 to stock G&P.

Podłączyłem też buzzer, ale ma dwie wady:

1. Jest za duży do prowadnicy.

2. Przy naciśnięciu spustu reaguje na chwilowy spadek napięcia i wyje jak diabli :twisted: .

Także strzelanie z podłączonym buzzerem mija się z celem.

 

 

Właśnie mam podobne przemyślenia co wykombinować. Obecnie mam kolbę SF od King Arms na te małe specjalne baterie, jednakże będę zmieniał kolbę UBR Magpul.

Po za tym w lutym tuning w AsgShop do 450-470 Fps

 

I tutaj pytanie gdzie wywalić baterię ?

 

Jeżeli jedyną opcją jest prowadnica, to co polecacie, widziałem 1100mAh 15C z King Arms, tylko jaką do tego ładowarkę?

 

Jako że jestem jeszcze zielony z Lipo mam pytanie w jakim celu używane są też różne alarmy, co to oznacza, że "ładunek spadnie do niebezpiecznej granicy, włączy się dość głośny alarm. "

 

To że jak będę dłuższy czas, miesiąc, dwa nie będę używał baterii to zacznie wyć i jak jej nie podładuję to coś się jej stanie ? Tak samo w walce jak zacznie wyć a będę dalej strzelał to będzie problem ?

Link to post
Share on other sites

ładowarka: temat jst, poczytac

 

niebezpieczna granica to niby 3v na celę. ale ja rozładowałem nie raz do 2,78v na celę i po naładowaniu miał pełną pojemnosć. ( zalezy od pakietu)

 

po strzelance buzer odpinasz od baterii on też ciagnie prąd...

co 3 tyg. warto strzelić cykl baterii na ładowarce.

Link to post
Share on other sites

ładowarka: temat jst, poczytac

 

niebezpieczna granica to niby 3v na celę. ale ja rozładowałem nie raz do 2,78v na celę i po naładowaniu miał pełną pojemnosć. ( zalezy od pakietu)

 

po strzelance buzer odpinasz od baterii on też ciagnie prąd...

co 3 tyg. warto strzelić cykl baterii na ładowarce.

 

Nie no ok rozumie, tylko po co ten buzer ... to jakiś bezpiecznik z info że trzeba batkę wymienić bo inaczej ją uszkodzimy ?

 

Rozumiem, że cykl ładowanie/rozładowanie jest w celu zachowania jak największej stałej pojemności baterii ?

Link to post
Share on other sites

ad.2'

Z tego co czytałem w instrukcji obsługi NiMH i NiCd, to gdy się je ładuje do około 30%, proces samorozładowania następuje bardzo wolno, i można je bez uszkodzenia przechowywać do około 6 miesięcy. No i do tego w dobrych ładowarkach są specjalne programy, które ładują w ten sposób, żeby baterię można było przechować z jak najmniejszymi stratami.

Link to post
Share on other sites

Kurde nie wiem czy to ja mam dobre buzzery czy wy jakies trefne ale u mnie w obu replikach nic nie wyje ...

Jedna m120, lipol 11.1 2200 z silnikiem z magnesami neodymowymi.

Druga - kosiarka na m90, lipol 7.4 2200 na guarderze hi speed revolution.

Bez bezpiecznikow z wymienionym okablowaniem i Deansami.

 

Jak nie zapomne sparwdze 7,4 podpiety pod m120 czy bedzie zmieniac kolor przy strzale. Moze ze slabszym pakietem bedzie wyc. A moze macie pakiety gdzie ktoras cela jest walnieta i dlatego wyje ?

Link to post
Share on other sites

Panowie, który z tych pakietów będzie odpowiedniejszy do Sp120 Guardera, łożyskowanie na prowadnicy i głowicy tł. , silnik stokowy JG IIGen, kable modelarskie 1,5mm ?

 

http://www.nastik.pl/polyquest-1800mah-2s1p-p-2635.html

 

http://www.nastik.pl/dualsky-2200mah-2s1p-p-1225.html

 

http://www.nastik.pl/dualsky-2200mah-2s1p-p-2394.html

 

W temacie przeczytałem że Lipol 7,4 odpowiada Ni-Mh 9,6 więc napięcie powinno wystarczyć... :roll:

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że samo napięcie jak i pojemność będą odpowiednie?

Mam jeszcze pytanko odnośnie tych buzzerów. Jako że miejsca w chwycie mam niewiele ciekawy jestem jak sprawdza się patent z podpinaniem buzzera na respie itp.

Czy to wystarczy aby nie uszkodzić pakietu?

Link to post
Share on other sites

A ja mam taki problem, potrzebuję lipolka do około 200zł - koszta ładowarek i osprzętu pominę, który będzie wydajny, dawał reakcję na spust niczym systema PTW i ogólnie nie był to jakiś syf z połączonych 3 akumulatorków telefonowych. Replika AKM cymy, 95% stock, m150, kable niskooporowe.

Link to post
Share on other sites

Witam jako że w augu za dużo miejsca nie ma to mam pytanko mam auga planuje wpakować m150 obecnie zależnie od humoru siedzi m130-m140 i chce kupic lipka 11.1 i zastanawiam się nad 2ma modelami wiem ze dualsky są ok bo się ludzie wypowiadali z tymi drugimi nie wiem

 

Pierwszy pojemność ta sama tyle ze 33C dualsky ma 28

Lipolek 33c Ray Gold

 

 

 

druga (dualsky)

 

 

Dualsky 11.1v 28c

 

taka sama pojemność mniej C no i znajomy sie w sklepie pytał powiedzieli ze te 33c lepsza no a cena ta sama wiec raczej by kitu nie pociskali mówią że do rc ludzie biora wiecej tych ray gold ( 33c) ale te dualsky tez sie fajnie sprzedają.

 

Teraz do was kieruje pytanko która lepsza którą wybrać ? o gb mi tu nie snujcie wsio wytrzyma ;) zalezy mi na wytrzymałosci realnej batki moze ktos ma moze powiedziec conieco itp ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...