Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Siema , odrazu na wstępie chciałbym powiedzieć Wam że mało się znam na bateriach li-po , dopiero moja wiedza się poszerza , bo czytam i czytam artykuły.

 

Ogólnie zakupiłem baterię Li-po

http://allegro.pl/item1172371095_lipol_220...igy_li_pol.html

Oraz ładowarkę

http://allegro.pl/item1166020185_ladowarka...s_zasilacz.html

A do tego

http://allegro.pl/item1164491424_miernik_n..._tester_4s.html

 

Gdy paczka doszła , podłączyłem baterię do ładowania , i czekałem aż zgaśnie zielona dioda na ładowarce , gdy tak się stało , odłączyłem baterię i zaczełem pierwsze testy , (podłaczony miernik napięcia ) na single wszystko jest okej , tylko podczas serii auto gdy skończe zapala się środkowa dioda na czerwono i jest piiip , dosłownie na 0.5 sekundy i jest nadal w pożądku .. Czy coś jest nie tak ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Podczas strzalu pakiet jest obciazany i chwilowe napiecie na pakiecie moze spasc do poziomu kiedy miernik sygnalizuje przeladowanie.

Oczywiscie jak puscisz spust - napiecie wraca do normy (nie jest obciazony pakiet).

Dlatego wiekszosc pakietow o niskiej pojemnosci daje taki efekt - przy podlaczonym non stop mierniku piszcza.

Dlatego lepiej jest sprawdzac pakiet co jakis czas (albo wiedziec na ile kulek starczy przy danej replice) niz nosic go podlaczonego non stop.

Link to post
Share on other sites

Nie malej pojemnosci, a wydajnosci. Sa pakiety 500mAh ktore pociagna tuningowane repliki :P Liczy sie napiecie i natężenie jakie pakiet daje. Rozwiazaniem jest kupienie mosfeta z bezpiecznikiem zabezpieczajacym przed rozladowaniem, badz kupienie lepszej batki. Twoja batka ma 20-30C wiec teoretycznie powinno być ok do wiekszosci replik.

 

Innym powodem z ktorym sie zetknelem z takim pikaniem byly luzy na stykach przy lipo guardzie, jesli jest slabo wsadzony przy strzale sa male drgania ktore moga powodowac jego odlaczenie na ulamek sekundy i reset - moze smieszne ale prawdziwe :)

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanko, mianowicie kupiłem taką oto ładowarkę http://www.madonion.eu/Ladowarka_Mystery_d...111V_p1048.html do baterii 7.4V, 1280 mAh, 20C podładuje ta ładowarką moją baterię? Czy ładowarka sama zaprzestanie ładowania baterii czy mam wyliczyć sobie ze wzoru ile ma się ładować ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi !

Pozdrawiam !

Ładowarka mikroprocesorowa z do 2 i 3-ogniwowych pakietów Li-Po (litowo-polimerowych). Posiada wskaźniki diodowe informujące o trwaniu i zakończeniu procesu ładowania.

boli czytanie ?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie boli... Tylko grzecznie zapytałem czy podładuję moją baterię tą ładowarką i czy trzeba liczyć ze wzoru czy poprostu ładowarka wyłączy się gdy bateria się naładuje ... Także dziękuję za udzielenie odpowiedzi jakże kompletnej do mojego pytania Panie seger

Link to post
Share on other sites

Witam, dziś zakupiłem pakiet lipo 11,1v 1500 20C firmy GE POWER. Sprawdziłem dźwiękiem i tym drugim "pikaczem" z wyświetlaczem, pokazało że mam 11,6 i 3,5 oraz komunikat OK więc jest chyba w normie? Dodam że bateryjka jest prosto od producenta.

 

I jeszcze jedno zamierzam regulaminowo korzystać z tych baterii i tu jest pytanie która ładowarka do 100zł może być na tyle dobra?

 

i jakie są graniczne voltaże tych lipolów.

Link to post
Share on other sites

Kolega przyniósł pakiet Pelikan G2 26C 7,4V rozladowany mniej wiecej do 1,5V i 0,5V. Pakiet zreanimowany bez wiekszego problemu, nie spuchl, najprawdopodobniej stracil pojemnosci do jakis 2000mAh, dokladniejsza pojemnosc podam jak ladowarka skonczy go mielic. :) Myslalem ze przy tak glebokim rozladowaniu bedzie o wieeeele gorzej...

Link to post
Share on other sites

Agata, po zrobieniu zwarcia spalil sie kabel zwarciowy, a pakiet spuchł i sie rozszczelnil - zero ognia :) Trzeba by go przeladowac ostro, a to wcale nie takie latwe, bo raz ze ryzykujesz ladowarke, a dwa ze pelikany moga brac do 7C bez uszkodzenia...

Link to post
Share on other sites

Sygnatura użytkownika Agata: "Wbrew mylącemu nickowi, jestem mężczyzną! "

 

 

ja stosuję li-po ( w zależności który złapię pierwszy :) ) 4400mAh 35/60C 3700mAh 35/60C lub 3700mAh 30/60C. wszystkie to 11,1v . Uciągną każdą sprężynę :)

3700mAh mieszczą się do stałej kolby w mp5 :P

Link to post
Share on other sites

chłopaki, widzę że nadszedł ten czas gdy li-po wita nas. Poczytalem, poszukałem, i nadal nie wiem :)

Jaką bateryjkę kupić?

Zeby pasowała do prowadnicy kolby M4, w której dodatkowo będzie mosfet.

Chciałbym żeby ciągnęła bezproblemowo spreżyny do M150.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...