Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki za odpowiedź ;) raczej sie uda coś dobrać pojemniejszego do peq15 w takim razie.

 

Idzior, i jakiego to rofa daje? Zębatki mam stockowe, nie mam w planach ich wymiany, dlatego wolałbym spać spokojnie, choć szybkostrzelnosc na poziomie 11,1v jest kusząca ;)

Link to post
Share on other sites

Ta lipo wydaje się byc najrozsądniejszym rozwiązaniem. Rof na poziomie dobrej baterii 8,4 myślę bedzie zadowalający;) w końcu to replika broni a nie kosiarki. A jak z reakcją na spust? Jest roznica w porownaniu z 8,4 albo 9,6?

 

Karol88, nie orientujesz się czy u tego sprzedawcy jest opcja żeby załozyli deansa na baterie od razu?

P.S. teraz zauwazylem dopiero, w linku dałeś lipo 11,1v i to ta własnie bateria daje rof na poziomi 8,4 sanyo? Nie za mało?

Edited by macioo
Link to post
Share on other sites

i stało się. Mój lipol został rozładowany nadmiernie. Szczegóły tego zdarzenia pominę, w każdym bądź razie gdy akumulatorek do mnie wrócił napięcie pierwszego ogniwa wynosiło: 2,25V a drugiego 2.18V. Myślałem iż już nic się nie da z tym zrobić ale się myliłem ;]. Postanowiłem zaryzykować i podnieść jakoś napięcie na ogniwach. Wyniosłem cały sprzęt na dwór tak na wszelki wypadek ;) i przestawiłem ładowarkę na tryb ładowania LiFe i poczekałem chwilkę aż voltarz pakietu wzniesie się do 6V. Potem powrót do trybu lipol i ładowanie z balansowaniem. Aku wstał i kręci repliki bardzo ładnie ale wygląda na to iż odbiło się to znacznie na jego pojemności. Wcześniej władowywało się w niego całe deklarowane 3Ah a przy ostatnim ładowaniu wskazało mi nie całe 2,7Ah. Morał z tego taki, że nie takie lipo straszne jak je malują ;).

Link to post
Share on other sites

Po ostatnim strzelaniu zapomniałem naładować lipo. Dzisiaj oświecony podlączyłem do IMaxa B6. Ustawiam, włączam - batery check.... low voltage :(. Dr. Google doczytałem ustawiłem nimh puściłem kilka pakietów mocy ;) po minucie wyłączyłem wskoczyłem znowu na programy lipo. No i ładowanie ruszyło :) Ładuje :) Jestem happy... ale

 

teraz mam kilka pytań. Czy mozna jakoś sprawdzić parametry aktualne baterii czy nic nie spaprałem ?? Jak mocno dostała popalić bateria. Jakieś inne porady,pomoc mile widziana. Możecie nawet mnie opie*****.

 

P.S. Mam wrażenie jakby baterie trochę napompowało powietrzem, Nie wiem czy to normalne przy użytkowaniu bo lipo mam od kilku tygodni.

Link to post
Share on other sites

Z pakietu lipo wydziela się wodór nie powietrze. tutaj nei ma żartów. Na 2 raz wystarczy po każdej strzelance podpiąć miernik lub zaopatrzyć się w moduł lipo saver.

 

Niektórzy mają metody w stylu mrożenie w lidówce itp, ale musisz sobie zdawać sprawę,że jak tak wymęczony pakiet się zapali to spalisz sobie chatę. Nie wiem czy warto.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...