Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Więc czy żółtą wtyczkę mogę wymienić, czy doprowadzi to do zniszczenia ???(bo podobno li-polki sa wrażliwe)

Tak. Czemu nie ? O ile zrobisz to umiejętnie i np. nie podgrzejesz przy tym nadmiernie ogniw.
I czy ta mała biała wtyczka jest taka sama jak w bateriach(li-po) przeznaczonych do ASG ???

Tak. Ta wtyczka jest standardowa.
Link to post
Share on other sites

Tak. Czemu nie ? O ile zrobisz to umiejętnie i np. nie podgrzejesz przy tym nadmiernie ogniw.

Kable są długie i bardzo ciężko przegrzać pakiet, bardziej bałbym się przypadkowego zwarcia. sakamuto22, pamiętaj żeby obrabiać kable pojedyńczo, czyli wyjmujesz drugi kabel ze starej wtyczki dopiero jak pierwszy siedzi w nowej.

Tak. Ta wtyczka jest standardowa.

Spotkałem się już z trzema standardami w ASG i nie wiem czemu ma to pytanie służyć - wtyczke trzeba dobrać do sprzętu jaki się używa...

sakamuto22, kupując balancer i ładowarkę sprawdz 2 razy czy wtyczka będzie pasować, to na fotce to pewnie albo ALIGN albo KOKAM.

Link to post
Share on other sites

Nie to żebym się czepiał, ale ten temat jest już tak wyczerpany jak ni-cd sprzed 20 lat i służy jako "nabijarka" postów.

Rozumiem że są firmy różne itd. Ale jak widać, można zapytać "speców" tego tematu i skończyć na 51-szej stronie off topu.

Link to post
Share on other sites

Witam witam mam takie pytanko do naszych speców o tanie ładowarki typu:

-http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3646

-http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=3664

 

Nie ukrywając ograniczony budżet przy zakupie. Mam również pytanie czy pakiety Li-ion obsługuje się podobnie jak lipo i czy ewentualnie te ładowarki to obsłużą?

 

 

Co lepiej kupić i co jest przyjaźniejsze w obsłudze Lipo czy Li-ion. Mam stockowego G&P?

 

Pozdrawiam

Edited by Gadula
Link to post
Share on other sites

dołóż trochę i kup accucella. Będziesz mógł ładować każdy pakiet użyteczny w ASG.

 

Li-ion zwykle mają mniejszą wydajność prądową od lipoli. Do stockowej repliki wystarczą w miarę dobre li-ion. Kumplowi zkleciłem pakiet 3S2P 5200mAh(albo 4800mAh nie pamiętam już, były wyciągnięte z laptopa) jego gieta śmiga bardzo ładnie a mój kałaszek z wsadzoną sprężyną sp130 już nie chciał pluć. W batimexie widziałem li-ion 20C i 25C ale według karty katalogowej jest to wydajność dla obciążenia chwilowego.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Potrzebowałbym "zestawik" bezbolesnego przejścia z NiMh an LiPo.

 

Wymagania:

- zero lutowania (przejściówki: jak najbardziej)

- pod spring m150

- pakiet do kolby stałej, AK74

 

Zestaw składałby się z ładowarki, pakietu i buzzera czy innego zabezpieczenia przed zejściem poniżej bezpiecznego napięcia na ogniwiach + ewentualnie przejściówki. Wszystkie elementy mają do siebie pasować out of a box(jak już zaznaczyłem - lutownica parzy...)

 

Interesuje mnie dobry stosunek parametrów do ceny / tzw. mainstream.

 

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

musiał by być wybitnie "uzdolniony" by przegrzać pakiet lutując deansa do dłuuugich kabelków z lipola. A jeśli by się zdecydował na tamiyę to lutowanie nie jest potrzebne.

Zresztą przecież on nie musi tego robić samodzielnie. Nie wierzę by w okolicy nie mieszkała choć jedna osoba potrafiąca się obsługiwać lutownicą.

Bierze się piwo, materiały i zanim butelka by się popsuła przejściówki były by gotowe.

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Przejsciowki to sie robi dla kogos z teamu kto nie ma deansow - samemu sie takich bzdetow nie robi.

Lutowanie lipoli jest duzo prostsze niz lutowanie deansow...

 

Do tego jak kupi lipola od razu z wtyczka deans to nic nie musi lutowac ...

Jedyne co musi zrobic to przylutowac wtyczke do repliki - a tam sknocic cos to naprawde trzeba umiec.

 

Zreszta lutowanie lipola wyglada tak:

1. Odcinasz od wtyczki tylko jeden kabel - np czerwony.

2. Lutujesz go do odpowiedniej wtyczki (ta szersza w Deansie).

3. Dopiero odcinasz drugi kabel (aby nie zrobic podczas pierwszego lutowania zwarcia)

4. Lutujesz drugi kabel.

 

Teraz jezeli ktos pyta ... czy warto zainwestowac w lipola i deansy.

Bardzo warto.

Ostatnio co od teamu dostaje batke do sprawdzenia - kosztujace 3 razy wiecej nimhy ... to kazda nie ma parametrow jakie sa w opisie.

Nowka ze sklepu firefox majaca teoretycznie 2200 mAh ma ...900.

Druga zamiast 1800 ma 1200 - uzywana raz.

Link to post
Share on other sites

Po co dawać przejściówki ? Zwiększać rezystancję obwodu i dawać kolejne konektory ? Po kiego się pytam..

 

Dla wygody. Rozpakowujesz paczkę, podpinasz wszystko i działasz. Nie babrasz się z lutownicą po dziadku, made by USSR, która lepiej sprawdza się jako śrubokręt, bądź nie tracisz czasu na googlowanie sklepu w Bielsku, gdzie jest szansa, że dostaniesz lutownicę, hmm.. "punktową" ? Tak to się nazywa? Gdybym nie był laikiem w tych sprawach, nie zawracałbym Wam przecież głowy...

 

Skoro nie można out of a box to proszę o wersję zestawu kompatybilną z "obcinaniem Tamyia i dolutowaniem Deansa" (batka z zakończeniem Deans, ładowarka, "buzzer" - czy inne zabezpieczenie przed pożarem oraz wtyczka Deans (męską? żeńska?), którą dolutuję do repliki)

Link to post
Share on other sites

hmmm. mam lutownicę za 500zł (stacja lutownicza) :)

Nie uznaję tamiy'i, jakiś bzdetnych konektorów. Dać deansy wszędzie i po kłopocie.

A jak ktos w teamie nie ma deansów to zabiera mu sie replikę z batką i zakłada deansy :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Posiadam replikę G&P ze sprężyną m120, mosfetem, przewody 1,5mm z deansami. Zastanawiam sie nad wyborem odpowiedniej lipo do niej z tym, że problem jest tego typu żeby pasowała do peq15 o ile to możliwe. Raczej obstawiałbym 7,4v, boje się, że 11,1v rozniesie prędzej czy pozniej gb, częsciej uzywam trybu auto niż semi.

 

Znalazłem takie cuś:

http://allegro.pl/item1094245464_akumulato...lama_v4_v3.html

 

Jedyne 7,4v, które wlezie do peq15. Ale czy jest sens? Chodzi mi o pojemność, na ile może wystarczyc taka batka? Cena jest tak mała, że moglbym nawet 3 takie baterie sobie kupić, tylko czy beda one na poziomie pakietów >2000mah??

Edited by macioo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...