Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli bateria się zapali to prawdopodobnie stracisz replikę , byś może się poparzysz. Do tegoi takie uszkodzone pakiety są wredne- w niespodziewanej chwili spalą samochód czy dom.

Na you tube jest sporo tego typu filmów.

Nie wiem czy warto ryzykować dla paru dyszek.

 

Li-po są bardzo fajne , ale trzeba pilnować napięcia i tyle. Lipo saver to 20-30 zł, miernik też coś koło tego.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę Cię obrażać Iron52, ale zachowujesz się jak idiota. Mi spłoną motoszybowiec od lipola. Nie był napuchnięty, ładował się poprawnie, nie był przeciążany. Po prostu się zapalił podczas łagodnego lądowania.

 

Z lipolami nie ma żartów, jak go kupowałeś, to chyba ktoś Cię musiał poinformować, jakie mogą być tego konsekwencje.

Link to post
Share on other sites

Znajomy zostawił lipola na kanapie, wyszedł na chwilę, wraca a tu pełno dymu i dziura w kanapie :D. Powodzenia z tym płonącą lipolką przy twarzy ale jak chcesz zaryzykować to weź najsyfniejszą kolbę jaką masz i tyle(taką co ci jej nie będzie szkoda jak spłonie).

Link to post
Share on other sites

Spoko panowie, w następnym tygodniu zamówię nowe lipo. Bateria trafi do puszki laserowej. Fakt,że obok AEG control który sporo kosztuje ale jakoś przeżyje.

 

Bateria trafiła do wiadra póki co jest na zewnątrz. Chyba chińczyki nas nie lubią bo o ile sięgam pamięcią jak ją dostałem to już też był lekki balon :(

Link to post
Share on other sites

Hej czy ktoś może mi doradzić w wyborze baterii? Posiadam M4 King Arms Troy CQB - cośtam. Tuning do ok 380 Fps (level 1 z ASGShopu). Chcę wsadzić lipola to stockpipe'a i widzę, że sporo tego jest w różnych sklepach. Nie wiem tylko czy w wsadzić 7,4V czy 11,1V. Obecnie jadę na batce 8,4, ale ROF mógłby być jednak lepszy. Ponoć te lipo 7,4V mają porównywalne osiągi do 8,4. Ja bym chciał coś na poziomie 9,6, ale 11,1 to się wydaje dość dużo dla tego gearboxa, chociaż King Arms do niektórych wersji swoich emek dodaje w stocku właśnie 11,1.

Link to post
Share on other sites

geniusz też dla tego kto wysyła pakiety listami w kopertach bąbelkowych ;)

 

mam 4 pakiety spuchniete :D dzis znalazłem je w śmieciach jak robiłem porzadki w piwnicy, jutro filmiki z testami jak lataja pakiety, zwarcie i zanurzanie w wodzie w plastikowym wiadrze ;) ( pakiety nie maja konektorów :) no i test siekierą :D

Link to post
Share on other sites

Mam problem. Zapomniałem podłączyć przy ładowaniu tego małego białego plastiku do ładowarki, podłączyłem tylko Deansa no i mi baterię naładowało. Trochę się zdziwiłem gdyż naładowało 998 Mah a to było trochę dużo, na 100% tyle nie wystrzelałem. No i dziś po strzelance (Lipo mi nie wybuchł) podłączam już normalnie z wszystkimi kabelkami do ładowarki 2 min i ona piszczy, że full. Normalne to w tej nienormalnej sytuacji ?

 

LiPO 11.1 4000Mah Turnigy

Ładowarka Imax B6.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie uciec lekko od tematu, mam problem z aku. od lustra, w gripe mam 2 aku. Li-ion każda po 7,2V i 1500mAh. Obydwa aku. są jednej firmy: Olympus i różnią się datą produkcji.

Problem polega na tym że jedna się ładuję do 24h a druga do 5h.

Nie wrzucałem ich na ładowarkę procesorową bo nie mam balansera do Li-ion.

Ładowarka Olympus 8,35V 400mAh.

Dodam że obydwa aku. działają tak samo, zn. się ich czas pracy jest bardzo zbliżony.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...