Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=19780&st=940# to było stronę wcześniej, wymienione chyba większość sensownych ładowarek ww w miarę niskich cenach. Od razu zastrzegam, że się nie znam i piszę na podstawie lektury tego wątku i jakichś for modelarskich.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: jeszcze o Raytronic 12 były u modelarzy dobre opinie: http://www.defcon.com.pl/product-pol-3035-...r-Balancer.html

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam!

 

Podejmował się ktoś wkładania LiPo 11,1v do stock pipea z mosfetem (+ jakiś alarm)?

 

Chodzi o to, że bardzo chcę zostawić składaną kolbę w M4 a kabli na przód mieć nie mogę (taka konwersja...) mam mosfeta i kable na przód, wiem że będę musiał przekładać na tył ale chodzi o to czy się to zmieści...

 

Prosiłbym o rady z doświadczenia bo nie mam teraz funduszy na eksperymenty, myślałem o kolbie SF, próbował ktoś?

Link to post
Share on other sites

LiFe ma 4mm wiekszą średnicę wiec nie wiem jak chcesz "poddac lekkiej modyfikacji" kolbę bo musiałbys przedrzeć raczej cały korpus kolby..

można zrobic w ten sposób ze li-po i mosfet w stock pipe ale pytanie czy bedzie sie zsuwac kolba do końca.. albo mosfet na przód potem kable w tył i li-po ( wiem troche pierdzielenia sie tak ale da rade, wykonywałem taka przeróbke u kumpla w m4 ris ale straszna plątanina kabli jest :) )

Link to post
Share on other sites

a po co ? dobry pakiet i heja. nigdy nie używałem jakis alarmów monitorów napiecia czy innego ścierwa. li-po był tylko podlączony kablem pradowym do repliki i tyle, złacze balansujace wykorzystuję tylko do balansowania ogniw ( choc i tak ładnie trzyma równe napięcie, z róznicą 0,002V )

Link to post
Share on other sites

rozładowaniem repliką ? nie. bateria jest mocna, ładowana na dobre ładowarce. zależy też od producenta :)

wiesz używałem na jednej strzelance li-po od znajomego po wypadku w heliku. pakiet był wygięty w banan, ładując go miałem gaśnicę pod ręką w razie W :-F bateria po strzelance działała idealnie była równo rozładowana :)

Link to post
Share on other sites

a nie łątiwej dac pokrowiec na batke na kolbę i włożyctam cos konkretnego ?

i nie jakieś gówno ze sklepu asg za kosmiczna kwotę z wtykiem tamiya ( ścierwo, patrz podpis mój) tylko porzadne deansy i pakiecik o dobrej wydajnosci pradowej, porzadnego producenta ?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, czy baterie LiPo trzeba rozładowywać i dopiero potem naładować tak jak NiMh ? Czy można po prostu doładowywać lipola ?

 

EDIT: Jakim prądem (najlepiej) ładować lipola ? Mam 3000mAh 3C 11.1v od Turnigy i ładowałem go prądem 0.5A. Nie jestem jakimś specem od mikroprocesorówek dlatego pytam.

 

P.S ładowarka Imax b6.

Edited by Janek
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko czy wymiana wtyczki w li-po równa się wywołaniu pożaru, pytam bo na allegro chodzą li-polki do samolocików i innych u-botów o połowę taniej.

Czy wtyczka do ładowania w każdej baterii jest taka sama???

Proszę o odpowiedz i nie linczowanie...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...