Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak naprawdę na 11.1V rof zależy w dużej mierze od silnika, żebatek i sprężyny. Mam lipolkę 7,4V 1500mAh 30C i raczej poleciłbym ją tylko do stocka. Niskie napięcie niestety nie pomaga zbytnio. W stosunku do dobrego 8,4V czy 9,6V nimh lipolka 7,4 wypada dość blado. Ja mam 11,1V 1500mAh 20C od GE, bo tylko taka mieści się do gripa od M4. Jeżeli ktoś nie chce kosiarki, a chce soczystego rofa to polecam silniki JG/Golden Eagle. Mają świetny uciąg i nie robią kosiarki z repliki. Ogólnie rzecz biorąc to zdanie jest niezamierzone, ale przy okazji jak robiłem M16A4 to miałem stycznośc z UT Elementa i powiem tylko tyle, że fajnie ciągnie na 7,4V przy M130, ale dla mnie to za wolno. Bardzo dobry silnik.

 

Radzę brać lipolki modelarskie jak można, ale ja byłem ograniczony do wspomnianego wyżej pakietu ze względu na brak miejsca.

 

Przy okazji to do gripa od M4 mieści się pakiet 11,1V 3E Model Max Force 1800mAh 20C. Mam nadzieję, że przydatne info.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmm proszę o szybką odpowiedz która BATERIA, BATERIA będzie dobra do zestawu spring 150, silnik systema turbo ? dodatkowo chce do tego zakupić tę ŁADOWARKĘ. Przyznam szczerze że w temacie baterii LiPo jestem totalnie zielony do tej pory jechałem na zwykłych akumulatorach nimh. Z góry dzięki za szybką odpowiedz.

Edited by Karcen
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/akum-turnigy-nanotech-7-4v-lipo-3300mah-25-50c-i1585063017.html - uciągnie, rof jak na bateriach standardowych lub nieco większy.

 

www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=585 - a ta spokojnie ci wystarczy na porządny rof, reakcje i długie działanie bez strat. Obie tańsze niż pro asgowe batki i kilka razy lepsze, a przede wszystkim z porządnymi wtyczkami.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się Was poradzić. Mam replikę elektryka Sig Saguera 502.

Mam zwykły pakiecik 8,4V 1100mAh, jednak on już powoli mi siada. Kupiłem z drugiej ręki i wytrzymałością to on nie grzeszy. Korzystam ze zwykłej ładowarki do niego. Tak czy inaczej muszę dokupić takowy za 60zł. Jednak zastanawiam isę na Li-polkiem. Jednak mam trochę mało miejsca, gdyż aku trzymam w chwycie przednim, gdzie mam równo miejsce na aku: 110x35x18mm+ tam jakiś rowek na kable. Jednak nie wiem jakie napięcie dobrać i pojemność. Chciałbym coś zmieścić na prawdę dobrego. No i do tego czujnik, tego się boję, gdyż nie mam pojęcia czy go tam zmieszczę. Ogólnie to czy będę mógł ładować pakiet zwykłą ładowarką? Jaki pakiet wybrać? Jak to jest z tym czujnikiem? jak się go montuje?

http://allegro.pl/li-pol-bgrade-11-1v-1600mah-20c-okazyjna-cena-i1595918847.html

Takie coś się nada? Co radzicie?

Link to post
Share on other sites

1. Lipo 11,1 są mordercze dla stockowych replik (przyjmijmy że masz stocka) - rozejrzyj się za lipo 7,4 o wysokim współczynniku C (polecam od siebie Turnigy). No i na 11,1 będziesz miał niezłą kosiarkę.

2. Do pakietów lipo potrzebne są specjalne ładowarki - polecane są Turnigy Accucell 6 i Imax b6 - to są naprawdę świetne ładowarki, bo nie są tylko i wyłącznie do lipo.

3. Co do czujnika - alarm lipo nie jest potrzebny gdy masz sporą pojemność batki (powiedzmy 2000mah wzwyż) i jeśli twoja replika nie pożera dużo prądu (przez np. mocną sprężynę) - dobre lipo 7,4 starczy tobie na parę strzelanek.

4. Czujnik montuje się podpinając go do wtyczki balansera (od lipo wychodzą dwa kabelki, to ten mniejszy).

 

Zdradź nam też trochę informacji o replice, jaka w niej siedzi sprężyna, czy coś było wymieniane.

Link to post
Share on other sites

1. Lipo 11,1 są mordercze dla stockowych replik (przyjmijmy że masz stocka) - rozejrzyj się za lipo 7,4 o wysokim współczynniku C (polecam od siebie Turnigy). No i na 11,1 będziesz miał niezłą kosiarkę.

2. Do pakietów lipo potrzebne są specjalne ładowarki - polecane są Turnigy Accucell 6 i Imax b6 - to są naprawdę świetne ładowarki, bo nie są tylko i wyłącznie do lipo.

3. Co do czujnika - alarm lipo nie jest potrzebny gdy masz sporą pojemność batki (powiedzmy 2000mah wzwyż) i jeśli twoja replika nie pożera dużo prądu (przez np. mocną sprężynę) - dobre lipo 7,4 starczy tobie na parę strzelanek.

4. Czujnik montuje się podpinając go do wtyczki balansera (od lipo wychodzą dwa kabelki, to ten mniejszy).

 

Zdradź nam też trochę informacji o replice, jaka w niej siedzi sprężyna, czy coś było wymieniane.

Dzięki za rzetelną odpowiedź, ogólnie jestem trochę początkujący. Swoją replikę kupiłem z drugiej ręki, sam do końca nie wiem jaka firma. Muszę odnaleźć pudełko. Replika jest taką "tańszą z poważniejszych", osiągi podobne do tych w kosztach 300-400zł(podobne osiągi do repliki kumpla - CM.031, krótszy zasięg o max 5m ale celniejsza). Po aku jak widać za wiele spodziewać się nie można. Mam ograniczone fundusze będąc licealistą, więc staram się co nieco poprawić, ale jak najtańszym kosztem. Co do czujnika, jakiej on jest wielkości? Bo chyba go nie zmieszczę. Bez niego ciężko mi ryzykować, nie mógłbym sobie pozwolić na przepalenie ogniwa. W jakich to kosztach mogłoby się znaleźć? Jaki konkretnie akumulator moglibyście polecić?

Znalazłem coś takiego:

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/akumulator_li-po_1600mah_7_4v_20c_firefox-2369.html

Wielkość jak tego co mam zwyklaka, tylko nie wiem czy na czujnik starczy miejsca. Najdzie się może tańszy zamiennik innej firmy np?

Edited by Rasti
Link to post
Share on other sites

LiPo lepsze to http://allegro.pl/lipol-2200mah-3s-20-30c-selekcja-turnigy-li-pol-i1583618622.html

Ono ma rozmiar identyczny jak 8,4V na ogniwach mini

Co do testera napięcia to NIE MOŻESZ zejść poniżej 6V na ogniwo ale przy tej pojemności to w sumie będą ze dwie masówki. Generalnie jak nie będziesz miał miejsca to będziesz sobie tester podpinał co np. godzinę jak będziesz na respie.

 

Tester:

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/li-po_alarm_firefox-1869.html

 

Ewentualnie lataj z miernikiem napięcia/testerem wskazującym napięcie i jak zbliżysz się do napięcia 6V (dla 7,4V ogniw) to po prostu będziesz mniej strzelał a więcej celował ;)

Link to post
Share on other sites

LiPo lepsze to http://allegro.pl/lipol-2200mah-3s-20-30c-selekcja-turnigy-li-pol-i1583618622.html

Ono ma rozmiar identyczny jak 8,4V na ogniwach mini

Co do testera napięcia to NIE MOŻESZ zejść poniżej 6V na ogniwo ale przy tej pojemności to w sumie będą ze dwie masówki. Generalnie jak nie będziesz miał miejsca to będziesz sobie tester podpinał co np. godzinę jak będziesz na respie.

 

Tester:

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/li-po_alarm_firefox-1869.html

 

Ewentualnie lataj z miernikiem napięcia/testerem wskazującym napięcie i jak zbliżysz się do napięcia 6V (dla 7,4V ogniw) to po prostu będziesz mniej strzelał a więcej celował ;)

A jakiego w ogóle napięcie jest ten aku?

Więc zastosowanie Li-polów nie jest jakieś straszne? Po prostu podpinam na taką samą wtyczkę i jadę?

Co z ładowarką do tego? No i na ile mi wystarczy taki pakiet? Czy będę musiał go roładowywać po każdym wypadzie?

Link to post
Share on other sites

Za ~80 złotych kupisz 2200mAh turnigy nano-techa 25C 7,4V ma dokładnie takie same wymiary jak 8,4V, co wspominał kolega echelon. Do niektórych pakietów od razu są dodawane takie 'mierniki' napięcia z diodami, które przy zejściu napięcia poniżej 3,3v zaczynają świecić na czerwono. Wystarczy raz na jakiś czas go podłączyć do wtyczki balansera i strzelić jeśli pod obciążeniem nadal są zielone światełka - wszystko gra. Prawda jest taka, że trzeba wystrzelać 5 hi capów na auto by tą baterię wymęczyć do tego stopnia, krótko mówiąc bez obaw.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Wam. Czytałem temat jednak parę spraw jeszcze mi się nie rozjaśniło. Czy idzie znaleźć jakaś w miarę tanią ładowarkę? Wiem, że radzi isę mikroprocesorowe po 100zł, ale nie da rady zakupić jakoś taniej?

No i ten, który podałeś http://allegro.pl/akumulator-turnigy-lipo-2200mah-2s-7-4v-20-30c-asg-i1582003805.html będzie już na pewno dobry?

Edited by Rasti
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...