Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

lutowałem u siebie bo zmieniałem końcówkę balansera,nawet dwa razy,i wszystko jest git,nawet doprowadziłem do króciutkiego spięcia przewodów balansera,iskra była :D ale pakiecik w jak najlepszym stanie ;] nie ma co przesadzać że są takie w cholerę delikatne,po prostu są wrażliwe i kapryśne :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

Chcę zakupić pakiet Lipo do swojej repliki

HK416

w GB

SP 120 Guarder

Bore-up

silnik Torque Up Guarder

kable modelarskie + mosfet

I tu pojawia się moje pytanie powinienem wziąć 7,4v czy 11v

 

nie bierz magnuma :)

silniki te padają przy wysokim napięciu, zębatka jest z gówna chyba zrobiona bo mieli się. weź shs silniczek oraz 11,1v i cos bardziej wydajnego od zdechlaka tego turnigy. (30/60C) przy 7,4v bedziesz miał strasznie wolną reakcje na spust a na zębatkach pewnie ITU jedziesz to trzeba wysokiego napięcia aby była on znośna.

 

Jeśli Turnigy uważasz za "zdechlaki" to jakiego producenta polecasz?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam problem z moją Li-po firefox 11,1V. Mianowicie po podłączeniu do ładowarki mikroprocesorowej balanser sygnalizuje uszkodzenie. Mam poważne podejrzenia co do tego ze poprzedni właściciel źle się z nią obchodził. Mam na myśli rozładowywanie do zera... Nie mam odpowiedniego sprzętu żeby ją sprawdzić dokładnie tudzież naprawić. I tu zaczyna się moja prośba. Czy ktoś z was ma odpowiednią ładowarkę, sprzęt? Mieszkam pod Łodzią. Zależałoby mi żeby był to ktoś właśnie z tych okolic. Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam.

Edited by charli_
Link to post
Share on other sites

U mnie sytuacja wygąląda tak. Mam taką łądowarkę. W instrukcji jest napisane że diody powinny się palić podczas ładowania. Jeśli migają to oznacza że jest zepsuta bateria. U mnie migaja. Zastanawiam się czy może się coś nie poluzowało tudzież coś nie styka? Czy jest ktoś w okolicy Łodzi kto zna się na bateriach? Ktoś kto mógłby mi pomóc? Ewentualnie prosiłbym o rady. Może sam dam radę coś zrobić. To jest o tyle dziwne że poprzedni właściciel twierdzi że ładował taką samą ładowarką i wszystko było w porządku... Może to coś z ładowarką? Jest taka opcja? Dodam że kupiłem ją kilka dni temu na gunfire.pl. Będę wdzięczny za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Witam,

obecnie w swojej cm.048m używam baterie Firefox 9,6 1500mAh i mam na niej rof 14 bb/s.

Szukam baterii LiPo, która zmieści się do kolby stałej i da rof 16-20 bb/s.

W replice mam zamontowane kable niskooporowe i sprężynę sp120.

Czy Lipo 7.4 30C da takiego rofa?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Żeby na takim (7.4V) Li-Po osiągnąć taki ROF, potrzebny byłby silnik o hi-speed'owych właściwościach ;) Cały problem z Li-Po to duży skok między 7.4V a 11.1V. Nawet na 11.1 20C ROF może stać się groźny dla gearboxa i raczej będzie powyżej 20k/s, piszę na podstawie własnych obserwacji z różnymi pakietami.

Link to post
Share on other sites

Witam,

obecnie w swojej cm.048m używam baterie Firefox 9,6 1500mAh i mam na niej rof 14 bb/s.

Szukam baterii LiPo, która zmieści się do kolby stałej i da rof 16-20 bb/s.

W replice mam zamontowane kable niskooporowe i sprężynę sp120.

Czy Lipo 7.4 30C da takiego rofa?

 

Pozdrawiam.

 

Przy dobrze złożonym da radę 17-18k/s (Piszę w przypadku, 1500mAh 20C)

 

LiPo to jest niewiele silniejsze niż to 9.6. Weź jakieś przeciętne 11.1, jakieś 20-35c.

 

Moim zdaniem jak trafił na "felernego" Firefoxa, to poczuję dużą różnice na tej Li-Pol'ce, a patrząc na ten wynik k/s to ma słabą albo coś tam ciężko chodzi :PP

 

 

Żeby na takim (7.4V) Li-Po osiągnąć taki ROF, potrzebny byłby silnik o hi-speed'owych właściwościach ;) Cały problem z Li-Po to duży skok między 7.4V a 11.1V. Nawet na 11.1 20C ROF może stać się groźny dla gearboxa i raczej będzie powyżej 20k/s, piszę na podstawie własnych obserwacji z różnymi pakietami.

 

 

High Speed'owy do SP120 ;/ ?? Mi się wydawało, że to juź się TU bierze, żeby się silnik nie męczył, ale jeszcze nie raz mi ktoś udowodni, że się mylę :biggrin: Ja na SP140 i silniku JG oraz 11,1V 20C 2,2Ah mam 20k/s :P Tak więc w Jego przypadku na SP120 przy 11,1 stawiam na ok 23-26 k/s.... (Obstawiam z doświadczeń podobnych konfiguracji )

 

Kolego, zrób tak, idziesz na strzelankę pytasz kto ma Li-Po 7,4V np. ok 30C i ~~1,5-2 Ah, strzelasz i sprawdzasz, czy osiągniesz to co chcesz, nikt się nie domyśla jak gnat jest złożony, i ciężko jest doradzić ;))

 

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

 

Panowie pytanko odnośnie jakiego lipola pod taki zestaw

zęby helcal KA

silnik CA bodaj stock

m130

moseft i kable niskooporowe łożyska 8mm kulki

Nie chce jakiegoś ogromnego roffa

 

 

Ponawiam pytanko ;]

 

 

Jeśli zęby to TU, ja brałbym słabszą 11,1V ;)....

 

Pisałem już kilka razy, iść na strzelankę poprosić kogoś żeby dał na 5-10 strzałów i z głowy !! ;))

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

ale te 10-15% wchodzi wiecej i tyle samo wiecej wychodzi z pakietu i czy ki czort ?

a patrz - 6 sztuk turnigy spuchniete dostałem - jeden kompletnie nie trzyma napiecia (spadek o 30% po ok dobie) pozostałe rozjechane ze balansowanie nie pomaga bo rozjeżdzają sie. wszystkie zostały przecięte siekierą na poligonie :)

Link to post
Share on other sites

Musiała ci się trafić jakaś stara, długo leżąca na półkach partia albo były już użytkowane i mocno katowane (raczej to pierwsze). Nowe nano-techy może i są przeciętne ale za taką cenę to nigdy więcej nie ma sensu się pchać w nimhy. Ani mój pakiet nano ani niebieski mojego brata nie wykazują spadku formy, chociaż przyznaje nie użytkujemy ich ani często ani nie udało się nam ich na zwykłej strzelance wyładować do wartości krytycznych. Pociągną z pewnością rok może nawet dwa, a nawet jeśli nie to 60 złotych w ciągu roku nie jest dużym wydatkiem, 5 na miesiąc. Ogólnie na + a o to chodzi.

Link to post
Share on other sites

Witam! Zamierzam kupić tego li-pola http://www.asg.com.pl/Akumulator_Li-Po_74V_2200mAh_20C_GE_Power,p,4104.php . To będzie mój pierwszy akumulator li-po. Posiadam imaxa B6 i z tym związane są moje pytania.

1) Czy max. prąd ładowania będzie wynosić 2,2 A? Doradźcie mi jakim najlepiej ładować

2) Rozładowanie max 1A bo tyle max. ładowarka wysciąga, ale ten prąd łądowania będzie okej?

3) Ogólnie jak używać balansera, jakieś porady?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...