Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Oczywiście możesz podpiąć ją do zasilacza z laptopa, tylko że musi mieć odpowiednie napięcie wyjściowe. Dla accucela jest to zakres chyba od 10 do 17 (nie wiem dokładnie, nie bijcie) i jeśli masz zasilacz o większym/mniejszym napięciu ładowarka ci to zasygnalizuje alarmem i komunikatem na wyświetlaczu. Jeśli nie masz odpowiedniego zasilacza z laptopa, to możesz przerobić odpowiednio zasilacz komputerowy (na yt jest pełno filmików).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Osobiście posiadam m4 P&J(420fps) i FAMASA Cyber Gun(320fps).Używam do nich Lipo 7,4v 2200mh 20c i 7,4v 1800mh 20c,ładowarka Accucell6 wszystko firmy Turnigy.Wszystko sprawuje się super hiper i omega.Powiem jedno,najważniejsza jest ładowarka z dobrym balancerem.Nie polecam przeróbek zasilacza od kompa.Ale każdy zrobi co chce

Link to post
Share on other sites

Wszyscy polujecie na tego B6, ja mam starą ładowarkę graupner'a bez balancera, pakiet który ma prawie 2 lata i dalej cele są tak jakby dopiero co wyszły z fabryki. Kosztowała 70zł, mimo rozjechania cel, ładuje wszystkie do pełna bez balancer'a. Niestety jej minusem jest długi czas ładowania, bo pakiet 7,4V 1500mAh potrafi nawet ładować 2 godziny.

Link to post
Share on other sites

Coś dla zobrazowania fajności fullymaxów. Rok użytkowania pakietu 7,4V, 1800mAh, 30C. Ładowane na ładowarce Robbe (ok. 70zł nówka) bez balancera. Po roku kupiłem imaxa (wiem szału niema), wg jego danych władował w tą batkę ~1730 mAh co daje spadek 70mAh na rok użytkowania i częstego ładowania bez balancera :)

 

@Edit: sorki błąd pakiet ma 25C

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites

No dobra, to pomóżcie proszę, bo sam z kompletem się nie dogadam.

Mam ładowarkę gb-web.com GP856B (mała niebieska z trzema diodami oznaczonymi A, B, C - moja wątpliwość 1: czy skośny wszystko dobrze opisał, wątpliwość 2: na stronie producenta są tylko krzaki), mam też lipolkę firefox 11,1V 2300 mAh 20C oraz to małe pikadło, co robi "pik" i też ma diody. Podłączam w odpowiedniej kolejności i rozłączam, jak Lola śpi.

Jaki ma być kolor diodek, jak są podłączone do ładowarki? I dlaczego ta oznaczona A jest zielona a pozostałe są czerwone?

Bo pikadło pokazało już tylko dwie diody zielone, a jedna zgasła. Ale tereaz batka się ładuje i A jest zielone, B i C są czerwone...

odłączyć?

Link to post
Share on other sites

Ta nie jest targowa :/ kupując vip1977 zarzekał, że do ff będzie odpowiednia, bo jest dedykowana.

Potem diody paliły juz tylko na czerwono, a jak wyjąłem batkę, to zmieniły kolor na zielony. Pikadło zapikało i pali na zielono wszystkie trzy diody.

A masz doświadczenie ze stickami LiPo? Chce wymienic kilka rzeczy w AK74 (np. załozyć składana kolbę a la beryl) i miejsce na bateryjkę bede miął tylko pod pokrywą. Zastanawiam się nad 7,4V jesli tylko wytrzyma obsługę silnika, bo rof mam okrutny (mogę kosić pokrzywy) i nie zależy mi na aż takim.

Bo jak to w sumie jest? Ah dają pojemność, czyli w uproszczeniu ilośc cykli strzału. V dają rof, czy coś jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Odpowiedz na to pytanie padla juz chyba kilkanascie razy w tym temacie... Zamiast tracic nasz czas na pisanie po raz n-ty tego samego, poswiec troche swojego czasu i posukaj. W ramach podpowiedzi: w lewym dolnym rogu tematu masz wyszukiwarke, ktora dziala tylko w zakresie tego tematu.

 

I sorry za brak polskich fontow, ale nie mam polskiego OSu

Link to post
Share on other sites

qaba:

 

słuchaj sie (...) to będziesz w zimie w trapkach chodził a latem na sankach wjeżdżał podgórkę.

 

na czerwono świeci czyli ze ładuje, na zielono ze naładowało.

 

alarmy czy inne typu ścierwa to syf, omijam szerokim łukiem...

 

a ładowarka na serio jest "targowa" :) nie kłóc sie ze mną :D

 

chcesz to dam ci linki do łądowarek, za ceny 600+ zł

 

 

Co do li-po sticków wolę sie nie wypowiadać :) szczególnie ff, które są totalnym nie porozumieniem...

 

Pakiet 1200mAh miał na prawdę 749mAh. Po rozmowie z serwisem Krakmanów okazało sie ze wszystkie te akumulatory maja max 800mAh i bezczelne pytanie czy chce taki :)

 

Gratis przyszedł rozjechany, pomimo próśb aby wybrali jak najrówniejszy ( chyba ze wybrali najrówniejszy a był totalną klapą :) )

 

Wg mnie olej kwestie sticka, wypuścickable do kolby lub na kolbe i pakiet dobry w kolbę lub pokrowiec.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zakładać nowego tematu to piszę tutaj. Potrzebuję od użytkowników ładowarki Accucell Turnigy6 pomocy dotyczącej ustawień. Mam pakiet li-po 11.1V 3S 1100mAh, jakie ustawienia ustawić do rozładowywania i ładowania tego pakietu? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Witam. Możliwe że już było, ale nie moge się dokopać w tych ponad 70 stronach :]

Mianowicie, jak będzie wyglądała sprawa ROFu jeśli przesiądę się z FireFoxa 1500 mAh, 9.6V V-shape (taki) na Li-po np. turnigy (taki lub taki). Czy ROF będzie porównywalny, czy będzie jakaś zmiana, jeśli tak czy na tyle duża aby martwić się o zębatki różnej maści? Z tego co zrozumiałem im większe są parametry z C (nie mam zielonego pojęcia co to - nazywać to jak opisane czyli prąd rozładowywania?) tym większy ROF?

Link to post
Share on other sites

nie do końca. najwazniejsze jest napięcie potem wydajnośc pradowa. ilośc C w pakiecie jest ważna szczególnie przy mocnych tuningach na moc jak i na rof. jesżeli pakiet ma większą wydajnośc prądową, to spadek napięcia pod obciążeniem jest mniejszy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...