Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Zacząłem się oglądać za pakietami LiPo, mam na oku http://allegro.pl/lipo-lipo-turnigy-7-4v-5200mah-30-40c-twarda-obd-i1680301579.html . I teraz moje pytanie, chociaż pewnie jest to oczywiste, nie zależy mi na ROF, ale czy da rade uciągnąć m120 g&p na 8mm łożyskach? Oraz czy w miarę dobra reakcja na spust będzie? Niestety obecna bateria doprowadza mnie do szalu czasami.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam m120 przy lipo turnigy 7.4 2000mah 20-30c - czyli słabszym niż to z linku :D

I rof na silniku jg jest soczysty, reakcja spustu też zacna, w pełni dla mnie zadowalająca, jak na dobrej batce 9.6

M120 oczywiście uciągnie bez najmniejszego problemu.

Polecam tylko wymienić wtyki na t-connector.

Edited by screw
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

WITAM Wszystkich!!!

Jestem początkujący w tym sporcie i nie mam zbyt dużego doświedczenia

 

Aktualnie muszę podjąć decyzję jaką batkę wybrać 7,4V 20/30C czy 11.1V 20/30C do mojej repliki M14 socom Cyma Full stock(+nowe przewody +mosfet) w najbliższej przyszłości chcę założyć m120 i to jest własnie głównym powodem mojego dylematu:

-Czy uciągnie m120 przy jednoczesnym przyzwoitym rofie

 

Przeczytałem cały temat 77 stron i większoć "(82%) opiniuje pozytywnie 7,4V do M120 niestety nie wypowiedział się nikt kto ma m14 lub się nie pochwalił

 

Zależy mi na opini posiadaczy m14 najlepiej Cyma

Link to post
Share on other sites

mi przy 11.1v 25c 60c chwilowe 3700mah zmieliło tylko zęby tłokowe przy m150,resztę mam stock(poza okablowaniem itd) i juz sporo śmiga ;] aktualnie na ząbkach SHS,rof taki że only single a i tak lecą jak serią :D choć nie najszybszą ;]

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie do grona modelarzy: seger, Agata

 

Macie pomysł, czemu folia w pakiecie kokam'a się spękała? Mam na myśli po użyciu w replice, podczas ładowania cisza. W dodatku wspomniany pakiet ma bardzo niską wydajność odkąd go kupiłem(1,5 roku temu). Podobny efekt miałem w pakiecie 3E Model Max Force, z tym że tam folia sama się naprężyła, jakby pakie spuchł, chociaż ten był płaski i równy jak nówka.

 

---------------------------------------------------------

 

Jeżeli szukacie B6, to spójrzcie ma Redox'a Alpha. Kosztuje mało, jest fajnie wyposażony, ale nie ma zasilacza. Ładnie wygląda i tak samo działa.

Link to post
Share on other sites

Panowie pytanko odnosnie jakiego lipola pod taki zestaw

zęby helcal KA

silnik CA bodaj stock

m130

moseft i kable niskooporowe łożyska 8mm kulki

Nie chce jakiegoś ogromnego roffa ok 20 spokojnie wystarczy zwłaszcza ze brat dosc za często naciska spust na dłuższe serie ;] (ma zakaz stosowania hi cupów ofc ;])

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie do grona modelarzy: seger, Agata

 

Macie pomysł, czemu folia w pakiecie kokam'a się spękała? Mam na myśli po użyciu w replice, podczas ładowania cisza. W dodatku wspomniany pakiet ma bardzo niską wydajność odkąd go kupiłem(1,5 roku temu). Podobny efekt miałem w pakiecie 3E Model Max Force, z tym że tam folia sama się naprężyła, jakby pakie spuchł, chociaż ten był płaski i równy jak nówka.

 

---------------------------------------------------------

 

Jeżeli szukacie B6, to spójrzcie ma Redox'a Alpha. Kosztuje mało, jest fajnie wyposażony, ale nie ma zasilacza. Ładnie wygląda i tak samo działa.

 

 

jeżeli była niska wydajnośc, pakiet dał z siebie wszystko ile mógł albo doszło do zwarcia i spuchł :)

czasami li-pole pootrafia spuchnać z byle powodu, ot tak dla radochy:

pakiet 3700maH 11,1v 35/60C ładowany 3 razy, max prad pobierany 40A - dziś go oglądam - spuchnięty :D odkupiłem od szefa za 2 zł (tyle co deans:D ) pakiet nowy kosztuje 280zł :D pakiet miał ponad rok :)

Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Witam.

Dzisiaj moja replika wróciła z małego upgrade'u i niestety okazało się , że moje batki (NiMh 9,6V 1600mah - jakieś chińskie VB-Power?) nie za bardzo dają jej radę...tzn dają ale po ok 400 kulkach zdychają...Moje oczka skierowały się ku LiPolom - co byście polecili do takiej konfiguracji:

 

M4 KWA 2gen. + SP130 Guarder , Mosfet z AB + kable niskooporowe + T-Deans... reszta full stock.

 

Nie zależy mi na RoFie większym niż 15-16 k/s , zależy mi żeby wytrzymała bez ładowanie co najmniej 1,5k -2k kulek (5-6h strzelanki)...dobrze by było żeby mieściła się w stałej kolbie m4..

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Może tak, ja testowałem 7,4V lipo 3E model'a z serii wysokoprądowych. 1800mAh, 35C. fajnie jest.

 

Mam stock bojca z silnikiem A&K(on jest wolny....). Rof jak na 9,6V, może ciutkę gorzej. Było soczyście.

 

M4 JG z M150 G&G, zębatki V gen, TU, silnik GE M41(JG). Tam mam nie wiem ile rps, ale ucho jest 600 rpm, albo lekko wyżej. Jakby podczerpać pakiet to można bawić się w John'a Rambo i "M60".

 

@seger, chodzi mi o fakt że pakiet spuchł po użyciu w replice, w sklepie mi powiedzieli, że cele puchną, ale ja kurna nie widzę pakiet wygląda jak nówka, żadnych śladów deformacji... To czemu spękała się folia ochronna? No i na tym kokamie jest tak fajnie wolno rofem, że czynię z mojej M4 "M60". Hehe, niedość że replika mocna i to nawet za mocna to jeszcze ten bezcenny rof.

 

Skoro to KWA, to powinno dać radę na 7,4V no ale takich wodotrysków nie będzie, będzie ciągnął pewnie jak typowy stock czyli 7XX rpm. Silnik KWA jest całkiem szybki, a zęby to AIM Top High Speed. W sumie to nie wiem, ale jeżeli tam jest SP130 to przy lipolce 7,4V powinno być aż nadto, chyba że uwielbiasz rof'a 1500+ rpm i zamontuj do tego Drum'a typ C jak w G36.

Link to post
Share on other sites

to przegrzał sie tak ze folia termokurczliwa pekła ? ki czort? jeżlei pakiet jest miekki to spuchnięty jest, od biedy mozna uzywac ale trzeba teraz mocno uważac bo możesz mieć granat dymny. Ja akurat nie mam problemów z pakietami bo jeżlei którys klęknie to wysyłam do serwisu na "naprawę" i dają nowy i mam z głowy zabawę z tym :)

Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

 

 

Skoro to KWA, to powinno dać radę na 7,4V no ale takich wodotrysków nie będzie, będzie ciągnął pewnie jak typowy stock czyli 7XX rpm. Silnik KWA jest całkiem szybki, a zęby to AIM Top High Speed. W sumie to nie wiem, ale jeżeli tam jest SP130 to przy lipolce 7,4V powinno być aż nadto, chyba że uwielbiasz rof'a 1500+ rpm i zamontuj do tego Drum'a typ C jak w G36.

 

 

więc to:

 

http://allegro.pl/turnigy-lipo-lipol-5000mah-7-4v-2s-40-50c-wydajne-i1707606478.html

 

czy to:

 

http://allegro.pl/turnigy-lipo-lipol-5200mah-7-4v-2s-30-40c-twarde-i1707606470.html

 

?:)

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

nie bierz magnuma :)

silniki te padają przy wysokim napięciu, zębatka jest z gówna chyba zrobiona bo mieli się. weź shs silniczek oraz 11,1v i cos bardziej wydajnego od zdechlaka tego turnigy. (30/60C) przy 7,4v bedziesz miał strasznie wolną reakcje na spust a na zębatkach pewnie ITU jedziesz to trzeba wysokiego napięcia aby była on znośna.

Link to post
Share on other sites

Siemka.

Nie wiem czy tutaj mogę to napisać, ale dla jednego pytania nie będę zakładał tematu....

 

Jak jest z lutowaniem Li-Po....

 

Nie raz już zmieniałem wtyczki, ale urwał mi się przewód od Balancera [?] i muszę go dolutować....

 

Hmmmm, czy muszę na coś uważać? Wiadomo nie będę łączył "-" z "+" :P

 

 

Dzięki z góry ;))

 

 

 

 

to przegrzał sie tak ze folia termokurczliwa pekła ? ki czort? jeżlei pakiet jest miekki to spuchnięty jest, od biedy mozna uzywac ale trzeba teraz mocno uważac bo możesz mieć granat dymny. Ja akurat nie mam problemów z pakietami bo jeżlei którys klęknie to wysyłam do serwisu na "naprawę" i dają nowy i mam z głowy zabawę z tym :)

 

Też tak mam z moim GP 7,4V 1500mAh 20C, puchnie sama termokurczka, jak batka jest naładowana to term. przylega do batki, jak tylko się rozładowuje to jest za duża ;>

 

Tak się składa, że jest twardy, a nie miękki.

 

U mnie też cele są normalnie twardziutkie, pracuje tylko termokurcz.

 

Dzwoniłem z tym do Panów z Asgshopu i powiedzieli, że bez obawy mogę używać pakietu, bo oni mają na serwisie mnóstwo takich pakietów i wszystko jest gitara :D:D

 

Od mojej awari jest już jakieś 2 miesiace (6 strzelanek) i pakiet normalnie sprawny ^^ ( Zaufałem specom xD)

 

Pzdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...