Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

 

A tak na marginesie nie wiem co ludzie widzą w szybkostrzelności i robienia z każdej broni miniguna, czy są jeszcze ludzie którzy używają w 99% singla? Czy wymarli z dinozaurami:P

 

Robiąc trochę spamu za który przepraszam: Ja używam :) Choć ostatnio zdarzyło mi się wywalić mid-cap`a na na auto ( oczywiście nie na serii :wink: )

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

Mam prośbę do doświadczony użytkowników lipo.

Przypadku repliki częścią silikonowe kable z bezpiecznikiem i spring 130M czy taki pakiet

Lipo Tornado Power 7,4V 2250mAh 50C

http://rc4max.org/tornado_power_7_4v_2250mah_50c,1561,20039.html

A moje pytanie jest takie czy moja repliki - SPRMOD2 A&K wytrzyma taki pakiet,czy kupić Firefox 2000mhA.

Nie chcę uzyskać dużego rof tylko zęby wytrzymała batka 8-12h strzelanke.

Proszę o rady.

Edited by Commando_Ghost
Link to post
Share on other sites

Moja rada taka, na początek wywal bezpiecznik bo zwiększa on opór niepotrzebnie. Radziłbym też zakup układu mosfet.

 

Pojemności baterii nie mierzy się czasem strzelanki, tylko ilością wystrzelonych kulek, jeden w godzinę wywali 300 inny 3000. znaczenie ma też tryb prowadzenia ognia semi czy full auto.

 

Wg mnie7,4v 50C to aż za dużo jak na takiego springa. Szukaj w modelarskich ale czegoś słabszego bo bez mosfeta styki szybko pójdą do wymiany.

Link to post
Share on other sites

Commando_Ghost

 

Ten sklep (rc4max) jest dobry - weź jakiś inny akumulator - nie potrzebny Ci taki wysoki współczynnik C

Zamiast tego weź większą pojemność, tylko dopasuj sobie dokładnie wymiar

Osobiście sam używam pakietu Tornado i sobie go chwalę (mam 3700mah 30C 7.4V)

Link to post
Share on other sites

Od razu przepraszam za lenistwo - nie przewertowałem całego tematu w poszukiwaniu odpowiedzi, ale liczę na waszą pomoc.

Niedawno w mojej Giecie JG [ pełen stock ] wymieniłem kable na Muldental Elektronik i wtyczki na XT60. Miałem zamiar teraz zakupić lipola 7,4V 2200mAh 20-30C [Turnigy], ale słyszałem od znajomego serwisant, że ten pakiet jest za mocny jak na tą replikę. Czy to prawda ?

Chciałbym mieć dosyć wysoki rof, ale bez przesady [ żeby nie obciążać za bardzo podzespołów ].

I jeszcze jedna sprawa : Czy po tych całych operacjach mogę wyrzucić bezpiecznik bez obawy że dojdzie do zwarcia ?

 

Pozdrawiam

Miszczo

Link to post
Share on other sites

Niedawno w mojej Giecie JG [ pełen stock ] wymieniłem kable na Muldental Elektronik i wtyczki na XT60. Miałem zamiar teraz zakupić lipola 7,4V 2200mAh 20-30C [Turnigy], ale słyszałem od znajomego serwisant, że ten pakiet jest za mocny jak na tą replikę. Czy to prawda ?

Jestem ciekawy kto był tak mądry... Pakiecik jest w sam raz :cool: choć jakiegoś ogromnego rofu się nie spodziewaj :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja również mam pytanko odnośnie doboru pakietu. Temat przejrzałem, ale dalej nie wiem co będzie dobre :icon_razz2:

 

Mam Beryla z bebechami od RK-06. W środku SP120, tłok aluminiowy JBU z metalowymi zębami i gumka systemy. W przyszłości planuje tuning. Doszczelnienie układu (precka, komora, może bore-up) i ewentualną wymianę sprężyny na SP130. Żeby uzyskać wyjściowo około 430-440 FPS.

 

1,5 Ah 9.6 v od Firefox, którego obecnie używałem najprawdopodobniej zdechł. Zastanawiam się więc nad zakupem pakietu Li-Po. (Mam imax b6 także z ładowanie i balansowanie nie będzie problemem) Fajnie by gdyby pakiet mieścił się pod deklem, jednak w ostateczności może wylądować na kolbie.

 

Myślałem o tym pakiecie, jednak nie wiem czy podoła gdy wrzucę mocniejszą sprężynę. ROF nie jest dla mnie najistotniejszy. Głównie strzelam na SEMI.

http://www.casg.pl/product-pol-1153-PowerBEAN-7-4V-1400mAh-20C.html

 

Bardzo bym prosił o poradę :wink:

Link to post
Share on other sites

Hmm... Czyli jeśli rozumiem dobrze to muszę czerwony kabel przylutować do odzielnej blaszki(?).Tak ogólnie to jest tu mowa cały czas o 3s , a ja mam 7,4.Jeśli można by było to prosiłbym o wyjaśnienie, bo niedługo weekend a ja mam prawie padniętą batke ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...