Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To mógłbyś się pokusić o chińskie pakiety FLAME dostępne na GunFire, posiadam ale mają słabą wydajność prądową i przy nawet -5 mogą zamarznąć ale jeszcze da się strzelać ale wolno. Ja rozwiązałem ten problem obwijając ją kocem termicznym.

Najlepszy wybór będzie pakiet złożony z ogniw A123 tylko są one duże. Możesz poszukać pakietów na stronie HobbyKing są mniejsze ale wątpię by bez przerabiania wtyczki w batce/broni się obeszło.

Link to post
Share on other sites

To mógłbyś się pokusić o chińskie pakiety FLAME dostępne na GunFire, posiadam ale mają słabą wydajność prądową i przy nawet -5 mogą zamarznąć ale jeszcze da się strzelać ale wolno. Ja rozwiązałem ten problem obwijając ją kocem termicznym.

Najlepszy wybór będzie pakiet złożony z ogniw A123 tylko są one duże. Możesz poszukać pakietów na stronie HobbyKing są mniejsze ale wątpię by bez przerabiania wtyczki w batce/broni się obeszło.

 

Mówisz, że słabo znoszą niskie temperatury? Ciekawe gdyby je tak połączyć by zwiększyć pojemność...

A123 są bardzo przyjemne tylko rozmiar za duży.

Co robić?

Link to post
Share on other sites

A jaki pakiet mógłbym zamontować do mojego G608JG ? Wszystkie części mam stockowe i nie chcę przeciążyć zbyt mocną mocą mojej repliki. Potrzebuje też pakietu , który zmieściłby się do mojego "gun'a" :)

 

Któraś z tych będzie działać ? :D http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/akumulatory-li-po-li-ion-lifepo4.html

Oraz jaką ładowarką mógłbym ten pakiet naładować ?

Edited by elo263
Link to post
Share on other sites

@Kacperix jak chcesz połączyć tak by mieć 9,9V i jednocześnie większą pojemność? Byś potrzebował wtedy kombinowania i twój pakiet będzie 2 razy większy. No fakt A123 ogniwa ma duże ale jak na szerokość ci wejdzie to tylko martwić się czy na długość się zmieści.

Poszukaj na HobbyKing tam z tego co widziałem są ciekawe pakiety które powinne wejść pod dekiel, jakiś interesujący znajdziesz o odpowiednich kablach i poszukaj czy gdzieś w sklepach na terenie UE znajdziesz. Z małymi i dobrymi pakietami LiFe w Polsce krucho :/

Edited by Matison
Link to post
Share on other sites

Nie dasz rady połączyć równolegle akumulatorów. Jedynie co możesz zrobić to zakupić 6 ogniw np. o pojemności 1100mAh połączyć w 3 ogniwa a 1 ogniwo to połączenie 2 ogniw równolegle. Licząc że jedno ogniwo A123 System ma średnicę 20mm i dł. 65mm to twój pakiet miałby 9,9V 2200mAh i wymiary ok.

szerokość: 45mm, długość: 200mm i wysokość: 20mm i byś musiał dodać kable oraz balanser. Więc tak taki typowy Stick na długość powinien pasować ale na szerokość nie wejdzie za chiny.

Ale może udałoby ci się zmieścić pakiet z 3 ogniw o pojemności 2300mAh ale nie znam dokładnych wymiarów ale mają średnicę bodajże 26mm. Ale takie małe pytanie. Masz wiedzę i sprzęt by próbować tworzyć własny pakiet do AEG'a i lutować wyjątkowo czułe ogniwa?

Edited by Matison
Link to post
Share on other sites

Odświeżę troszkę temat. Dostałem już zamówionego DualSky'a 7.4 45C 1750mAh(niby pasującego w dekiel od kolby SF w LMT/ASG/KWA). Replika będzie w pon/wto także zdam relację, ale jak na razie zmieniałem wtyczkę i bawiłem się Imaxem i tutaj mam pytanko.

 

Podczas odcinania seryjnej wtyczki(DC3) zrobiłem idiotycznie, bo naciąłem oba kable jednoczeście nożykiem do tapet. Oczywiście krótkie zwarcie, ale nic się nie stało, pakiet nie spuchł itd, zjechało tylko 0,01v na każdej z cel. Poodcinałem wszystko osobno, zlutowałem Deansa(o tym później). Rurki termokurczliwe i pod Imaxa. Naładował bardzo ładnie do 8.40(ładowałem najpierw prądem 0,5C), rozładowałem (przy czym sam zakończyłem działanie, bo balanser w Imaxie podczas rozładowywania na sam koniec - gdy dochodzi do ok, 3,5V na celę przestaje balansować i na jednym ogniwie już miałem 2,99, drugie 3,5 jakoś właśnie także nie chciałem ryzykować do tych granicznych 2,85 chyba) i załadowałem znów - weszło ok 1700mAh, około ponieważ niechcący przerwałem w trakcie, tak czy inaczej na pewno nie mniej niż 1650mAh. No i... tutaj dwa pytania:

 

Czy mogło się coś stać z pakietem po tym zwarciu skoro trzyma teraz ładnie napięcia równo na celach, pojemność tak naprawdę prawidłowa i nie spuchł ?

 

Lutowanie nie jest takie proste ponieważ kabel od batki tą samą szerokość co blaszki w Deansach, tyle, że kable mają spory przekrój i ciężko było to ładnie zrobić z powodu gabarytów tych kabli. Wyglądało to tak: troche cyny na blaszkę, obcynowany kabel, złączyłem, docisnąłem szczypcami i grzałem z boku, potem zalałem jeszcze troche cyną. Szybciej wyrwałbym blaszkę niż ten kabel - czy to w miarę dobry lut? Na stronie Gatee są 2 instrukcje i tam to wszystko ładnie estetycznie wygląda, ale mają 2x cieńszy kabel..

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry. Za parę(naście) miesięcy postaram się kupić XM110 od G&P. Będę tuningował go wizualnie jak i mocowo.

Czy bateria Li-Po 11.1V 1520mAh 16C GE POWER - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3924 pociągnie konfiguracje?

- silnik - systema 'a to z' - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4022

- mosfet - MERF 3.2 http://www.madonion.eu/Gate__Mosfet_MERF_32_p1222.html

- sprężyna m170 Guarder

Baterię chciałbym trzymać w prowadnicy kolby PTS PRS - http://shop.ehobbyasia.com/magpul-pts-prs-carbine-stock-for-m4-m16-series-gbb-bk.html

Edited by Crusader
Link to post
Share on other sites

Może komuś się przyda ta informacja, bo sam szukałem chwilę czegoś sensownego.. Pakiet DualSky 7.4 45C(!) 1750mAh pasuje idealnie w dekielek kolby SF KWA/LMT/ASG. Była już taka informacja na forum, ale potwierdzam;) ROF jest konkretny, szczerze mówiąć wolę nie myśleć jak to mieli zębatki na 11.1v. Do stocka dobre 7.4v jest na granicy bezawaryjnej pracy moim zdaniem... Do tego na stockowych kablach które są strasznie "antyspołeczne", nijak je ułożyć sensownie. Jedynie siiłą coś tam się ździała, ale szału nie ma. No i z bezpiecznikiem.

 

Kilka fotek:

 

2.jpg

1.jpg

3.jpg

Link to post
Share on other sites

Cainzoned, nie sprawy, ja tylko przekazałem informację dalej, sam dostałem ją od użytkownika "mike21" także jemu wielkie dzięki;) Dodam, że po wyrzuceniu dzisiaj bezpiecznika miejsca zrobiło się więcej i spokojne nawet na 1 poziom( na 0 już siłą) kolbę można ustawić, no i ROF jest nieziemski, a to tylko 7.4v;) Mam nadzieję, że w najbliższym czasie jak już trochę ogarnę tą replikę wewnątrz to wymienione zostaną kabelki i aż boję się myśleć co będzie wtedy.. :D Dodam, że mam porównanie z NiMh 8.4 i.. nie ma porównania, po prostu LiPo po jednym naciśnięciu spustu już zmiata tamtą, dużo lepsza reakcja i rof większy o jakieś.. hmm "na ucho" 5-8k/s.

Edited by piotrekltk
Link to post
Share on other sites

Hej, widzę że wszyscy w tym temacie pytają się o baterie dla siebie więc może ja też poszukam rady.

Grzebie i grzebie w necie szukając lipo dla siebie ale ciągle nie jestem przekonany co jest dobrym wyborem. Mam Hk416 AGMa z wsadzonym pełnym Borkiem DeepFire i sprezyna m130, na stockowym silniku. Dotychczas wszystko jechalo na Sanyo RC 9,6 2400, ale teraz chce wsadzic batke do peq'a 15, a generalnie to po prostu przerzucic sie na lipo bo "som lepsze" - ale niestety w tym temacie jestem nowy zupelnie.

 

No i nie wiem teraz czy 7.4 czy 11.1 bo z tego co piszecie to na 11 juz sie powazne kosiarki robia. Najchetniej kupilbym dwie niedrogie batki, tam typu 900mah zeby nosic ze soba zapas, a nie inwestowac w jedna silniejsza. Nie zalezy mi specjalnie na rofie, moze byc bez szalu, ale nie chce tez zeby meczyl sie zeby 3 kulki wypluc. Ale nie chce tez kupic 3c zeby mi zebatki zmieliło, bo bezawaryjność zawsze była dla mnie priorytetem. Nie oczekuje fajerwerkow tylko stabilnej, grzecznej pracy repliki.

Edited by jason.jerusalem
Link to post
Share on other sites

Witam, jestem w podobnej sytuacji co jason.jerusalem tylko że dotychczas miałem 8.4 nimh stockową jg, lecz po włożeniu sp120 i prowadnicy guardera, tłok dochodzi do połowy i nie ruszy dalej. Rozumiem że nie duża jest różnica między 9,6 nimh a 7,4 lipo (moze poza ich wydajnością) czyli od razu kupic lipo?

 

klik takie coś dziś znalazłem

Edited by michau92n
Link to post
Share on other sites

Bierz Lipo :).Ja używam już długo i nie mogę narzekać.Na ostatniej strzelance(ponad -20 stopni) prawie wszytkim batki poszły,a mi lipol śmigał jak ta lala ;).Wiesz,że do lipo musisz mieć ładowarkę mikroprocesorową nie?

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

No i nie wiem teraz czy 7.4 czy 11.1 bo z tego co piszecie to na 11 juz sie powazne kosiarki robia. Najchetniej kupilbym dwie niedrogie batki, tam typu 900mah zeby nosic ze soba zapas, a nie inwestowac w jedna silniejsza. Nie zalezy mi specjalnie na rofie, moze byc bez szalu, ale nie chce tez zeby meczyl sie zeby 3 kulki wypluc. Ale nie chce tez kupic 3c zeby mi zebatki zmieliło, bo bezawaryjność zawsze była dla mnie priorytetem. Nie oczekuje fajerwerkow tylko stabilnej, grzecznej pracy repliki.

 

Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad LiPo 7,4V z C w granicach 30C lub 40C. ROF będzie przyzwoity. Nie męcz się z bieganiem z 2 batkami tylko kup po prostu batkę o pojemności co najmniej 2200 mAh. I pamiętaj również że nie możesz rozładować LiPo-la poniżej 3V na cele. Ze swojej strony polecam pakiety Turnigy Nano-Tech ;)

Edited by czaja135
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...