Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przyjmuje się że LiPo 7.4V zastępuje 8.4V NiMh, a 11.1V zastępuje 9.6V aczkolwiek tutaj jest już spora różnica, i jeśli nie ma się odpowiednio mocnej repliki to w zastępstwei 9.6V lepiej wziąć mocne lipo 7.4V z prądem rozładowywania 25C

 

Nie zgodzę się z pierwszą częścią, było gdzieś napisane (jakiś artykuł, nie pamiętam)

 

LiPo 7,4V z niską wydajnością prądową - 8,4V NiMh

LiPo 7.4 V z wysoką wydajnością prądową - 9,6V NiMh

LiPo 11,1V z niską wydajnością prądową - 10,8V NiMh

LiPo 11,1V z wysoką wydajnością prądową - 12V NiMh

 

Chociaż mój lipol 7,4V 25C daje nieco mniejszy rof od 9,6V NiMha Firefoxa.

Edited by Attero
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze takie dwa pytania:

1. Jak ma się sprawa pojemności do mocy LiPo

bo ta o której wcześniej pisałem

LiPo 1800mAh 7,4V 25-50C Turnigy

ma jak widać tylko 1800mAh natomiast znalazłem jeszcze inną o większej pojemności oraz stałym C mianowicie

TURNIGY 2200mAh 2S 40C lub Turnigy LiPo 2200mAh 2S 40-80C (nie wiem czy się jeszcze mieści do przedniego chwytu M4).

2. Czy pakiet TURNIGY 2200mAh 2S 40C ze swoim większym stałym C oraz pojemnością nie zbliżałby się do takiej baterii 10 volt-owej?

Edited by akzyl
Link to post
Share on other sites

Wytłumaczcie mi proszę jedną rzecz (bo jestem laikiem). Jak to jest ?

- posiadamy akumulator li-po 7,4 v. Jego minimalne napięcie może wynosić 3V na celę tak ? (czyli w przypadku tzw 2s = 6 V. Tak? )

Czy to nie jest tak że faktycznie korzystamy (używamy ) tylko z napięcia o wartości 1,4 v ?

 

Może to idiotyczne pytanie ale pytanie. Po prostu nie ogarniam tego (nawet jak na 38 latka :) )

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tak, ten adapter jest potrzebny. Jest tylko jeden minus - nie ma go prawie nigdzie.

Robbe produkuje adaptery do innych typów złącz jak najbardziej. Kup do chińskiej ładowarki adapter - nie ma nigdzie.

Ewentualnie mogę zmodyfikować końcówkę. JST-EH jest to "prawie" odwrócony JST-XH :)

Trzeba odciąć boczne płatwy i zamienić kable miejscami. Plus z minusem, i środkowe kabelki tak samo. Gra i buczy wtedy pod redoxa :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli do repliki to Li-Pol.

Jeżeli do latarki czy lasera, radia i innych pierdół to Li-Ion.

 

ok to elegancko

I jeszcze. Przez dłuższy czas byłem napalony na modelarskie lipo ale ostatnio zacząłołem się skłaniać ku tym "dedykowanym" asg. Wiem ogólnie że mówi się żeby od takich trzymać się z daleka, ale byłbyś w stanie powiedzieć coś więcej GePower, Mediafire, PowerBean, Redox?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie Redoxa to kumplowi spuchły w niewyjaśnionych okolicznościach. Strach mi trochę je teraz ładować.

 

Mam identyczny przypadek - Redox spuchł sobie radośnie od leżenia w szufladzie. Napięcie co prawda dalej trzyma, ale zaczyna wyglądać jak parówka :smile: Coś mi się zdaje, że skończy jako obiekt pewnego eksperymentu :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...