Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Witam ponownie!

Mam takie pytanie:

Czy jeżeli zamiast 7.4V kupię 11.1V o tej samej pojemności mAh to czy bateria będzie mi dłużej trzymać, czy tak samo?

Chcę zamiast 7.4V 2000mAh kupić 11.1V 1100mAh (firefox stick do prowadnicy kolby), i teraz pytanie czy będę mógł oddać dużo mniejszą ilość strzałów czy porównywalną?

Edited by Axus
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przy tej proporcji pojemności skłaniałbym się ku 7.4V bo pozwoli oddać większą liczbę strzałów.

Chyba, że ogniwo 7.4 będzie nadwyrężane przez zbyt mocną replikę.

 

PS. Jak LiPo to nie Firefox, jest dużo więcej lepszych producentów jak np. Turnigy.

Edited by echelon_
Link to post
Share on other sites

No właśnie odpowiedź nie jest taka oczywista i faktycznie wydaje mi się, że można fizycznymi wzorami udowodnić, że bateria o większym napięciu (i pośrednio prądzie) oraz mniejszej pojemności może być wydajniejsza od baterii pojemniejszej i o mniejszym napięciu.

 

Potrzebuję tylko chwili to może uda mi się rozpisać jakieś wzorki.

 

edit: A może jednak nie. Im więcej mAh tym lepiej.

Edited by echelon_
Link to post
Share on other sites

Nie mogę znaleźć pasującej baterii do prowadnicy i zastanawiam się nad 11.1 lub 7.4, nie wiem co wybrać.

Chodzi mi właśnie również o to co napisałeś- wydajność, bo mój mało fizyczny umysł nie jest w stanie tego ogarnąć.

Czekam z niecierpliwością.

Jeszcze pytanie:

Czy akumulator 8FIELDS'a da radę?

http://azteko.pl/8fields-akumulator-lipo-1100mah-111v-1530c-p-4009.html

Wymiarowo jako jeden z niewielu jest ok.

Edited by Axus
Link to post
Share on other sites

Wg. AutoCAD'a i moich wyliczeń do prowadnicy o d=26mm wchodzi maksymalnie kwadrat o wielkości 19 x 19mm, przy czym i tak trzeba będzie minimalnie podpiłować.

Bateria 19 x 21 raczej nie ma szansy wejść, chyba, że szlifierką wyciąłbym kąty do wystawania baterii, ale wtedy raczej kolba nie wejdzie.

Dzięki za propozycje i pozdrawiam.

PS: Dlatego też szukamy baterii do prowadnicy o lmax=120, ew kilka mm więcej amax=19mm i bmax =19mm, ewentualnie kombinacji 21x16 (przy czym też już może być ciężko), 20x17 itd.

Może ktoś się wypowiedzieć a propos tego akumulatorka ejtfiltsa?

Edited by Axus
Link to post
Share on other sites

W magazynie u taktycznego brak na stanie:

http://taktyczny.com/baterie-i-adowarki/7-4-v-lipo/ge-power-7.4v-1500mah-20c.html

Kupowałem, a właściwie kumple z team'u zrzucili mi się na urodziny z ASGShop'u:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3920 (wykupili ostatnią sztukę).

Zastanawiam się nad przerobieniem wtyków na takie silnikowe konektorki, może być to dobrym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Świetny pomysł! Od razu z podłączeniem do mojej ładowarki Accucell 6 od Turnigy.

Jednakże raczej nie wypali, bo aż tyle miejsca w prowadnicy nie mam. Ja muszę upchnąć wtyki z boku.

Zamontuje chyba takie jak są przy silnikach, jeśli na silnik daje radę przekazać 12V +, to tutaj też sobie poradzi. ;)

Link to post
Share on other sites

Tylko uważaj, żeby zwarcia nie zrobić. Przypadkowe zwarcie przy demontażu wtyków silnikowych nie robi problemów, natomiast zwarcie przewodów pod napięciem prawdopodobnie błyskawicznie je zespawa (trzeba szybko ciąć kabel albo rozrywać wtyki pokonując naturalną chęć zrobienia tego gołymi rękoma - inaczej poparzenie gwarantowane :icon_razz: )

Z tego właśnie powodu ta część z wtyku która znajduje się pod napięciem jest albo wklęsła (nie da się dotknąć czegoś i zewrzeć) albo na sztywno umocowana w sporej odległości (jak w akumulatorach ołowiowych).

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

I otóż to, zdecydowanie bezpieczniej i wygodniej będzie zastosować wtyczki. Unikniesz potencjalnych zwarć i łatwiej je też rozłączyć. Poszukaj jakichś mniejszych gabarytowo, może deansy mini będą w sam raz. Złączek jest bardzo dużo, do wyboru do koloru.

Link to post
Share on other sites

witam moglibyście mnie nakierować na jakiś akumulator do cm.052s? wolałbym 7,4 gdyż replika jest w stocku i raczej nie będę jej tuningował. największy mój problem to wymiary batery gdyż znajduje się w kolbie . i jeszcze jaka ładowarka do tego ?

Link to post
Share on other sites

Ojej znowu to samo. A jaka, a która, a pokaż, a wytłumacz.

A weź poczytaj chociaż kilka ostatnich stron.

 

Przechodząc do sedna sprawy - musisz podać nam wymiary pakietu jakiego używasz, mam tu na myśli pakiet dodawany do pudełka z repliką. Jeśli ona się mieści w kolbie to musisz szukać lipolki o podobnych wymiarach.

 

Ładowarka każda dowolna jaką sobie chcesz posiadająca możliwość ładowania pakietu litowo polimerowego. Wystarczy poszukać pod - ładowarka lipo. Jedyny zasadniczy wymóg co do niej to to, że musi posiadać balanser.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Jeszcze wysokość lewej krawędzi obok kabli.

Na twoim miejscu kupiłbym sobie coś takiego:

http://allegro.pl/lipo-li-po-7-4v-4000mah-40-80c-turnigy-nano-tech-i3387454509.html

 

Spokojnie zmieścisz tam powyżej 3000mAh, mogą być tylko nieco za długie więc musisz wsadzić linijke do środka kolby i zobaczyć ile tam w niej jest miejsca tak by mieć pewność. Na szerokość i wysokość praktycznie wszystkie pakiety do 4k-5k mAh powinny się zmieścić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...