Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

No więc tak, udało mi się znaleźć rachunek :smile: Wybrałem się więc do sklepu w którym kupiłem tego Redoxa (lokalny sklepik modelarski) w celu złożenia reklamacji. Po przedstawieniu sprawy, sprzedawca stwierdził, że spuchnięcie może być tylko i wyłącznie wynikiem nieprawidłowego użytkowania. Pakiet na pewno został przeładowany / nadmiernie rozładowany / nie był balansowany itd.

Dziwna sprawa, wszystkie pakiety traktuję tak samo, zgodnie z wszystkimi zaleceniami, wszystkie oprócz Redoxa mają się dobrze. No ale na nic były moje tłumaczenia, wina użytkownika i tyle :bialaflaga:

Dla świętego spokoju gość zadzwonił nawet do dystrybutora, tam powiedzieli dokładnie to samo - "nie ma możliwości, żeby pakiet spuchł sam z siebie".

 

Wobec powyższego, polecam przyszłym użytkownikom baterii Redox skontaktować się ze sklepem przed zakupem i zapytać, czy spuchnięcie baterii może być podstawą reklamacji.

Nie twierdzę, że te baterie są do dupy. Znam osoby które mają i sobie chwalą. Chcę tylko uprzedzić, że w przypadku zakupu lipnego egzemplarza możemy zostać na lodzie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No więc tak, udało mi się znaleźć rachunek :smile: Wybrałem się więc do sklepu w którym kupiłem tego Redoxa (lokalny sklepik modelarski) w celu złożenia reklamacji. Po przedstawieniu sprawy, sprzedawca stwierdził, że spuchnięcie może być tylko i wyłącznie wynikiem nieprawidłowego użytkowania. Pakiet na pewno został przeładowany / nadmiernie rozładowany / nie był balansowany itd.

Dziwna sprawa, wszystkie pakiety traktuję tak samo, zgodnie z wszystkimi zaleceniami, wszystkie oprócz Redoxa mają się dobrze. No ale na nic były moje tłumaczenia, wina użytkownika i tyle :bialaflaga:

Dla świętego spokoju gość zadzwonił nawet do dystrybutora, tam powiedzieli dokładnie to samo - "nie ma możliwości, żeby pakiet spuchł sam z siebie".

 

 

 

Mam Fullymaxa 11.1v 3700mAh 35/60C - ładowany był 3 razy i użyty w modelu motoszybowca, pobór prądu max. 20A. Spuchł sobie w nocy (miał przed tym po 3.8V na ogniwo). Tak więc gadanie, że puchną od przeładowania i nadmiernego rozładowania tylko to bujda na resorach.

Link to post
Share on other sites

@virusotron - niestety, pakiet kupowałem w maju :icon_neutral:

 

Tak więc gadanie, że puchną od przeładowania i nadmiernego rozładowania tylko to bujda na resorach.

 

Ty to wiesz, ja to wiem, gościowi w sklepie tego nie wytłumaczysz. Dla niego najłatwiej umyć od wszystkiego ręce. Stwierdziłem, że to oleję. Pakiet posłuży jako obiekt badań :smile:

Jedno jest pewne, w tym sklepie już więcej zakupów nie zrobię.

Link to post
Share on other sites

Obawiam się że to nie jest kwestia sklepu, tylko polityki dystrybutora.

Miałem bardzo podobny przypadek z aku redox'a, (7,4V, 15C), zainstalowany w radiotelefonie, który poniżej 6V odcina zasilanie. Po 3-cim ładowaniu (w ładowarce redox'a) (2-3 msc od zakupu) jedna cela spuchła. Dystrybutor dokładnie tak samo się tłumaczył i wysyłał na drzewo, z pełną świadomościa że za te 45 pln do sądu nie pójdę.

Drugie aku (7,4, 25C) używam w replice i nie ma żadnych problemów, ale następne aku kupiłem już innej firmy.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to temat o pakietach a nie ładowarkach, ale ostatnio kupiłem ładowarkę Redox'a dla znajomych ze Strzelca i miałem możliwość ładowania baterii nią.

Wniosek. Tanie, tandetne wykonanie. Soft beznadziejny, trzeba się o klikać jak głupi.

Krzywo polutowane złącze deans w ładowarce.

Porażka...

Zaczęła ładować batkę prądem 1A i po 2 minutach zakończyła proces, bo stwierdziła, że pakiet jest pełny :icon_eek2: . Przy ustawieniu na prąd ładowania 0.5A - ładowała normalnie. Złom.

Link to post
Share on other sites

Hmm, moja ładowarka Turnigy Accucell jakoś nie ma problemów z ładowaniem wszystkiego typu baterii, których używam. Więc za 100zł spełnia swoją rolę wyśmienicie(ładuję li-pole, li-iony, nimhy, ni-cd oraz pb).

"bo można taniej i też dobrze".

No pewnie już widzę te tłumy ludzi po mercedesy i jaguary, bo po co jeździć oplem czy vw jak najlepszy jest merc?

A pewnie dlatego, że zakup jest zawsze kompromisem pomiędzy ceną a jakością.

Za cenę 100 zł accucell czy imax naładuje mi batkę tak samo jak ładowarka za 450 zł.

Może nie ma usb, bid-chipa i innych bajerów, ale ja tego nie potrzebuję.

Ładowarka ma naładować batkę i tyle.

To pisze użytkownik dwóch takich ładowarek (od 3 lat).

Miałem także prostą ładowarkę z której również byłem zadowolony. Spełniała swoją funkcję wyśmienicie, jedynie prąd ładowania był trochę mały.

A jeszcze pytanie do forumowych speców, dlaczego li-ion nie nadaje się do replik?

Co najmniej 4 moje repliki wcale nie narzekają na takie baterie. Do kolby sf pasują znacznie lepiej niż li-pole.

Link to post
Share on other sites

Wydajność prądowa ogniw Li-Ion jest niższa niż pobór prądu repliki.

Ogniwa te, działają non stop z maksymalnym obciążeniem i przez to cierpią.

 

Co do ładowarek droższych:

Wg mnie nie ma co oszczędzać na ładowarce.

Sporo ludzi chwali sobie Ichargery. Bo jest tania i mocna.

Sporo ludzi opisuje problem, gdzie ładowarka ta, staje się miotaczem płomieni z wiatraka chłodzącego :)

Komuś w USA nawet spalił się samochód przez to :)

Fajne na pewno do naszych zastosowań są ładowarki Nosram.

I nie kosztują 1000zł.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hej,

to teraz ja - potrzebuję baterii LiPo, która zmieści się do kolby G&P.

Interesują mnie baterie od Turnigy nano-tech, z jak największą pojemnością. Najlepiej byłoby, gdyby odpowiedział ktoś kto ma baterię od Turnigy w takiej kolbie. Jeszcze jedno:

Specyfikacja:

myslalem od min 1200 - najchętniej do 2000mAh lub wyżej. Ale problemem jest miejsce :/

7,4V

Wymiary max/przybliżone maxymalne to:

*długość - 130mm + 3-4mm pewnie

*szerokość - 16mm + 1-2mm max raczej (jeżeli wgle większe)

*wysokość - 16mm + j/w

Mierzyłem najpierw, potem wykonałem model z papieru - takie wymiary weszły - większe raczej byłoby trudniej zmieścić.

ROFa nie musi miec jakiegos genialnego..Ale aby dawało radę :icon_smile:

Jak rozumiem ważne jest też dobranie odpowiedniej ładowarki - interesują mnie oczywiście jak najtańsze mikroprocesorówki. Większość ładowarek nie posiada zasilaczy do nich, i tu kolejny problem - jak kupuję z http://www.hobbyking.com to na pewno nie dostanę razem z nią zasilacza - czy normalnie dokupię gdzieś w Polsce ten zasilacz?

Co myślicie o:

Turnigy Accucell 6

Redox Beta

HobbyKing ECO6

 

Którą z nich brać - stosunek cena/jakość.

 

nie jestem specem w tym dziale - w elektronice wgle nigdy nie grzeba[łem - słabo się orientuję..

 

Liczę na liczne odpowiedzi :icon_smile:

Edited by Echo93
Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie dlaczego mi bateria spuchła skoro działała pod normalnym obciążeniem mianowicie sprężyna m140 ładowarka powerbean pakiet li-po 11.1 V 2200mAh GEpower i po trzecim ładowaniu spuchłą :icon_confused:,ale nie w czasie ładowania tylko po wyczerpaniu jej na strzelance ???

Edited by maop
Link to post
Share on other sites

Ostatnio wyczytałem, że aby przedłużyć żywota pakietom Li-po, nie należny je doprowadzać do pełnego stanu naładowania czyli 4,20-4,25V na cele.

Myślę ze można by kiedyś spróbować ale to raczej dotyczy pakietów o większej pojemności pow. 2Ah bo przy mniejszych wiadomo tracimy na wydajności/czasie pracy (kwestia wbitych mAh).

Link to post
Share on other sites

Hmm przesiedziałem w sumie 2h nad tym sklepem:

I wybrałem 3:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17283__Turnigy_nano_tech_2000mah_2S_15_25C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17279__Turnigy_nano_tech_1400mah_2S_15_25C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17287__Turnigy_nano_tech_1300mah_2S_25_50C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

+ To co Kolega wyżej..

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17275__Turnigy_nano_tech_1200mah_2S_15_25C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

Które z tego brać (przy założeniu, że wejdą). Kupić 2razy jakąś mniejszą, czy 1 dużą? Bo nie wiem za bardzo.. :

2k mah

1,4k mah

1,3k mah

1,2k mah

Jutro zrobię coś takiego jak poprzednio (projekt w skali 1:1 z papieru lub czegoś twardszego) i zobaczę czy na 100% wszystko wejdzie, jeżeli tak, to pozostaje mi tylko zdecydować się, którą(re) wybrać.

 

Jeszcze jedno - kolega z forum asgw.pl proponuje mi ładowarkę:

za "Co do ładowarki - zakup takiej w zbiorowym zamówieniu (które obniża koszty transportu) wliczając przesyłkę do Polski i opłacenie vatu i cła wychodzi około 330zł. Proponowałbym 250."

Warto? Czy lepsza jakaś z Hobby.. za niższą cenę.

Link to post
Share on other sites

A wolisz na strzelankę brać jedną porządną baterię czy trzy słabsze? Weź najpojemniejszą jaka ci się zmieści.

Co do ładowarki to ta co podałeś jakoś mnie nie przekonuje. Na twoim miejscu bym brał albo coś typu Turnigy Accucel, czy Imax B6, a jeżeli masz więcej pieniążków to zainwestuj w dobrą modelarską ładowarkę. Jeżeli chodzi o te drugie to Seger się na nich zna :)

Link to post
Share on other sites

Echo93 bierz 1,3 Ah 25-50C ma fajną wydajność jak na pakiet o tej pojemności .Wejść wejdzie,ewentualnie ściągniesz z niej izolacje (zewnętrzną folie) a kolbę wysuniesz o 1 pozycje .

 

Edyta: jak dla mnie jeden z lepszych pakietów z lini do AS.

Edyta2 : zerknij tu co polecają ludzie którzy już zamawiali http://forum.wmasg.p...5-hobbykingcom/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...