Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie mam pewności czy upchasz to pod deklem a i tak wymaga to przełożenia okablowania /upchania w komorze gazowej.

Pisałem wiele razy ze pod dekiel do serii AK wchodzą i bardzo dobrze się spisują jak na swoją pojemność czyli 1300 mAh 25-50C i to w opcji 2S oraz 3S.

Lepiej kup ten http://allegro.pl/ak...2939556450.html ( poszukaj może znajdziesz taniej) mimo mniejszej pojemności ma lepsza wydajności od twojej propozycji.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj doszła do mnie taka oto batka Trunigy 1300mAh 7.4v

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17287__Turnigy_nano_tech_1300mah_2S_25_50C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

 

Z ładowarek zamierzam kupić Imax 6 lub turnigy accucel 6. Czy potrzebuje coś jeszcze kupić? Jakieś kable? Czytałem, że przydatny jest miernik i, że nie można rozładowywać baterii Li-Po do końca, czy to prawda?

Po co jest w li-po ten drugi kabel?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeczytawszy cały ten temat i kilka innych, doszedłem do następującego zestawu:

-ładowarka Robbe Power Peak B6 <klik>

-batka LiPo Robbe 30C 3,3Ah <klik> lub 25C 2,65Ah, też Robbe <klik> będzie pracować w GB v.2 na sp120 (chyba) generującym ok. 450 fps

-wtyki Deans (ten sam sklep, każdy wie jak to wygląda), myślałem o XT-60, ale Deans'y mają (przynajmniej w asg) wystarczające parametry, a są dość popularne

-kabelek do ładowania (nie chcę się bawić w krokodylki, a sklep oferuje zestaw kilku wtyczek w jednym pakiecie).

 

Fakt, tanie to nie będzie, ale powinno pokryć zapotrzebowanie ersoftowca kompletnie (zwłaszcza pamięć w ładowarce i kości BID, wpinam batkę i nie przejmuję się ustawieniami). Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Pakiet pierwszy zasila u mnie m16 ze sprężyną m130, zwykłych zębatkach oraz silnikiem ultra torque elementa. - śmiga aż miło, bez nadwerężania na szybsze zużycie gb.

Kabla do ładowania z deansem nie ma w zestawie, trzeba dokupić osobno. Albo gotowy, albo dorobić, ja mam dorabiane samemu i działają super.

Zestaw na pewno posłuży długo, jak chcesz, możesz poczekać na model B7 (do 7 cel li-po, trochę taniej, bez kufra i innych gratów - http://www.robbe.de/...id-12-230v.html ), lecz Robbe przekłada jej premierę od roku...

Link to post
Share on other sites

Widziałem, że w zestawie nie kabelka do ładowania, dlatego będę brał mini kombajn (deans, tamya, jakiś jeszcze modelrski wtyk) na jednym kabelku z banami. Kosztuje całe 30zł, przy cenie całości to niewielkie pieniądze.

 

Co do modelu B7- fakt, ciekawy, nie planuję zbyt szybko robić zakupów, może akurat wejdzie do oferty. Dzięki za info.

Link to post
Share on other sites

Wejdzie to do G36C Cymy?

 

http://deltashop.pl/...h-2s-1525c.html

eee... yyyy... a gdzie niby? Chyba tylko w ładownicę na kolbie, ewentualnie w atrapę lasera na froncie.

Ja do krótkich nagietek z powodzeniem stosuję batki redoxa 11v - takie dokładnie: http://electropark.p...0c-scalony.html

można też stosować od biedy te z rozdzielonymi ogniwami. Oczywiście nie musi to być pakiet tej właśnie firmy, może być każdej innej, żeby tylko wymiary i specyfikacja były zbliżone. Mieści się to to bez problemu, razem z mosfetem, w gripie i replika hula jak talala. Przy okazji, batka ta też wchodzi pod dekiel w ak74 boyi, co prawda blokuje suwadło wtedy i do regulacji hu trzeba zdjąć pokrywę, niemniej jednak mieści się i replika na tym hula na stockowym silniku i m140.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To może inaczej ;p

1.pytanie : Czy akumulator LiPo Redox 7,4V, 20C , poj. 2400 mah da radę spokojnie w replice ze sprężyną m130?

2.pytanie: Na ile godzin strzelania mi wystarczy 2400 mah w tym LiPo?

I 3. pytanie: Czy będzie widoczna różnica w reakcji na spust po zmienieniu na w/w baterię?

 

Ogółem to w temacie LiPo jestem zielony więc się pytam ;p

Link to post
Share on other sites

Ad1. Pociągnie :icon_lol: rof uzależniony głównie od silnika. przekładni i paru innych czynników.

Ad2.Źle zadane pytanie . Powinieneś zapytać ile max. kulek wystrzelasz przy jednym pełnym naładowaniu pakietu. A to uzależnione jest od w/w czynników. Pakiet ma nie małą pojemność a ile wystrzelasz to też uzależnione jest od warunków atmosferycznych-głównie temp.

Wstępnie ze 4 tyś na 1 ładowaniu.

Ad3. Kolejne pytanie z nieba wzięte . Widoczna zmiana reakcji a nie podałeś w porównaniu do jakiego pakietu. Na pewno lepiej to będzie działać niż stockowy 8.4V Nixx a do stockowego 9,6V Nimha, może ale nie koniecznie raczej na równi lub delikatnie lepiej.

 

Czytaj trochę to forum, bo nie popisałeś się kolejnym zestawem pytań.

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Właśnie, to nie godziny a ilość kulek. Skąd mamy wiedzieć ile kulek w ciągu godziny wystrzela przeciętny airsoftowiec. Są tacy co mają na 8 godzin 4 low capy i im to wystarcza. Więc w sumie nie pójdzie więcej jak 300 kulek. Są też tacy co 300 kulek wywalają w pare minut a ich ogólny zasiew kompozytu kończy się po 8 godzinach gdzieś w okolicy 8000. Wiem co robił kolega jak sobie kupił świnke, tak się wczuł, że palec ze spustu mu nie schodził. Bateria 2200mAh 11V wystarczyła na wywalenie ponad 4k kulek, później zmienił na drugą.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam problem z lipolkiem Turnigy nano-tech 7,4V. Bateria nówka, jak tylko wyjąłem z pudełka miała ok. 3,8V/cell. Na dzień dobry nie chciałem jej wkładać do repliki, więc najpierw rozładowałem ją ładowarką. I tutaj pierwsza sprawa - ładowarka rozładowała batkę, sprawdziłem napięcie na ogniwach - pierwsze 3,7V, drugie 3V. Wcześniej nie zauważyłem w moich lipo takich rozbieżności po rozładowaniu, zwykle napięci na obu były niemal takie same. No ale nic, wziąłem się za ładowanie.

 

Do ładowania używam ładowarki Shark 10 v2.0 firmy RCM-Pelikan oraz balancera Robbe Mini Equalizer 3s, o taki: http://www.rcskorpion.pl/towar/8542-balancer-robbe-mini-equalizer-3s/

 

Włączyłem ładowanie (1A), co jakiś czas zerkając czy wszystko ok. I przy samiutkim końcu ładowania wyskoczył mi na ładowarce komunikat 'connection break' czy coś w ten deseń (mogłem coś przekręcić) diody na balancerze świeciły ostro a sam balancer był dość mocno nagrzany. Wyłączyłem wszystko, sprawdziłem V na ogniwach - różnica ok. 0,1V Ewidentnie coś jest nie halo, ale nie bardzo wiem co, jakieś pomysły?

 

Czy możliwe jest, że balancer Robbe jest nieodpowiedni do wtyku balancera w bateriach Turnigy? Jeśli tak to mógłby ktoś zaproponować odpowiednią przejściówkę?

Czy zdarzało się Wam, że po rozładowaniu pakietu różnice między cellami sięgały aż 0,7V? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.

Link to post
Share on other sites

Ładowarka, która użyłeś do rozładowania, nie ma balancera, stąd pojawiła się różnica napięć w pakiecie. Kolejna kwestia, że bateria może być "walnięta" już fabrycznie i przez to pokręciło się jej z napięciem na ogniwach.

Jeżeli balancer wyrównał tak rozjechany pakiet aż do 0.1V to jest ok. Czemu się zagrzał? Słaba bateria.

Wtyk balancera jest uniwersalny, ponieważ posiada tylko wystające piny.

Link to post
Share on other sites

Ładowarka, która użyłeś do rozładowania, nie ma balancera, stąd pojawiła się różnica napięć w pakiecie. Kolejna kwestia, że bateria może być "walnięta" już fabrycznie i przez to pokręciło się jej z napięciem na ogniwach.

Jeżeli balancer wyrównał tak rozjechany pakiet aż do 0.1V to jest ok. Czemu się zagrzał? Słaba bateria.

Wtyk balancera jest uniwersalny, ponieważ posiada tylko wystające piny.

Czyli ten balancer Robbe mogę używać do każdej baterii, niezależnie od typu gniazda balancera? Robiłem tak do tej pory, ale naszły mnie wątpliwości po przewertowaniu forum i tych problemach z baterią.

 

Nic, spróbuje jeszcze raz ją naładować, tylko dam mniejszy prąd ładowania.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Poszukuje jakiegoś fajnego lipola, najpierw będzie chowany w chwycie przednim m4a1 a później w puszcze AN/PEQ

Znalazłem 3 fajne pakiety, doradzicie który byłby najlepszy? Zasilał by replikę z springiem m110-120 (więc dość mało :D)

1. http://allegro.pl/lekki-akumulator-lipo-zippy-1800mah-7-4v-25-35c-i3110541431.html

2. http://allegro.pl/redox-2200-mah-7-4v-20c-pakiet-lipo-i3114369609.html

3. http://allegro.pl/deltashop-turnigy-nano-tech-1800mah-2s-25-50c-i3066951537.html

Nie patrzcie tam na ceny bo myślę, że można znaleźć taniej, do wydania mam ok 60zł + przesyłka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...