Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co z tego, że jest nowy, skoro może być uszkodzony? Rozbity samochód też będziesz klepać za wszelką cenę, tylko dlatego, że ledwo nim wyjechałeś z garażu? ;)

Zanieś komuś, kto zna się na elektronice; a jeśli tylko kable się odlutowały, możesz próbować sam, ale bezpieczniej i tak zanieść do kogoś, kto się zna na elektronice...

Link to post
Share on other sites

Hej, zastanawiam się nad zakupem 11.1v nano techa od turnigy.

Replika to CM.040, w środku sp120, dysza uszczelniona ultimate, tłok SHS z metalowymi zębami.

Czy taka batka się nada i nie zajedzie mi bebechów ? http://deltashop.pl/pl/li-pol-3s-111v-/616-turnigy-nano-tech-1200mah-2s-1525c.html

 

Głównie będę strzelał na singlu, jaka jest praktyczna różnica między 15C a takim 25-50C ?Czy różnica w reakcji na spust/rofie/zużywalności części będzie duża ?

 

Pozdrawiam

Edited by mrnum83r
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Po długiej nieobecności byłem zmuszony nadrobić sporo zaległości i edukować się w temacie pakietów LiPo, które najwidoczniej wyparły leciwe pakiety NiMh. Kilkadziesiąt stron mozolnej lektury róźnych wątków, pozwoliło mi na jako takie zrozumienie i sprecyzowanie, czego właściwie moja replika potrzebuje, aby działała przyzwoicie (czy też po prostu działała)

Ale ja nie o tym :) Pytanie mam odnośnie tzw. pakietów LiPo dedykowanych do airsoftu (np. Turnigy lub Redox ). Gdzieś w odmętach forum wyczytałem że są one gorsze od modelarskich "zwykłych" odpowiedników produktów tej samej marki, jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na pytanie, na czym ta "gorszość" polega.

Czy któryś z kolegów mógłby mi to wytłumaczyć ?

Kolejne pytanie mam odnośnie trzech serii pakietów LiPo Turnigy: nanotech, A-spec i eee...te trzecie O.o. I tutaj również chciałbym wiedzieć czy jest tu jakaś róźnica, czy może to zwykły chwyt marketingowy.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o pakiety "dedykowane do airsoftu" to raczej piszące to osoby miały na myśli twory typu Firefox, PowerBean, czy 8fields, czy inne typowo chińskie marki niegdyś sprzedawane w sklepach asg za zawrotne kwoty w stosunku do ich miernych parametrów (teraz nie jest to już taka powszechna praktyka). Pakiety oznaczone "airsoft" od takiego Turnigy praktycznie niczym się nie różnią od zwykłych, typowo modelarskich - czasem mają tylko mniejsze wymiary kosztem niższego C, czy dzielone ogniwa.

 

Jeśli chodzi o Turnigy, to takie nano-techy są np. opakowane grubszą i bardziej sztywną folią od tych zwykłych. Natomiast jeśli chodzi o ich wnętrze, to niestety nic ciekawego nie powiem - mam styczność z jednymi i drugimi i oba działają dobrze - osobiście różnicy nie zaobserwowałem.

Link to post
Share on other sites

No i stało się, dołączam do osób używających lipolka :)

Hej w replice będę miał zmieniane wtyki na deans, bateria która do mnie jedzie to Nano-Tech Turnigy - czyli wtyczka tamiya.

Czy nie będzie żadnego problemu przy wywaleniu wtyczki tamiya i zamienieniu na deans ?Czy jest to 'niebezpieczny' proces ?:D

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie wiesz co robisz, to tak, jest niebezpieczny. Możesz zrobić zwarcie, spowodować zapłon pakietu, pożar i całą masę dalszych konsekwencji włącznie. Ale jeśli ogarniasz, żeby nie przecinać 2 kabelków jednocześnie tylko pojedynczo i nie doprowadzisz do zwarcia ani przegrzania pakietu przez zbytnie rozgrzanie kabli to nie powinno być problemów. Pilnuj tylko polaryzacji i wybierz właściwą wtyczkę (tą bez bolców).

Link to post
Share on other sites

Lepiej doładować. Pakiet od razu ze sklepowej półki ma ok 50-60% pojemności.

Stokrotne dzięki.

Opierałem się przed LiPo skutecznie do czasu zamarznięcia NiMh w noc przed Mangustą. Teraz czuję się niemal jak "zielony"... :icon_mrgreen:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Taka ciekawostka - Nano-Tech 7,4 2000mAh ciągnie do M150 (GFC Tornado) w całkowicie stokowej (dobra, dołożyłem tylko 2 podkładki) replice specny. Na stockowych kablach.

M160 też jakoś poszło, ale po 3 strzałach aku już nie podołał.

 

Nano-Tech 11,1 1800 mAh naciąga na lajcie nawet M170, mocniejszych sprężyn już nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Którego Redoxa? Sprawdź napięcie woltomierzem w trakcie ładowania, jeśli masz możliwość gdzieś się wczepić, ale mimo wszystko obstawiałbym winę ładowarki. Nawet mocno zużyty pakiet trzyma napięcie bez obciążenia, chyba, że jest totalnie do wyrzucenia.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak, domyślnie przerobię je na 2S ale do niczego zbytnio mi się nie przyda. Spoko, podziałam na dworze co by nie spalić chaty :)

Zdziwiło mnie tylko że niecała sekunda na to wystarczyła...

 

Swoją drogą, może kogoś powtórzę ale w wielu przypadkach w pakiecie znajduje się bezpiecznik, który przy spięciu ulega zniszczeniu chroniąc LiPo przed zagładą. Jeśli po spięciu, bateria nie daje oznak życia, należy kolejno sprawdzić miernikiem cele. Jeśli wszystkie są ok trzeba dobrać się do płytki drukowanej w celi, od której wychodzą przewody "kontrolne". Owa płytka posiada przepaloną ścieżkę, która jest właśnie tym bezpiecznikiem. Wystarczy wtedy odnowic ją za pomocą cyny i pakiet ma szanse ożyć. Niestety dając za dużą ilość cyny pozbawiamy się tego bezpiecznika i jesteśmy narażeni na usterkę przy przepięciach podczas późniejszego użytkowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...