Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam.

 

Tym z was którzy "zjedli zęby" na tematyce pakietów LiPo, pytanie zapewne wyda się głupie, ALE zadam je i tak dla własnego spokoju :icon_smile:

Sęk w tym że moja ładowarka imax B6 (oryginalna, żeby nie było) pokazuje ładnie zbalansowane cele na mojej nowiutkiej batce, tymczasem miernik pokazuje odpowiednio 3.78V i 3.86V. Zakładam że sytuacja może się poprawi po ładowaniu (z balansowaniem) a dwa to myślę że ładowarka z 180 PLN jest ciut dokładniejsza niż miernik za 19PLN :icon_smile:

 

Przemyślenia/opinie/porady ?

 

Pozdrawiam.

Edited by shaw
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale jesteś w błędzie. Nawet ładowarka za 300zł może okazać się gorsza pod względem tolerancji i wskazań napięcia na celach. Przykładem mam swoją ładowarkę VistaPower za 250zł i obok Robbe która jest marką modelarską, każda pokazuje inaczej a mierniki jeszcze inaczej :teeth: Im więcej lepszych jakościowo elementów użytych w budowie ładowarki oraz ich duża ilość może świadczyć o bardzo dobrej jakości sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Imax nie miał przypadkiem możliwości wprowadzenia korekt do wartości woltomierza? Nie pamiętam tylko czy to się na płytce robiło (wymieniało rezystory) czy dało się software'owo jakoś zmienić. Może ktoś coś więcej pamięta?

Link to post
Share on other sites

Softowo się da, przy włączaniu trzymamy przyciski 2 i 4 i włącza się kalibracja woltomierza. Analogicznie trzymanie przycisków 1 i 3 włącza kalibrację balansera, ale tę można wykonać tylko raz i potrzeba do tego 6 źródeł prądu o idealnej wartości 4,2v (np. idealnie zbalansowany pakiet 6s). Po zapisaniu nie można już tego zmienić bez flashowania softu (potrzebny programator AVR, soft jest do ściągnięcia na necie). We wszelakich "podróbkach" opcja ta może być zablokowana od nowości, w B6 od SkyRC powinna być dostępna.

Link to post
Share on other sites

Doczytałem się o opcjach kalibracji woltomierza ładowarki, ale do tego potrzebowałbym 100% precyzyjnego miernika. Za kalibrację balansera nawet nie będę się sam zabierał (no chyba że znajomy elektronik podejmie się wyzwania). No nic, jutro ładowanie uskutecznie (ustawię przezornie 1A dla pakietu 2S 1800mAh, mimo że mogę 1,8A dać teoretycznie) i zobaczymy co się będzie działo po ładowaniu. Może obejdzie się bez gaśnicy :teeth:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

RATUNKU :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim:

Podłączyłem baterię do ładowania i ładowarka wyświetliła komunikat BATTERY CHECKY... LOW VOLTAGE, co robić, czy coś da się uratować :icon_question: :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Dziwne bo nawet na ładowarce jest że ładuje li-fe :)

Ewentualnie wpić sie w poszczególne cele i ładować zasilaczem regulowanym. Trzeba ustawić 3,7V i 0.5A i łądowac po kolei ogniwa. Jak podbije do 3V z kawałkiem - dac na ładowarke.

Link to post
Share on other sites

Wychodzisz z opcji "program". Wchodzisz w to co było programem do ładowania lipo (teraz life) i balansujesz.

 

 

Dla niekumatych na przyszłość. Na szybko nakręciłem prosty filmik (styl a'la Krakman :icon_rolleyes: ). Dałem jakąś tam muzyczkę z Youtuba, bo mi wiatrak w micro dmuchał (33oC w domu :maniak_luzik: ):

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...