Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Panowie, czy to Li-Po będzie pasować do FC-A104B? Chodzi mi o to, czy bateria wlezie w atrapę rury gazowej. Zależy mi na baterii pod deklem a nie na zewnątrz. Piszę tutaj, bo zanim dostanę odpowiedź od gunfire, to minie chyba dekada.

Ów wspomniany pakiet. http://gunfire.pl/product-pol-1152206130-Akumulator-LiPo-11-1V-1300mAh-25-50C.html

A jak nie ta, to jaką 11,1 upchnę do repliki? W ostateczności zostanę przy 7,4.

Prawdopodobnie nie, ja mam 2 takie http://gunfire.pl/product-pol-1152205022-Akumulator-LiPo-1450mAh-7-4V-25C-stick.html?product=1152205022

I wchodzą do rury gazowej na styk.

 

Sent from Nexus 6p

Edited by awasil28
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.taiwangun.com/akumulatory-li-po-2/akumulator-li-po-1200mah-11-1v-20c-ipower

 

Ja w E&Lu długim używam takich baterii. Dają radę. Są drogie, ale jestem na nie skazany z tego względu, iż potrzebuję 11v a chcę bezproblemowo bawić się suwadłem. Nano Turnigy to to nie jest, ale nie ma tragiki. Jedna taka bateria wystarcza mi na wystrzelanie około 12-13 magazynków (~1200 kulek).

Link to post
Share on other sites

Są grubości kabli wtyczki od balansera. Czy ta bateria nadaje się do repliki ASG? Czy te kable nie przepalą się?

Nie nada się, będą się grzały jak dzikie.

dodam jeszcze że na pakiecie pisze "Receiver Pack" to powino Ci dać do myślenia.

O parametry rozładowania chwilowego należy się kłócić ze sprzedawcą - może coś ugrasz (towar niezgodny z opisem).

Tym bardziej, że są wzięte z "d**y", na nanotech'ach "mocnych" ten parametr jest podany wprost - http://www.hobbyking..._Lipo_Pack.html (dla przykładu)

Link to post
Share on other sites

Ja bym powiedział, że ten akumulator nada się do niezbyt moznej repliki. Sama wydajność to 20C co przy tej pojemności daje nam maksymalne obciążenie 40A. Zatem jedynym ograniczeniem jest tu przekrój kabli. Jesli masz replikę na fabrycznym okablowaniu to zapewne masz w niej przewody, które mniej wytrzymią niż te z akumulatora.

 

To, że jest to receiverpack nie oznacza, że jest to słabizna. Jak na pakiet odbiornika jest to kobyła a takie daje się tylko w dużych modelach z bardzo mocnymi serwami, które biorą sporo prądu.

 

Wszyscy przywykli do grubszych kabli a one są takie grube ze względu na pierwotne przeznaczenie tych pakietów. One są do modeli i bardzo często taki pakiet ma oddać całą energię w 5 minut. Jeden z moich modeli zużywa pakiet w jakieś 1,5 minuty. Gdyby takie same obciążenia były w naszych repikach to kostki stykowe zużywałyby się po pierwszym magazynku.

 

W ASG wszyscy polecają wymianę wtyków na Deansy ale w modelach lotniczych to te złącza są be, bo potrafią się nadtopić i utracić styk. To też powinno wam dać do myślenia. Ja deansów nie używam nawet do małych modeli, które biorą góra 25A.

Link to post
Share on other sites

Akumulator LiPo: 7,4V 25C 2200mAh.

Ładowarka GFC Energy: Smart Battery Charcher (B350AC).

 

Wszystko wykonuje zgodnie z instrukcją (LiPo -> 1,50A -> CHA-). Pytanie dotyczy informacji wyświetlanych na ekranie ładowarki podczas jej pracy. Jest tam informacja o "natężeniu mierzonym na wyjściu" - czy to jest aktualny poziom naładowania akumulatora? Ile powinien wynosić w finalnej fazie ładowania i jaki jest przybliżony czas ładowania?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że natężenie mierzone na wyjściu, to... natężenie mierzone na wyjściu :icon_wink: A nie aktualny poziom naładowania. Poziomu naładowania nie jesteś w stanie dokładnie zmierzyć, możesz patrzeć na prąd ładowania pakietu - jak ładowarka będzie obniżać natężenie, to znak, że pakiet osiągnął maksymalne napięcie i prąd musi zostać zmniejszony.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Krótkie pytanie, bardziej jako potwierdzenie:

NanoTurningy 1,4Ah 11,1v w chwili rozpoczęcia ładowania (Reddox Alpha v2) wyświetla komunikat "Low battery voltage" czy coś koło tego. Rozumiem, że Lipo jest ambu i volty spadły poniżej 3V na celę i mogę wyrzucić?!

Link to post
Share on other sites

Ja podłączyłem na ok 2 min. Prąd pokazało na początku 9V. Poczekałem, aż dojdzie do 10V. Zajęło to właśnie 2 min.

 

P.S. W LiPo 1.4Ah naładowało 1.34 więc moja batka byla wypompowana praktycznie do zera.

Edited by Viader
Link to post
Share on other sites

Wszystko jest do naprawienia. Gdzie się urwał - przy wtyczce czy przy pakiecie?

Wrzuciłbym zdjęcie, ale telefon się zepsuł :( No więc do wtyku balancera podłączone są 4 kabelki: niebieski, czerwony, żółty i czarny. Ten czarny oderwał się od baterii, tj. wciąż jest podłączony do wtyku a do baterii nie.
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz miernik, sprawdź czy czarny kabel mógł być podłączony w tym samym punkcie co czarny kabel na głównym złączu pakietu. (zobacz http://eflight.hedlu...er/koppling.jpg i metodą eliminacji oceń który z nich się urwał ). W takim wypadku nie trzeba pruć baterii tylko wystarczy przylutować się czarnym urwanym kabelkiem balansera gdzieś do czarnego kabla na głównym przewodzie.

Jeśli nie jest podłączony, będziesz musiał niestety usunąć izolację i sprawdzić w którym miejscu (między które pakiety) wchodził i tam go przylutować.

 

Ogólnie jeśli bateria rozładowywała się OK, równomiernie itd. to kilkanaście ładowań / rozładowań powinno przejść bez uszczerbku dla pojedynczych cel. Od biedy możesz krokodylkami wpinać się w pojedynczą celę i ładować tylko ją (jeśli oczywiście w ogóle masz możliwość ładowania pojedynczych)

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...