Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Market Garden 1944" - Ścinawa nad Odrą, 20 kwietnia 2024 r.


Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 godzin temu, SHOGUN_YAMATO napisał:

Hm... ja zapewne dopiero na początku kwietnia będę wiedział czy taka wyprawa będzie w zasięgu moich finansów i czy będę miał na nią czas.

156 zł pociąg Gdańsk - Rawicz (w obie strony) zakładam, że jesteś z okolicy Trójmiasta. 

Można przyjechać dzień wcześniej, odbierzemy z Rawicza i podrzucimy po imprezie na stację PKP.

Nocleg w bunkrach, będą dostępne łóżka polowe.  

To jest taki pomysł dla wszystkich z daleka, tylko proszę mnie wcześniej najlepiej w e-mailu poinformować. 

 

Stan zgłoszeń na dzisiejszy dzień 22 osoby.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, MisqGrzywa napisał:

Dość ambitne minimum. Ale popracujemy nad tym. Poszło zgłoszenie +8 z ASHM ;) (...)

Tego scenariusza nie da się rozegrać przy mniejszej liczbie graczy. jeżeli chcemy pokazać całość wydarzeń, to siłą rzeczy potrzeba dużej liczby graczy. Na "O jeden most za daleko", które organizowaliśmy 5 lat temu kworum wynosiło 42 osoby, finalnie przyjechało równe 50 osób. Wg mnie optimum to 60 graczy.

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.02.2024 o 13:51, Vlad napisał:

Zawsze można przy mniejszej licznie graczy rozegrać  epizody z Market Garden.

Zgadza się Włodku, ale wtedy np. do Arnhem potrzebujesz terenu zabudowanego, no i nie wpuszczasz Amerykanów (bo ich tam nie było). W przypadku Nijmegen pomijasz brytyjskich spadochroniarzy (ale wtedy herbaciarnia może pobawić się w Gwardię), etc. Jakby nie patrzeć ten scenariusz zawsze będzie ambitny.

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.02.2024 o 13:51, Vlad napisał:

Zawsze można przy mniejszej licznie graczy rozegrać  epizody z Market Garden. (...)

Można :)

Będą dwa pola działań więc przy minimum wyjdzie 8-12 graczy na front w tej samej drużynie. Dopiero w późniejszej fazie całość powinna złączyć się.

Po dwóch tygodniach od startu zapisów 24 graczy na liście. 

Ogarniamy 10 łóżek polowych, namioty harcerskie dla chętnych na noc.

Link to post
Share on other sites

25 graczy 

Brakuje nam 15 do minimum.

Proszę osoby zastanawiające się, albo chcące wziąć udział o wysłanie zgłoszenia. 

Proszę również osoby zapisane do dokonania wpłaty, zaczynamy zamawiać rzeczy potrzebne do rozgrywki :)

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, DZIDA 7,40 napisał:

Jak tam zapisy? Frekwencja dopisuje czy trzeba jej pomóc? ;) 

Dzida, no c'mon!

W dniu 20.02.2024 o 08:44, Mati86 napisał:

25 graczy. Brakuje nam 15 do minimum.

Proszę osoby zastanawiające się, albo chcące wziąć udział o wysłanie zgłoszenia. (...)

To chyba dość jasno sformułowana prośba.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, DZIDA 7,40 napisał:

Jak tam zapisy?

Frekwencja dopisuje czy trzeba jej pomóc? ;) 

36 osoby na liście. Impreza odbędzie się. 
Pomoc zawsze mile widziana.

2 godziny temu, Matt Baker napisał:

Poznań ruszył z zapisami.

Kiedy zmykacie listę?

tydzień przed imprezą chcę mieć 90% świadomości o potwierdzonych graczach, ile osób przyjedzie w piątek, ile zostanie do niedzieli. 

Dzień przed imprezą zaczynamy rozkładać namioty, budować umocnienia polowe, stanowiska karabinów maszynowych. 
Będzie posiłek po bitwie, więc też musimy wiedzieć w jakiej ilości dostarczyć zaopatrzenie :)

 

Za dwa tygodnie zamawiamy pirotechnikę. 
- dymy
- granaty rozpryskowe
- granaty hukowe Thunder 

 

Pudełka amunicyjne zostaną podzielone na kaliber, co oznacza możliwość korzystania z amunicji przejętej ale jeśli jest zgodność kalibru. 
Czyli MP40 i Sten używają tych samych pudełek (prócz kalibru na opakowaniu będą miniaturki replik do jakich naboje są kompatybilne) 
kulki własne, po stworzeniu pierwszych pudełek amunicji zostaną tu zaprezentowane, wraz z pirotechniką.
 

Całość będzie dostarczana w zrzutach dla strony Alianckiej oraz pieszo dla Niemieckiej. 

Edited by Mati86
Link to post
Share on other sites

Ja ponowię pytanie o zasady działania sztabów:

1. Czy sztaby będą stałe czy ruchome? Jeżeli ruchome, to na jakich zasadach będą się przemieszczać?
2. Czy sztaby będzie można atakować?
3. Czy do funkcjonowania sztabu potrzebna będzie jakaś infrastruktura (stoliki, krzesła, przybory biurowe, etc.)?
4. Czy do sztabu będzie przypisany radiooperator? Chodzi mi o to, czy istnieje jakiś limit RTO na stronę (np. 1 łącznościowiec na oddział), czy np. możemy mieć po jednym radiotelegrafiście na oddział plus 1 do HQ?

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.03.2024 o 12:14, Domin007 napisał:

Ja ponowię pytanie o zasady działania sztabów:

1. Czy sztaby będą stałe czy ruchome? Jeżeli ruchome, to na jakich zasadach będą się przemieszczać?
2. Czy sztaby będzie można atakować?
3. Czy do funkcjonowania sztabu potrzebna będzie jakaś infrastruktura (stoliki, krzesła, przybory biurowe, etc.)?
4. Czy do sztabu będzie przypisany radiooperator? Chodzi mi o to, czy istnieje jakiś limit RTO na stronę (np. 1 łącznościowiec na oddział), czy np. możemy mieć po jednym radiotelegrafiście na oddział plus 1 do HQ?

Sztaby ruchome, dowódca przenosi sztab zgodnie z wytycznymi w rozkazach. 
Sztab nie będzie atakowany, jednak dowódca może wyjść na "rozpoznanie" ze sztabu i towarzyszyć oddziałowi. 
Infrastruktura nie będzie potrzebna, tak samo jak radiooperator przy dowódcy. Wystarczy jak dowódca będzie posiadał radio.

Link to post
Share on other sites

Lista 

Alianci

Dowódca sił - Domino

XXX Korpus
Dowódca korpusu - Hiszpan
Lolek2102
Kacper
Bartek
Philippe - zastępca dowódcy
Szaman
MiśQ
Wueryck  - KM
Thompson - Amunicyjny
Matt Baker
Cactus Jack
Zee - medyk
Shogun Yamato

1 Dywizja Powietrznodesantowa
Dowódca 1DPD - Cortes
Vlad - MG (lub medyk)
Dzida
PolishPartizan - amunicyjny
Arkusz
Bullet - radiooperator
Foorman
Octan.inc
 

III Rzesza

363 Dywizja Piechoty
Radziu
Rudy
Gabriel
Damian
Kotwica

2 Dywizja Strzelców Spadochronowych
Carl
Piłsudzki
Sobell
Krancyk

9 Dywizja Pancerna SS Hohestaufen
Młody
Małpetti
Łoś

 

Strona osi proszona jest o dosłanie zgłoszeń :)
XXX Korpus zapełniony, 1 DPD zapisy otwarte (dopuszczamy mundury USA), 1 Polska Samodzielna Brygada Spadochronowa - full miejsc

Upubliczniamy pierwszą mapę tak zwaną "startową" Drużyny wystartują w polu, symbole dywizji nie wskazują RESPÓW. 
Dokładne rozkazy na start dowódcy dostaną tydzień przed imprezą wraz z listami graczy. 

9.30 Odprawa na parkingu
10.00 to wyjście w pole.
10.30 Start Gry

2 Fallschirmjager  i XXX Korpus zostaną dowiezieni na miejsce startowe samochodami. 

Teren BARDZO mi się podoba, są niewielkie wzgórza, zagajniki, grube wielkie drzewa, polany plus stworzymy coś na zasadzie miasteczka z namiotów harcerskich. Jak wspominałem po imprezie poczęstunek. Część osób zadeklarowała się przyjechać dzień wcześniej, można przenocować w namiotach, organizujemy łóżka polowe. Zadania będą proste, dowódcy dostają rozkazy w kopertach wraz prostą mapką. 
Poniższa mapka to pierwsza wersja. 

 

Przypominam o wpłatach, część już dokonała przelewów za co dziękuję. 
Jeśli coś pomyliłem z listą proszę o wiadomość prywatną.

Został nam miesiąc do imprezy =)

MG.JPG

Link to post
Share on other sites

Niestety :(

Mapa jest rzeczywistym odwzorowaniem miejsca imprezy. 

Koryto rzeki, linia kolejowa, drogi most i bunkry są przeniesione z mapy satelitarnej. Konturem zaznaczony teren zalesiony.

Link to post
Share on other sites

Czy rkm wlicza się do liczby KM na stronę? Rozchodzi się o Brena zasilanego z midcapów.

Jaki na chwilę obecną jest limit osób do 1DPD? Ekipa Brytyjska ze SPASu jeszcze nie puściła zgłoszenia a planujemy zasilić 1DPD.

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

RKM - Bren, ZB,  BAR i inne nie zajmują miejsca KM. Czyli nie wlicza. Limit amunicji jak KM ale bez amunicyjnego.

1DPD może przyjąć najwięcej graczy, nie ma limitu.

Edited by Mati86
Link to post
Share on other sites
W dniu 14.03.2024 o 19:14, Mati86 napisał:

Sztaby ruchome, dowódca przenosi sztab zgodnie z wytycznymi w rozkazach. 
Sztab nie będzie atakowany, jednak dowódca może wyjść na "rozpoznanie" ze sztabu i towarzyszyć oddziałowi. 
Infrastruktura nie będzie potrzebna, tak samo jak radiooperator przy dowódcy. Wystarczy jak dowódca będzie posiadał radio.

Według mnie dowódca z radiem to jest minięcie się z logiką pod kątem podejmowanych przez niego zadań i komunikacji z drużynami, HQ czy osobami które ma pod sobą. 

 

Przenoszony sztab też budzi moje pewne obawy... 

Cytując klasyka

"ah... shit here go again!"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...