Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wukasz ty masz jakiegoś pecha albo zawsze jesteś oportunistą. Ja swojego aug`a malowałem i ni chu...dej nogi nie chciało zejść. Nie pomogło czołganie, tarzanie w piasku, nawet groźnie na NFM patrzyłem i nic. Może ty jesteś bardziej niewyjściowy i uciekła z repliki jak cię zobaczyła.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jeżeli kogoś to usatysfakcjonuje -

 

znalazłem w tych sklepach krylon -

 

http://www.wolfarmouries.co.uk/airsoft/bb/...ch&iStage=1

http://www.amazon.com/Krylon-Consumer-4293...e/dp/B00176UX26

http://www.paint-colors.net/store/product....productid=10293

http://www.fire-support.co.uk/store/comers...?idCategory=224

http://search.stores.ebay.com/RC-Store_kry...1600882QQsofpZ0

 

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to chętnie bym zorganizował/dołączył się do grupowego zamówienia na Krylon.

 

Zwłaszcza interesujące są ofery z EBAY'a oraz z Wolfarmories ze względu na bliskość sklepu - może ktoś sie wybiera do Londynu?

 

ps. na Wolfarmories widnieje : Stock Clearance: Krylon Paints will no longer be imported into the UK and as such this item will only be available until our stock runs out.

 

ale wszystkie farby oprócz czarnej są IN STOCK...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Bawiłem się kiedyś w graffiti i Krylon jest dla malujących kultową farbą, coś jak dla niektórych M16Viet-Nam ;] malowałem nią kilka razy i jest naprawdę bardzo dobra, ale jest też kilka innych firm, które robią równie dobre farby i bez większego problemu można je dostać w każdym większym mieście Polski.

 

Generalnie najlepszą farbą jest Montana [Hardcore, Gold, Black, Blackline i Platinum] ale są też puszki innych firm np.: Belton Hitcolor lub Aerosol Art.

 

Z doświadczenia wiem, że różnie to bywa z różnymi kolorami, czasami [to chyba kwestia stosowanych pigmentów] tańsza "pucha" jest lepsza od tej "najlepszej".

 

Poleciłbym Montanę z serii Gold, duża paleta kolorów, dobrze osiada na różnych powierzchniach, świetnie kryje dzięki czemu jest jest dość wydajna no i fajnie pachnie ;-) Jest to stosunkowo wytrzymała farba, wytrzymuje bez problemów wszelkie warunki pogodowe, bywało, że malowałem w deszczu po mokrej nawierzchni i jedyną różnicą była mniejsza ilość farby, która docierała do ściany :wink:

 

Malowałem nią również swojego "gana" i nie mam zastrzeżeń ale jeżeli komuś zależy na ekstremalnej wytrzymałości powłoki to zawsze można położyć podkład i psiknąć Boll'em lub Bitexem, pierwszy to lakier do zderzaków plastikowych, a drugi to preparat do konserwacji podwozia.

 

No ale farba to nie wszystko połowa sukcesu leży w "końcówce" tzw. "cap'ie" ;] dobranie odpowiedniej ułatwi malowanie bez zacieków i poprawi dokladność wzoru jaki chcemy osiągnąć.

 

Na koniec kilka przydatnych linków i życzę dobrej zabawy ;-)

 

Farby

Końcówki

Cała reszta... ;-P

Edited by 8ball
Link to post
Share on other sites

Replika to nie ściana. Krylon czy NFM ma np do siebie to, że łatwo je usunąć. Do tego NFM (nie wiem jak Krylon) ma właściwości maskujące w paśmie podczerwieni. Krylon i NFM nie kleją się i nie zalepiają otworów czy ruchomych części, jak to robi wiele farb.

Każdy zrobi jak chce, ale swojej repliki nie pomalowałbym "zwykłą olejną".

Link to post
Share on other sites

Fakt to nie ściana :] ale to nie wiele zmienia :]

 

Montane i podobne też da sie usunąć bez użycia papieru ściernego ;-) jest cala masa preparatów do usuwania farb i nie mam na myśli rozpuszczalnika "nitro" ;-) sama Montana robi płyn pod swoje produkty [uprzedzę wątek o zniszczonym tworzywie, używałem go wiele razy i wszystko było tak jak powinno].

Zakleić dziurki tak jak wspomniałeś można każdą inną farbą to nie jest trudne ;-) dlatego dodałem wzmiankę o końcówkach :] Montany się kleją jak większość mokrych farb ale po wyschnięciu wszystko jest cacy [oczywiście mam na myśli "maty" bo "połyski" to zupełnie inna bajka] hehe nie wiem jak jest z IR pewnie tak samo jak z plakatówkami ale to chyba nie problem biorąc pod uwagę fakt, że nie wiele osób jest zaopatrzona w odpowiedni sprzęt :-F i na pewno nie są to "zwykłe olejne" z tego co pamiętam po rozmowie z pracownikiem Montany, mają one zbliżony skład do Krylonów dodam, że część farbek z serii Gold pachnie i ma niemal identyczną konsystencję jak hamerykański produkt... ale w/g mnie są jednak lepsze.

 

Rozumiem pogoń za wiernym kopiowaniem wojskowych standardów, nie próbuje nikogo przekonać by raptem odstawił Krylon czy NFM, napisałem tego posta z myślą o ludziach, którzy chcą iść trochę na łatwiznę nie tracąc nic z jakości :]

Link to post
Share on other sites
napisałem tego posta z myślą o ludziach, którzy chcą iść trochę na łatwiznę nie tracąc nic z jakości :]

 

A nie pomyślałeś o tym że skoro to takie samo za mniejszą cenę to że takie instytucje jak armie świata też by sie tym zainteresowały?

 

Podstawowym atutem farb typu NFM/Krylon jest fakt braku podatności na wysokie temperatury. Montana gdybyś ją położył na lufie prawdziwej broni to na 100% spalila by się. NFM/Krylon nie. Ale oczywiście w przypadku replik nie ma to zasadniczo znaczenia.

 

Prawda jest natomiast taka że puszka Montany jest minimalnie tańsza od NFMów i dlatego jak juz kupuje to jednak (po wielu doświadczeniach z różnymi farbami i metodami ich nakładania) wolę zapłacić te 10 PLNów więcej za NFMa.

Link to post
Share on other sites

A nie pomyślałeś o tym że skoro to takie samo za mniejszą cenę to że takie instytucje jak armie świata też by sie tym zainteresowały?

 

Podstawowym atutem farb typu NFM/Krylon jest fakt braku podatności na wysokie temperatury. Montana gdybyś ją położył na lufie prawdziwej broni to na 100% spalila by się. NFM/Krylon nie. Ale oczywiście w przypadku replik nie ma to zasadniczo znaczenia.

 

Prawda jest natomiast taka że puszka Montany jest minimalnie tańsza od NFMów i dlatego jak juz kupuje to jednak (po wielu doświadczeniach z różnymi farbami i metodami ich nakładania) wolę zapłacić te 10 PLNów więcej za NFMa.

 

...no właśnie pomyślałem i dlatego nie wziąłem tego pod uwagę, to forum AirSoft'owe...

repliki nie generują wysokich temperatur. :???: no chyba, że GearBox się spoci ;-P

 

NFM hmm no OK masz do niego łatwy dostęp i dla Ciebie 1Opln to pikuś, ale cała masa małolatów bez znacznych dochodów własnych wolałaby mieć tą "dychę" na kulki.

 

btw

na nową "zabawkę" mam NFM'a ;-] lol

Link to post
Share on other sites

Montany mają super pigment wystarczy jedno pociągnięcie i obszar po którym przejechaliśmy będzie równomiernie pokryty farbą. Równie dobre są Belton Premium, matowe farby z ogromną paletą barw.

Jak ktoś nie idzie na wojne ze swoim real-Berylem to jak najbardziej polecam te dwie firmy jako doskonały substytut (czy aby napewno tylko substytut) do super Ub3rD3lT4oWn3D Krylonów czy NFM.

Montany są i połysk i mat, trzeba o tym pamiętać ;)

Pzdr

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Krylonu nie udało mi się zdobyć, więc zainteresowałem się Montaną Gold. Skusił mnie duży wybór kolorów i nie żałuję wyboru. Kryją świetnie, są trwałe, bardzo szybko schną.

Po kilku malowaniach nimi, mogę je polecić jako "cywilny" zamiennik Krylonu.

 

g36csmlm6.th.jpg minismdz0.th.jpg gunss008smcm0.th.jpg

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja nie dostałem montany i kupiłem inne farby także dla graficiarzy i oto efekt:

 

1d2f2465.jpg

 

b9c2e68e.jpg

 

d8ed8acb.jpg

 

e0d25f4a.jpg

 

Także polecam wszelkie dobre farby dla graficiarzy jako zastępstwo krylonu. Skoro te farby służą chłopakom do malowania po wszystkim (niestety) w tym po trójmieskich SKMkach z których za cholerę nie chce to potem zejść to coś o jakości tych farb świadczy ;)

Link to post
Share on other sites
w tym po trójmieskich SKMkach z których za cholerę nie chce to potem zejść to coś o jakości tych farb świadczy

 

Ano świadczy... o tym że jak Ci się znudzi kamo to sprzedasz je razem z repliką żeby się go pozbyć... zamiast poprostu je "zmyć"

Link to post
Share on other sites
Ano świadczy... o tym że jak Ci się znudzi kamo to sprzedasz je razem z repliką żeby się go pozbyć... zamiast poprostu je "zmyć"

Und hier ist der hund begraben.

 

I właśnie, jak usunąć Montanę? Nie tyle co z plastiku, a w ogóle.

 

Druga sprawa, co do montan, to potrzebuje dwóch kolorów, najbardziej zbliżonych do koloru body AUG'a i do "flat dark earth".

 

Co do AUG'a, to mój typ to: G 8200 Manila Green

flat dark... : G 1080 Everglade

Link to post
Share on other sites

Panowie tego typu pytania są imho bez sensu..

Dlaczego?

Ano dlatego, że każdy może postrzegać kolor w innej tonacji czy odcieniu. To co dla mnie będzie "montaną Coyote Brown" dla innego będzie "Khaki" albo innym "zeschniętym kawałkiem trawnika". Jeżeli Montana nie robi oznaczenia CoyoteBrown to sami musicie sobie "wstrzelić" kolor a nie polegać na opiniach innych.

 

Czyżby to był kolejny argument za Krylonem/NFMem? ;)

Link to post
Share on other sites

Co z tego, że replika świeci się w noktowizorze? 90 % używanych w airsofcie mundurków pięknie świeci. Kontraktowe woodlandy, DPMy, flecktarny, kopie... Najrzadziej wz. 93... bo nówki. Testowane noktowizorem Yukon NVMT 3

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...