Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy karabin dla WP?


Recommended Posts

Foka-nie rozumiem Twojego rozbawienia... Czy to że ktoś ma inne poglądy/myli się/jest mniej doświadczony to powód do wyśmiewania??

 

Królik-dlaczego mam nie pisać? Z tego co zauważyłem, to w tym dziale wypowiada się dużo osób, które nie iały do czynienia z bronią, jak choćby Ty, opierając się na TBiU i forach...

Co do zdjęć-umieszczałem kiedyś na forum.

 

Nie twierdzę, że AK jest NAJ i wogóle. Uważam, że kałasznikow w pewnych względach ustępuje eMce, a w innych przewyższa ją. A co komu bardziej odpowiada, to już jego indywidualna sprawa, i raczej czyichś poglądów się nie zmieni.

Są zwolennicy obu konstrukcji, i to nie znaczy, że jedni są genialni bo wolą M, a drudzy się nie znają bo wolą AK czy na odrót. Przynajmniej ja tak uważam...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a tym jeszcze raz sie pytam, kto z was strzelał z emki i kałasznikowa??
Ja strzelałem. Co prawda z eMki na .22LR, ale .223 miałem w rekach... Niebo, a ziemia... Okazało się, że mój AEG jest cięższy od pustej eMki.

Z Tobą nie prowadzę tej pasjonującej dyskusji ;-). Tylko ze specjalistami teoretykami.

I jak zwykle wyszło szydło z worka, że Królik to blagier, na niczym sie nie zna, nigdy w życiu broni w ręku nie miał.

:lol: :lol:

 

Mały edit, bo chyba niektórzy nie wiedzą co to sarkazm. Zdanie o Króliku to oczywiście ŻART

Link to post
Share on other sites
Foka-nie rozumiem Twojego rozbawienia... Czy to że ktoś ma inne poglądy/myli się/jest mniej doświadczony to powód do wyśmiewania??
Nie śmieję sie z Twoich poglądów tylko z Twojego pytania skierowanego do Królika, tak jak to robię teraz:
w tym dziale wypowiada się dużo osób, które nie iały do czynienia z bronią, jak choćby Ty
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Link to post
Share on other sites
Królik-dlaczego mam nie pisać?

Bo piszesz głupoty oparte na jakichś bajkach, a sam nie miałeś możliwości zweryfikowania tego.

Z tego co zauważyłem, to w tym dziale wypowiada się dużo osób, które nie iały do czynienia z bronią,

I w większości, niestety, nie za bardzo wiedzą o czym piszą. Choć są wyjątki.

jak choćby Ty, opierając się na TBiU i forach...

Ale ja na podstawie TBiU kleję sobie z papieru modele broni i na nich się uczę, wiesz? I to mnie stawia nieco wyżej niż Ciebie.

Co do zdjęć-umieszczałem kiedyś na forum.

Rozmawiamy TERAZ, a nie KIEDYŚ.

Albo je masz i wklejasz, albo po prostu nie mów o czymś, czego nie jesteś w stanie udowodnić.

Nie twierdzę, że AK jest NAJ i wogóle.

O nie. Wcale a wcale Kto to napisał, że AK "pozostaje bardzo dobrym karabinkiem i utrzyma się w czołówce przez ładnych parę latek..."

Jeśli "czołówka" to nie "najlepsze" to już nic nie kumam...

Uważam, że kałasznikow w pewnych względach ustępuje eMce, a w innych przewyższa ją.

Wymieniaj:

1.

2.

3.

A co komu bardziej odpowiada, to już jego indywidualna sprawa, i raczej czyichś poglądów się nie zmieni.

Taaaa...

Pozostaje pytanie czy "ten ktoś" miał z tą bronią do czynienia czy zna ją tylko z ASG i obrazków...

Link to post
Share on other sites

Zamierzasz teraz bawić się we wzajemne odbijanie piłeczki?? Bo jeśli tak, to ja podziękujęza rozmowę.

Wiem, że na eMke można wrzucić zdecydowanie więcej szpeju niż na AK, jednak moja fotka miała ukazać, ze w przypadku tego drugiego jedynymi akcesoriami nie są bagnet, granatnik, tłumik i celownik na chu*owej szynie (z tą szyną to racja zresztą ;) )

Link to post
Share on other sites
Zamierzasz teraz bawić się we wzajemne odbijanie piłeczki??

Nie ja zacząłem, nie zauważyłeś?

Bo jeśli tak, to ja podziękujęza rozmowę.

A to mnie nie dziwi. Argumenty się skończyły, co?

Wiem, że na eMke można wrzucić zdecydowanie więcej szpeju niż na AK,

Naprawdę? To mi ulżyło.

jednak moja fotka miała ukazać, ze w przypadku tego drugiego jedynymi akcesoriami nie są bagnet, granatnik, tłumik i celownik na chu*owej szynie (z tą szyną to racja zresztą ;) )

Twoja fotka ukazała, że to coś ma DWIE szyny RIS. Krótką i długą.

M4 z mojego zdjęcia ma ich 5, nieco jednak dłuższych.

Dodatkowo zamontowane akcesoria nie uniemożliwiają montażu innych, przecienie niż w broni z Twojego zdjęcia. Granatnika tam już raczej nie założysz, prawda?

No to masz optykę (dzienną, bo nocna raczej nie wlezie) i laser/latarkę.

Powalająca ilość akcesoriów, prawda?

Link to post
Share on other sites

A tyle, że masz kiepskiej jakoście żelaźniaka i na jego podstawie chcesz głosić opinie o walorach użytkowych prawdziwego samochodu. To taka moja pararela.

Wiesz chociaż jakie czynności musisz wykonać w prawdziwym AKa i M4 przed oddaniem strzału?

Link to post
Share on other sites
A tyle, że masz kiepskiej jakoście żelaźniaka i na jego podstawie chcesz głosić opinie o walorach użytkowych prawdziwego samochodu. To taka moja pararela

Bo nie jest to M?? Równie dobrze ja mógłbym powiedzieć tak do kogoś, kto używa Mki, ale tak nie mówię... Ciekawe czemu??

 

Wiesz chociaż jakie czynności musisz wykonać w prawdziwym AKa i M4 przed oddaniem strzału?

W przypadku AK tak. W przypadku M4 nie, mnie to raczej nie interesuje...

Link to post
Share on other sites
Nie. Wcale tak nie uważam.

Jaaaaaaaasne. A co na to świstak?

Ale już zaczyna się robić kwaśno, więc proponuję aby mod zamknął temat.

Typowe. Nie mam argumentów - niech mod zamknie.

Dyskusję na pewno dokończymy innym razem, gdyż spór AK/M pojawia się dość często ;)

A może teraz? Podstawa jest - zdjęcia, argumenty za i przeciw, doświadczenie z bronią. Co Ty na to? Pogadamy?

W przypadku AK tak. W przypadku M4 nie, mnie to raczej nie interesuje...

Co jednocześnie nie przeszkadza Ci twierdzić, że M jest do bani. Mimo, że nawet nie wiesz jak się ją obsługuje, o tym co ma w środku nie wspominając.

Masz rację. Lepiej już skończmy. Unikniesz kompromitacji. Totalnej.

Link to post
Share on other sites

A wszystko przez to ze ktos zle zrozumial artykul hehe. Z tego co mi wiadomo to nie jest planowane wprowadzenie eMki do ogolu sil zbrojnych WP, tylko na etat 1PSK bo potrzebna im bron na ktorej mozna powiesic duzo gadzetow. Dodatkowo porownania AK i M4 wyzszosci jednego nad drugim byl walkowany na forum setki razy. Dodatkowo jezeli M4 jest taki kiepski to czemu jest tak szeroko uzywany przez oddzialy specjalne wielu panstw chodz moga uzywac innych, w mniemaniu innych osob lepszych modeli, typow broni?

Link to post
Share on other sites

Kiwi piszesz ze nie miałeś w ręku prawdziwej broni to czemu się wypowiadasz?? umiałbyś rozłożyć kbk AK, a nie replike z cymy która sie chołubisz??

pozatym sam AK jest na dzień dzisiejszy bronia leciwą która trąca myszką już nieco. Niewatpliwie zaleta tej broni jest silna amunicja (choć już 63letnia) jak i niewrażliwość na "niską kulturę techniczną".

 

Koniec i bata niech modzi zamkną ten żenujący wątek, a teoretycy jebacy idą do wojska postrzelać z kbk AK.

Link to post
Share on other sites

Pozwole sobie podsumowac temat chociaz ze nigdy nie strzelalem z ostrej emki i nie mam z nia obycia takiego jak wielu operatorow jednostek specjalnych i jak co poniektorzy tutaj "specjalisci".

Po pierwsze Westie owszem mozna nielubic emki za to ze sie syfi, ale jezli zapuscisz bron wierzac w to ze sama sama sie czysci i smaruje, to kazda bron zacznie Ci sie ciac bez wzgledu na to czy to Mka, AK, czy HK. Aby Mka dobrze sluzyla musi byc dobrze traktowana, wtedy bedzie sie odwdzieczala, dodatkowa przyczyna zaciec, jak juz chlopaki wczesniej chlopaki wspomnieli byly delikatne magi, ale problem ten zostal wyeliminowany produktem HK co tez juz zostalo wspomniane.

Kalach natomiast owszem moze sie nietnie ale jest cholernie niecelny, dzieki sinemu nabojowi, a to ze uzywa go 3/4 krajow i to glownie afrykanskich, wynika z tego ze jest tania, prosta w uzyciu, znaczy sie mozna dac ja 10 latkowi i powiedziec tu tak tu tak i biegaj rozpylac, ale nie spelnia wymogow wspolczesnej broni dla sil specjalnych. Chociazby ze wzgledow akcesoriow ktore mozna podczepic. Ja jako uzytkownik ASGowej M4 nie mam problemu aby podczepic jakiekolwiek akcesorium ktore ma tylko montaz 20 mm. owszem mozna zamontowac szyny na Ak ale jest ich malo i sa malo, dodatkowo nawet posiadajac szyne grzbietowa musisz po kazdym rozlorzenia broni do czyszczenia przestrzeliwac ponownie celownik. Teoretycznie podobno polacy zrobili sztywna szyne do Beryla ale nie wiem do konca czy wyeliminowali ten problem. Wydaje mi sie ze tym akcentem mozna zamknac temat chyba ze ktos co chce jeszcze dodac

Link to post
Share on other sites

Można dodać chyba tylko to, że jeśli rzeczywiście wyniknie temat zmiany broni w WP i będzie ogłoszony jakiś przetarg, to ergonomia, celność i inne rzeczy na które my na tym forum zwracamy uwagę, będą czynnikiem decydującym na samym końcu (jeśli w ogóle).

Żeby nie przypominać słynnego przetargu 100- lecia na samoloty...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...