Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

4 magazynki na jednym ładowaniu gazu - jak dla gaziaka z blow-backiem to wynik wręcz rewelacyjny...

 

Ad 1) W oryginale G17 też musisz dokupić regulowaną szczerbinkę, jeśli jej potrzebujesz. Więc co w tym dziwnego, że replika ma tak samo jak orygniał?

 

Ad 2) Tak ma większość gazowych klamek, takie życie niestety.

 

Zawsze masz wybór. W końcu czego jak czego, ale replik klocków jest mnóstwo cytrynowa siła.

 

-

Link to post
Share on other sites
  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja po prostu usiłuję się dowiedzieć która replika będzie lepszym wyborem : KSC za 400 zeta , czy też warto dołożyć dodatkowe 90 na TM ?

W końcu KSC to już sprawdzona w boju konstrukcja , a TM świeżutka .

 

Ad Ritter :

4 magi to wynik rewelacyjny , ale nie w porównaniu z KSC

 

Ad1)Za dużą wadę uważam brak regul. szczerbinki. KSC takową posiada .

 

Ad2)Znowu punkt dla KSC - ma (jeśli się nie mylę) port ładowania gazu ukryty pod klapką .

 

Proszę o sugestie doświadczonych Kolegów .

Typ Arafata już znam - TM ( z tym , że wtedy to było w porównaniu z KSC-KWA ).

Link to post
Share on other sites

Tak, akurat klocki KSC mają "pokrywkę" na stopce magazyka.

 

Na moje - jeśli szukasz praktycznej broni bocznej do strzelania, nie egzemplarza kolekcjonerskiego do strzelania do tarczy - będziesz zadowolony z obu replik.

 

Doświadczonego użytkownika G17 by Marui w tej chwili raczej ciężko Ci będzie znaleźć... Za świeża zabawka.

 

 

P.S. Do KSC masz już teraz pełen zestaw dodatków (metalowy zamek itd.).

Oczywiście w przypadku TM to kwestia czasu, kiedy pojawią się ulepszenia.

 

-

Link to post
Share on other sites

No i wziąłem KSC z ASGShop , wczoraj zamówiłem wieczorem a dziś pistol doszedł i jestem już po zabawie . Zrobiłem z synem 30 tarcz wiatrówkowych po 2 magi na tarczę .

Wszystkie strzały z 8m lądowały w tarczy (14x14cm) - pomocna tu jednak była regulacja szczerbinki (na ustawieniu fabrycznym przestrzeliny układały się wyraźnie w lewo) .

I tak jak się wcześniej obawiałem , gdyby tej regulacji nie było (jak to jest w TM) , to na wejściu byłby zawód ! Ale jak się bliżej sprawie przyjrzałem , to myślę że taką regulację można by zrobić w TM . Trzeba wykręcić wkręt utrzymujący szczerbinkę i już można nią suwać na lewo i prawo . W KSC nic innego nie wymyślili ! Jeśli po wykręceniu wkręta szczerbinka chodzi za luźno , wystarczy kropelka kleju 2-składnikowego plus podszlifowanie po wyschnięciu i już mamy szczerbinkę regulowaną ;-) Z czasem się to wyrobi (w KSC też) i będzie latało "jak Żyd po pustym sklepie" . Spodziewałem się jednak bardziej precyzyjnej regulacji.

Druga sprawa : czepiałem się , że w TM port ładowania gazu odkryty jak w zapalniczce - może niesłusznie :poddanie: Klapka w KSC jest lekko upierdliwa (trzeba ją zsuwać do ładowania) . Ale na pewno jest przydatna w terenie , bo chroni port przed zapiaszczeniem .

Mój KSC na tych 8m strzela ok.6cm poniżej celu , czyli jak celuję na 20m "pod cel" to strzelam po nogach :???: Wystarczy spiłować muszkę i po sprawie , ale sprzęt na gwarancji , to może trza wysłać ale czy uznają ?

Następna sprawa : zakupiłem dodatkowy mag (przyszedł oczywiście ze spiłowanymi oznaczeniami Glocka) , naładowałem oba kulkami i GG i zawód :cry:

Co kilka kulek występują zacięcia magów ( kulki nie są podawane - jakby sprężynka była za słaba ) . Trzeba wyciągnąć mag i "strzelić ze sprężynki" - pomaga na kilka strzałów . KICHA :!:

Sprawdziłem 2 sposoby ładowania : strzykawką - totalna kicha !!! i wkładając kulki ręcznie do maga - też kicha ! Kulki Excel 0,25 . Na tych dołączonych w zestawie 0,2 było lepiej .

Brakuje mi też widocznego zabezpieczenia broni ( w TM przesuwamy srebrny numer seryjny i po sprawie ) .

Z KSC wystrzeliliśmy 6 magów po jednym zagazowaniu ( butla leżałaok. 5 minut na kaloryferze). Jak ładowaliśmy przy 15C w garażu - to prawie 4 magi , czyli wynik b.dobry .

Magazynek w KSC kołacze się w kolbie jak wściekły - mnie to wkurza :twisted:

W TM jest idealnie spasowany !

 

Podsumowując , albo trafił misie nieciekawy egzemplarz z KSC z nieciekawymi magami , albo dałem dupala że nie kupiłem droższego TM :!:

Spróbuję go jutro zwrócić - nie wiem czy mogę - ale i tak prezent Gwiazdkowy szlag trafił :wink:

 

PS: Jak teraz patrzę na zdjątka TM i na swojego KSC to nie mogę zrozumieć gdzie miałem oczy :roll: A Koledzy dobrze radzili :wink:

Link to post
Share on other sites

A ja polecam TM. Postrzelałem z niego sobie trochę i po wyregulowaniu HU jest idealny - celność, gazożerność jest super. Wogóle się nie zacina. Właściwie nie ma się do czego doczepić. Ktoś kto zwraca uwagę na detale pewnie się będzie krzywił, ale ja uważam że jest gicior :) No i ten dźwięk podczas strzelnia - warto się szarpnąć i później nie żałować :)

 

 

Pozdrowienia i Wesołych Świąt :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A czy przypadkiem Sman nie masz na myśli, bodajże pewnego Glocka 26 Advanced - Tokyo Marui?

Bo on faktycznie na zimę zdychał już poniżej zera, a czasami można było wystrzelić tylko 1 mag w lecie ponad 2-2.5. To jest jednak trochę inny glock(wcześniejsza generacja).

W porównaniu z moimi Glockami G17 KSC i KWA niewiele odbiegał osiągami a zaskakiwał celnością. Co do syfonów to ja jednym Glockiem mogłem strzelać do -2 a potem potrafił syfonić, a drugim strzelałem przy -8 i działał(z obydwoma magazynkami), oczywiście na zimowym gazie. I ten lepszy to KWA. Magazynek za to w Marui jest dość dobrze spasowany, a w KSC ma spore luzy... Ogólnie to Marui sprawia dobre wrażenie, solidna klamka, choć droga.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam ,że w tym temacie ale nie chce zakładać nowego. Mam pytanie czy ktoś miał styczność z glockiem g26 advance TM, jakie wrażenia?? Mam pytanie do 2 rzeczy: czy zamek od glocka 26 KSC będzie pasował do TM. Czy magi od KSC pasują do TM?

Pozdraiwam dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Kolega go ma więc odpowiem.

Nie mam co prawda porównania z G26 tylko z G17 KSC ale G26 Advanced Marui ma podobne gabaryty, jest dłuższa od normalnego G26. Na lato dobra klamka, w zimie ujawniły się pewne problemy.

Z racji długości repliki, nie mówiąc już o innej konstrukcji zamek nie będzie pasował. Te klocki wyglądają zupełnie inaczej. Co do magazynka to nie wiem, od mojego G17 KSC nie pasuje, ale przecież G19/23/26 KSC ma też inny standard magazynka (na oko wygląda podobnie do19/23 ale nie dałbym sobie obciąć nawet paznokcia bez sprawdzenia).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Właśnie pojawiły się te glocki w Specshopie. W opisie mówią o jakimś systemie Hard Kick.

Jest ktoś kto strzelał z G17 TM i KSC i może porównać siłę Blow Backu obu tych broni? NaprawdęTM kopie jakoś mocniej?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie, spada :wink:

 

Jak w każdej gazówce z BB, zostaje w tylnej pozycji

 

Gdzieś przeczytałem właśnie że nie zostaje, dlatego zapytałęm tutaj - lepiej zapytac niż kupić i potem żałować ;)

 

Ktoś mierzył ile FPS ma stockowa replika tego Glock'a 17 TM ? Są już jakieś części do wewnętrznego tuningu ?

 

Dawid.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...