Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szukałem po angielsku, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy istnieje jakakolwiek konwersja zewnętrzna do Glocka 17 od TM przybliżająca go wymiarami do oryginału? Domyślam się, że konstrukcja wewnętrzna wymusza zwiększenie wymiarów, ale może się mylę. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Szukałem po angielsku, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy istnieje jakakolwiek konwersja zewnętrzna do Glocka 17 od TM przybliżająca go wymiarami do oryginału? Domyślam się, że konstrukcja wewnętrzna wymusza zwiększenie wymiarów, ale może się mylę. Pozdrawiam.

 

to jest najwierniejsza replika orginalu innej nie znajdziesz i wydaje mi sie ze wymiary ma identyczne jak ostry, nawet magazynek wchodzi od orginalu do repliki bez problemu oczywiscie nie do konca :)

Link to post
Share on other sites

@wilkosz

No właśnie jedyny powód dla którego jeszcze nie kupiłem g17 od tm są wymiary- wiem na przykład, że pomimo regulacji w kaburach safariland, marujec się nie mieści i trzeba podgrzewać i poszerzać kydex żeby móc używać kaburę z repliką. Tej samej kabury będę używać do ostrego glocka także nie ma opcji, żebym ją niszczył specjalnie dla repliki! Btw znajdziesz inną replikę- posiadam kwc, wchodzi do kabury idealnie, ale chcę zainwestować w sprzęt i nie wiem, czy nie przerzucić się na sprawdzonego Japończyka;).

 

@ -Otto

Czy wiesz może, czy stockowy korpus dolny jest "wymiarowy"? Jeżeli nie, to czy można go zmienić na inny o odpowiednich wymiarach? Czy używając zamka Shooters Design można używać kabur safariland bez modyfikowania ich? Przepraszam, że tak męczę tymi pytaniami, ale nie chcę niepotrzebnie wydać kasy. Zawsze odrzucałem pomysł kupna TM, ale jeżeli da się zrobić, żeby trzymał wymiary, to nie będę zastanawiać się ani chwili i go kupuję;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy, nie mam zielonego pojęcia ani co do wymiarów korpusu, ani czy wejdzie w Safariland. Jedyna kabura polimerowa jaką miałem to właśnie kopia Blackhawka. Do żadnej innej szczerze mówiąc nie mam dostępu. Z ciekawości założę temat na bron.iweb z pytaniem o pomiary suwmiarką ostrego glocka, może komuś się będzie chciało - chyba że Ty masz możliwość wykonania pomiarów.

 

Tu masz porównanie zachowania stockowego zamka i SD:

http://forum.wmasg.pl/topic/120674-najlepiej-odwzorowana-replika-pistoletu-z-kurkiem-wewnetrznym/page__view__findpost__p__1628688

 

Zamek SD z tego co pamiętam w ogóle nie dotykał ścianek kabury po włożeniu.

 

Co do samych zamków SD - mój zestaw zamka z lufą ma problem z przyrządami celowniczymi, tzn jest trochę za blisko komory nabojowej otwór na szczerbinkę. BBU przesunięty był do przodu względem zamka, w związku z czym zamek nie opierał się na lufie zewnętrznej. Miała luzy, przez co klekotała przy potrząśnięciu pistoletem, trzeba było przypiłować szczerbinkę, żeby dało się ją przesunąć. Ponadto lufa strasznie szybko się zbiła*. Dodatkowo czcionka oznaczeń ma niepoprawny krój.

 

*galeria: https://picasaweb.google.com/103811410977667851008/Sd17c?authkey=Gv1sRgCKG9m6DFkP_ZoQE

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z wymiarami, wiem tylko, nie bierz zamków SD do klocków. Właściwie z SD bierz tylko flaki wewnętrzne. Zbijaki zaworów itp. Zewnętrznych części od nich bym nie brał. Teraz mam fajnego Pro Armsa na warsztacie- śliczniutki i ładniejszy od guardera a do tego mniej dopasowywania żeby to raczyło działać.

Link to post
Share on other sites

Szczere podziękowania za odpowiedzi, szczególnie dla -Otto- za gotowość dalszego drążenia tematu. Rozmawiałem dzisiaj z kumplem który posiada Glocka 17 produkcji Army; czyli klon TM. Replika NIE pasuje do kabury Fobusa. Nie jest to kwestia jedynie zamka, nawet szlifowanie korpusu nic nie dało. Bardzo niedługo dojedzie Safariland, zobaczymy czy z tą kaburą pójdzie lepiej (nie sądzę).

Pozwolę sobie na krótkie podsumowanie dla potomnych- replika TM jest najlepszą na rynku, w dodatku dostępne są części wewnętrzne i zewnętrzne kilku producentów. Jedynym minusem jest niezgodność wymiarów repliki która uniemożliwia stosowanie kabur przeznaczonych do broni ostrej bez ich modyfikacji, może to również mieć przełożenie na wyniki treningu przy użyciu repliki kiedy zaczniemy działać na broni ostrej.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z wymiarami, wiem tylko, nie bierz zamków SD do klocków. Właściwie z SD bierz tylko flaki wewnętrzne. Zbijaki zaworów itp. Zewnętrznych części od nich bym nie brał. Teraz mam fajnego Pro Armsa na warsztacie- śliczniutki i ładniejszy od guardera a do tego mniej dopasowywania żeby to raczyło działać.

 

Hahaha, a mnie próbowałeś przekonać że przecież jest zajefajny i to ja nie umiem go sobie dobrze zrobić :P Ale zgodzę się ze zdaniem Dextera. Osobiście nie pakowałbym się w SD po raz drugi. Zaletą jest osobny pazur wyciągu, który ma, z tego co czytałem generalnie lepszy system aniżeli Guarder - w przypadku Guardera trzeba go dodatkowo mocować, w przypadku SD nie. Ale z kolei Guarder jest chyba szerszy niż SD - próbowałem przymierzyć szczerbinkę stalową Guardera - była szersza od zamka, podobnie jak stock.

 

Dex, co do Pro Armsa - on nie robi tylko i wyłącznie korpusów do KSC/KWA? Jeżeli tak, to korpus Guardera nie wymaga żadnej modyfikacji ani docierania żeby działał poprawnie. Jeżeli jednak P-A robi też zamki do G17 TM - możesz mi podesłać linka na PW/GG?

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Bo skoro nie umiesz go sobie zrobić to ktoś inny pewnie tez nie będzie umiał. Mi by się pewnie udało hahaha :D.

 

Co do pro armsa- robi do standardu marui. Chyba, że jakimś cudem zamek do KSC założyłem (z sukcesem!) do klamki marui :D. Ale nie wiem co rozumiesz przez korpus. Chwyt? To nie wiem czy robi.

Link to post
Share on other sites

Mówiłem o korpusie do KWA, więc dopowiadając to założyłeś zamek będący korpusem, brawo :D

A tak serio to pytam, bo Pro-Armsa w temacie części do Glocka znam tylko pod względem właśnie korpusów do KWA, jakichś tam stopek maga do KWA i luf wewnętrznych do systemu marui. Dlatego pytam o jakieś linki, bo chętnie bym zobaczył te zamki do TM.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Opłaca się brać TM glocka za 770zł i magazynek do niego za 180zł?

Pewien sklep sprowadza do Polski i nie wiem, czy dopłacić, czy zamówić na Redwolfie, jak jakaś grupa będzie zamawiała.

 

 

Nie, zdzierstwo.

 

 

 

Nie wiem co macie do zamkow SD. Ja taki mam w swoim klocku i jest bardzo dobry. Swietne spasowanie, wszystko bardzo ladnie lata i smiga (za wyjatkiem tego ze po jednym zapiasczeniu moj klocek nabyl dziwna wade ktorej nie potrafie wyeleminowac ... )

Link to post
Share on other sites

Zdzierstwo w porównaniu z zamawianiem zza granicy. Wtedy wychodzi dużo taniej.

 

Mnie 800zł to wyszedł Glock 17 w wersji Tactical (albo custom, juz nie pamietam), metalowym zamkiem i lufa zewnetrzna oraz dodatkowym magazynkiem

Link to post
Share on other sites

Kiedy, to jest pytanie. Bo cholera, nie chce być inaczej ale sam glock kosztuje te 155$. Plus VAT, cło, wysyłka?

 

Niestety ale jeśli chcemy sobie replikę legalnie i ze wszystkim grzecznie sprowadzić, to cena 770zł jest wyższa od tej którą sami zapłacimy o równo marżę sklepu. W zamian za to nie mamy paragonu co skutkuje wszyscy wiemy czym.

 

Sama cena klamki z RWA z VATem, po przemnożeniu przez kurs 3,35zł/dolar wychodzi 640zł. Doliczmy do tego wysyłkę i cło. Robi się 700 na oko, może trochę mniej jeśli wysyłka to więcej niż sam pistolet (zbiorowe). 70zł marży sklepu, 10% wartości. To nie jest ździerstwo, po prostu mamy obecnie taki a nie inny kurs dolara. Pamiętamy przecież jak te kilka lat temu nówki repliki w polskich sklepach chodziły po 600 i to było baaardzo drogo (wtedy).

 

Oczywiście, możemy replikę ściągać "nie do końca legalnie", ominąć VAT, cło, zaniżyć wartość na fakturze a samą replikę posłać statkiem a nie samolotem (albo nawet wielbłądami...). Wyjdzie znacznie taniej. Można ją też zwyczajnie ukraść skoro na tego typu metody schodzimy. Ale sklepy raczej tego nie mogą zrobić, stąd różnica w cenie. No i paragon.. :D

Link to post
Share on other sites

To już zależy. Ja i tak klamki od kopa po zakupie rozgrzebuję, wymieniam to i tamto, modyfikuję- ja wolę mieć 70zł czy 100zł i bez możliwości reklamacji niż 100zł więcej i ją mieć. Ale sporo użytkowników przecież kupuje klamkę po to, aby była a nie żeby zaraz robić z niej kombajn (jak ja :D) więc im bardziej sie przyda paragon niż stówka. Zwłaszcza, że często w razie awarii dokładnie tą stówkę kosztowała by naprawa heheh.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Po pierwsze, RWA ma wysokie ceny.

Po drugie, jak się zamawia klamke, to się podczepia pod zbiórówke i wtedy wysyłka to grosze.

 

Kiedy ja kupowałem glocka, to sam glock z vatem wychodził 500zł na WGC. W porownaniu do ceny sklepow w polsce to jest spora roznica. Tymbardziej cena ta ma wieksza roznice jesli bierzemy od razu kilka magow, metalowy zamek i inne rzeczy do klamki.

 

 

Dla mnie gwarancja w gaziakach i tak odpada bo uzywam propanu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...