Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuszne brzuszysko powiększa powierzchnię nośną ;)

 

Będąc osobnikiem podobnego wzrostu jak pytający, również specjalnych problemów z pasem o podobnej szerokości do pt3 (tyle że profilowanym) nie mam, aczkolwiek jak się da, biorę węższy pas.

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to mi chodziło. Jak widać nie każdemu jest wygodnie. Jakie mogą być tego powody? Np. za długi w pasie i niewygodny przy klękaniu, czy za szeroki i niewygodny przy siadaniu? Czy może coś innego?

Edited by Mike Pawel
Link to post
Share on other sites

Pod kamizelke będzie lepszy PT2, wręcz idealny. Skoro już o pasach. Od pół roku szukam pasa dla siebie. Na pierwszą linie. Chce na nim nosić udówkę, apteczke, worek na odzysk i takie tam pierdoły. Coś poleciacie? Myślałem o pasie Operator 5.11 + szelki płaskie. Da rade?

Link to post
Share on other sites

Witam.

Od dłuższego czasu śledzę temat i chciałbym, żebyście ocenili moją konfigurację oporządzenia.

Zestaw jest przygotowany pod G36 do lasu. Zbudowany na pasie PT-2 MIWO, szelki grube (po przeanalizowaniu kilku opinii na temat płaskich, zostawiłem takie jak były oryginalnie) jedyna modyfikacja to pasek na wysokości klatki piersiowej (czasami szelki lubiły mi się rozjeżdżać.

Pas został zmodyfikowany przez poprzedniego właściciela i nie ma przerwy pomiędzy 1 a 3 linią taśm molle - można bez problemu (i przejściówek) montować ładownice Alice.

 

img0064b.th.jpg

 

Od lewej:

Kieszonka na szybkoładowarkę/magazynek

Ładownica na 2 magazynki do G36(coś na wzór MIWOskiej)

Ładownica na 2 magazynki do G36 - zamknięta

Cargo/SAW 200

Apteczka zrywana

Worek Sztywny na magazynki

Cargo/SAW 200

Ładownica na granat (GD-10)

Ładownica 2xM4 (obecnie jest tam GR-2) - może służyć jako zamknięta kabura

Ładownica na 2 magazynki do G36

Nóż

 

W przyszłości chcę zastąpić jedno cargo modułowym butpackiem i zastąpić te prowizoryczne (ale skuteczne) ładownice czymś lepszym.

 

Nie umiałem znaleźć innego miejsca na zrzut, teraz wydaje mi się on optymalnie rozmieszczony. Podobny problem miałem z nożem.

 

Jeśli macie jakieś sugestie to chętnie je przeczytam.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

esco obawiałbym się umieszczenia worka zrzutowego, osobiście miałbym kłopot w rzuceniem tam magów tym bardziej że nad nim jest apteczka.

 

Tak prezentuje się moje rozmieszczenie:

pas2m.th.jpg pas3v.th.jpg pas1.th.jpg

 

Pas PT-2 z szelkami uniwersalnymi (dodatkowe taśmy dla stabilizacji)

Od lewej:

-Kieszeń na radio

-Podwójna ładownica na mag. M4

-Podwójna ładownica na mag. M4 z naszyta taśmą 50mm i na niej Worek zrzutowy

-Apteczka - przeróbka chińskiej

-Kieszeń MRE z Mała uniwersalną i Kieszenią na bidon (własna robota)

-Kieszeń na dym

-Kabura (przerobiony Helikon) z Podwójną ładownica pistoletową

-Podwójna ładownica na mag. M4

-Kieszeń na dym

 

Glocka rzadko używam dlatego jest trochę z tyłu, a rękojeść w nieznacznym stopniu utrudnia wyciągniecie dymu.

:uśmiech:

Edited by amper
Link to post
Share on other sites

jak naosicie pasek do spodni na codzień to też z comfortpadem? Uważam ze przesadzacie. Do zwykłej uduówki wystarczy każdy pas o odpowiedniej szerokości.

 

 

@esco

 

fajne malowanie klamerek ; ). Chyba farbką plakatową.

 

 

@amper

 

ciekawa konfiguracja. Radze ci przerzucić kieszen na radio na szelkę lewą (jeżeli jesteś praworęczny) Zrobi ci sie wtedy troche więcej miesjca i możesz odblokować dzięki temu dostęp do dymu. Fajny też jest ten pokrowiec na bidon chociaż myślę ze jest za ciasny i wyjąć bidon jest łatwo ale wsadzić spowrotem trundo, c'nie ; ). Też jestem ciekawy jak zmienisz magazynki pistoletowe mając je na kaburze.

 

Pozdro

Edited by gall_anonim
Link to post
Share on other sites

jak naosicie pasek do spodni na codzień to też z comfortpadem? Uważam ze przesadzacie. Do zwykłej uduówki wystarczy każdy pas o odpowiedniej szerokości.

 

Mhm. Na co dzień noszę pas z comfortpadem, a na nim panel udowy z kieszenią cargo. Świetnie się w niej zakupy przenosi. Z tyłu zaś noszę apteczkę bo wiadomo jakie życie teraz niebezpieczne.

Link to post
Share on other sites

Kieszeń na bidon ma usztywniane ścianki i pije gdy mam wolniejsza chwile wtedy na spokojnie można wsadzić z powrotem.

W ładownicach pistoletowych mam szybkoładowarki ;) , samego Glocka używałem może 2-3 razy w ostatnim roku.

Z apteczką nie mam problemów, może to kwestia przyzwyczajenia, zresztą nie rozwalam sobie łokci i kolan co 5 minut

Radio na szelce i plecak to zła kombinacja, może znajdę lepsze rozmieszczenie sprzętu

Dzięki i pozdro.

Link to post
Share on other sites

G&P jest bardziej zielony, Helikon wpada lekko w coyota w pewnym oświetleniu. Ale warto tu zaznaczyć, że dobieranie oporządzenia na zasadzie "żeby kolory pasowały" jest l4m3 :D

 

Tutaj masz dla porównania - w zielonym admin poucz G&P, w czerwonym apteczka Helikon.

 

beztytuu1zxy.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Kajos, odcienie te będa się różniły chociażby ze względu na różnice w rodzajach materiałów używanych prze obie te firmy. G&P szyje z cordury, a helikon z kiepskiego poliestru, oba te materiały inaczej chłoną kolor, mają inną fakturę, inaczej odbijają światło... Tak jak napisał michalll - nie powinieneś się przejmować takimi różnicami, albo po prostu przeszorować po podłożu parę razy w oporządzeniu i już różnice znikną :) Ewentualnie "przywiązać się" na stałe do jednej firmy, np. do zielonego Cirasa G&P kupować tylko ładownice z tej samej firmy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...