Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mogę, i będę w nim pisał, cytując klasyka: "ja swoje w lesie odsiedziałem to wiem" i inne takie

 

Pozatym zdaje się że poki co do marpata jest dedykowane oporzadznie CB i w takiej konfiguracji maskuje się to nieźle (lepiej niż Twoja ukochana pantera komanch) więc nie jest to kwestia mody. Jeśli ktoś twierdzi coś innego to zdaje się mam prawo się zapytać dlaczego.

Link to post
Share on other sites

Dlatego że wielka plama brązowego koloru nigdy nie będzie maskować lepiej niż najprostszy nawet wzór masujący (np.pantera) ?

Może będzie to dla Ciebie wielkim zaskoczeniem ale w lesie niewiele jest jednolicie brązowych plam na wysokości ludzkiego korpusu.

Link to post
Share on other sites

To ja zacytuje klasyka :D

"Szmata się nie maskuje tylko człowiek" koniec cytatu. I taka jest prawda do puki nie zaczniemy latać w pomarańczowych kombinezonach po lesie na nasze wykrycie jest taka sama szansa. Nawet naukowe pseudobadania jakie teraz muszę opisać na to wskazują.

 

Wkurza mnie, że bardzo dobry i interesujący temat jest zaspamowany zapytaniami czy CB pasuje do DPM i tego typu. Nie ma jakiegoś działu forum o airsoftowej modzie?

Link to post
Share on other sites

Mnie wkurza jak czytam: "pantera- najlepszy kamuflaż na polskie lasy" i jakoś żyje. Zdaje się że dyskusja była o wlasciwosciach maskujących CB a nie czy jest modne, czy pasuje i ile daje do lansu więc nie szukajcie dziury w całym.

Link to post
Share on other sites

Pytanie. Nikt nie podał jakiejś konfiguracji do IBA. Mam IBA rozmiar M, i do tego ładownice:

4x Shingle

2x Hand Gernade

1x snap

W chwili obecnej rozmieściłem ładownice w taki sposób, który wydaje mi się eliminuje jakąkolwiek możliwość czołgania się, choć na stojąco wydaje się być wygodny (wszystko testowane przed lustrem -czyli wcale). Zamontowałem jedne shingle na drugich w ten sposób zrobiłem 2x3 magi i taki zestaw przyczepiłem po lewej i prawej stronie na samym dole IBA. Na samej górze wrzucilem poucha na hand gernade, na shingle tymczasowo snap i jeszcze jeden hand gernade. Wyładowane jest to za bardzo do przodu, a za bardzo nie widzę możliwości montażu innego. Czy ktoś mógłby mi pomóc rozplanować ładownice w taki sposób, abym mógł się w tym czołgać. Jest to moja pierwsza konfiguracja kamizelki, szukałem jakiegoś gotowego sposobu rozwiązania tego, ale nic ciekawego nie znalazłem. Jeśli na IBA zabrakło by miejsca dysponuję jeszcze Assault Packiem do którego mogę coś przyczepić. Z tego co widzę na Rifelman Set musiałbym pogonić 2 shingle i kupić 3 snapy lub cqb żeby dostać z powrotem taką samą ładowność, ale w chwili obecnej jestem w takiej wersji że jestem do przodu max o 2 magi, w konfiguracji Rifleman set jestem o jeden magazynek więcej szerszy, czyli problem się powiększa.

e3025d485870036dm.jpg

c9f13addd2d18bd2m.jpg

Tak to wygląda w chwili obecnej, przepraszam za jakość zdjęć, nie dysponuję do poniedziałku aparatem.

Edited by Kosmo
Link to post
Share on other sites

Nie mocuj shingli na shinglach to bez sensu. Spróbuj dokupić FLC II - to kamizelka przeznaczona do noszenia na IBA. Na niej rozmieść 2 shingle i na tym kieszenie CQB - 2 lub 4 jeśli potrzebujesz. Możesz zostawić 2 shingle na kamizelce - będziesz miał opcję noszenia tego pod FLC i w razie czego występowania w konfiguracji lekkiej w oparciu o sama IBA. FLC da radę z plecakiem więc możesz się obładować jak muł. O ile to nie jest kamizelka szybkowyczepna to lepiej to rozbić na linie - łatwiej nosić i zdejmować. A snapy wyrzuć bardzo daleko.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem powinieś zdjąć shingle z shingle, wygląda to dziwacznie i wątpie żeby było to wygodne. Brakuje Ci zwykłych ładownic. Albo uzupełnij tą Ibe FLC II, albo zrób tak zakaldajac ze jesteś prawo ręczny: shingiel na lewo na nim 2 podwójne ładownice zamontowane od lewej, na prawej shingiel a na nim 2 granade pouche, mocowane od prawej.

 

Edit: Catch był szybszy

Edited by shellshock
Link to post
Share on other sites

Moja konfiguracja; beltkit typowo do taktyki zielonej.

 

Od lewej strony:

2xpudełkowa na 3 magi do beryla

Cargo na niej poziomo 2 magi do Klocka

Kieszeń uniwersalna

Buttpack (docelowo będzie na nim jeszcze poncho i już został pomalowany)

Druga kieszeń uniwersalna

Drugie cargo na nim 2x kieszeń na F1

Shingiel służący za kaburę na Klocka, a na nim nóż

Pudełkowa na 3 magi do beryla.

 

Gdy będę nosił plecak zdejmę buttpacka, jednakże zdaję sobie sprawę że z używania pasa biodrowego nici.

Prosiłbym o ewentualne sugestie co do konfiguracji, bądź jej poprawienia.

 

Fotki:

zgryy.th.jpg

 

lewa.th.jpg

 

68857821.th.jpg

 

prawaa.th.jpg

 

pasekpiersiowy.th.jpg

 

PS. model na ostatnim zdjęciu to mój brat ;-) Na mnie pas i szelki tak nie wiszą ;-)

Edited by Komanch
Link to post
Share on other sites

Spróbuj tak dobrać plecak żeby siedział na buttpacku, zamiast go zdejmować - wtedy część masy plecaka przeniesie się na biodra i pas i nie będzie wisieć na ramionach. Oczywiście wymaga to określonej regulacji systemu nośnego plecaka, ale da się zrobić. No i Buttpack musi być dosyć wypchany.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie jeszcze 2xdym, apteczka (koniecznie), dwa f1 oraz camelbak i możesz zasuwać do lasu. Sam ostatnio podobnie złożyłem swój. Później może wrzucę zdjęcia.

 

ps. Brat ma świetną koszulkę ;)

Link to post
Share on other sites

Dymy przenoszę w razie potrzeby w uniwersalnych, a apteczkę w cargo. co do camela to nie mogę znaleźć odpowiedniego niestety.

 

Ad. Catch: Mam dwa plecaki PP25 i Monolitha 90. Ale PP jest zbyt mały na wypady powyżej dwóch, trzech dni. Chyba że uda mi się wysoko podciągnąć Monolitha.

 

A jak zapatrujecie się na nóż na kaburze? dobre miejsce czy go stamtąd wywalić?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...