Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Bren - odezwij sie do mnie na GG to ci wszystko wyjaśnię i opowiem - 6899719.

 

Tak coś czułem że do ustawienia panelu możecie się przyczepić ale z braku ładownic na pojedynczy mag do M9/M92 póki co jest wyśrodkowany.

 

Pady na ramionach - myślałem nad tym ale stwierdziłem że nie są mi potrzebne

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Better safe than sorry ;-) Wkleił kolega po to, jak rozumiem żeby się nie tylko pochwalić że ma, ale też żeby coś na ten temat usłyszeć? Bo jeśli nie to jest przecież inny wątek.

 

Dla mnie kupowanie sobie i noszenie kamizelek zintegrowanych czy plate carrierów bez noszenia w nich wkładów balistycznych nie ma po prostu sensu. Lepiej dobrać sobie naprawdę dobre oporządzenie "miękkie"- kamizelkę taktyczną, beltkit itd...

Link to post
Share on other sites

Nie całkiem tak. Myślę, ze to kwestia finansów. Lepiej kupić wpierw samego carriera, a potem powoli dokupOwać nawet po jednej płycie.

 

W tym czasie ma się juz z czym biegać a i np. układ kieszeni przetestowany i ustawiony pod siebie. I to ostatnie jest chyba celem wklejania tutaj fotek, aczkolwiek uwagi o padach i innych ja osobiście równeiż uważam za cenne.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Dla mnie kupowanie sobie i noszenie kamizelek zintegrowanych czy plate carrierów bez noszenia w nich wkładów balistycznych nie ma po prostu sensu. Lepiej dobrać sobie naprawdę dobre oporządzenie "miękkie"- kamizelkę taktyczną, beltkit itd...

 

Popieram. Sam przeszedłem przez etap "fascynacji kamizelkami zintegrowanymi", a teraz z CIRASa przesiadłem się na chesta i jestem zadowolony. A konfiguracja taka:

http://i189.photobucket.com/albums/z170/Ma...ST/30d622c8.jpg

 

Puste magi zrzucam do torby udowej. Jak chodzę z minimi to bandolier "odpada", a na jego miejsce idzie utlity pouch ten co normalnie jest po lewej. Obecnie zmodyfikowałem te ustawienie bo jak widać ładownice na magazynki są lekko przesunięte na prawą stronę, a jestem praworęczny więc muszę za daleko sięgać do nich lewą ręką. Wystarczyło zamienić miejscami utlity z mediciem.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Po co ci ta ładownica podwójna na szelce na tej wysokości? Lepiej ją przenieś na lewą stronę panelu piersiowego, a małego medicala 3x3 przesuń skrajnie najbardziej w lewo. Im mniej na szelkach, tym łatwiej z plecakiem.

 

Ciężko ocenić sensowność konfiguracji jeśli nie wiemy co nosisz na pasie/udach. Nie widzimy ani krótkiej + magazynków, ani granatów, ani komunikacji...

Link to post
Share on other sites

To co lup mówi - orginalne SAPI trochę kosztują - więcej niż cała kamizelka + kieszenie.

 

Co do ramion to zawsze można je doszyć - póki co jak to waży koło 2,5kg z pierdołami w kieszeniach bez magów to jakoś tego tak nie odczuwam.

 

Póki co się zastanawiam nad wstawieniem replik z ... kafelków. Trochę ważą, wymiary można bez problemu dostać odpowiednie - fakt że trochę kruche ale od czego mamy taśmę zbrojoną i karimatę :D

 

Nie wszystko naraz... ;P

Link to post
Share on other sites

Po co ci ta ładownica podwójna na szelce na tej wysokości?

To nie jest podwójna na magi, a na granat dymny ;) Czasami używam ja jako - uwaga - kaburę na glocka 17 i o dziwo pasuje i jest wygodne ale wtedy zdejmuje ją z szelki i umieszczam gdzie indziej choć zazwyczaj glock jest w kaburze udowej. Radio zaczepiam klipsem o taśmy na szelce. W zależności co noszę do tego używam tej kieszonki.

Link to post
Share on other sites

@TBM-

A myślałeś aby zrobić w następujący sposób...Posklejać i powycinać karton w odpowiedni kształt a potem tą "formą" obrobić gipsem?

 

A żeby nie odbiegać od tematu to i ja swoją konfigurację pokaże...

imgp0141ka1.jpg

Jakieś porady? (nie widać pokrowca na bandaż/latarkę sygnalizacyjną między ładownicą a pokrowcem na manierkę).

Link to post
Share on other sites

To co lup mówi - orginalne SAPI trochę kosztują - więcej niż cała kamizelka + kieszenie.

 

Co do ramion to zawsze można je doszyć - póki co jak to waży koło 2,5kg z pierdołami w kieszeniach bez magów to jakoś tego tak nie odczuwam.

 

Póki co się zastanawiam nad wstawieniem replik z ... kafelków. Trochę ważą, wymiary można bez problemu dostać odpowiednie - fakt że trochę kruche ale od czego mamy taśmę zbrojoną i karimatę :D

 

Nie wszystko naraz... ;P

 

 

Hehe w sumie z tymi kafelkami nie jest to taki zły pomysł jeśli chodzi o symulację masy. Zwłaszcza że nowe płyty ESAPI - ceramiczne, są właśnie od zewnętrznej strony oklejone mniej więcej 4mm gęstą pianką żeby zapobiec uszkodzeniom mechanicznym przy upadkach. Oczywiście nie oczekuję że do zabawy w ASG będziecie kupować sobie normalne płyty balistyczne, ale podobnie jak to robią np Kanadyjczycy - możecie używać replik tych płyt o odpowiedniej masie. Oni mają 2 komplety twardych wkładów balistycznych do swoich kamizelek - oznaczone różnymi kolorami.

 

Jak wrzucisz do swojego FSBE wkłady to ono zacznie ważyć nie 2,5 a 10-11 kg ;-)

 

A żeby nie odbiegać od tematu to i ja swoją konfigurację pokaże...

http://img175.imageshack.us/img175/6228/imgp0141ka1.jpg

Jakieś porady? (nie widać pokrowca na bandaż/latarkę sygnalizacyjną między ładownicą a pokrowcem na manierkę).

 

Adi, Beltkit jak beltkit, wszędzie to będzie wyglądać z grubsza tak samo i nie powiększysz znacząco ładowności jeśli nie użyjesz customizowanych kieszeni modułowych (wtedy będzie łatwiej, np z granatami, na bokach ładownic), to samo odnosi się do nadupnika i cargo. Na pierwszy rzut oka - jakiś system hydracyjny na plecy (http://www.source-military.com/products/product_page.asp?prodId=13), piankowe wyściółki szelek i pasa (comfortpady). O ile pamiętam w ofercie paru niemieckich są tego typu akcesoria, ale to już w stosownym wątku. Generalnie na drugiej linii powinna się prócz amunicji znaleźć apteczka i jakieś użytkowe cargo na mniejsze rzeczy + podstawowa woda, ciuchy i żarcie. Na moje oko trochę miejsca tu brakuje. Domyślam się że jesteś leworęczny?

Link to post
Share on other sites

Obu ręczny , ale głównie strzelam z prawej. Niech zgadnę , pomyślałeś tak po nożu... ;-) Wodę nosze w manierce w pokrowcu (ten po prawej od chlebaka) i takie bardziej niezbędny rzeczy(mniejszy nóż,niezbędnik,jakieś racje) na patrol w chlebaku.

Natomiast problem z Camelbackiem jest taki,że przeszkadza mi przy noszeniu plecaka. Odczuwam dyskomfort.

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

Ja tam sądzę że mniejszy nóż, czołówka, kompas, mapy i tym podobne historie powinny być raczej w ubraniu - dlatego tak dobrze sprawdzają się smocki/parki gdzie włazi masa sprzętu na który szkoda miejsca w oporządzeniu, a trzeba je mieć pod ręką zawsze.

 

Jeśli chodzi o camelbacka to powiem tak - generalnie mi on nie przeszkadza na plecach kamizelki o ile noszę typowy plecak patrolowy, czyli o pojemności 30-40litrów. To co mówi Wukasz ma sens jeśli nosisz naprawde duże plecaki z górną klapą - zresztą zdaje się że widywało się niemiaszków z KSK z jakimiś Berghausami Vulcanami noszącymi camelbaki płasko w kieszeniach w klapie plecaka - patentów jest sporo. Ostatnio dobrym pomysłem jest z tego co przetestowałem używanie standardowego 3L neoprenowego pokrowca Camelbacka Storm razem z pęcherzem jako niezależnej "wkładki" czy to do modułowego pokrowca na kamizelkę (szytego pod wymiar pęcherza+ pokrowca) czy to do plecaka. Wtedy masz największą swobodę wyboru, a sam pęcherz jest izolowany i usztywniony. W przypadku silnego mrozu można go ponadto metodą skandynawską wpakować pod ubranie i oporządzenie żeby nie zamarzał, bo pokrowiec storma ma własne szeleczki.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Catch-em - drobne duperele powinny być blisko ciała.

Z tego co widzę to konfiguracja ADiego jest regulaminowa, więc wnioskuję, że może chodzić o dokładne odwzorowanie/reko. Nawet wtedy regulamin trzyma się (na miarę zwykłego piechura) "zasady trzech linii" (w kieszeniach spodni i kurtki scyzoryk, sprzęt medyczny, mapy, kompas...), więc przerzucenie tych rzeczy do munduru nie popsuje całości. W miarę dobrą (choć niekompletną - brakuje wielu elementów wyposażenia) rozpiskę masz tutaj:

 

http://treff.bundeswehr.de/C1256FC40042117...ion_ausruestung

 

A tak to pozostaje zdobycie ZDv 37/10.

 

Co do camelbaka to faktycznie wrzuca się go w boczną kieszeń plecaka (Berghaus Vulcan to blisko 10 lat temu ;), teraz niepodzielnie rządzi Atlas). Jak nosisz standardowego Kampfrucksacka, to najlepiej przytroczyć go do górnej klapy trokami (testowane - działa) - pamiętaj tylko żeby zrobić to za D-ringi w camelu, a nie opasając go (w miarę picia będzie się zwężał i trzymał coraz luźniej).

 

Ronin

 

p.s.

 

A smock to genialny wynalazek - u mnie waży blisko 6 kg z całym szpejem ;).

Link to post
Share on other sites

Akurat Ronin się tylko wzoruję, mimo że mam wszystko co wydają żołnierzowi. Nie śmiem tego nazwać rekonstrukcją.

 

Nie no pierwszą linię oczywiście mam... Scyzoryk "oficerski" BW przytroczony do spodni, kompas i mapę rejonu(o ile jest przewidziana) w którym działam w lewej wewnętrznej kieszeni parki , no i oczywiście bandaż.

 

Druga linia.

Na pewno jest parę rzeczy, których mógłbym się zbyć. Ale zawsze lepiej mieć te parę dodatkowych akumulatorków do Sem'a, małego Dozer'a do cięcia mniejszych rzeczy czy też czołówkę w chlebaku.

No chyba że nosze kamizelkę przeciw odłamkową - ale to chyba raczej od święta...

Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw co miejscowi wyjadacze powiedza, chociaz nie spodziewam sie lagodnych opini :wink:

 

Konfiguracja do w miare dynamicznych , blisko dystansowaych i krotkotrwalych rozgrywek (1-6h)

 

rozne087cg1.th.jpg

 

4x pouche na 2 magi do M4 ( zrobione na CQB poprzez wpuszczenie klap do srodka, nie przeszkadza wyjmowaniu magazynkow, a puste wrzucam do dump baga z lewej strony ktory jest na pasie)

1x Admin pouch (naszywki, ligthsticki, wielofunkcyjny scyzoryk, zapalniczka i pomga w trzymaniu rurki od camela :-P )

1x frag granade pouch (przerobiona tak zeby male radio sie w niej miescilo)

do tego tangela przyklejona tam gdzies widac, nie nosze plecaka wiec nie przeszkadza

 

1x pistol mag pouch(na szybko ladowarke, lub dod mag do krotkiej)

1x pouch na 2 magi do m4 ( zamiast magow trzymam w niej sidearm, dobrze lezy i u mnie nie ma problemow z dobywaniem i chowaniem)

1x saw 100 rd pouch ( flaga, znacznik trafien, batony energetyczne badz inne pierdoly)

1x untility pouch (mala latarka podreczna, batony energetyczne, tasma izolacyjna,maly zapas kulek)

Edited by truehunter
Link to post
Share on other sites

Specem nie jestem, ale na jednej szelce masz rurkę od camela, a na drugiej radio. Mnie obie rzeczy przeszkadzałyby w składaniu się do strzału. Dumpa to Ty masz po prawej stronie, czyli wnioskuję, że jesteś leworęczny? Ładownice masz dziwnie, po co ta podwójna centralnie na środku? Jak już mam tyle miejsca i jedne ładownice daję z boku, to dałbym z boku wszystkie bo nawet na "moutowych" jebankach zdarza mi się czołgać. Nie rozumiem też rozmieszczenia lightsticków.

Link to post
Share on other sites

Dumpa mam na pasie ktorego tutaj nie ma, i jest po lewej stronie, jestem praworeczny, rurka nie przeszkadza w skladaniu sie, bo cirasa nosze wmiare wysoko wiec jest ok. Lightsticki te na plecach sa zuzyte , ale nie chcialo mi sie ich wyrzucac to tak je wlozylem dla ,,lansu". Swieze mam schowane w admin pouch.

Link to post
Share on other sites

Na tym przednim panelu ladownice musza byc tak , wynika to ze sposobu w jaki jest zapisany Ciras. Nie mozna ich przesunac ani w lewo ani w prawo na tym przednim panelu bo Ciras sie nie zapnie.

 

A jak Ciras jest zapiety to kolejne dwia ladownice na magi sa pod reka po lewej stronie tuz za tymi z przodu. Jak bym mial jeszce jedna ladownice bardziej na lewo wlozona to nie siegnalbym maga ani szybko ani prosto.

Edited by truehunter
Link to post
Share on other sites

Rzepy z tych bocznych pasow (inaczej cummerbundow) sa wkladane pod panel(jest on podszyty rzepem, i po zapieciu lewego i prawego pasa pod niego dopiero on sam idzie na sam wierzch) na ktorym sa te dwie ladownice na przedzie i tak sa zapinane

 

A skrocie poprostu : Tak

 

Myslalem ze skoro sie ludzie wypowiadaja to znaja budowe tej kamizelki

Edited by truehunter
Link to post
Share on other sites

Nie ,nie jestem fanatykiem USMC jak moi koledzy z ekipy. Ja przy takim Javie w tym temacie to jestem szczoch.

Ale nie sugeruj się tym ,że nie noszę Cirasa. Może dzięki temu mam otwarty umysł na sprawę.

 

Ale na twoim miejscu przesuną bym admin poucha trochę w bok i umieścił tam radyjko a na samym rogu(tam gdzie było radyjko) kolejny granade pouch na jakiś opatrunek czy po prostu granat. Przesunięcie ułatwi ci dostąp do tej "kieszonki" nie tracąc radia.

No chyba ,że non stop coś przy nim grzebiesz?

 

Bądź przeniósł radyjko na plecy zamiast light sticków ,a na przód dał jakieś pouche na magi do pistoletu.

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...