Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Oj kolego, coś kombinujesz jak koń pod górę.

 

Po pierwsze nie "do nas" bo ja swoją współpracę z MIWO zakończyłem - teraz siedzę nad czym innym.

 

Po drugie - dobry pas ma być nie tyle "twardy" (to nie deska) tylko sztywny poprzecznie - tak żebyś go nie dał za bardzo rady zgiąć ściskając w ręku. Dopiero wtedy jest naprawdę dobrą platformą do kabur udowych i paneli. Miękki PSE jest zasadniczo przeznaczony do noszenia w szlufkach spodni jako standardowy rescue belt, nie do wieszania na nim udówek. Sztywny PSE jest do noszenia na zewnątrz, z comfortpadem pozwalającym na jego mocne ściągnięcie a jednocześnie chroniącym przed obtarciami bioder sztywnym pasem. Poniał?

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Jak wam się widzi ta konfiguracja:

-Panel(z kieszeniami): http://miwo-military.com/produkty/05_03/003.jpg

-Kamizelka chińczyk: http://miwo-military.com/produkty/01_04/05.jpg

-Dwie ładownice na 2 mag. do M16 http://miwo-military.com/produkty/02_10/01.jpg

-Kieszeń cargo:

http://miwo-military.com/produkty/n_4/01.jpg

-Kieszeń IPP/IPR http://miwo-military.com/produkty/03_16/01.jpg

 

Widziałbym to tak, panel po lewej stronie chińczyka, dwie ładownice z przodu bardziej z prawej, za nimi cargo i na górze kieszeń na IPP'a. Jakieś sugestie ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jesteś praworęczny to kieszenie na magazynki raczej na Twojej lewej stronie, jeśli jesteś mańkutem to odwrotnie - w skrócie, magazynki po stronie słabej ręki. Cargo po prawej stronie a na nim kieszeń IPP. Panel jest dość duży więc raczej centralnie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad kupnem kabury, w grę wchodzą dwa modele: MUDPIL i Gadżet (ze standardowym małym panelem) z Miwo. Kaburę będę nosił głównie na udzie, rzadziej na pasie. Pytanie- która będzie bardziej stabilna ? Obstawiam że zarówno na udzie jak i na pasie będzie to MUDPIL, ale czy różnica względem Gadżeta będzie bardzo duża ? Bo możliwość noszenia tej ostatniej również na kamizelce wydaje się kusząca. Ewentualnie co innego w tej cenie byście polecili ? Najlepiej DPM. Kabura ma być pod Walthera P99 Compact.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, mam Mudpil'a i jestem z niego zadowolony, ale też noszę go wyłacznie na udzie. Gdyby mi przyszło kupować kaburę teraz, to wziąłbym Gadżeta - właśnie dzięki możliwości przypiecia go także na kamizelkę. Albo na (większy!) panel udowy z całą stertą różnych fajnych rzeczy.

Oczywiście pod warunkiem, że Miwo szyło by mi wersję dla leworęcznego (Mudpil działa równie dobrze na obie strony).

 

Jeszcze jedno - nie sprawdzałem tego, ale Mudpil prawdopodobnie pomiescił by pistolet razem z latarką pod lufą. A Gadżet raczej nie.

Link to post
Share on other sites

a co tam ...pokażę co ja teraz mam ;

 

gearrc1.jpg

 

prawie że docelowa konfiguracja sprzętu do lasu

 

jeszcze malowanie i trochę taśmy klejącej i będzie gites

 

w środku;

-6 mag AK

-2 mag do krótkiej

-1 litr wody

-MRE

-Poncho +gumy do rozkładania

-sprzęt survivalowy

-apteczka

-dwa granaty F1

-jeden dymny

-MS2000

-lornetka obserwacyjna

-SOG Seal PUP

-tłumik do AK

-MK143

-Signal flare holder

-koraliki rangera

 

jak będę potrzebował więcej ammo to wypada lornetka a na jej miejsce wchodzi potrójna ładownica na magi do AK czyli łącznie 9 magów w oporządzeniu i albo przy broni;

-30

-bęben 75

-40 (jeszcze na niego zbieram ;-)

 

dodatkowo na tył wchodzi camel ..ale walczę z pokrowcem to go nie pokaże ..wtedy będzie łącznie 4 litry wody

Link to post
Share on other sites

Pokazałbyś im toto super też od wewnętrznej strony, tudzież upięte na obywatelu. ;-)

 

A co do kabury? Jeśli na udo i wiesz jaki model światła używasz to weź dedykowany kydex - dla mnie tu prowadzi Safari przed Bladetechem. A jeśli będziesz przez następne 6 miesięcy kupował kolejne chińskie "tactical lights" to weź to regulowane cuś co proponuje Wukasz.

 

Kabura na pas ze światłem to trochę inna pieśń - do jakiego pasa i do jakiego noszenia? Pod marynarę?

Link to post
Share on other sites

Oporządzenie CQB:

1 linia:

1stlinemn4.th.jpg

Leg panel z dwoma ładownicami 9mm i dwoma podwójnymi ładownicami 5.56

Udówka safariland

Sust. Pouch jako dump

 

 

2 linia:

2ndlineep9.th.jpg

CIRAS Maritime

4 podwójen ładownice 5.56

Pouch medyczny

Pouch 100rn SAW

dwie ładownice 9mm

na plecach hydro-plecaczek

radio + bowman

Jeszcze muszę dorzucić gdzieś z tyłu poucha na gas maskę

 

W sumie 12 magów 5.56 i 4 magi 9mm

 

 

Oporządzenie do "zielonej":

greenlinewh1.th.jpg

 

Belt Kit ze Szpira a na nim:

6 podwójnych ładownic 5.56 (w sumie 12 magów)

2 ładownice na granaty

canteen pouch używany w zależności od potrzeb jako nosidło przedmiotów wszelkiej maści

duży medical

sustainment pouch i pouch na radio zamocowany bezpośrednio pod sustainmentem.

na garbie w zależności od potrzeb jakieś hydro lub plecak.

 

Muszę jeszcze tu znaleźć miejsce na nóż. No i zastanawiam się nad jakąś kaburą - z musu (mało miejsca) będzie to udówka. Jakieś sugestie? Może ktoś mi coś polecić?

Link to post
Share on other sites

12 magów do zielonej? Chym... nie lepiej np. jedną ładownicę przepiąć na plecak albo gdzieś, a zamiast wsadzić manierkę? Plecak zrzucisz i hydro zostanie, a 12 magów niby mało-dużo, ale zupełnie bez wody też kiepsko.

 

Nóz może przetestować z przodu na którymś ramieniu? Ot taki luźny pomysł do sprawdzenia.

 

Radyjko przeniósł bym też do góry jak ten wspomniany wyżej nóż, o ile nie będzie kolidować z szelkami od plecaka. Zawsze lepszy zasięg i odbiór, bo antenka wyżej.

Link to post
Share on other sites
12 magów do zielonej? Chym... nie lepiej np. jedną ładownicę przepiąć na plecak albo gdzieś, a zamiast wsadzić manierkę? Plecak zrzucisz i hydro zostanie, a 12 magów niby mało-dużo, ale zupełnie bez wody też kiepsko.

Dlatego ma canteen poucha, którego może użyć zgodnie z jego właściwym przeznaczeniem.

 

Nóz może przetestować z przodu na którymś ramieniu?

Nie bardzo. Będzie przeszkadzał i to bardzo, szczególnie przy użyciu plecaka. Mocowanie na płetwie od kabury jest dobrym rozwiązaniem - nóż zupełnie nie przeszkadza.

 

Zawsze lepszy zasięg i odbiór, bo antenka wyżej.

Śmiem twierdzisz, że głupoty Waści rzeczesz - te parę centymetrów różnicy raczej nie zrobi...

Link to post
Share on other sites
12 magów do zielonej? Chym... nie lepiej np. jedną ładownicę przepiąć na plecak albo gdzieś, a zamiast wsadzić manierkę? Plecak zrzucisz i hydro zostanie, a 12 magów niby mało-dużo, ale zupełnie bez wody też kiepsko.
Hydro na plecach noszę. Nawet jak zabieram plecak to hydro pod plecak zakładam. Po co więc druga, dodatkowa manierka na beltkicie?

 

Nóz może przetestować z przodu na którymś ramieniu? Ot taki luźny pomysł do sprawdzenia.
Odpada. Testowałem takie rozwiązanie. Więcej kłopotu niż pożytku.

 

Radyjko przeniósł bym też do góry jak ten wspomniany wyżej nóż, o ile nie będzie kolidować z szelkami od plecaka. Zawsze lepszy zasięg i odbiór, bo antenka wyżej.
Daje radę nawet teraz a do łączności sat. używam komórki ;-)

 

A ktoś może ma pomysł na tą kaburę?

Edited by Igorek_SDS
Link to post
Share on other sites

(...)

Śmiem twierdzisz, że głupoty Waści rzeczesz - te parę centymetrów różnicy raczej nie zrobi...

 

Przy hipermarketowych PMR-kach ma różnicę. Przy lepszych radiach faktycznie mało to daje. Antenkę dość małą widzę na tej fotce stąd pomysł. :)

 

Z resztą się jak najbardziej zgadzam.

 

Kabury konkretnej nie polecę, bo te które miałem okazję testować się nie sprawdziły. No może poza taką gdzie była dodatkowa kieszeń na średniej wielkości foldera ale to był jej jedyny plus.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Zrób dedykowaną kaburę robionę na zasadzie shingla modułowego. Powiedz mi jeszcze Igor gdzie myślałeś nosić magazynki do krótkiej w tym swoim "zielonym" zestawie. Brakuje mi tez kieszeni na dym, a to się w zielonej też przydaje mocno.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Za dużo ładownic na magi. Nie zostaje ci nic innego jak podwójne zostawić do cirasa a do zielonej kupić potrójne (choć osobiście ich nie lubię ale jak się człowiek nie spasie albo nie ograniczy liczby magów to tak ma :) ) . Odzyskasz 4 palsy więc i na granaty i na kaburę powinno starczyć. A kaburę to swojego safarilanda montuj, co się będziesz szczypał.... :)

Link to post
Share on other sites

Wszytskie "subloads" w zielonej (rozumianej jako dłuższy patrol pieszy w niekoniecznie sprzyjającym terenie) dają dosyć szybko w kość... przyśpieszając zmęczenie, ograniczając krążenie i powodując obtarcia. Także ostrożnie z nimi...

 

Dlatego jeśli dzielimy sprzęt na taki do zielonej i czarnej to zwykle w tym do zielonej trzeba wszystko upchać na pasie i korpusie - Jak wspomniałem - pomyśl Igor nad wykorzystaniem shingli, zarówno typowych jaki i customowych - w ten sposób zrobisz sobie miejsce na broń boczną, magazynki do niej, ewentualnie zmodyfikowane carga na biodrach do których możesz mocować dodatkowe granaty (dym). Na spokojnie podszedłbym do tematu worka na odzysk w zielonej, to nie jest pierwszoplanowa sprawa.

 

Co do 1 linii "czarnej" to po pierwsze założyłbym tam małe cargo/medicala, jakąś kieszonkę na multitoola, i odzysk w prawdziwego zdarzenia, a nie sustainmenta - on jest dobry jak nie ma nic lepszego, ale nie jest idealnym rozwiązaniem.

 

Na Cirasie nie widać żadnych kieszeni na granaty (zwykłe, hukowe, dymne) co w czarnej jest trochę dziwne. Postarałbym się też o lepsze (i więcej) ładownice do krótkiej i jakieś płaskie użytkowe cargo na suwak na małe pierdolety (te lightsticki w palsach to marnotrawienie miejsca.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...