Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a znacie jakieś najlepsze ładownice do AK.

wszystkie znane mi obecnie prują się albo nie pozwalają szybko dobywać maga.

chodzi mi i o CQB i o las

 

Dedykowane do AK?

 

No zrobiliśmy ostatnio całkiem niezłe shingle (pojedyncze,modułowe, z gumą do ściśnięcia) i podwójne ładownice DA. Pudełkowa konstrukcja, mocna guma podwójna cordura (wewnętrzna warstwa licem do środka, jak również wywinięta na krawędź zamiast lamówki, klapa wg wzoru SOE, ale wyjmowana. W ładownicach podwójnych usztywniony divider. Wrzucę jakieś zdjęcia na dniach to sam zobaczysz. Klasycznych "leśnych" nie robiliśmy bo po prostu nie było potrzeby, ale można wzorem NFM zrobić wymienną pudełkową klapę do tych DA.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

a znacie jakieś najlepsze ładownice do AK.

wszystkie znane mi obecnie prują się albo nie pozwalają szybko dobywać maga.

chodzi mi i o CQB i o las

 

Mogę polecić mój wyrób. Prototyp był przez pół roku testowany w Afganistanie, spisał się bardzo dobrze, przetrwał misję bez żadnych uszkodzeń w przeciwieństwie do podobnych produktów konkurencji.

 

LADOWNICABERYL.jpg

Klapa posiada regulację długości. Można ją odpiąć, albo schować do środka (w taki sposób, że nie przeszkadza to w wyjmowaniu magazynka). Zapięcie na rzep + klamrę z możliwością stosowania tylko jednego zapięcia. Każdy magazynek trzymany przez osobną gumę.

Edited by ORKAN_Hubert
Link to post
Share on other sites

nosze taj z miwo z 4 podwojnymi ladownicami i dwiema srednimi torbami cargo. pasek w spodniach podtrzymywany jest przez szelki 1 szej linii miwo. jezeli do tego zaloze pas ( z kabura, nozem itp ) podtrzymywany przez szelki 1 szej linii, to razem bede mial 3 pary szelek krzyzujace sie na plecach. czy ktos testowal taki wariant, czy raczej do chestow nie nosi sie 1 szej linii oporzadzenia ? (nie chce uzywac paska w spodniach jaki 1 szej linii)

 

[Zdania zaczynamy wielką literą]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

img4618hd0.th.jpg

 

Od lewej:

-ładownica na 5 magów do mki, na niej na palsach od boku kieszonka ma miniradio, od frontu mały utilty

-później małe uniwersalne cargo miwo

-odzysk zaczepiony od wewnątrz pasa, miejsce na manierkę lub coś małego

-buttpack z przerobionego na plasy brytyjskiego haversacka

-manierka

-małe uniwersalne cargo miwo

-ładownica na 2 magi do mki

 

na plecach mini plecak, jeszcze nie sprawdzałem jaki i jak wejdzie tam bukłak ale wchodzi komplet goretexu bw

Trochę to ciasno wygląda ale jak na sobie się ma wszystko ładnie się mieści.

Link to post
Share on other sites

Też o tym myślałem, tyle, że torba jest na montaż 5cm więc ciężko ją do tego przyczepić szczególnie, że ten gp miwo ma palsy tak, że praktycznie można przeplatać przez 2 środkowe a 2 boczne są za wąskie żeby przeszła przez nie taśma, spróbuję jakąś przejściówkę zrobić. Dzięki za radę, Fotki wkrótce ;] .

 

(nie da się zedytować to dubluję)

Jednak dało się przepleść tam taśmy, ciasno bo ciasno ale są i patent wygląda tak:

 

32317146mj6.th.jpg 68983430kd5.th.jpg

 

Dzisiaj w zielonej, a raczej białej się oporządzenie sprawdziło, choć z worka nie było potrzeby korzystać. ;]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Chciałbym złożyć belt kit, napiszę od razu co chciałbym w tym targać po lesie.

 

8-10 magów do m4

3 do krótkiej

2 airsoftowe odłamkowe granaty

2 dymy

kaburę

apteczkę

duże miwoskie cargo

małe miwoskie cargo na cokolwiek

nóż

radio(radio na szelkę?)

no i odzysk

 

woda idzie na plecy.

 

I teraz kilka pytań, jaki pas i jakie szelki, zastanawiałem się nad pt-3 od miow i qf-3 od cromnet, może coś innego, co mnie ceną nie zabije?

Mam jednak pewne wątpliwości co do obu systemów. Jeśli chodzi o miwo wydaje mi się, że miałbym problemy z upchnięciem wszystkiego na pas, pewnie da się zamówić dłuższy, ale w standardzie to jest problem. Jeśli chodzi o crom'a to mam wrażenie, że jest troszkę za wysoki i może przeszkadzać przy noszeniu plecaka i worka z wodą.

 

Kolejna sprawa to gdzie upchnąć magazynki do krótkiej i granaty? Jakie sensownie rozłożyć magazynki do długiej na pasie? Czy dać większą ilość na lewy bok, skąd będzie mi je łatwiej wyciągać, czy rozłożyć na oba boki po równo? (np. 6 z lewej 2/4 z prawej? czy 5 na 5)

Link to post
Share on other sites

1. Pomyśl o rozwiązaniu z shinglami jako pośredniku między pasem a częścią ładownic - 8-10 w belcie nie jest tak łatwo rozmieścić :) . Jak dasz po bokach/z przodu po czymś takim to już masz 6 magów (3 z lewej i 3 z prawej). Ten z prawej najdalej z boku bywa problematyczny do wyciągnięcia jak jesteś praworęczny oczywiście.

 

2. Duża ta apteczka ma być?

 

3. Nóz i radio przetestuj na szelkach - chociaż część ludzi tutaj uważa to za problem ;)

 

4. Ile masz w pasie? Jak jesteś powiedzmy "chudy" to obojętnie jaki pas ale mało miejsca na to wszystko będziesz miał.

 

5. Popatrz co do czego możesz dopiąć zamiast wpinać wszystko niezależnie na pasie albo co z tego dało by się na udach nosić.

 

Resztę mądrzejsi ode mnie Ci tu napiszą.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

No zastanawiałem się nad shingalmi właśnie... może się okazać, że będą niezbędne...

 

Apteczka to małe kargo od miwo

 

Moje radyjko jest nieco większe od typowej pmrki więc nie wiem jak to wypadnie(midland gxt850, a będzie "normalne" radio 70cm czyli też niezły klocek).

 

Mam mniej więcej stówkę w pasie więc dość dużo.

 

Czepianie czegokolwiek na udach odpada, nawet dość wygodny mudpil po całym dniu mnie dobijał, dlatego kabura idzie na pas.

Link to post
Share on other sites

8 magazynków to wcale nie tak dużo. Ja tyle przenoszę w zestawie: 2xpotrójna Alice + podwójny panic pouch na rzep. Wszystko po lewej stronie. Na prawej mam miejsce na jeszcze 1-2 magazynki(razem 9-10) w ładownicy na zewnątrz kieszeni uniwersalnej po prawej. Mając 100 w pasie powinieneś dać rade zmieścić wszystko bez shingli a jeśli już musisz to poprzestań na 2-3 po jednej stronie. To naprawdę nie jest sprzęt do lasu choć paradoksalnie większości tych ładownic jest szyta tak ciasno że syf nie ma się gdzie zbierać a ładownice na zewnątrz dodatkowo chronią single pod spodem.

 

2 dymy/odłamkowe spokojnie wciśniesz na szelki(tu i pod względem wygody te z croma wypadają znacznie lepiej od miwoskich) a pozostałe 2 i 3 do krótkiej piętrowo na uniwersalnym cargo, z boku ładownic do głównej, na pokrowcu na manierkę itp.

Link to post
Share on other sites

2 dymy/odłamkowe spokojnie wciśniesz na szelki(tu i pod względem wygody te z croma wypadają znacznie lepiej od miwoskich) a pozostałe 2 i 3 do krótkiej piętrowo na uniwersalnym cargo, z boku ładownic do głównej, na pokrowcu na manierkę itp.

Wnioskując ze zdjęcia nie mogę zrozumieć patentu Cromy. Szerokie taśmy, siatkowe plecy ale ani PALS na plecach ani szelki 6 punktowe... Po co te plecy? Równie dobrze szelki mogłyby wyglądać jak z LBVki... Jakbym od nich szelki brał, zamówiłbym na taśmie 1" ale 6 punktowe (jak w PLCE) i z PALS na całych plecach (do camela).

Link to post
Share on other sites

CROM-u jeśli już nie -y.

 

Te Beltkity to starsze modele, w tej chwili jest nowsza wersja 6 punktowa z profilowanymi szelkami (tył 2" z chwytu ewakuacyjnego, przód 2x1" na stronę). Są pierwsze prototypy, pewnie wkrótce będą wersje docelowe. Panel plecowy jest bardziej zbliżony do SPEAR'a, w wersji rozwojowej będzie może połączeniem beltkitu i PC.

Link to post
Share on other sites

Jak będzie "final cut" na razie jeszcze nie gotowe - w założeniu chodziło o połączenie paru pomysłów i wniosków z LBT, SOTECHA, PLCE i SPEARA. Zresztą to raczej w innym wątku będzie. ;-)

 

A z ciekawostek oporządzeniowych to wreszcie ACS w polu:

 

2002113402561111986_rs.jpg

 

i SPECTER DR w polu:

 

2002340290250767880_rs.jpg

Link to post
Share on other sites

CROM-u jeśli już nie -y.

 

Te Beltkity to starsze modele, w tej chwili jest nowsza wersja 6 punktowa z profilowanymi szelkami (tył 2" z chwytu ewakuacyjnego, przód 2x1" na stronę). Są pierwsze prototypy, pewnie wkrótce będą wersje docelowe. Panel plecowy jest bardziej zbliżony do SPEAR'a, w wersji rozwojowej będzie może połączeniem beltkitu i PC.

I jak te szelki podepniesz do pasa innego niż Cromu?

Link to post
Share on other sites

A oto mój Ciras G&P. Noszę na nim 8 magazynków do emki ładownica na manierke używam do przenoszenia małych gratów, komórka, portfel, scyzoryk, szybko ładowarka itp. W cargo (patrząc od przodu) po lewej noszę kubek od manierki US, główny zapas kulek, ogólnie większe rzeczy które nie koniecznie muszę szybko wyjąć. Torba zrzutowa na magi z tyłu po lewej działa jako torba do przenoszenia głównie żarełka :) A puste magi z powodzeniem wrzucam w boczną kieszeń spodni MCCUU. Tak mi wygodnie. Camelback - wiadomo do czego służy. Z tyłu po prawej stronie noszę również nóż, dostęp nie jest super łatwy, ale planuję nóż (kopia kabara) przenieść na panel udowy (ten Guardera, ma specjalne miejsce na Kabara). Na klacie rzep na naszywki, niezbędnik, kieszonka na radyjko i trochę shock-cordu do mocowania rurki od camela i innych zastosowań. Fotki :

 

dsc00024gb0.jpg

dsc00025kf9.jpg

 

No i co myślicie ? Trzyma się to kupy ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...