Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

A to swoją drogą, pasy PT mają punkty mocowania dostosowane do szelek typu H więc rozłożenie punktówmocowania może gorzej działać z szelkami typu X. Chociaż zasadniczo ostatnią z 3 szlufek przelotowych na tych szelkach starałem się umieścić w takim miejscu żeby rozstawminimalny między dolnymi mocowaniami pasa wynosił 12-15cm a to jest mniej więcej tyle ile w minimalnym ułożeniu HSDL.

 

PSEComfortSzelki.jpg

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli improwizacja tego nie wymaga, to lepiej nie. Po pierwsze zabiera miejsce, po drugie wyciąga i obciąża taśmy systemu modułowego niepotrzebnie. Oczywiście można kombinować jeszcze inaczej i np przypiąć szelki do taśm mocujących kieszeni, albo zaimprowizować jakieś przejściówki pomiędzy modułami a szelkami - tak jak np. T-ringi.

 

MT-ring-main.JPG

Link to post
Share on other sites

1 linia to nie beltkit, więc nie przesadzajmy z obciążeniem - a rozmawiamy przecież o mniejszym modułowym pasie używanym jako 1 linia. Poza tym T ring nie jest jeden tylko są w przypadku szelek 4 - masa się rozkłada. Dużo zależy od tego jak taki T-ring jest wykonany, jakie ma usztywnienie. Podałem go jako przykład możliwego adaptera - zresztą są firmy np. Combatkit które wykorzystują to rozwiązanie po prostu do mocowania kompletnego beltkitu więc można śmiało przyjąć że T-ringi wystarczą, inną kwestią jest to na ile zużywają się wtedy taśmy PALS i ich szwy.

http://combatkit.net/products.php?g=20&p=17

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jaki najlepiej kupić plecak patrolowy w kamuflażu wz.93? Najlepiej aby miał przegrodę na pęcherz camelbaka oraz jakieś taśmy przytrzymujące stuff w środku i system kompresji. Nie pogardzę również systemem szybkiego zdejmowania i dodatkową klamrą na wysokości klatki. Zamierzam w nim przenosić głównie puszki z żarciem, coś przeciw deszczowego. Przydało by się do niego podczepić od czasu do czasu śpiwór oraz karimatę.

 

Pozdrawiam

 

PS: ma on współpracować z pasoszelkami.

Link to post
Share on other sites

Jeśli improwizacja tego nie wymaga, to lepiej nie. Po pierwsze zabiera miejsce, po drugie wyciąga i obciąża taśmy systemu modułowego niepotrzebnie. Oczywiście można kombinować jeszcze inaczej i np przypiąć szelki do taśm mocujących kieszeni, albo zaimprowizować jakieś przejściówki pomiędzy modułami a szelkami - tak jak np. T-ringi.

 

MT-ring-main.JPG

 

eee, niekoniecznie musi zabierać miejsce. Ja podpinałem ładownice do taśm, gdzie równocześnie zamontowane byly szelki. Kwestia wciśnięcia się z pzrejściówką. Poza tym, dobre firmy dobrze szyją. A w airsofcie tak sprzetu się nie eksploatuje jak normalnie, więc nic nie powinno się popruć(OK, ja jestem psuja, zryje wszystko od BHI do SO Techa, nawet SAPI i kevlar potrafie popsuć.). Poza tym, obciążenie nie musi być problemem, wystarczy do szelek dodać trochę elastycznego shock-cordu, u mnie rowiązanie zdało egzamin. Reasumując: taki T-Ring zajmuje na PALS tyle samo miejsca co bezpośrednie zamontowanie szelek, szok kord natomiast dobrze robi PALSom na obciążenie.

Link to post
Share on other sites

A ja oszczędzę Ci czasu i odpowiem - PP25 albo nic 8) Tylko w polskim camo jest ciężej z cordury dostać, ale wystarczy chyba taki zamówić bezpośrednio u Janysta.

 

Zamowic to sobie mozesz, z tego co wiem minimum do lutego Janyst nie bedzie szyl z Cordury w wz93.

 

Co do montowania szelek do PALS'ow to tak jak napisal Kapral, najlepiej odrobine szok korda i nie zajmujesz PALS'a, a jednoczesnie bardzo milo nosi sie cale oporzadzenie (choc widzialem juz nawet metody z montowaniem zamiast shock zwyklego para corda, ale jakoze nie jest rozciagliwy to troszke gorzej dzialac bedzie na wytrzymalosc szwow)

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Hej ja mam pytanko czy pod IBA można dać normalny pas z podpiętymi panelami udowymi? I jak ulokować oporządzenie na pasie żeby nie podjeżdżał do góry podczas czołgania? Dorobić pasy stabilizacyjne na uda tak jak w uprzęży wspinaczkowej?

Link to post
Share on other sites

Podczas czołgania do tyłu chyba?

 

Oczywiście że można, tym bardziej że IBA jest dosyć krótką kamizelką, tyle że zamiast "normalnego pasa" - powiedzmy LC-3, lepiej dać dobry, sztywny duty belt z comfortpadem - stabilniej siedzi bo możesz ciaśniej zapiąć, a nadal wygodnie. Prawidłowo (wysoko) dopięty panel i kabura udowa skutecznie zapobiegną "podjeżdżaniu", pełniąc w praktyce tę samą rolę co "majtki" uprzęży. Ważną rzeczą jest również prawidłowy układ kieszeni na pasie, tak by nie kolidowały z kieszeniami kamizelki.

Link to post
Share on other sites

Kieszenia na pasie zmodyfikowałem do niezbędnego minimum tylko płaski medpack osobisty, dodatkowe magazynki do broni krótkiej, zrzutowa na magazynkii nadupnik. Myślałem jeszcze o kompasówce ale to dopiero zastanawiam sie czy nie za dużo. Generalnie mam dużo na panelach udowych wiec mogę odciążyć trochę pas. A co do samego pasa, mam lc2 ale chcę dać comfortpada od wewnątrz. Wtedy jeszcze bym dodał ze dwa pouche na amunicję do głównej. Niestety wiem ze IBA słabo współpracuje z plecakiem. Czy ewentualnie RAID pack by podrasował? Tylko wtedy muszę camela ściągnąć.

Link to post
Share on other sites

Iba +RAID + Lc3 + dużo na panelach udowych + kompasówka na pasie ???

weź no wrzuć jakąś fotkę bo ciężko mi to jakoś skumać

 

i do czego to jest wersja wyposażenia ? jestes Medykiem w zespole CQB ? po co Ci plecak ?

no chyba że to MOUT ..ale pokaż fotkę

Link to post
Share on other sites

źle zrozumiałeś. Raid`a nie mam a pytanie było czy by się go dało do(sz)czepic i czy nie będzie to problematyczne. A co do zdjęć... to nie wątek o pokazywaniu zdjęć tylko o poradach, konsultacjach, i konfiguracji więc chyba dobrze trafiłem nie? Interesowała mnie możliwość dodania do tego plecaka i tyle. Zwłaszcza na długie wypady. Zdaję sobię sprawę z niewygody paneli udowych przy dłuższym marszu ale miałem do wyboru albo zapchać sobie dostęp do pouchów na pasie albo rozlokować to sensownie i mieć więcej swobody w dostępie do ekwipunku. zdjęcia się pewnie pojawią aczkolwiek nie w tym temacie i nie dla takiej zachcianki...

 

Tyle

Edited by raeone
Link to post
Share on other sites

Podczas czołgania do tyłu chyba?

 

Oczywiście że można, tym bardziej że IBA jest dosyć krótką kamizelką, tyle że zamiast "normalnego pasa" - powiedzmy LC-3, lepiej dać dobry, sztywny duty belt z comfortpadem - stabilniej siedzi bo możesz ciaśniej zapiąć, a nadal wygodnie. Prawidłowo (wysoko) dopięty panel i kabura udowa skutecznie zapobiegną "podjeżdżaniu", pełniąc w praktyce tę samą rolę co "majtki" uprzęży. Ważną rzeczą jest również prawidłowy układ kieszeni na pasie, tak by nie kolidowały z kieszeniami kamizelki.

 

IBA jest krótka, ale z tyłu, żeby żołnierze amerykanscy widzieli swoje tyłki i po tym poznawali kto jest kto. Niestety z przodu już taka króka nie jest. Nosiłem pod IBA pasy LC3, SO Tech, Eagle Duty belt, Pas z FLC i zwykłe riggers oraz rescue belty.

Stwierdzam jednoznacznie, że PAS LC3 nadaje się do noszenia kabury i Leg panela, ale ładownice bedzie ciężko podczepić. Pasy typu Duty są za sztywne(chyba, ze mamy comfortpada), podczas długich wypadów stają się niewygodne, ocierają się o miednice itp(chyba że ja jestem jakiś quasimodo), Pasy typu So Techa są za grube i za szerokie. fas FLC nadaje sie idealnie. Jest miękki, wąski i ma taśmy PALS. Jednak podczepianie do niego łądownic(nosiłem pistoletowe i na granaty) może kolidować z dołem kamizelki, której pzrednia część jest po prostu o wiele dłuższa, niż tylnia.

Obecnie radze do IBA tylko pasy z taśmamy PALS, jakieś miękkie i wąskie(TT, BHI oraz te od FLC najlepiej. Jak mamy chest riga, krótszego plate carriera, to grubsze pasy typu SO tech sprawdzają się genialnie.

Link to post
Share on other sites

to nie moja zachcianka raeone..żeby oglądać Twoją fotkę ...ale wypisane przedmioty kolidują ze sobą i to mnie zainteresowało

 

a panelu udowe o nie są za dobre do marszów ...no oczywiście zależy jaki kto marsze robi ;-)

Edited by super
Link to post
Share on other sites

Raid koliduje. Dlatego pytałem. Natomiast ten sprzęt na pasie poza pasami od paneli jest rozlokowany z tylu. Myślę nad wymianą pasa na Rescue belt miękki z miwo i do tego comford pad`em. Głównie dla zredukowania szerokości i żeby podpiąć to oporządzenie z pasa na niższym poziomie. Tylko wtedy bedę musiał troszkę przerobić te kieszenie transportowe(mocowanie) żeby wszystko pięknie grało. W wolnym czasie podeślę zdjęcia;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...