Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam !

Mam dylemat gdyz mam w planie zakup kamizelki w MIWO. Na oku mam dwie: ATEK 2 i KP-9.

Wiem ze obie troche sie roznia. Kamizelka bedzie wykorzystywana akurat nie w grach asg (chodzi o gry terenowe, milsimy itp.) wiec nie potrzebne sa mi póki co ladownice na magazynki.

Bardzo prosze o pomoc wraz z argumentacja za i przeciw :) plus oczywiscie jesli mozna, jakis fajny opisik :D

 

POZDRO :D

Edited by lordmarcel
Link to post
Share on other sites

ATEK 2 MIWO L jest połączeniem ATEKa i ATEKa3 z oferty MIWO P.

 

Po za tym ATEK 2 MIWO L posiada:

 

-Standardowo, kamizelka posiada dwa pasy rzepu zarówno z przodu jak i na plecach. Warto również zaznaczyć, że ATEK2 ma czerwoną tasiemkę na chwycie ratunkowym ;)

 

atek5rzepru6.th.jpgatek2222bm5.th.jpg

 

- Osłonę na rurkę od Camel'a po prawej stronie

 

I tu reszta fotek

 

atekha9.th.jpgatek2gt3.th.jpg

kami1bb6.th.jpgkami2ne7.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Dzięki :D

A czy moglbys mi jakos opisac ATEK-a w sensie jak sie sprawuje, jakies wady i zalety, o jakosc nie pytam bo to MIWO, ale np. jak sprawuje sie w roznym terenie itp. No i glowny nurt ... porownanie z KP-9

Bardzo prosze o jakakolwiek pomoc w dokonaniu wyboru. Ogolnie na kamizelke jestem w stanie wydac +,- 200 zł (sama bez kieszeni) wiec jesli macie cos godnego polecenia poza tymi 2 kamizelkami to prosze o porady.

 

POZDRO :D

 

Ogladałem jeszcze pas PT-3 (ewentualnie PT-4). Co wy na to ??

Mysle ze do lasu w sam raz , do tego jest o polowe tanszy od tych 2 kamizelek, a jednoczesnie chyba zmiesci wszystko co mi potrzeba. Sprzet bedzie praktycznie tylko w lesie (czasem jakies budyneczki pojedyncze). Co o tym sadzicie ?!

Jak wychodzi porownanie ATEK-a 2, KP-9 i PT-3 ??

 

POZDRO :D

Link to post
Share on other sites

Lol, a może dodaj jeszcze do tego jakąś kamizelkę zintegrowaną? :F

 

Ale masz rozpiętość - sprecyzuj do czego potrzebujesz kamizelki/pasa - będzie łatwiej i szybciej..

 

ATEK do czarnej generalnie , KP-9 i PT-3 w las

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie do osób bardziej obeznanych. Chciał bym "rozbudować" mojego Taja. Znaczy brakuje mi miejsca na nim,więc mój umysł uknuł niesamowity plan zakupu pasa. Tylko teraz dylemat - lepiej z 2 czy 3 liniami taśm?

Myślałem żeby na pasie nosić apteczkę,jakiś butpack,manierkę,torbę zrzutową,magi do krótkiej w przyszłości kaburę,...Chyba tyle na razie sobie wymyśliłem. Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

Kamizelka / pas bedzie wykorzystywana w lesie w grach terenenowych oraz MILSIMACH.

Chce miec mozliwosc podpiecia sprzetu ktory wykorzystam na 2 h w terenie oraz nawet do 3 dni (oczywiscie + plecak xD). Myslalem o ATEK-u bo jest "cała" / "pelna", jest na siatce (przewiewna) a dodatkowo poprostu mi sie podoba, jednak patrzac pod wzgledem przydatnosci (oraz ceny) myslalem czy nie lepiej wybrac cos pokroju KP-9, a czytajac wiecej doszedlem do pasa. Cena pasa z szelkami wyjdzie kolo 100zl, KP-9 160 zł natomiast ATEK 220zł. Nasuwają sie pytania - Czy jest duza roznica w "pojemnosci" miedzy pasem a KP-9 (bo poki co jedno z tych 2 musze wyeliminowac by nastepnie lepsze przyrownac do ATEK-a i podjac decyzje) ? Jak wyglada sprawa "wygody" ?

Wybranie miedzy pasem a KP-9 przyblizy mnie do koncowej decyzji.

Wiem ze troche komplikuje :-F ale nic na to nie poradze xD

 

POZDRO :D i dzieki za okazana pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Facet, sprawa jest prosta. Jak chcesz oporządzenie do lasu to weź sobie pas (i do tego np. jakiś plecak), a później co najwyżej, jak zaczniesz się bawić więcej w MOUTa to sobie dokupisz Taja czy innego Chesta i będzie w miarę dobrze.

 

Jak chcesz sie bawić w CQB to weź sobie tego ATEKa.

 

Pas do lasu, kamizelka do budynków. Proste, prawda?

Edited by Halfling86
Link to post
Share on other sites

Czy macie może jakieś sprawdzone patenty na ładownice na dwa połączone magazynki do emki? (sklejone taśmą równolegle, z włożoną pomiędzy nie podkładką, metalowe łączniki to kwestia na razie odległej przyszłości). Szukam sposobu na przenoszenie 4 takich par na pasie pt3 MIWO z taśmami 25mm. Wiecie może, czy można gdzieś takie ładownice dostać w woodlandzie?

Link to post
Share on other sites

Pas do lasu, kamizelka do budynków. Proste, prawda?

Dla mnie nie. Możesz wyjaśnić czemu akurat tak?

Czy macie może jakieś sprawdzone patenty na ładownice na dwa połączone magazynki do emki? (sklejone taśmą równolegle, z włożoną pomiędzy nie podkładką, metalowe łączniki to kwestia na razie odległej przyszłości). Szukam sposobu na przenoszenie 4 takich par na pasie pt3 MIWO z taśmami 25mm.

Nie bardzo rozumiem po co chcesz sobie utrudniać życie.

Jaki jest cel przenoszenia magazynków złączonych w pary (wyłączając pierwszy przy broni, choć to i tak pomysł do bani)?

Link to post
Share on other sites

lordmarcel, to ja swoje 3 grosze dorzucę:

 

Kamizelka z zabudowanymi plecami (ATEK) i plecak to nie jest dobre połączenie. Nie powiesisz na plecach nic sensownego (może poza camelbagiem, nie sprawdzałem), jeśli na to ma przyjść plecak. W ogóle wieszanie czegokolwiek na plecach to śliska sprawa: montujesz tam albo sprzęt, do którego nie musisz mieć dobrego dostępu (np. dopuszczasz, że będziesz zdejmował kamizelkę, żeby się do niego dobrać, albo prosił kolegę o pomoc), albo taki, który nie wymaga dostępu (camel - masz rurkę wyprowadzoną od przodu, radio - masz zestaw nagłowny jakiegoś rodzaju), albo taki, który przeznaczony jest dla kolegi stojącego za tobą (granaty, ew. magazynki - stosowane w MOUT).

 

Kamizelka z częściowo zabudowanymi plecami (KP-9 - ma właściwie tylko panel na nerkach, i oPALS'owane szelki nośne) pozwala na sympatyczną wentylację przez plecy, i na upartego da się ją nosić z plecakiem, choć raczej niedużym.

 

Pasoszelki (PT-3/4) uważane są za idealne oporządzenie do użytku z plecakiem.

 

Słuchaj Halflinga - odkąd zaczęło mu sie zdarzać dużo ganiać po lesie, zamienił KP-12 na PT-4.

Ja sam używam KP-9, ale coraz bardziej dochodzę do wniosku, że PT-4 byłby równie dobrym (a tańszym) rozwiązaniem: zmieściło by sie na nim wszystko, co mam teraz na kamizelce, a i plecak by wygodniej wchodził. Włąściwie jedyna (dla mnie i w tej chwili) przewaga KP-9 to wewnętrzne kieszonki na pierdółki ;) Ew. poważnie rozważył bym panel typu TAJ.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Dla mnie nie. Możesz wyjaśnić czemu akurat tak?

Bo pytanie w stylu, jaki pas czy jaką kamizelkę wybrać, pojawiało się w tym wątku (i w innych) chyba z 100 razy. Ale przecież niektórym tak ciężko przejrzeć wątek, poszukać opinii o interesującym produkcie. Dlatego też nie chciało mi się pisać o jakichś wymyślnych kombinacjach alpejskich w oporządzeniu, tylko napisałem jak dla typowego, leniwego faceta. Prosto i na temat.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie do osób bardziej obeznanych. Chciał bym "rozbudować" mojego Taja. Znaczy brakuje mi miejsca na nim,więc mój umysł uknuł niesamowity plan zakupu pasa. Tylko teraz dylemat - lepiej z 2 czy 3 liniami taśm?

Myślałem żeby na pasie nosić apteczkę,jakiś butpack,manierkę,torbę zrzutową,magi do krótkiej w przyszłości kaburę,...Chyba tyle na razie sobie wymyśliłem. Jak myślicie?

Co tu myśleć- jeśli chcesz na 1 linię pas modułowy, to węższy, podwójny, spokojnie wystarczy. Do tego jakieś płaskie szelki. Ja razem z TAJem używam co prawda PT-3, ale jego szerokość mi nie przeszkadza. Na nim kabura, ładownica do krótkiej, worek na odzysk, utility pouch, niedługo jakaś apteczka.

Przejrzyj też ten topic od początku, ten temat był już poruszany kilka razy.

Link to post
Share on other sites

Dzieki panowie ! :)

Wasza pomoc naprawde jest nieoceniona :D

Przekonalem sie do pasa i KP-9 (teraz juz raczej sam musze podjac decyzje co dla mnie bedzie lepsze).

Jednak chcialbym sie jeszcze zapytac odnosnie pasów. Ktory pas bedzie lepszym wyborem jako podstawa: PT-3 czy PT-4 (PT-2 jest raczej za waska) ?

Jako glowny chyba lepiej by sie sprawdzil PT-4 jednak jesli zakupie PT-3 to w przyszlosci bedzie mozliwosc dodania jeszcze kamizelki (wezszy pas nie bedzie zawadzac / przeszkadzac; tak przynajmniej wyczytalem w necie) ? Czy roznia sie one tylko i wylacznie szerokoscią (czyli iloscia paskow modulowych) ?

A tak wogole to jakie polecacie szelki do tych pasow ?? Szelki uniwersalne czy szelki 1-lini (oczywiscie oba z MIWO).

 

Dzieki za kazda odpowiedz :)

 

POZDRO :D

Link to post
Share on other sites

Czy roznia sie one tylko i wylacznie szerokoscią (czyli iloscia paskow modulowych) ?

A tak wogole to jakie polecacie szelki do tych pasow ?? Szelki uniwersalne czy szelki 1-lini (oczywiscie oba z MIWO).

1.Tak różnią się tylko szerokością.

2.Jeśli będziesz używał pasa samodzielnie, bierz uniwersalne, modułowe szelki.

Link to post
Share on other sites

Nikt chyba nie napisał, że się nie nadają ...

Chyba nie.

Facet, sprawa jest prosta. Jak chcesz oporządzenie do lasu to weź sobie pas (i do tego np. jakiś plecak), a później co najwyżej, jak zaczniesz się bawić więcej w MOUTa to sobie dokupisz Taja czy innego Chesta i będzie w miarę dobrze.

 

Jak chcesz sie bawić w CQB to weź sobie tego ATEKa.

 

Pas do lasu, kamizelka do budynków. Proste, prawda?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...