Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

Mam takie pytanko. Które łożyska byłoby lepiej zamontować : łozyska kulkowe 7mm czy ślizgowe 6mm ? (Oba firmy CA)

Lepsze byłyby oczywiście kulkowe, ale 6mm bo do 7mm ten GB nie jest przystosowany, chyba że chcesz wymieniać GB, ale kulkowe są znaczoco droższe od ślizgowych, jeszcze pytanie jaką sprężyne chcesz tam wstawić? Bo jak M110 czy M120 to ślizgowe powinny starczyć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie chcem wstawiac żadnej sprężyny. Po prostu myślę przyszłosciowo A gdybym wpakował 120 to czy żywotność spadła by sporo ??

Jak żadnej to ślizgowe. Wg. tabeli na asgshopie to przy M120 musiałbyś wymienić, prowadnice, GB, baterie, zębatki i łożyska.

 

I jakie są opinie o tych łożyskach CA?

Weź lepiej Deep Fire.

Link to post
Share on other sites

Wróciłem od Krakmanów.

 

Udało się bez problemu zamontować tą cichą głowicę tłoka CA tylko, że inną sztukę bo ta którą kupiłem była wadliwa (pomylony kolor gumki przez CA i w zasadzie otrzymałem część do większego cylindra).

 

Dodatkowo wpakowano mi mosiężną głowicę cylindra za 49zł.

 

Później przestrzelałem karabinek na chrono. I co mi pokazało?? Max mojego karabinu to 315fps przy zmienionym to co wyżej wymieniłem i silikonowym hopie guardera.

 

Przy zakupie giety wskazywało mi 333.

 

W odpowiedzi na moje pytanie co zaważyło o spadku mocy usłyszałem- prawdopodobnie sprężyna się ugniotła.

Link to post
Share on other sites

Chcąc podtrzymać temat na duchu pokażę Wam z czystą przyjemnością moje G36. Mam je już około jednego miesiąca. Przez pierwszy tydzień miałem pożyczony tłumik od TM P90, który pasował idealnie, no ale to tylko na jedną strzelarkę, bo nie będę komuś trzymał w nieskończoność. A wypadało by, żeby dłuższą precke gdzieś ukryć, niestety pieniędzy mi zabrakło nagle. Dlatego wykombinowałem,.. sami zobaczycie.

 

Aha, malowanie by wspaniały koleś z mojej ekipy farbką Revella.

Magazynek LOWcap od CA.

 

http://img267.imageshack.us/my.php?image=p8160846ja0.jpg

http://img510.imageshack.us/img510/2827/p8160845cy6.jpg

http://img117.imageshack.us/img117/181/p8160842al8.jpg

http://img175.imageshack.us/img175/2374/p8160858tu6.jpg

http://img505.imageshack.us/img505/5738/p8160863pk9.jpg

 

Jednakże, wolę tłumik :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Jako świeży i szczęśliwy posiadacz ubóstwianej przez was repliki mam takie drobne pytanie natury technicznej. Mianowicie słyszałem, iż w G36 od CA okno wyrzutnika łusek otwiera się do końca, tylko potrafi się zablokować tak, że odsłania tylko 2-3cm wnętrza. W mojej Gietce też otwiera się jakieś 2,5 cm i tu moje pytanie - czy da się jakoś dociągnąć dźwignię tak, by odsłonić okienko do końca bez łamania dźwigni, czy też treba by się pobawić czymś w środku?

 

Pozdrawiam

 

YuGi

 

P.S. Gietki rules!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zmieniając trochę temat - porównywałem gietki moją kupioną pod koniec maja i kumpla kupioną parę tygodni temu, obydwie u krakmanów i stwierdzam, że nowa ma trochę przyjemniejszy odgłos pracy gearboxa, większą moc, normalną średnicę gwintu na lufie i jest bardziej matowa i ma trochę inną fakturę powierzchni. Zastanawiam się czy to Chińczycy dopieścili gienię czy to ja się ze swoją za dużo pieściłem. ;p

 

A propo matowości - body mogło się wytrzeć od transportu w pokrowcu ale porównywałem też wnętrze osłony muszki. Ono się raczej nie wyciera. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

To jest dział "opisy i informacje" na temat REPLIK.

 

Jeżeli chcecie organizować zloty, umawiać na randkę albo do kina - róbcie to w odnośnym dziale; po godzinach, hydeparku albo w dziale poświęconym organizowaniu imprez w Polsce.

 

Każdy następny post nie związany z opisem repliki JG G36C lub jej użytkowania - bedzie uznany za celowe OT i zaśmiecanie tematu. I jako taki spotka się z przewidzianymi konsekwencjami.

 

 

 

 

hmmm... myślałem,że efekt pamięci może występować we wszystkich typach baterii, widocznie się myliłem....w każdym bądź razie dzięki za uświadomienie:)

 

a teraz ide studiować różnice w ogniwach NiCd i NiMH ;)

 

Nie istnieją baterie bez efektu pamięci. NiMh też posiadają efekt pamięci, ale minimalny w porównaniu z tym w NiCd. Jednakże dla prawidłowego użytkowania powinno się również NiMh rozładować przed kolejnym ładowaniem - raz, np co kilkanaście ładowań.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dobra, pora coś już napisać o wadach giety, z którymi się spotkałem. Więc tak:

- łączenia Hi-capa do dodatkowych magów - tandetne, mi się złamało (nie fenomen)

- zaczepienia do komory HU (no wiecie to jak wkładacie komore HU, przekręcacie i siedzi) - tandetne, odpadło, komora jest u mnie teraz bardziej dociskana do GB (dobrze? źle?)

- wkład z Hi-capa - zarowno w magu JG jak i CA wkład mi wypada, mocowanie pod spodem to szrot i padaka, lepiej nie ruszać

- kable - odpadł mi już kabel od kostki stykowej w GB, musiałem zadziałać lutownicą (kable i tak pujdą do wymiany)

- po konwersji na G36 musze stwierdzić, iż w chwycie jest strasznie mało miejsca na baterie, mam kłopoty nawet z włożeniem stockowej, pełna kolba to najlepsze rozwiązanie, szkodza tylko że G&P trzepię ją za 3 setki.

 

Gieta pomimo tych lekkich defektów hula jak ta lala, defekty te nie przeszkadzają zbytnio w użytkowaniu i nie zaburzają pracy mechanizmu, da się te defekty łatwo wyeliminować. Nadal kocham moje G36 i sie zastanawiam czy by tu nie kupić jej mniejszej siostry "C" do budynków.

Edited by komora
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dostałem swoją gietke jakieś kilka tygodni temu , ale jakoś wcześniej nie chciało mi się pisać recenzji :-P

 

Opisze ją teraz

 

Jest zrobiona porządnie , z mocnego abs'u.Bardzo dobrze leżyw dłoniach nie jest jakaś super ciężka ale też nie lekka co powoduje że jest stabilna w dłoniach jak się biega ;-)

 

Magazynek jak dla mnie nie jest taki zły u mnie jest dosyć dopbrze zrobiony , dobrze podaje kulki i jest ok

 

Jest sporo metalowych częśći , broń jest wytrzymała miałem na jednej strzelance "krakse" na kolbe i górny ris . Wszystko ładnie , nic nie popękało , nawet żadnych rys! :mrgreen:

 

 

Selektor ognia dziala wporządku jak przystało na chinole , dziala dosyć "masywnie" ale to dla mnie dobrze bo po byle dotknięciu nie zmienie się na pojedyńczy/ciągly :mrgreen:

 

 

No i przyszedł czas na osiągi :lol:

 

Szybkostrzelność jest niezła , jak dla mnie wystarcza:P

Replika strzela na jakieś 35m-45m na skutecznym

Maxsymalny strzla to jakiś 55m max 60 ale już bardzo wolno :P

 

Ogólnie polecam wszystkim tą replike jak zielonym jak i zaawansowanym :uśmiech:

 

Za tą cene ta broń to świetny wybró gorąco Polecam

 

Pozdro :killer: :killer: :killer:

Link to post
Share on other sites

Mam to 'cudo' pół roku, iii... ODRADZAM!

Pomimo, iż zębatki to PRAWIE CA, i innych zalet... Wcale nie jest tak pięknie.

Ale zacznijmy od początku...

 

Kupiłem replikę w Maju br. u Krakmana.

3 miesiące bez granicznego szczęścia, 0 problemów, mnóstwo fragów. W wakacje poszedłem do pracki, żeby 'przyozdobić' troche moje maleństwo. Kupiłem granatnik, low-capy, tłumik dźwięku i kolimator. Nie wiedziałem, że za 3 miesiące, czeka mnie nieprzewidziany wydatek.

W G36, kable GB przechodzą przez gniazdo magazynka. Jako użytkownik low-capów, często zmieniałem magazynki, z czasem kabel zaczął być pryzcinany przez magazynki, i poprostu uległ przecięciu. Ponadto od dłuższego czasu miałem problem ze spustem - trzeba było go mocno dociskać w lewo, i dopiero ściągnąć do tyłu, aby strzelić. Oddałem więc replikę znajomemu do naprawy, tj sprawdzenia, czemu spust działa jak działa, i wymiany okablowania. Powiedzialem mu, zeby rozkrecil gb, jesli tego bedzue wymagala wymiana spustu i tak tez zrobil. Nastepnego dnia okazalo sie, ze Dodatkowo peknieciu ulegly skorupa GB i glowica tloka.... Moim zdaniem taka awaria po 6 miesiacach uzytkowania jest nie do pomyslenia.

 

Dlatego:

ODRADZAM WSZYSTIKM "WYZYLOWANE" CHINCZYKI

 

Poprostu czesci uzyte w srodku nie sa wystarczajaco wytrzymale...

 

To moja historia

Link to post
Share on other sites

 

W G36, kable GB przechodzą przez gniazdo magazynka. Jako użytkownik low-capów, często zmieniałem magazynki, z czasem kabel zaczął być pryzcinany przez magazynki, i poprostu uległ przecięciu.

 

Miałem podobny problem z Giecką - kable przy GB się lekko przetarły i poluzowały - włożyłem kawałek plastiku między szkielet a kable i skleiłem - na razie trzyma ...

Link to post
Share on other sites

... Moim zdaniem taka awaria po 6 miesiacach uzytkowania jest nie do pomyslenia.

 

Dlatego:

ODRADZAM WSZYSTIKM "WYZYLOWANE" CHINCZYKI

 

Poprostu czesci uzyte w srodku nie sa wystarczajaco wytrzymale...

 

To moja historia

 

Moim zdaniem miałeś pecha... i może te pierwsze serie nie były jeszcze dopracowane.

Ja mam 2 szt. Jedną kupiłem u Krakmana i wszystko ładnie podkręcane, spasowane a druga kupiłem na allegro od hurtownika zabawek za 370 zł. Musiałem troszkę dokręcać ale też działa bez zarzutu.

Tak że albo to był pech albo pierwsze serie miały jakieś problemy... choć raczej nikt o nich nie pisał wcześniej.

 

A tak na marginesie to czemu nie oddałeś repliki na gwarancji do serwisu, Krakman nie robi z tym problemu. Zerwanie plomb i utrata gwarancji to kiepski pomysł.

Co do trwałości gearboxa to chyba kwestia szczęścia... miałem gearbox z BE który chodził ze sprężyną 140 i na stockowych zębatkach. Ale to fart, miałem też gearbox z JG (i generacja) rozwalił się na stocku (300 fps).

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Też jestem zdaniem, że miałeś poprostu trefny egzemplaż. Ja swojego mam odkąd siępojawił w sklepach (kwiecień?) międzyczasie zrobiłem mu upgrade do 400fps na M110 i jedyne co mi się stało to kable poodpadały ze styku i mocowanie komory HU poszło. Ostatnio robiłem przegląd części i jedyne co zauważyłem to lekko starte ząbki na tłoku (stockowy).

Link to post
Share on other sites

Pozycje selektora pasują, ale (też to zauważyłem) dziwnie się to przełącza, bo pod kątem, pod jakim zazwyczaj się patrzy na broń (replikę), linie i kliknięcia nie pasują do tego selektora, jak się patrzy od boku, to pasują.

 

Mam Gietke od niedawna, a już jestem zadowolony, choć jedyne kulki, które wystrzeliłem to te, które dodali w pudełku, i kilka z farbą, ale zaniechałem tego :) , bo się jedna rozwaliła między magazynkiem, a gearboxem. A więc, choć jedyne co, to strzelałem "w domu" to uważam kupno repliki za pełen sukces, z resztą tak jak chyba wszyscy z tych 61 stron :)

 

Polecam wszystkim, sam dopiero co zaczynam i cierpliwie czekam na pierwszą strzelankę, a już (jak wspominałem) czuję, że to nie są pieniądze wyrzucone w błoto, replika solidna, nie za lekka, nie za ciężka, nawet z wyglądu jest super. Tylko ten nieszczęsny hi-cap, który mi przy każdym podnoszeniu szemrze i kurczowo nie pozwala wystrzelić tych 20 kulek, które jako jedyne mi zostały. Polecam !

Link to post
Share on other sites

faktycznie z tym selektorem tak jest :P lame me ... jedno mnie na razie dziwi, strzelałem na p&jtach 0,2 i blasterkach 0,25 i nie zauważyłem specjalnej różnicy w zasięgu czy celności, ale to może być spowodowane jeszcze moim brakiem dosw :)

 

po 3 hicapach mogę stwierdzić tylko że odgłos pracy gearboxa jest o wiele ładniejszy niż w ssystemie p&j :)

Link to post
Share on other sites

Żel dlaczego masz "dużego minusa dla zbrojowni" ? Przecież nie zbrojownia poszła tylko tłok. Zbrojownia nie ma nic do tego chyba że winą było to że źle zamontowała ale wątpie bo 10 tyś kulek nie wystrzelisz na źle zamontowanym tłoku...

 

PS. Jak tłok może być przeźroczysty czerwony ? To wkońcu jest przeźroczysty czy czerwony a może przeźroczysto czerwony ?

Edited by Piciasek
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...