Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

Moja nowa Gieta ma być u mnie jakoś na dniach i tu pytanie - czy idzie jakoś dokręcić ten selektor bez konieczności nawiercania/modyfikowania czegokolwiek?

 

Można dokręcić oczywiście, ale wcześniej czy później dopełni się swoje. Tak czy inaczej co problem zrobić za otwory o głębokości ~~1mm, to i tak na gwarancję nie wypływa, a selektory nie odpadną - bynajmniej u mnie na już sporym czasie biegania z gietą i bawienia się selektorem nic się takiego nie dzieje. Czy są inne sposoby - nie wiem, ale czy muszą być ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ps. szwagier ma problem ze swoją gietą, chodzi o to że jak wsadzi baterię i ją podłączy to nawet jak nic nie robi to batka się grzeje jak cholera, a przy próbie strzelania giwerka jest wolna jak ślimak, wszystko jakby się batka kończyła (ale ciągle strzela tak wolno, nie pada po paru strzałach). Teraz prawdopodobnie to zwarcie czy cuś uszkodziło mu batke bo chyba za bardzo się rozładowała i nawet po naładowaniu zero reakcji giety po naciśnięciu spustu... ktoś ma trop co to może być? bateria, kable, gearbox?

Skołuj amperomierz i podłącz między batkę a broń kiedy nie strzelasz. Jeśli płynie prąd to masz zwarcie. Nie mierz czasem prądu kiedy strzelasz bo możesz zabić miernik. Sam to zrobiłem :/

Link to post
Share on other sites

ok, jednak prawdę mówiąc nadal nie bardzo rozumiem z czego właściwie wynika to odpadanie selektora...

 

czy śruba trzymająca go jest trefna przez co szybko odłamuje sie i odpada wraz z selektorem?

 

czy jeśli selektor nie zgienie, można umocowac go ponownie przy pomocy tej samej śruby?

 

sorry, za te pytanie ale autentycznie nie podoba mi się ta sytuacją. Replika jest niby bardzo OK, ale ten aspekt akurat należało rozwiązać tu zdecydowanie solidniej.

Link to post
Share on other sites

Problem wynika z tego, że te malutkie wkręty przytrzymujące selektory dokręca się do praktycznie płaskiej powierzchni i prędzej czy później selektor się zsunie. Dziś za radą podaną parę postów wyżej nawierciłem ZnAlowe bolce na których są nasadzone selektory i teraz pod dokręceniu ,wkręt wnika głębiej i całość nie ma prawa odpaść.

 

Mam nadzieję, że to już jasne.

Link to post
Share on other sites

Problem wynika z tego, że te malutkie wkręty przytrzymujące selektory dokręca się do praktycznie płaskiej powierzchni i prędzej czy później selektor się zsunie. Dziś za radą podaną parę postów wyżej nawierciłem ZnAlowe bolce na których są nasadzone selektory i teraz pod dokręceniu ,wkręt wnika głębiej i całość nie ma prawa odpaść.

 

Mam nadzieję, że to już jasne.

 

Dokładnie - proste i skuteczne. Przynajmniej u mnie już tak działa jakieś kilkanaście strzelanek.

Link to post
Share on other sites

Ja nawierciłem ale ... imbuski się i tak z czasem odkręcają. Rozwiązanie definitywne przykleiłem sylikonem i dokręciłem puki co mam spokój. Przełączniki od CA nie pasują i trzeba poważnej interwencji pilnikiem. (sprawdzone, mam gietkę z JG która niedługo całkiem mi migruje na części z CA))

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Ja nawierciłem ale ... imbuski się i tak z czasem odkręcają. Rozwiązanie definitywne przykleiłem sylikonem i dokręciłem puki co mam spokój.

 

Ja raz dokręciłem gdzieś z 2,5 miecha temu i do teraz się nie odkręciły (co tydzień strzelanie). Co myślicie o zębatce silnikowej i silniku w giecie ? Bo chce włożyć FTK DF'a +M100 + batka 9.6V i nie wiem ile toto pożyje.

Link to post
Share on other sites

Skołuj amperomierz i podłącz między batkę a broń kiedy nie strzelasz. Jeśli płynie prąd to masz zwarcie. Nie mierz czasem prądu kiedy strzelasz bo możesz zabić miernik. Sam to zrobiłem :/

Chyba że masz amperomierz z odpowiednim zakresem np. 15A albo 20A.

Link to post
Share on other sites

moja Gieta z JG już u mnie jest. Pierwsze ładowanie w toku.

 

Poprawcie mnie jeśli źle liczę:

 

ładowarka (standardowa, ta z zestawu) ma na wyjściu 250mA. Akumulatorki to 1100mAh (takze standardowe).

 

czyli...

 

1100mAh/250mA * 1,4 = 6godzin i 20minut jako czas potrzebny do pełnego naładowania.

 

Tak to powinno wyglądać?

Link to post
Share on other sites

1100mAh/250mA * 1,4 = 6godzin i 20minut jako czas potrzebny do pełnego naładowania.

 

Tak to powinno wyglądać?

 

Nie i tak. Nie będę mówił bo pierdyliard razy się ludzie o to pytali. A w temacie to batkę warto uformować wpierwej (poproś znajomego, albo co), a przynajmniej ładować ją trochę dłużej niż się winno przy pierwszym ładowaniu.

 

Systema,guarder ??????????

 

Czekoladowe czy truskawkowe ?

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

SYSTEMA tylko i wyłącznie.

 

Twoja wypowiedź jest bardzo obiektywna, szczególnie w stosunku do podpisu :-P.

 

BTW. Wcześniej pytałem się o zębatki - macie jakieś porównanie do markowych zębatek ? Chodzi mi tu głównie o ich wytrzymałość na ROF'ie >20k/s. Oczywiście w stockowej giecie.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Odsyłam giete na gwarancje...i mam pytanie jaką gumkę hop-up wstawić do niego ? Systema,guarder ??????????

 

No nie wiem o co chodzi :roll:

 

GUARDER z moich i innych doświadczeń jest gorszy, szybciej się zużywa.

Lepiej podkręca Systema.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

BTW. Wcześniej pytałem się o zębatki - macie jakieś porównanie do markowych zębatek ? Chodzi mi tu głównie o ich wytrzymałość na ROF'ie >20k/s. Oczywiście w stockowej giecie.

 

Ja używam zębatek stockowych na M120 i ze wzmocnionym silnikiem, batka 9,6v , nie zaobserwowałem żadnych niepokojących zjawisk. Wyglądają na solidny produkt.

Link to post
Share on other sites

Tafi, pytanie do Ciebie, ale upublicznione, co by było też dla potomnych.

Wiem, że masz lunetę od Krakmanów, ja mam taką samą, co prawda nie SRC, a ACM, ale wyglądają na identyczne. Mam ją ponad miesiąc, ale jako że korzystałem z przeciętnych kulek, nawet mi do głowy nie przyszła jej dokładna kalibracja. Chciałem dokonać tego dziś i co widzę? Że przednia 'uszczelka' okularu jest... przyklejona i do chwytu transportowego i do obudowy lunety :wink: Musiałem swołocz wyciąć i wydłubać, co zajęło mi z 30 min, i dopiero teraz mogę cieszyć się idealnie skalibrowaną lunetą (Swoją drogą mechanizm 'odpychający' tubus, zapewne jakaś sprężynka, nie wiem bo dalej jej nie widzę przez dyndające fragmenty uszczelki, działa fatalnie. Sprawniej radzą sobie w tej roli moje palce :mrgreen:) Jak sprawy mają się u Ciebie, Tafi? Pytam bo w rączce CA, której się pozbyłem, uszczelka to był kawał dobrej roboty, pięknie wychodziła i chętnie wracała na swoje miejsce.

Link to post
Share on other sites

Ja używam zębatek stockowych na M120 i ze wzmocnionym silnikiem, batka 9,6v , nie zaobserwowałem żadnych niepokojących zjawisk. Wyglądają na solidny produkt.

 

Dobrze wiedzieć, mam nadzieję, że tłok DF'a z "tytanowymi" zębami ich nie zajedzie.

Link to post
Share on other sites

Tafi, pytanie do Ciebie...

 

No cóż Lunetka SRC (ta z szyną ris) uszczelkę ma chyba nie przyklejoną, wyjęcie jej i wszelkie z nią manewry... prawie nie możliwe. Ja swoja kalibrowałem przy pomocy... wykałaczki. a dokładniej wbijałem pomiędzy tubus i obudowę. Wgląda więc że to bardzo podobna sprawa.

 

Mam też lunetkę zakupioną w Zbrojowni (RedDragon) tamta nie posiadała żadnych elementów odpychających i uszczelki nie były przyklejone. Wszystko na wcisk. Przy pomocy twardej gąbki udało mi się uzyskać pożądane efekty i lunetę można teraz bardzo ładnie ustawić. Chciałem ten sam patent zrobić w SRC ale tu wyjęcie lunety nie jest już takie proste. Ponieważ korekta była niewielka powbijałem odpowiednio wykałaczki i po obcinałem wystające części, teraz jest ustawiona. Nie polecam takiej metody przy precyzyjnym strzelaniu. Jak się kiedyś zbiorę w sobie to pewnie poodkręcam co trzeba i zrobię porządnie.

 

Prawdopodobnie u ciebie też nie ma żadnych mechanizmów/sprężynek odpychających. Sama luneta jest dużo lepsza niż w RD jednak sposób jej zamocowania i regulacji... pozostawia wiele do życzenia.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

@czeczotka, nie posiadam co prawda gietki, ale jakoś 2 tygodnie temu, jak się strzelaliśmy na mrozie to gieta Pin-King-Pina leciała już chyba drugą, albo i trzecią strzelankę bez ładowania i wytrzymała w tym zimnie do końca bez żadnych problemów, więc jeśli na twojej baterii też widnieje napis Shuang-Ba (czy Shuang-Bao) to znaczy, że posiadasz najlepszą chińską baterię na rynku :)

 

Co do formatowania, to z tego co wiem, bez mikroprocesorówki jest to ciężko zrobić, bo trzeba taka baterię kilka razy rozładować do poziomu kiedy napięcie będzie wynosiło ok 7V czyli jakieś 1,1V na ogniwo i potem naładować na full i tak kilka razy (4 albo 5), z tym, że samym strzelaniem tak baterii nie rozładujesz, musisz mieć jakąś precyzyjną rozładowywarkę, można ją zrobić samemu http://unconventional-airsoft.com/2003/11/...ery-discharger/

 

Tylko z takim czymś trzeba uważać, żeby nie rozładować baterii zupełnie, bo będzie do śmieci. Najprościej podpiąć batkę na krótko pod żarówkę i woltomierz i obserwować kiedy będzie to 7V, wtedy odłączyć i wrzucić do ładowania, ale z tego co wiem to do giety są Ni-Mh a ich nie trzeba jakoś specjalnie formatować, choć ekspertem to raczej w tych sprawach nie jestem.

Link to post
Share on other sites

ale z tego co wiem to do giety są Ni-Mh a ich nie trzeba jakoś specjalnie formatować, choć ekspertem to raczej w tych sprawach nie jestem.

Tak są Ni-Mh, ale wytłumacz mi tu, dlaczegoż ich formować nie trzeba ? Dobry żart.

 

No właśnie - swoją drogą, to formatuje to się dysk, a akumulatory formuje.

Link to post
Share on other sites

Zwał jak zwał, każdy wie o co chodzi, jak już wspomniałem nie jestem ekspertem. Co do samych aku to czytając to forum ciężko znaleźć jakieś konkretne informacje (może dlatego, że wątki mają czasem po 60 stron, a są jeszcze tacy mądrusie, co dorzucają pisząc 10 linijkowego posta o tym jak to należy używać funkcji "szukaj", która zazwyczaj nie działa.

 

Z tego co póki co wiem, całe to formowanie baterii jest niby niezbędne, żeby uniknąć efektu pamięci, w opisach Ni-Mh często piszą, że nie mają one efektu pamięci, chociaż ponoć nie ma takich ogniw, które by nie miały, w każdym razie jak użyjecie sobie wspomnianej opcji "szukaj" to na pewno dowiecie się, że Ni-Mh nie mają efektu pamięci, można je bezpiecznie doładowywać i nie należy ich formować częściej niż raz na 10 ładowań i że nie nadają się do ASG :-o

 

Jak już przy tym jesteśmy, to może ktoś by wyjaśnił jak to jest ;)

 

PS Dysków to się już od paru lat nie formatuje, teraz się usuwa partycje :P

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...