Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Części firmy Element


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Systema jest naprawdę dobra dała mi 40fps więcej ale ostrzegam wszystkich żeby mocno dokręcać głowice tłoka, ja za słabo dokręciłem i głowica została zniszczona wie może ktoś jaka głowica pasuje do tego bore up mam bore up systemy do M16 o powiększonej średnicy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

O masz wyciszoną, łożyskowaną głowicę cylindra? Fajnie też chcę taką... No czego to Panie te chińczyki nie wymyślą... :lol:

 

Jeszcze jak będą miały ze 50-70 k kulek przebiegu, to już będzie coś.

 

Większość, jak nie wszystkie "ciche" głowice tłoka mają łożyskowanie, szczególnie te co bardziej markowe.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Miałem przyjemność wątpliwą zresztą, kupić wzmocnioną głowicę tłoka z łożyskowaniem. Niestety już podczas montażu okazało się że nie można do końca dokręcic śruby mocującej elementy łożyskujące. W końcu całość przykleiłem super glutem i na razie działa. Przy najbliższej okazji jednak wymienię na tłok z głowicą Boya.

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dość niedawno zakupiłem prowadnice sprężyny z łożyskowaniem element (stock się posypał). Przez pierwsze 2-3k kulek wszystko ładnie pięknie, gdy w końcu śruba w prowadnicy przemieliła gwint i wpadła między zębatki krusząc zęby oczywiście.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z pozytywnych rzeczy: mam cylinder, głowice cylindra i popychacz z Elementa i wszystko gra już od 10k kulek.

Z negatywnych: miałem głowice tłoka i tłok z owej firmy i... chyba nawet 1k kulek nie wytrzymało.

 

Podsumowując: Pomimo, że kilka rzeczy nadal działa to i tak nie polecam tej firmy, lepiej dołożyć do Systemy i mieć spokój z repliką.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kilka postów temu pisałem, że komora HU od Elementa jest OK. Wczoraj zmieniłem zdanie...

Wymieniłem ową komorę na G&G i okazało się, że replika dostała ok 15fps więcej (mimo, że komora elementa też była owijana teflonem i sprawiała wrażenie szczelnej).

Może i te komory nie są całkiem fatalne (stock od Boyia to dopiero syf) ale można kupić lepsze (nawet w porównywalnej cenie albo i taniej).

 

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zamontowałem: głowica tłoka, łożyska kulkowe, prowadnica lożyskowana. Wszystko na sp120 jestem tylko ciekaw czy kompozytowa głowica da radę, no i oczywiście szkielet DB. ROF spadł teraz mam guna, ktory strzela ratatatata! Potrzebuję aku 9.6. Jak padnie to powiem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Komora akurat nie jest zła - jest do tego ciasna i podejrzewam przez to dosyć szczelna.

Widzę że niestety łożysk do tego czasu nie poprawili... No cóż dopóki się je kupuje i będzie zbyt na ten szajs to będą takie coś produkować...

W gunfire można kupować... dopóki się wie co kupuje i nie kupuje się felernych części ;)

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chcecie części elementa proszę bardzo! I oto awaria, nie mam zębów XYT, wysypały się przez łożyska kulkowe, przy okazji niszcząc tłok. Zaczynam kupować w specshop'ie. Nie kupujcie w gunfire!

 

Mialem to samo ... dziwilem sie czemu sprzedali mi lozyska kulkowe po 10 zl za komplet w sklepie u mnie w Szczecinie.

Teraz wiem ;)

Po drugiej serii poszly lozyska niszczac 2 zebatki.

Mam jeszcze 2 komplety tych lozysk ... ogolnie poszly juz 2 razy przy m90.

Lepiej ich nie wstawiac w replike bo tylko narazicie sie na koszty.

Te lozyska mozna rozwalic w palcach, bez uzywania jakichkolwiek narzedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Po ostatnim strzelaniu w -17st.C stało się to czego się spodziewałem, czyli umarł GB (pękł szkielet, znaczy się w standardowym miejscu) w moim M16. Teraz trzeba kupić nowy i tu powstaje moje pytanie - czy warto kupować takie coś:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6305

 

Jest to szkielet GB rzekomo wzmocniony z łożyskami 9mm (kulkowymi). Pisaliście w poprzednich postach o GB tej firmy, ale z tego co zrozumiałem o GB 6mm lub ew. 7mm, że są do bani, bo łożyska się sypią. Łożyska 9mm powinny wytrzymać znacznie więcej. Czy te szkielety są mocne? Tzn czy wytrzyma:

m130 Guardera,

aluminiowa głowica tłoka JBU

głowica cylindra JBU i cylinder JBU,

tłok wzmocniony poliwęglanowy (jeszcze nie wiem jakiej firmy). Aluminiowy tłok JBU był widać kiepskim pomysłem (ze względu na ciężar) zwłaszcza, że urwał się w nim pierwszy ząb (też się zdziwiłem), a samych zębów nigdzie nie mogę znaleźć (na spec shopie są niedostępne). Wszystko było włożone do stockowego szkieletu GB JG i w temp. pokojowej przemieliło parę setek kulek.

 

I drugie pytanie czy Szkielet GB CA wzmocniony 6mm (120zł) jest wart inwestycji bardziej niż ten Elementa? Z góry dzięki i pozdro.

 

ALKO

Link to post
Share on other sites

Chcesz miec problemy ... kup czesci elementa.

Nie chcesz miec problemow ? Kup innej firmy. Nawet uzywki z 3 gen.

Do tego zaparcie komora hopa gearboxa sie przydaje tak zeby czesc uderzenia tloka szlo w komore.

 

Jak pekl ci gearbox .... PO CO CHCESZ WSTAWIAC GLOWICE TLOKA KTORA SŁUŻY WLASNIE DO NISZCZENIA GEARBOXOW ???

Aluminiowa glowica do v2 ? Kup sobie najprostsza wyciszona ... po to zeby oslabic uderzenia tloka.

Jaka batke uzywasz bo widac ze pewnie za mocna jak na czesci ... duzy rof to pierwszy zabojca gearboxow. Nawet mocny padnie na m90 springu ale przy za duzym rofie.

 

Oszczedzajac wydasz kase dwa razy.

Jak chcesz tanio - kup wzmocniony gearbox v2 z replik III gen Jg za 30-50 zl i lozyska stalowe 6 mm.

 

Co do gearboxa CA - nie wiem nie mialem takiego.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...