Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Części firmy Element


Recommended Posts

Trwają obecnie prace związane nad podzieleniem niniejszego, zbiorczego tematu na wątki dotyczące poszczególnych części. Przepraszamy za utrudnienia.

w.

 

Witam czy mial ktos z tym stycznosc??

Jak z jakoscia i wytrzymaloscia oraz przedewszystkim kompatybilnoscia z standardami TMowskimi ??

na gunerze stoi po 13 dolarow wiec cena zachecajaca

ele-akhop-01.jpg

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Początek posta została usunięta z uwagi na offtopicowy charakter /Antol

 

Co do Elementa to najtańszy tuningowy zestaw przy M4SO i batce 2000 mAh 9,6v przy M120 działa już pół roku (przebiegu nie znam ale był używany typowo co tydzień), kultura pracy jest wysoka, miałem okazję dokonać niedawno przeglądu.

 

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=274

Edited by Antol
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj postanowiłem zamontować tłok i głowicę tłoka w Augu BE.

Tłok na prowadnicy miał zadzior, przez co nie chciał wejść i podobnie jak zębatkę musiałem go piłować. Ale to najmniejszy problem. Po złożeniu i 3 strzałach (dosłownie 3) pękł gwint głowicy tłoka (tam, gdzie wkręca się śrubę), przez co mechanizm zaciął się i kosztowało to życie zębatkę tłokową. Jedyny pożytek z uszczelki głowicy tłoka, która okazała się szczelniejsza od stockowej w BE. Jednak to marne pocieszenie.

Mam jeszcze do zamontowania łożyska kulkowe tej firmy. Ciekawe co w nich zdechnie.

Link to post
Share on other sites

Chodzi ci o rozwalenie zębatki przez głowicę tłoka?

Nie wiem jak to możliwe, ale się stało. Po otwarciu gb zastałem śrubkę i łożyskowanie wplątane w sprężynę, sam gwint zerwany, a ten kawałek głowicy tłoka, który wchodzi do tłoka popękany. Śrubę wkręciłem, a sam gwint ustaliłem, więc marna szansa, że się po prostu wykręciła.

Link to post
Share on other sites

Witam

Chcę zaopatrzyć moje G3 Well w parę części elementa. Ogólna opinia Wasza jest raczej dobra. Chcę kupić podkładki ( http://gunfire.pl/product-yid-1152190266-Podkladki.html ), prowadnicę sprężyny do Gb v.2 ( http://gunfire.pl/product-yid-1152190060-L...prezyny-v2.html )

i łożyska. Mam tylko pytanie czy lepiej jest wziąć kulkowe czy ślizgowe łożyska? Czy ewentualnie za trochę więcej łożyska SRC?

http://gunfire.pl/product-yid-1152189586-L...we-6mm-SRC.html

http://gunfire.pl/product-yid-1152190242-L...aw-6-sztuk.html

http://gunfire.pl/product-yid-1152190062-L...aw-6-sztuk.html

A co do prowadnicy muszę wymienić bo standartowa ma lekkie pęknięcie. Czy ta łożyskowana wytrzyma stockową sprężynę Well?

A co z gumkami HU wiadomo jak kręcą?

Edited by Kosmo
Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Tak więc podkładki możesz brać spokojnie, bo co jak co, ale tutaj to chyba błędu nie można popełnić podczas produkcji. Prowadnica będzie dobra, aczkolwiek preferuję wykonane w 100% z metalu przy mocniejszych tuningach (na przykład prowadnica src na taiwangun.com). Łożyska kulkowe będą najlepsze do sprężyny max m120. Jeżeli montujesz mocniejszą - ślizgowe.

Link to post
Share on other sites

Sugerując się postami stwierdziłem, że na dzień dzisiejszy tylko zębatki elementa są dobre. Za inne produkty zapłacimy 10zł więcej i mamy "markowe".

 

Przeczytaj co pisałem o moich zębatkach - też nie obyło się bez piłowania, chociaż na chwilę obecną działają.

Jeżeli już ktoś kupi coś z Elementa, radzę dobrze się przyjrzeć tym częściom zanim je zamontuje.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem ostatnio z gunfire kilka częśći elemetna: cylinder typ C, popychacz v.3 i precka 364mm. Precka, nie może się to równać z Systemą, daj Boże z Promkiem, wewnątrza ani zewnątrz nie wygląda jakoś powalająco, ale napewno lepiej niż stockowe - zwłaszcza chińskie stockowe. Montowanie jej w G36C z JG nie pociągnęło za sobą żadnych przeróbek, co byłoby konieczne przy Systemie, na precke ładnie weszła gumka i równie ładnie wszystko weszło do zespołu lufy - tu Systema wogóle nie wchodziła, średnica zew. jest poprostu zbyt duża. Cylinder typ C, czyli dla luf od 301mm do 400mm, chromowany, żebrowany, posiada 4 wypustki, żadnych nierówności - jutro montuje do GB. Popychacz, co tu dużo mówić, jest z plastiku, żadnych nadlewek, zobaczymy jak będzie współpracował ze stockowymi zębatkami i dyszą - jutro montaż. Testy w boju w następną niedziele.

 

OT: Zdziwiło mnie troche, że kurier przyszedł w niedziele.

Edited by komora
Link to post
Share on other sites

Witam

Jakieś 3 tygodnie temu zamontowałem taki zestaw:

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=323

 

w M4A1 od JG, w gb już wcześniej wymieniłem prowadnicę na łożyskowaną JBU i sprężynę na m120 (też od JBU). Przed zamontowaniem wspomnianego zestawu miałem ok 400 fps po zamontowaniu nie mierzyłem ale nie zauważyłem ani spadku ani wzrostu prędkości kulki.

Na częściach Elementa wystrzeliłem ok 1000-1500 kulek i działa nadal bez problemów (nie rozbierałem jeszcze GB więc nie wiem jak wyglądają).

Zestaw ten jest cichy, nie miałem okazji słuchać firmowych 'cichych' głowic ale bez porównania ze stockowimi częściami JG. Hałas pracy zębatek stał się teraz bardzo wyraźnie słyszalny (przed wymianą nie zdawałem sobie sprawy, że one aż tak hałasują ale wyciszenie to już inny temat).

Link to post
Share on other sites

To jak w końcu te zębatki elementa nadają się do sprężyny M130 czy nie ? Bo tutaj przeczytałem że jednym dobrze chodzą innym nie, pisałem do gunfire w tej sprawie i odpisali że pociągną nawet mocniejszą sprężynę ale nie wiem już czy im wierzyć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ludzie, ratujcie ! Jakiś miesiąc temu, może więcej kupowałem cichy zestaw głowic cylindra i tłoka, współpracował on sobie ten ponad miesiąc ze spreżyną M110 Madbull. Nie był w sumie często używany, ale co jakiś czas coś się sypało z głowica tłoka, pierw pękła plastikowa obręcz, następnie cała się wysypała, aż dziś czubek cichej głowicy wyciecial mi przez lufe ! Głowica - odziwo - dalej działa jak należy i replika nie straciła na mocy, ale to jest już poważne. Onośnie lufy którą niedawno kupiłem - jestem z niej zadowolony, widać poprawę celności i ogólnie daje rady.

Link to post
Share on other sites

Prowadnica łożyskowana tragiczna, łożyska z zadziorami i strasznie wykończone. Podkładki krzywe i strasznie wykończone. Na szczęście tylko to montowałem znajomemu. Do swojego nigdy bym nie włorzył tych części. Ot taka mini recenzja tego co widziałem.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...