Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz co tego jeszcze nie sprawdzalem bo nie miałem okazji, ale porównujac do poprzedniego zasięgu przed tuningiem to dużo sie nie zmieniło a naj bardziej mnie zdenerwowało to że zmienilem gumkę hop-up i nie dało to za dużych rezultatów, jeszcze w naj bliższym czasie uszczelnie caly mechanizm i zastanawiam sie nad kupnem zestawu cylindrów ale nie wiem czy to sie opłaca, co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

No cóż panowie mam problem. Po 4 miechach użytkowania spierniczył się w końcu selektor (doczekałem się) czy ktoś ma pomysł jak to że tak powiem zablokować na singlu?? nie chcę z tej repliki walić ogniem ciągłym do usranej śmierci :(. W zasadzie co do blokady selektora, jest tam taka blaszka ktura zmienia pozycję jak przekręcę selektor, ale jakbym teraz tej blaszki nie ustawił to i tak da się słychać ogień ciągły.

Edited by Hellrider
Link to post
Share on other sites

szczypik co do tego ze hopek wraca do poprzedniego ustawienia to wina gwintu w pokrętle wyciera sie i wkońcuu wysuwa się, a naprawić to banał zdejmujesz łoże i wykręcasz całkiem pokrętło następnie obwijasz kilka razy taśmą teflonową i wkręcasz. Proste łatwe i przyjemne i hopek działa:)

Link to post
Share on other sites

Podsumowywując: M14stka ze stockową sprężyną to śmiech na sali. Z takim długim gnatem, który jest nieporęczny i ciężki w manewrowaniu ma się mniejsze szanse w starciu z jakąś M4/M16/AK itp, a jeżeli są poddane tuningowi to już w ogóle.

Jeżeli kupować M14 to tylko aby robić porządny tuning, by mieć jakieś 60m. celnego zasięgu co najmniej. W innym przypadku traci się tylko na skuteczności bojowej.

 

M14stka ze stockową sprężyną jest fajna, ale jak wisi na ścianie hehehe.

Link to post
Share on other sites
Głupoty. Im więcej masz FPS tym większy zasięg. Więc jeżeli liczy się dla Ciebie większy zasięg to automatycznie więcej FPS. Owszem lepszy HU się przekłada na dalszy lot kulki, ale na pewno nie w takim stopniu jak mocniejszy upgrade.

Miałem tu bardziej na myśli wkładanie mocniejszych springów itp. Po co, jeśli można doszczelnić układ, wstawić gumkę silikonową, zrobić teflon fixa, wstawić bore-upa, precke. To wszystko daje na spokojnie te 50 fps, znacznie lepszą celność, bez większego złużycia części.

 

Sorry, ale przyznajesz się, gdy usłyszysz jak ktoś strzela? Dziwne. To po co kupować kulki i w ogóle wzmacniać replikę skoro przyznajesz się "na czuja" gdy usłyszysz dźwięk repliki?

Nie mówie tu o strzale z karabinu tylko charakterystycznym stuk puk jak trafia kulka w mundur czy coś :P

 

Jak nie umiesz składać części w GB, że Ci się broń rozwala to wyślij na serwis icon_biggrin.gif Pierwsze słyszę, żeby repliki od razu padały po pierwszych strzałach po upgradzie....

Wierz mi, dowiedziałem się o tym na własnej skórze. Pamiętajcie, przy springu M120 należy wymienić zębatki w M14 xD Niektórym co prawda działają, ale lepiej nie ryzykować.

 

Co do śmiechu na sali...mój kumpel na stockowej M14 sam wyciął 4 osobową, świetnie wyszkoloną ekipę, z markowymi replikami. Jeśli umiesz strzelać z tej broni, każdego pojedziesz. Ale kapka większego zasięgu nigdy nie zaszkodzi :P

Link to post
Share on other sites

Miałem tu bardziej na myśli wkładanie mocniejszych springów itp. Po co, jeśli można doszczelnić układ, wstawić gumkę silikonową, zrobić teflon fixa, wstawić bore-upa, precke. To wszystko daje na spokojnie te 50 fps, znacznie lepszą celność, bez większego złużycia części.

 

Nadal ma się to nijak do wzrostu zasięgu. Przyrost o 50 FPS ze stockowej maszynki to jest mało dla M14, która powinna kosić na daleką odległość.

 

Co do śmiechu na sali...mój kumpel na stockowej M14 sam wyciął 4 osobową, świetnie wyszkoloną ekipę, z markowymi replikami. Jeśli umiesz strzelać z tej broni, każdego pojedziesz. Ale kapka większego zasięgu nigdy nie zaszkodzi :P

 

Pewnie szkolił ich Grom :D Nikt nie ma na myśli o pojedyńczych przypadkach, tylko o ogólnej skuteczności. Uwierz mi, ale umiejąc strzelać ze stockowej M14stki, na pewno nie pojedzie się każdego.

 

 

BTW

zeltraks przestań pisać beznadziejne posty, które nic nie wnoszą do tematu.

Edited by AirBorne
Link to post
Share on other sites

Co do M14 AGM jako stock przy zastosowaniu sprężynki 110 i metalowego paluszka sprężyny strzela bardzo sympatycznie. Wada jest padający co jakiś czas selektor... ale można go dokupić i łatwo wymienić, będzie służył długo.

Jeżeli chodzi o mocny tuning... po moich doświadczeniach z tuningiem doszedłem do wniosku iż mocny to jedynie na sprężynach można robić. W przypadku elektryków wzrost kosztów eksploatacji w żadnym razie nie jest rekompensowany satysfakcją z używania wypasionego elektryka.

Link to post
Share on other sites

OMG, Saba, tylko nie tutaj. Wybaczcie panowie ale 9/10 postów Saby to 100% spam....

 

Wracając do tematu

M14 TM niesie kulkę przy swoich 300 fps porównywalnie daleko, jak repliki G&P, które posiadają 340-360 fps. Czy to nie dziwne? Zasługą jest świetna szczelność i wyśmienity system HU.

Link to post
Share on other sites

... M14 TM niesie kulkę przy swoich 300 fps porównywalnie daleko, jak repliki G&P, które posiadają 340-360 fps. Czy to nie dziwne? Zasługą jest świetna szczelność i wyśmienity system HU.

 

A mnie ciekawi czy po wymianie na jakieś 380fps dalej to HU działa tak świetnie.

Jedyne TM jakie mam to kolekcjonerski Desert Eagle. Mam za to M14 z AGM po wymianie tylko kilku części i tez strzela w miarę przyzwoicie jak na te swoje 300 parę fps. Podobnie jak mocniejsze modele z JG.

 

Jak kiedyś pytałem z jednym sklepie jaką M14 kupić jako podstawę do tuningu polecili mi M14 AGM bo i tak muszę wszystko w środku wymienić. Nie zmieniałem w niej za wiele bo na snajperkę przeznaczyłem APS type 96 i w nią wpakowałem... za dużo kasy i pewnie jeszcze co nieco ja przeinwestuję. Ale patrząc na znajomych co maja TM ich HU jest faktycznie jednym z najlepszych rozwiązań.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...