Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 702
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadza sie Maverick, ale jeśli np. po lewej dasz sobie potrójną, to wystarczy po prawej dać zwykłą, podwójną, lub cargo. No chyba że ktoś potrzebuje się "rozpakować" po obu stronach. Ja osobiście mam lewą na stałe dopasowaną, a do zakładania używam tylko prawej strony.

Link to post
Share on other sites

No wiesz...to tak jakbyś chciał w wersji LAND z przodu sobie zrobćc potrójną - też Ci zablokuje "klapkę".

Osobiście też wolę LAND, a polubiłem jeszcze bardziej gdy po fali CIRASow WWCH wszyscy chodzili w wersji MAR.

 

No wiesz, zwykle ładownice daje się na bok, bo wtedy ręka ma łatwiejszy dostęp do magazynka. Ale to wszystko tylko teoretyzowanie.

 

 

Zgadza sie Maverick, ale jeśli np. po lewej dasz sobie potrójną, to wystarczy po prawej dać zwykłą, podwójną, lub cargo. No chyba że ktoś potrzebuje się "rozpakować" po obu stronach. Ja osobiście mam lewą na stałe dopasowaną, a do zakładania używam tylko prawej strony.

 

To dobry sposób :) Wypada też zauważyć, że jak się po lewej daje ładownice to już po prawej chyba nie wypada. No, chyba że ktoś lubi sobie karabin z ręki do ręki przerzucać ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

Przyłączam się do prośby o wstawienie jakichkolwiek fotek "nowego" CIRAS'a krakmanów(najlepiej, by oddawały kolor). Pytanie do właścicieli: czy uważacie, że kamizela nadal jest warta swojej ceny? Czy jakość materiału uległa zmianie? Jak rozumiem, póki co jedyne różnice polegają na jaśniejszym kolorze i innej konfiguracji ładownic?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Na ich stronie są zdjęcia obecnie sprzedawanej kamizelki, i osobiście uważam że jest to totalna porażka.

Jeśli te fotki istotnie, choć w połowie oddają kolor kamizelki to raczej ma ona niewiele wspólnego z CB.

Mimo wszystko- jeśli ktoś chciałby podzielić się wrażeniami z użytkowania i fotkami, byłbym niezmiernie wdzięczny.

A teraz mały offtop za który z góry przepraszam(nie chce zakładać oddzielnego tematu). Co myślicie o tym:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3245

Jeśli ktoś jeszcze byłby skłonny wytłumaczyć mi czym różni się CIRAS od Plate Carriera... Dla mnie są one niemal identyczne.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze inne zapięcie.

Tu masz bodajże słabe rzepy po bokach, albo jeszcze co innego. W Cirku LAND masz klapę z przodu. AAV nie ma cummerbunda ( tak się chyba pisze ), wewnętrznego, ani zewnętrznego ( chyba się nie mylę ).

Inna konstrukcja ramion, moim zdaniem gorsza. Troszkę inny system QR. I jeśli dobrze mówię AAV nie jest przystosowana do wkładów BALCS ?

Jeśli coś pomieszałem, proszę o sprostowanie

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Mam kolejne pytanie do szczęśliwych nabywców CIRAS'a- jak wrażenia z użytkowania? Nie pytam tylko o stan kamizelki po kilku strzelaniach, ale przede wszystkim o jej masę, komfort noszenia, ograniczenie ruchów, itp. Gdyby ktoś mógł się odnieść w tym np. do CIRAS'a GP, albo innej "przyzwoitej" firmy byłbym niezmiernie wdzięczny.

Pytam o GP, gdyż, tudzież, ponieważ rozważam te dwie kamizelki(GP i chinola) i zastanawiam się, czy warto dopłacić za lepszy materiał, realizm i .... właśnie- co z noszeniem? Nie chce kupić kamizelki za 500 zł, pod którą się ugnę (przyznam, że nigdy w czymś takim nie chodziłem, więc nie mam pojęcia o jej właściwościach) i walnę ją w kąt, tak jak tą za 300...Szukam czegoś, co można rozbudować (o dodatkowe ładownice, torby itp), ale i swobodnie się poruszać. Proszę- doradźcie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam od Phantoma - czyli naprawdę dobrej firmy, a przynajmniej z chinolami porównując. I powiem, że w tej chwili w lato, kiedy jest nam naprawdę ciepło - 30 stopni etc. to w budynku damy radę...ale na słońcu ? Ja momentami wysiadam...tak, ja wiem. Kamizelka nie do lasu...i wiecie co ? Ja się w niej czołgam, na szczęście nie pływam w niej, wchodzę na drzewa...ale...TO NIE JEST KAMIZELKA DO LASU, co najwyżej LANSU. Do pomieszczeń etc. jak najbardziej. Jednak choć i ja chciałem w to nie wierzyć, to w zimę tak - na powietrzu przynajmniej ciepło jeszcze jak ma się "odpowiednie" wkłady :P. Ale w lato...odradzam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam od Phantoma - czyli naprawdę dobrej firmy, a przynajmniej z chinolami porównując. I powiem, że w tej chwili w lato, kiedy jest nam naprawdę ciepło - 30 stopni etc. to w budynku damy radę...ale na słońcu ? Ja momentami wysiadam...tak, ja wiem. Kamizelka nie do lasu...i wiecie co ? Ja się w niej czołgam, na szczęście nie pływam w niej, wchodzę na drzewa...ale...TO NIE JEST KAMIZELKA DO LASU, co najwyżej LANSU. Do pomieszczeń etc. jak najbardziej. Jednak choć i ja chciałem w to nie wierzyć, to w zimę tak - na powietrzu przynajmniej ciepło jeszcze jak ma się "odpowiednie" wkłady :P. Ale w lato...odradzam.

 

Dzięki za szybką odpowiedź :-P

Rozumiem, że w lato nie nosisz w nim wkładów?(mówimy o płytach balistycznych?)

A jak z masą i ograniczeniem ruchu?

Link to post
Share on other sites

Artur, z twojego posta można wywnioskować, że myślisz, że w GP są jakieś wkłady, lub płyty(chyba, że takie z karimaty)?

Wszystkie kopie są bez wkładów/płyt i z ich wagą nie ma żadnego problemu, ale nawet bez wkładów kilka warstw nylonu itp. robi swoje i jest w tym gorąco.

(2 płyty sapi razem z wkładami balcs medium ważą ok 8kg)

Link to post
Share on other sites

Ja miałem Cirasa G&P, ba nosiłem go nawet raz prawie non stop przez 4 dni na zlocie w Bornem, na początku maja. Rzeczywiście przy dużym wysiłku jest gorąco, ale to już wiesz.

 

Jeśli chodzi o masę i wygodę: kamizelka sama z siebie nie jest ciężka, waży tak mniej więcej z półtorej kilograma. Dorobiłem sobie jeszcze do niej "wkłady" z oklejonych taśmą warstw kartonu, aby była sztywniejsza, ale one też jakoś specjalnie nie zwiększyły jej wagi, tylko czułem się jak w zbroi ;) Dopiero zapakowanie w ładownice 8 metalowych magazynków, podręcznego zapasu kulek i żarła oraz przyczepienie camelbaka i waistpacka do pleców ją zauważalnie dociążyło. Na szczęście dzięki usztywnieniom z kartonu i wewnętrznemu pasowi (cummerbund) kamizelka dobrze "leżała" i nic nie latało, ani mnie nie uciskało (ma dość dobre "poduszki" na ramionach) i nosiło mi się ją bezproblemowo. Ładownice na magazynki miałem zarówno z przodu, jak i po bokach i stosunkowo łatwo mi się po nie sięgało (ale to może dlatego, że mam ręce długie jak podolski złodziej ;) ). Oczywiście jakieś tam ograniczenie ruchu wtedy istnieje, kamizelka zintegrowana nie jest ortalionową kurtką, ale nie narzekałem. Pozbyłem się jej tylko z powodów finansowych... Jeszcze co do masy - jestem bardzo wątły (circa 65 kilogramów), a mimo to zapakowana na maksa kamizelka mi nie ciążyła, dzięki szerokiemu zakresowi regulacji udało mi sie ją po prostu optymalnie dopasować. Tylko to męczące pocenie się ... ;) Tak czy siak to był porządny kawał Cordury i do tego porządnie uszyty. Nie żałuję tych 4 stówek na niego wydanych.

 

Natomiast mój kolega z teamu do dzisiaj użytkuje Cirasa od Krakmanów (tę starszą wersję) i jest zadowolony. W porównaniu z moją, jest ona jakby mniejsza (np. tylko 6 kolumn PALS z przodu - w G&P jest 8. Do tego chyba jeden rządek PALS "w pionie" mniej"). Ale skoro ta nowa dostawa jest tak kiepawa, to raczej bym nie zaryzykował Cirasa od Krakmanów...

 

Na tej focie jesteśmy obaj w swoich kamizelkach - ja po prawej: http://lh4.ggpht.com/destrukcja/SCQu8NMvuF...76/S7308380.JPG

Niestety nie mam lepszego pod ręką.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź :-P

Rozumiem, że w lato nie nosisz w nim wkładów?(mówimy o płytach balistycznych?)

A jak z masą i ograniczeniem ruchu?

nie wypowiem sie za chinczykow - gdyz nie probowalem w nie wkladac miekkich i twardych wkladow. jednakze kamizelka w pelnym obciazeniu i konfiguracji konwojowej wazy okolo 18 kg ( mowiac o ochronie III+IV na jajkach, przodzie i tyle ) oraz min 12 mag + dodatki. i wbrew pozorom czuje sie bezwlad a nie mase ktora jest rozlozona tak, na ramionach ( po 4h konfiguracji :) )

 

 

z ograniczeniem ruchow - w porownaniu do innych kamizelek w tej konfiguracji moge zlaczyc ze soba ramiona do strzalu z krotkiej oraz zawiazac sobie buta :]

Link to post
Share on other sites

A rzadko widziałem fotki z Cirkiem z najajnikiem,etc. nie mówię, że nie ma, ale rzadko widziałem. Fakt...no trochę leniem jestem, ale na niedzielnych "jebankach", aż takiego poziomu lansu mieć nie muszę i zdecydowanie wtedy płyty odpadają, bo takowe posiadam. BALCS niestety nie...

Mówię o tych upalnych, choć w zimę nie zdążyłem się jeszcze z CIRASem i płytami nabiegać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A tutaj ciekawostka:

http://www.pkwczad.wp.mil.pl/pl/30_48.html

 

CIRASy w chorwackim pustynnym kamuflażu o nie znanej mi nazwie :) Z tego co widzę to Chorwaci przygarnęli także tarcze Special Forces od USA :)

 

 

To są "oficjalne podróbki" Cirasów produkowane przez chorwacką firmę KROKO.

http://kroko.hr/

Jakościowo KROKO jest w miarę ok, ale Chorwaci przy okazji rozmowy narzekali na te lipne kabury do HS2000 - co widać na zdjęciach.

 

A goście są z chorwackiego Batalionu Operacji Specjalnych (Bojna za specijalna djelovanja - BSD). Znaczki rzeczywiście wzorowane na amerykańskich troche...

371pxoznakebojnazaspecitg3.th.jpgthpix.gif

Link to post
Share on other sites

To jak odgrzewamy to tez się wyżalę.

Ostatnio na ebay'u widziałem CIRASy EI w Woodlandzie. Kiedy i jeśli, kto tego używał ?

 

Jakie SF'y dostały to początkowo do testów. Nie były to jakieś duże partie. Potem zdecydowano, że wprowadzą nowy mundur (ACU) i zrezygnowano z tej wersji. Jak chcesz to Eagle wypuści Ci CIRASa w każdej wersji kolorystycznej, jeśli tylko zamówisz 25 sztuk.

Link to post
Share on other sites

Z rozmiarówki prawdziwych CIRASÓW masz jakieś szanse na rozmiar XL, ale obawiam się że wg. rozmiarówki wkładów balistycznych BALCS nadających kształt tej kamizelce obwód w pasie masz za wielki żeby wkłady poprawnie na siebie zachodziły. CIRASa XL dla się wyregulować na gościa 190-200 wzrostu (choć szelki będą popuszczone mocno). Uprzedzam, choć do zabawy to pewnie nieistotne, że pozyskanie miękkich wkładów balistycznych do takiego rozmiaru jest dosyć utrudnione.

 

Podróbki Pantaca, Guardera i innych mniej liczących się producentów są i tak zdaje się robione w jednym rozmiarze (choć tu niech się wypowiedzą koneserzy tych produktów).

 

Wyglada na to że koniec końców jesteś skazany na krawców szyjących custom - szukaj na www.kamizelki.prv.pl, co zresztą, o ile masz fundusze może zaowocować kamizelką lepszą niż standardowy CIRAS.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...