Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki PESTKI - wady/zalety/propozycje


Recommended Posts

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra, teraz kolej na moje 2 grosze

 

Kupiłem Pestki `23.

 

Testowane 1Colt Hicapa TM i 2Thompson TM stock.

 

Przypadek pierwszy - w porównaniu do 20 excela ( zasięg skuteczny 40m, całkowity powyżej 45m)i 25 blastera (zasięg skuteczny 45 m, całkowity do 50m) Pestki 23 (skuteczny do 50 i to bez przesady!, a całkowity 50+).

 

Przypadek drugi: pestki 23 względem blasterów 20 zwiększyły zasięg w okolicach kilku metrów.

 

Tyle

Link to post
Share on other sites

Ja jako że potrzebowałem szybko kulki a kumpel akurat mial 4000 kulek 0.2g to od niego odkupiłem, bo potrzebowałem do Bornego Sulinowa. Nie mam za dobry sprzęt bo Ak47 Cyma Stock. Nie widziałem żadnej różnicy miedzy Blasterami a Pestkami. Krótko mówiąc jestem zadowolony ;)

Link to post
Share on other sites

Dostawa dużych paczek Pestek 0.20g i 0.23g powinna przypłynąć pod koniec czerwca.

Niestety takie zapotrzebowanie na dobrą i tanią amunicję nawet nam się nie śniło, gdy planowaliśmy produkcję na ten rok. W sumie to dobrze, ale juz są braki :(

 

Co do kulek BIO zrobię kalkulację i dam znać (jest możliwość wprowadzenia różnych gramatur). Czarne - chwilowo odpada, może pod koniec roku.

Edited by capri
Link to post
Share on other sites

Dla tych którzy dbają o środowisko to cena i tak nie wysoka... Wystarczy popatrzeć na kulki BIo z G&G 5tys kulek za 90zł? Więc przy nich Pestki są wyjątkowo tanie... Aczkolwiek cena zawsze mogłaby by być niższa (zresztą kto tak nie sądzi...) :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Hmmm, przy tej cenie biodegradalnych osobiście bym się nie skusił. Chociaż...

 

Skoro tak nieźle idą te kulki, może pokusić się o zwiększenie produkcji, a co za tym idzie jakieś zmniejszenie ceny? :P

 

A, jak by się sprawy miały z wprowadzeniem polerowanej odmiany pestek obok (nie zamiast) obecnych?

Link to post
Share on other sites

Lufa 450mm 6,8 - hopek guarder - moc ~400fps

Magazynek Cyma AK74

Wszystko ładnie pięknie - magazynek ciagnie bez problemu. Kulki lecą wręcz idealnie - nie mam już efektu minimum hopek a kulka w kosmos :). Testowane 0,25g. Powtarzalność celności jak na standardową lufę : bardzo zadowalające.

Nic dodać nic ująć - przerzucam się na te "pestki" ;) (zawsze tak mówiłem na kulki:P)

Mam nadzieje że produkcja polerowanych nie przyczyni się do zlikwidowania tych niepolerowanych ?

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem 6000 Pestek 0,20g. Na razie wystrzeliłem niewiele, ale ładnie lecą, żadnej zacinki. Hop-up mogę mieć ustawiony na połowę w stosunku kiedy używałem kulek polerowanych :) Kiedy się postrzelam (w ten weekend) powiem więcej w tym poście.

 

Co właśnie do powierzchni, to czy to prawda że kulki niepolerowane w jakimś stopniu niszczą HU (szczególnie delikatne rodzaje) ?

Link to post
Share on other sites
Co właśnie do powierzchni, to czy to prawda że kulki niepolerowane w jakimś stopniu niszczą HU (szczególnie delikatne rodzaje) ?

Na pewno HU szybciej ulega on zużyciu. Ale czy to "szybciej" to 100 czy 10000 kulek mniej na jednej gumce - tego nie potrafię powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Wystrzeliłem jakiś 1000 pestek 0,23.

 

W pierwszej serii (jakieś 150 kulek) wymieszały mi się w hi-capie z Execlami. Nie zauważyłem żadnej różnicy, aż nie wykończyłem maga :).

 

Reszta - już same pestki - szły bez zarzutu. Żadnych zacięć, pęknięć, dziwnego zachowania. Wszystko gładko.

 

M15A4 RIS [CA]

Preclufa 6,04

~400 fps

Link to post
Share on other sites

Mam taką propozycję... Może pakować pestki w butelki? Np po 500-1000(mała, chodzi o to, aby można było ją bezproblemowo zabrać na akcję np chowając w ładownicy), 2000(standard) , 6000(CKM version ;))?

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

Mam taką propozycję... Może pakować pestki w butelki? Np po 500-1000(mała, chodzi o to, aby można było ją bezproblemowo zabrać na akcję np chowając w ładownicy), 2000(standard) , 6000(CKM version ;))?

 

Nie planujemy aktualnie zmieniać opakowań. Może będą modyfikacje (np. butelki), ale to raczej plany na przyszły rok.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...