Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki PESTKI - wady/zalety/propozycje


Recommended Posts

Dziś chciałbym zaopiniować ten wytwór polskiej myśli technicznej

 

Obiekt testów:

 

Pestki 0.23g.

 

Replika testująca: G36, preclufa 506mm 6.04, 6 magazynków lo-cap CA, hop-up guarder silicone bezbarwny. Moc repliki: koło 420 FPS

 

Rezultat:

 

Awaryjność:

Wszystkie 6 magazynków naładowanych do pełna źle podawało kulki. Dopiero przy zmniejszeniu nacisku (ładowanie koło 40 kul do magazynka 50 kul) pestki były podawane w miare normalnie (acz zdarzały się puste strzały). w innym wypadku: 5-6 pustych strzałów, po czym chmura kulek z lufy a'la shotgun. Zmiana kul na "inne" (w tym przypadku exele) - magazynki dobrze podają. Gramatura nie ma znaczenia.

 

Celność :

Po 20 metrach kule lecą gdzie chcą. Możliwe że był to wynik zbyt lekkich kul do zbyt mocnej repliki, jednak... normalnie strzelam 0.25 extreme. Mam w miare celny ogień na koło 35-40 metrów. Pestki mają rozsiew na tej odległości mniej więcej 2 stojących ludzi. Nawet 0.20 tak mi się wcześniej nie zachowywały...

 

Opinie dodatkowe:

U kolegi z SLR CA, 2 magi CA lo-cap, 380FPS, podobne obiawy. Tyle, że jeszcze dodatkowo kule potrafiły się zblokować w magu, tak że patrząc na maga od gory, nie widziało się kulki - trzeba było uderzyć by zaskoczyło coś i wypchnęło kule.

 

Inny kolega miał problem z hi-capem do emki. Acz później problem rozwiązał i więcej podczas tej strzelanki mu się nie zacieło.

 

Opinia ogólna kolegów z oddziału: słabo celne i wadliwe.

 

Ocena końcowa: jeśli nie bedę klepał skrajnej biedy, nigdy więcej nie kupie Pestek. Świat się nie zmienił jednak - za małą cene mamy marny produkt.

Edited by madog
Link to post
Share on other sites
  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK, czyli wniosek jest jeden - w ostatniej dostawie było sporo braków :(

 

Nowa dostawa powinna dopłynąć w ciągu 2 tygodni i mam nadzieję, że zgodnie zapewnieniami fabryki będzie ona jeszcze lepsza niż w pierwszych partiach.

Czas i wasze testy pokażą ...

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście ostatnio zawiodłem sie na pestkach. strzelałem z różnej wagi 0.2 0.23 0.28 które były nie dawno zamówione i sa strasznie kiepskie nie da sie z nich strzelac. Porównujac z innymi producentami wypadaja strasznie marnie. Choc nie mówie jak kupiłem dwa pierwsze worki byłem zadowolony.

 

 

Mam tylko nadzieje że kolejna partia bedzie dużo lepsza.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Też się ostatnio zdenerwowałem na kulki.Dwie zacinki w stockowej lufie to chyba za dużo. :(

 

karabin AK 74 cyma

lufa stock

Vo kulki 420

HU sylikonowa guardera

kulki pestki 0,23 i 0,25

 

co mnie zaniepokoiło w pestkach to jeszcze to ,że w torebce z kulkami znajdowało się kilkanaście patyczków o długości około 5mm.W innych markach kulek tego nie spotkałem.

Link to post
Share on other sites

karabin m16a4 JG

lufa stock

Vo kulki ~360fps

HU stock

kulki pestki 0,20

Z braku innej wagi strzelałem tylko z 0,2g i tak jak Johnny, miałem zacinkę w lufie, nawet nam obydwu w tej samej chwili się zacięły karabiny, a w dodatku wcześniej miałem jakieś problemy z kulką w komorze HU, ale nie miałem czasu przyjrzeć się dokładniej co było powodem. Ja się nie spotkałem z tymi patyczkami w swojej paczce pestek.

Link to post
Share on other sites

Replika G&P M4A1 SO

 

Cała replika stockowa.

 

Kulki pestki 0.20g - miałem kilka zacinek w magazynku mid-cap (puknięcia pomagały), brak zacięć w lufie, zasięg mniejszy o ok 15m niż na kulkach innych producentów. Jednak najgorszą cechą pestek jest to, że jak kolega wcześniej pisał lecą prosto ok 20-30m a dalej już rozlatują sie we wszystkie strony (na serii jest to bardzo odczuwalne).

 

Replika KSC USP.45

 

Lufa KM Head 6.04mm

 

Wystrzeliłem dwa magazynki pestek 0.20g i miałem dwie zacinki po czym zrezygnowałem z dalszych testów aby nie porysować lufy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Strzelam z kulek o wadze 0.23g.

W mojej replice Black Eagle spisują się dobrze.

Lecą prosto i daleko bez żadnych problemów.

Jedynie muszę podkręcić Hop-Upa do ponad połowy aby było widać, że pracuje (przy kulkach 0.25g wystarczyło około 25% aby było widać, że Hop-Up działa), sam nie wiem dlaczego na tych kulkach tak się dzieje.

Ale jak za taką ilość i za tak niską cenę (przesyłka za to cholernie droga !!!) to są to kulki godne polecenia do takich replik jak moja.

Nie wiem jak się sprawdzają na silniejszych.

Co jak co, polecam PESTKI :)

Link to post
Share on other sites

karabin: JG M16A3

lufa: Stock

Vo kulki: ~380fps

HU: Stock

pestki: 0,20

 

Dużo kłopotów z pestkami, zacięcia i rozkręcanie się sprężyny w Hi-cap'ie.

Kłopoty z regulacją HU, strzały wielkulkowe, wysypywanie się kulek z lufy.

Mocna palpitacja serca przy testach nowo zakupionej repliki, stan przed zawałowy.

Na Excelach 0.20, 0.23 śmiga idealnie.

 

Capri!! Prosimy o polerowane!

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hehe, jesteście coraz lepsi!!!

Ja myślę, że na Pestkach baterie się szybciej rozładowują i body zmienia kolor :)

 

Do rzeczy:

 

1. Wystrzeliwujemy w serwisie tygodniowo około 20.000 Pestek na sprzęcie różnego typu (aczkolwiek wyłącznie markowym) i nie mamy najmniejszych problemów.

Nasza opinia może być oczywiście subiektywna i można założyć, że uzywamy specjalnych magazynkó, baterii, luf itp ;)

 

2. Nowa dostawa za tydzień, ma być świetna.

Link to post
Share on other sites

Hehe, jesteście coraz lepsi!!!

Ja myślę, że na Pestkach baterie się szybciej rozładowują i body zmienia kolor :)

 

 

Myślałem że chodziło o szczerą ocenę?

Co mam zrobić jak naprawde miałem takie problemy?

Za tydzień zakupimy nową, lepszą serię i napewno będzie już git. :)

Link to post
Share on other sites

Ludzie - piszecie pierdoły bo jeden pewnego razu napisał że pestki są złe. Zastanówcie się! Nie wierzę w żadną z tych bajeczek o zacinających się pestkach (no może jestem skłonny uwierzyć w to z gaziakami i low/mid bo sam takich rzeczy nie używam.) Ja regulalnie kupuję pestki i stwierdzam, że nic specjalnego - kulki jak kulki (a co niby ma być specjalnego!?) No może hopa trzeba trochę skręcić bo fajnie się kręcą, ale problemów - okrąglutkie zero :D

Edited by misiek009
Link to post
Share on other sites

replika: Sauer S92 CG

lufa: stock

kulki pestki 0.3 g

zacięcia w lufie: 0

zacięcia w magu: 0

zacięcia w ładowarce: nie dało się załadować normalnie 1 maga, co chwile trzaskanie po ręce, żeby podawała dalej.

 

Miałem zdrowie wystrzelać dwa magi, najgorsze kulki z jakich strzelałem, hop na minimum, po podkręceniu kulki latały gdzie chciały, najczęściej kończąc lot na 5-7m przed lufą, zasięg broni spadł w porównaniu do Blasterów i ICS`ow (CG) o jakieś 10-15 m najmniej. Walther P99 z CG sprężyna na 0.2 g iCS miał w tym momencie taki sam zasięg i celność.

 

Po zmianie na Blasterki i ICS`y wsio wróciło do normy.

Link to post
Share on other sites

Pomijając drobne różnice między pistoletami, a karabinami wyborowymi ;) chciałbym poinformować, ze nowa dostawa jest już w magazynie.

 

Z nowości mogę powiedzieć, że dostępne są już PESTKI BIOdegradalne w czterech gramaturach (0.20, 0.23, 0.25, 0.28g) i dwóch odcieniach (białe i beżowe).

 

Pojawiły sie ponownie opakowania zbiorcze (25kg).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na początku listopada nabyłem kulki pestki z serii zwykłych o gramaturze 0,33g do swojego auga ;). 18 listopada jej stestowałem w moim dosyć leciwym lowcapie podawane były praktycznie co 2 strzał. Załadowałem swoje stare xtreme precision - podawanie kulek w tym zimnie jak najbardziel prawidłowe. Czy to są kulki już z nowej serii czy starej?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...