Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P 90


Recommended Posts

  • Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Pies, to jest kwestia indywidualna i raczej nie związana bezpośrednio z tym tematem. Weź ten, który jest wg. Ciebie bardziej sexy. :)

Jeżeli chodzi o moje zdanie, to wziąłbym 15cm aby zachować przyzwoitą długość, i aby podczas zmieniania pozycji karabinu podczas strzału (np "szeroka" seria po krzakach, ucieczka i osłanianie tyłów) nie obijały się one o wnętrze tłumika.

20cm ma tą zaletę, że łatwiej możesz "odgarnąć" krzaki przed którymi leżysz aby kulki się od nich nie odbijały (to sytuacja szczególnie dokuczliwa dla właściciela P90).

Link to post
Share on other sites

Ha! Dotarł do mnie P90 z CA. Całość przesyłki kosztowała mnie 556zł. W pudełeczku standardowy zestaw. Mag, gnat, wycior, ksiażeczka z rozrysowaniem wszystkich części i poglądowe instrukcje bezpieczeństwa.

Sam gnacik jest przyzwoicie wykonany. Nic nie trzeszczy. Jedna zwarta bryła. Pewnym problemem okazały się szyny ris. Jestem miłośnikiem montaży QD. To co pasowało i siedziało twardo w innych produktach CA w tym się telepie. Podkładka z gumy zniwelowała problem. Druga sprawa jest głośność. GB mamy praktycznie pod uchem i strzelanie słychac aż za dobrze. Powiem nawet że za głośno. Jeśli na auto mag nie poda którejś kulki (co sie zdaża przy mocniejszej batce i co za tym idzie ROF'em) słyszymy jeszcze głośniejszy niż normalnie klang. Krótko mówiąc głośne to jak cholera... Zasięg taki sobie. Ani super ani do kitu. Jak dla mnie bez podciagniecia do 400-430fps ani rusz (oczywiście nie do CQB). Co więcej. Ten PA jest z serii Sportline i np ASGShop nie podejmuje się tuningu. Wniosek z tego taki że bebechy tego karabinka są raczej miernej jakości i wsadzenie mocniejszej sprężyny roznosi wszystko w diabły jak nie od razu to po niedługim czasie.Po przymiarkach planuję rozbudowanie swojej zbrojowni o drugie P90 ale z TM z wszystkimi bajerami w środku (430+fps, dłuższa precka w tłumiku itd.) Jeden P90 do CQB (ten z CA) i jeden do zielonego . Bo gnat ten to mała poręczna kosiarka. Leciutka, zwinna i nosi się to w plecaczku a nie w dupnym pokrowcu. Po tym zakupie mam już dosyć długich broni...

Edited by Shafa
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Czy ktoś może wie, czy zmieszcze bez żadnych przeróbek stopki tą batkę: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2564

Obstawiam,że tak bateria jest zrobiona pod P90. Dodatkowo przecież jak zdejmiesz stopkę widzisz, że jest zakrzywione miejsce.

 

A teraz moje pytanie, Czy wzrost zasięgu jest odczuwalny po wymianie gumki HP ze standardowej na Gaurdera? (np.)_

 

 

Dopisane:

Exos911 wprawdzie jest napisane, że wymaga przeróbek, ale ja obstawiam, że chodzi o wycięcie tego kawałka plastiku co jest nad bezpiecznikiem.

Ewentualnie http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1019

Edited by Vachs
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam pewien problem z magazynkami hi-cap do naszej pieszczoszki a mianowicie dość często nie podaje kulek. Mam wrażenie że sprężyna dopychająca kulki jest za słaba i czasem "wiatraczek" nie łapie kulek :( Zaczynam się zastanawiać nad wykombinowaniem silniejszej sprężynki... możne to coś da. Dodam jeszcze że magazynek jest podkręcony i wystarczy lekko puknąć lub wstrząsnąć repliką i zaczyna znowu wszystko funkcjonować... na jakiś czas.

Magazynki są czyste i zadbane :D

 

Jakieś inne pomysły na przyczynę nie podawania kulek? Ktoś może miał podobny problem?

Link to post
Share on other sites

Tyle, że awaryjność wynika z konkretnej przyczyny a nie po prostu z awaryjności...

Mocniejsza sprężynka powinna pomóc, a być może zlikwidować zupełnie ten problem chociaż z moich obserwacji wynika, że o ile magi są solidnie wyczyszczone to problem znika. Polecam też nie ładować magów do pełna tylko powiedzmy 2\3 a problem też powinien być przez to zmniejszony.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Przymierzam się do kupna P90. Myślałem, aby kupić CA lub GFC, ale wyszło na to, że sprzedam swoją emkę i postawię na TM. P90 stanowiłoby mój główny oręż w walce więc przydałoby mi się kilka fps więcej. Nie chce robić z niej rakiety na 400 fps, ale podnieść nieco moc repliki nie tracąc na żywotności. Przeglądałem kilka stron i stworzyłem jakąś konfigurację którą prosiłbym o ocenę od doświadczonych w tej materii

 

Na wymianę idzie:

- Zestaw Cylindra Bore-up do P90 Modify

(tj. cylinder, głowica cylindra, uszczelniona dysza, oraz łożyskowana głowica tłoka)

- Łożyska ślizgowe P90 Prometheus

- Silnik High Speed M120 P90 G&P lub High Torque P90 Classic Army

- Lufa precyzyjna 6.03x247mm do P90 Prometheus lub dłuższa (w tłumik)

- Wzmocniona gumka hop-up G&P lub silikonowa Guardera

 

 

A teraz prosiłbym was o pomoc przy wyborze sprężyny. Stockowo jest tam bodaj M90, ale zastanawiam się nad M100-120. No i na koniec jaką baterię. Zakładam, że optymalna to 9.6V Intellecta bo nie chce stracić na ROF.

 

Jakie jest wasze zdanie co do konfiguracji, mocy i żywotności?

Link to post
Share on other sites

Hej, poszukaj, co Jack Pirat pisał o tym zestawie BU, ja bym go nie wziął.

Jeśli nie chcesz robić "rakiety powyżej 400fps", wtedy SP100- 110 zupełnie wystarczy, 120 da ok 400- 420 fps.

Łożyska bym olał, mnie chodzi na stokowych i jest ok, no, może z czasem sobie można przy nadwyżce kasy zakupić.

Silnik to samo, stokowy pociągnie długo (choć z upływem czasu nieco słabnie), a jeśli nie chcesz mega rofu, w zupełności wystarczy.

Lufa spoko.

Gumka Systemy

Batkę dałbym mocniejszą of course, ale mnie akurat zależy na ROFie. No i nie Intelgówna, tylko każdej innej firmy.

 

Sporo było już napisane o różnych konfiguracjach tu i w temacie o upie P90, zależy ile masz na to funduszy, ja bym np. zaoszczędził kasę na silniku i zainwestował w uszczelnienie.

 

Daj znać, co Ci wyszło

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam !!!

Zastanawiam się nad kupnem P90 TM i nie wiem czy brać wersje z tłumikiem czy z kolimatorem.

Oczywiście przymierzam się w stronę kolimatora, gdyż nie widziałem takiego osobnego w sprzedaży a tłumik mogę sobie dokupić przy nadwyżce pieniężnej.

Mam pytanie odnośnie tego właśnie kolimatora.. Jakiej jest on jakości, czy dobrze się z niego celuje i czy jest zamontowany na szynie?

Ogólnie prosiłbym o wypowiedź na temat do tego kolimatora + co wy byście brali na moim miejscu.

Z góry dziękuje za wasze odpowiedzi :)

Edited by Matey
Link to post
Share on other sites

Witam !!!

Zastanawiam się nad kupnem P90 TM i nie wiem czy brać wersje z tłumikiem czy z kolimatorem.

Oczywiście przymierzam się w stronę kolimatora, gdyż nie widziałem takiego osobnego w sprzedaży a tłumik mogę sobie dokupić przy nadwyżce pieniężnej.

Mam pytanie odnośnie tego właśnie kolimatora.. Jakiej jest on jakości, czy dobrze się z niego celuje i czy jest zamontowany na szynie?

Ogólnie prosiłbym o wypowiedź na temat do tego kolimatora + co wy byście brali na moim miejscu.

Z góry dziękuje za wasze odpowiedzi :)

 

W wersji klasycznej TM Kolimator jest mocowany zamiast szyny górnej. Oznacza to że możesz sobie potem dokupić metalowa szynę i zamontować zamiast kolimatora.

W kwestii jego jakości i użyteczności przyznam że mając model s super-duper-risowym wypasionym metalowym frontem i umieszczonym na nim kolimatorem stwierdziłem że wrócę do tego zwykłego i firmowego kolimatora. Najwygodniej było mi składać się właśnie do niego i jakoś optycznie najlepiej współgrał z resztą P90-ki.

 

Polecam zakup wersji klasycznej (z kolimatorem). Jeśli masz w planach tuning 90-ki do zadań innych niż CQB to znając życie zainwestujesz w dłuższą lufę która ukryjesz zakupionym osobno tłumikiem o odpowiedniej do lufy długości.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze się poskładasz to mimo małego światła kolimator świetnie spełnia swoje zadanie. IMO jest porządny. Jeszcze takie trochę mniej ważne kryteria przy wyborze: 1. który według Ciebie lepiej wygląda (IMO z kolimatorem wbudowanym dużo fajniej) 2. koszty. Dobry tłumik dostaniesz już za 60zł. Dobrego kolimatora - w życiu.

Edited by Pies
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...