Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ESS Ice dla krótkowzrocznych


Recommended Posts

Mam pytanie do użytkowników okularów ESS Ice.

 

Dowiedziałem się niedawno, że można na nich zamontować oprawki do szkieł korekcyjnych. Śmiesznie to wygląda, ale z przyciemnianą szybką nie robi to chyba większej różnicy. Nawet nie chcę zgadywać ile krzyknie sobie majster od okularów za wprawienie szkieł do tych wkładek :)

 

No i moje pytanie - czy nadają się takie okularki do noszenia siedem dni w tygodni, przez cały dzień? Chodzi mi o zastąpienie nimi zwykłych okularów korekcyjncyh.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nawet nie chcę zgadywać ile krzyknie sobie majster od okularów za wprawienie szkieł do tych wkładek
Tyle co za każde inne, co za różnica dla niego?

 

czy nadają się takie okularki do noszenia siedem dni w tygodni, przez cały dzień?
Tak, ja w lecie używam je jako zwykłe przeciwsłoneczne, na strzlnicy z żółtą szybą, a w ASG szybę dobieram zależnie od warunków. Na imprezach 24 czy 48 - godzinnych spałem w nich i nie było problemu.

 

Chodzi mi o zastąpienie nimi zwykłych okularów korekcyjncyh.
Cóż, jak sam zauważyłeś - z jasną szybą trochę głupio wyglądają, a ciągle chodzić z ciemną się nie da, ale poza tym nie ma problemów.
Link to post
Share on other sites

No i cenowo wypadają całkiem nieźle w stosunku do zwykłych oprawek... i właśnie dlatego majster mógłby sobie policzyć za to, że nie kupiłem oprawek u niego :P

 

Te jeszczeni nie są takie złe:

oice_epprsca.jpg

ale podejrzewam, że moja krótkowzroczność posunęła się trochę dalej niż -6 dioptrii :) a więc dla mnie pozostały okulary batmana

oice_epprscp.jpg

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

A co oprawki mają do wady wzroku?

Problem jest taki, że wkłądki opierają się o szybę, więc po jakimś czasię są na niej otarcie, w związku z tym polecam wkładkę plastikową, a nie metalową.

Link to post
Share on other sites

Ohtar: czy nie lepsze byłyby dla Ciebie soczewki kontaktowe? Można kupić "jednodniówki", założyć przed strzelanką, zdjąć po...

po drugie - jeżeli planujesz zakup i montaż soczewek korekcyjnych, najlepiej, żeby były również z poliwęglanu (droższa opcja) lub z tworzywa CR-39 (tańsza).

Po trzecie - w okularach korekcyjnych występują duże zniekształcenia w części brzegowej - stąd ważna jest pozycja Twojej głowy względem przyrządów celowniczych. Dlatego wspomniałem o soczewkach kontaktowych.

Najlepiej wytłumacz swojemu optykowi, jakie masz potrzeby i wymagania.

Link to post
Share on other sites
czy nie lepsze byłyby dla Ciebie soczewki kontaktowe? Można kupić "jednodniówki", założyć przed strzelanką, zdjąć po...
Nie każdy może nosić. Poza tym problem jest przy kilkudniowych grach.

 

jeżeli planujesz zakup i montaż soczewek korekcyjnych, najlepiej, żeby były również z poliwęglanu (droższa opcja) lub z tworzywa CR-39 (tańsza).
Gdzie można takie zamówić i ile kosztują? Mówię o poliwęglanowych. Wszędzie gdzie pytałem wybór był między plastikowymi, a szklanymi. Nawet takie firmy jak Bobster i Wiley-X, które oferują swoje okulary w wersji ze szkłami korekcyjnymi zastrzegają, że szkła korekcyjne nie mają właściwości ochronnych.
Link to post
Share on other sites

http://www.essgoggles.com/ESS-Offers-Rx-Le...ice_6_news.html

 

Important Safety Note on Rx Lenses:

Corrective lenses supplied by ESS are made of high-grade polycarbonate and have superior impact protection than is offered by glass and other lens materials, but due to the variability of corrective lens thicknesses, prescription lenses cannot be certified as compliant with ANSI Z87.1 or military ballistic impact standards.

 

 

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem. Z angielskim u mnie różnie :P

 

 

Myślałem nad soczewkami kontaktowymi, ale po rozmowie z okulistą zrezygnowałem z tego rozwiązania. Na razie nygus zrobił sobie wolne - w poniedziałek idę ze zdjęciami tego całego rusztowania do Ice'ów i będę się kłócił :)

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak: poliwęglan jest wredny w obróbce mechanicznej, i dlatego zwykle stosuje się go tylko w okularach typu "patent" - tych, w których zauszniki i mostek montuje się bezpośrednio do nawiercanych w odpowiednich miejscach soczewek. Tym niemniej nie ma istotnych przeciwwskazań, żeby soczewki poliwęglanowe zamontować do oprawy pełnoobwódkowej. Jest jeszcze kwestia ceny samych soczewek i robocizny...

 

Po prostu musicie zwerbować sobie optyka do zespołu, zarazić go ASG ;-)

 

 

Ohtar: jasne. Ja mam na myśli soczewki korekcyjne poliwęglanowe wprawione do wkładki, i zamontowane ZA soczewką balistyczną. NDI!

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites

Ohtar: jasne. Ja mam na myśli soczewki korekcyjne poliwęglanowe wprawione do wkładki, i zamontowane ZA soczewką balistyczną. NDI!

 

 

No i takie są również w moim linku... obok zwykłych okularowych

Link to post
Share on other sites
Po prostu musicie zwerbować sobie optyka do zespołu, zarazić go ASG
Spoko, mam w Wawie znajomego optyka airsoftowca, pogadam z nim.

 

Mniemam, że o miesięcznych soczewkach (zakładasz raz, zdejmujesz po miesiącu) nie słyszałeś?
Słyszeć słyszałem, ale jakoś im nie ufam. Soczewka to soczeka, nosząc "normalnie" zdarzało się, że wpadł kurz czy paproch i był duży problem, trzebabyło wyjmować i płukać. A co dopiero w lesie.
Link to post
Share on other sites

Słyszeć słyszałem, ale jakoś im nie ufam.

Spoko są.

Soczewka to soczeka, nosząc "normalnie" zdarzało się, że wpadł kurz czy paproch i był duży problem, trzebabyło wyjmować i płukać. A co dopiero w lesie.

Od tego som gogle, coby paprochi nie wpadywali.

Link to post
Share on other sites

U mnie wprawienie szkieł do Guarderów C-3 wyniosło 50zł ;)

Szkła to szkła, najtańsze jakie są, i problem optyka jak je wytnie ;)

 

Bardziej mnie frapuje sprawa szkieł korekcyjnych do S10'ki, bo na to to już optyk może się dziwnie spojżeć :wink: Zwłaszcza że nie ma tam wkładki na szkła jako takiej, a tylko gumowe uchwyty...

Link to post
Share on other sites

Foka, nosiłeś je dosyć długo, czy tylko tak w ramach eksperymentu? Ostatnio właśnie zacząłem nosić zdejmowane na noc - miesięczne soczewki i fakt, że przez pierwsze 3 dni była to katorga (głownie zakładanie), ale po tygodniu normalnie się przyzwyczaiłem. Co do soczewek zakładanych na dzień i do spania, to może jest opcja powiedzmy: tygodniowa? Wtedy na dłuższe strzelanki takie soczewki byłyby idealne...

Link to post
Share on other sites

Ogólnie soczewki nosiłem przez kilka lat, ale odkąd kupiłem okulary ICE i gogle NVG, do których pasuje ta sama wkładka z korekcyjnymi to nie noszę. Wcześniej w paintballu różnie. Miałem wkładki korekcyjne do maski i czasem używałem wkładek, czasem soczewek.

Link to post
Share on other sites

...dla krótkowzrocznych, czyli takich, którzy muszą nosić coś korygującego wadę. Albo wkładki albo soczewki. Dyskusja trwa o tym co jest dla kogo lepsze, co się jak sprawuje, ale w kontekście ESS.

Wiem, Foka, że popsuli Ci zabawę z podpuchą z paintballa, ale nie przesadzaj. ;)

Link to post
Share on other sites
Problem jest taki, że wkłądki opierają się o szybę, więc po jakimś czasię są na niej otarcie, w związku z tym polecam wkładkę plastikową, a nie metalową.

 

W guarderach C3 wkładka jest z tworzywa i niestety po dłuższym czasie też dość mocno rysuje szkła. Jedynym wyjściem wydaje się być patent jaki widziałem w okularach narciarskich/rowerowych – gumowa wstawka w miejscu styku oprawki z szkłami.

 

Co do ceny szkieł to tak jak pisze Foka – zależy od ceny i naszych wymagań. Ja płaciłem 70 zł – wziąłem zwykłe plastiki(bo są lżejsze od szklanych a potrzebne filtry mam w szybkach „właściwych” od guarderów)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jako krótkowzroczny i jednocześnie użytkownik Guarderów "z wkładką", pozwolę sobie dołączyć swoją krótką opinię, dublując co prawda Stolara.

POLECAM! Lekkie, wygodne i nie tylko do użytku w AS.

W moim przypadku koszt wstawienia szkieł 60zł.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...