Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witajcie!

Mam pytania dotyczące, kopii TCU szytych przez MFH i Fostex -

1.czy jakość jest tak tragiczna jak np. wyrobów miltecka (guziki odpadają, szwy prują się, materiał rwie się?

2. Czy rozmiarówka jest zbieżna z tą z BDU?

3. Jak bardzo wersja "mint" różni się od stonewashed?

4. Brać lepiej Fostex czy MFH?

Link to post
Share on other sites

MFH to Mil-tec ;). Fostexa nie miałem okazji wypróbować, natomiast o MFH co nieco mogę powiedzieć.

 

Odpowiadając po kolei:

 

1. W tym aspekcie nie różni się wiele od orginału. Równie dobrze się pruje. Jest to miękki materiał 100% bawełna i to w rip-stopie, więc cudów nie można wymagać. Do szycia guzików nie mam zastrzeżeń, natomiast rozporek lubi się rozwalać.

 

2. Są kilku centymetrowe różnice, dokładnie Ci nie powiem musiałbym zmierzyć. Najlepiej wejdź na stronę jakiegoś sklepu i porównaj wymiary.

 

3. Z nazwą "mint" w przypadku MFH się nie spotkałem, ale rozumiem, że chodzi Ci o wersję zwykłą i "spraną" ;). Zwykła wygląda na normalny, nowo wyprodukowany ciuch, żywe kolory i taka bardziej "sztywna" jest można by powiedzieć.

Sprana wygląda na intensywnie użytkowaną przez kilka tygodni, wyblakłe kolory i generalnie sprawia wrażenie bardziej zużytej.

 

4. Jako, że miałem doświadczenia tylko z MFH to na to pytanie Ci nie odpowiem :D.

Link to post
Share on other sites

Dodam swoje 3 grosze.

 

1. Jakość nie jest porażająca tak jak stwierdził Tomcajs. Najwyraźniejszą różnicą jest to, że oryginalne TCU mają proste nogawki a w MFH zwężają się do dołu. Różnica niezauważalna.

 

3. Jeśli masz w planie zakup oryginalnej bluzy to weź wersję spraną. Bardzo dobrze się komponuje.

Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się aby oryginalny kapelusz CISO "wisiał" na ebay-u za 80 dolarów kup teraz.

 

Po za tym chyba jest jeszcze jakaś różnica miedzy nimi skoro ten od SOG-owców nie ma sznurka/ściągacza pod brodę i oczka ma przelotowe, jak na sznurówki.

Ten z 80 ma siateczkę jak zwykły boonie i ściągacz.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Ten kapelusz co nam zaprezentowałeś z ebay.com to ma tyle wspólnego z CISO co Saleta z tańcem. Powiem szczerze że byłem pewny że żartujesz z tym kapeluszem. Widzisz takowy kapelusz czy też inne lokalnej produkcji(mam tu na myśli te 100% dobre) to wyższy stopień wtajemniczenia. Niestety pojawiają się bardzo bardzo rzadko i ich cena jest zależna od tego ile ktoś chce za niego właśnie zapłacić. Nie są to sumy typu 100-200$ tylko dużo wyższe. Widziałem aukcje kapeluszy które sprzedawały się za 700$-1000$ i to nie jest żart. Niestety tak to wygląda. Ale skoro naszywka może kosztować 1000$ czy 1500$ to czemu kapelusz nie może? Niema też co liczyć na farta że kupi się taki za 50$ bo może zabraknąć Ci życia. Kopi też na tą chwilę nikt nie robi. Wniosek nasuwa się sam. Albo zbierasz kasę aż się pojawi orginał na wolnym rynku albo szyjesz profesjonalna kopie sam ale żeby to zrobić trzeba mieć w reku oryginał. :-P

Link to post
Share on other sites

ok dzięki, jakoś bardziej zacząłem się interesować tym nie tak dawno i sporo rzeczy nie wiem jeszcze, zresztą stąd właśnie mój post.

 

 

 

Niestety temat rzeczy lokalnych jest bardzo wymagający i stad wysokie ceny. Jeśli chcesz "bawić się w Nam" to zacznij budować dobrą postać zwykłego GI. I uwierz mi będziesz miał co zbierać przez parę lat. 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie troszkę innej maści , mam zamiar zabrać się za przeróbkę plecaka Alice Medium na plecak ARVN , z tego co się przyglądałem ARVN w odróżnieniu od Alice Medium nie posiada stelaża , środkowej dodatkowej kieszeni i chyba pasa biodrowego , czy są jeszcze jakieś różnice ?

Link to post
Share on other sites

:strach:

Jakiś szalony pomysł narodził się w Twojej głowie. Te plecaki nie maja z sobą nić wspólnego. No może tylko to że nazywają się PLECAK. Jak już tak bardzo chcesz mieć tego ARVNa choć nie rozumiem do czego Ci się on przyda to pozbieraj $ i kup już oryginał to nie jest drogi plecak.

Tak na marginesie to ALICE bardziej przypomina plecak TROPIKALNY i pewnie o ten Ci chodziło.

 

O to jak wygląda ARVN

 

 

http://www.vietnamgear.com/kit.aspx?kit=120

 

 

A tak TROPIKALNY

 

 

http://www.vietnamgear.com/kit.aspx?kit=453

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...