Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ze względu, że sam robię podobną postać -szeregowy z 25th inf div- wiele czasu spędzam na przeglądaniu zdjęć z okresu z właśnie takimi piechurami chcę Ci doradzić kilka modyfikacji konfiguracji twojego sprzętu tak aby twoja postać bardziej przypominała piechura z wojny w Wietnamie. Wziąłem sprzęt, który masz na sobie i troszeczkę go "pokrzyżowałem" :) Oczywiście wszystko to jest moją propozycją którą jak ci się tylko spodoba możesz zastosować

 

A więc do rzeczy:

1.zza gumy wywalił bym srajtaśme- w racji c były inne -trochę, ale inne, no i ta szczoteczka powinna być brudna-do czyszczenia broni ona w końcu jest.

2.Kto do diabła dał ci colta? Jesteś szeregowym :) Jak awansujesz na oficera dopiero go przypniesz do pasa

3.W miejsce colta przypnij jedną z manierek 1qt. Podczas zasadzki kiedy zrzucisz plecak i pobiegniesz do walki manierka na pasie może się przydać

4.Jesteś w zwykłej piechocie, tu zazwyczaj patrol polega na wyjściu ledwie co poza bazę, po co ci aż tyle bagaży? Wywal torbę alice i zastanów się czy to co masz we field packu nie zmieści się w kieszeniach cargo w spodniach. O zmieści się :) Dwie pary dodatkowych skarpetek w kieszeniach, poncho na noc i saperka do okopania się na noc wyląduje na samej ramce(prawdę mówiąc saperki rzadko nosili-bo i po co), nie potrzeba ci materacu i tak go nie napompujesz na noc, podpinka podobnie-obejdzie się, za to weź więcej wody, chyba nie chcesz pić tego syfu z rzeki z tabletkami do odkażania, a pić na pewno będzie się chciało. Aha i jak zwykle to tobie się dostało 2 taśmy do 60tki-no trudno weźmiesz mniej magazynków do m16- będziesz blisko 60tki ;). Oglądając oryginalne foty zwykła piechota rzadko nosiła taką ilość toreb - najczęściej kończyło się tylko na buttpacku. Sam już drugi rok nie zakładam torby do lekkiego więc i ty nie powinieneś zaprzątać sobie głowy tym że fajnie by było mieć na plecach skorupe

 

25th ind div:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/57c91fe71a4f512c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b3ef5e70790a7b7b.html

 

Mam nadzieje, że pomogłem ;)

Edited by Dżordż
Link to post
Share on other sites

Szkoda, Dżordż, że za późno się urodziłeś, mógłbyś swoje światłe rady sprzedać tym kolegom: KLIK.

Bez trudu można znaleźć więcej takich zdjęć, które zadają kłam śmiałym teoriom o tym, że nosili wszystko po kieszeniach.

Podobnie z buttpackiem, którego zaprzestano używać właśnie w momencie, kiedy pojawił się plecak lekki.

A Colta używali nie tylko oficerowie. I nie mam tutaj bynajmniej na myśli załóg pojazdów.

 

PS. Twoja szczoteczka też jakaś taka dziwnie czysta...

Link to post
Share on other sites

Krótkie szybkie pytanie o sprzęt. Jest w tej chwili jakieś miejsce w Polsce gdzie mógłbym kupić pokrowce na manierki M56, lub najwspanialej by było, manierki z pokrowcami czy pozostaje eBay lub inne zagraniczne sklepy? Piszę, bo przeszukałem w kraju chyba wszystko co się dało.

Edited by SHOOTER L96
Link to post
Share on other sites

Królik, tu należy uściślić jedną rzecz. Dżordż wyraził się z lekka nieprecyzyjnie. Zacząć trzeba od tego, że 25 Dywizja była dywizją piechoty zmechanizowanej, jeździła w większości na M113 i z tego względu jej żołnierze nie nosili zbyt wiele sprzętu (w porównaniu z innymi dywizjami). Zdjęcie z Twojego linka to akurat 8th Infantry (czyli 4 Dywizja), a oni latali po Central Highlands ze sporym bagażem.

Link to post
Share on other sites

Speedor, wybacz, ale to nie moja wina, że ktos nie kontroluje tego, co pisze.

Nasz spec napisał

Jesteś w zwykłej piechocie' date=' tu zazwyczaj patrol polega na wyjściu ledwie co poza bazę, po co ci aż tyle bagaży?[/quote']

Ty zaś mówisz o piechocie ZMECHANIZOWANEJ.

Przecież gdybyś nie napisał tego, co napisałeś, to gość nawet by nie wiedział dlaczego jest tak, a nie inaczej.

Twoje stwierdzenie, że "Dżordż wyraził się z LEKKA nieprecyzyjnie" to eufemizm.

To pokaż mi królik zdjęcia szeregowych' date=' którzy latali z coltem.[/quote']

Proszę uprzejmie, takie może być?

Vietnam054.jpg

Speedor dobrze ci odpisał -25th- nie cała armia amerykańska.

To, że Speedor "dobrze mi odpisał", to ja doskonale wiem.

Bo w przeciwieństwie do Ciebie on po prostu orientuje się w temacie, a nie opowiada bajki.

Ciesz się, że uratował Ci twarz, bo z miłą chęcią popatrzyłbym sioę na to, jak się gimnastykujesz, żeby wymyślić jakąś "sprytną" odpowiedź.

A buttpack wcale nie został do końca wyparty przez plecaki.

Normą jest ogół, a nie margines.

Jeśli 1 na 10.000 żołnierzy US Army w Wietnamie nosił na hełmie gacie swojej dziewczyny, to chcesz mi powiedzieć, że "żołnierze US Army w Wietnamie nosili gacie dizewczyn na hełmach"?

PS:Tak jest czysta, bo wyjąłem z kubka z łazienki żeby zaprezentować moją sugestie

Fajnie. Tylko przypominam, że Twoja sugestia brzmiała:

(...)no i ta szczoteczka powinna być brudna-do czyszczenia broni ona w końcu jest.

Więc jak już komuś błędy starasz się poprawiać, to nie rób sam tego, za co krytykujesz innych.

Link to post
Share on other sites

Co do coltów nie zapominajcie o medykach i grenadierach.

 

A ze sprzętem można tak,

196thinfantrybrigade197.jpg

 

...ale można też tak:

millertaylor1971.jpg

 

SHOOTER L96, tak od ręki to chyba nie ma, poluj na allegro. W ostateczności zostaje Ci mooremilitaria i ebay (chociaż akurat na ebayu potrafią schodzić w dziwnych cenach).

Link to post
Share on other sites

@Królik:

 

Zdjęcie-Szeregowy? Już nie mówiąc że to jest starszy szeregowy bo to mało istotne ale to przecież jest gunner.... Co ty próbujesz nam sprzedać? Że przeciętni szeregowi(tak, nie chodzi mi o medyków, gunnerów czy chociażby operatorów m72tki) biegali z coltem? I ty mówisz że to niby ja bajki opowiadam...

 

 

Bo w przeciwieństwie do Ciebie on po prostu orientuje się w temacie, a nie opowiada bajki.

Ciesz się, że uratował Ci twarz, bo z miłą chęcią popatrzyłbym sioę na to, jak się gimnastykujesz, żeby wymyślić jakąś "sprytną" odpowiedź.

 

Bajki to póki co Ty opowiadasz, tyle że kiepskie. W jednym ci przyznać w jednym racje - Speedor się zna. Nie gimnastykował bym się pokazał bym ci tylko szereg zdjęć 25th inf div gdzie chłopaki biegają max w samych ramkach.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04673c71355e31b5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/90b887c7e95dd26e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94c45e5ec7637eb7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc8530549c351203.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fe312d0fcf12ba2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c39c94e0af7b459c.html

 

A buttpack wcale nie został do końca wyparty przez plecaki.

Normą jest ogół, a nie margines.

Jeśli 1 na 10.000 żołnierzy US Army w Wietnamie nosił na hełmie gacie swojej dziewczyny, to chcesz mi powiedzieć, że "żołnierze US Army w Wietnamie nosili gacie dizewczyn na hełmach"?

Ale to nie jest wcale margines, chcesz mi wmówić że jak ktoś już miał dostęp do plecaka lekkiego to nigdy nie nosił buttpacka? No wybacz mi ale nie

 

PS:Tak jest czysta, bo wyjąłem z kubka z łazienki żeby zaprezentować moją sugestie

Fajnie. Tylko przypominam, że Twoja sugestia brzmiała:

 

Więc jak już komuś błędy starasz się poprawiać, to nie rób sam tego, za co krytykujesz innych.

Ok dla ciebie specjalnie drukiem wytłuszczonym? Tak się akurat składa że do chciałem tak jak Grabek użyć szczoteczki cywilnej-ja mam brudną tyle że z zestawu do czyszczenia broni. Ale co to ma właściwie do rzeczy? Czyżbyś dawno się nie kłócił?

 

 

@Speedor- drugie zdjęcie jest ciekawe. O tym motywie - noszenie całego oporządzenia na plecaku bez jakichkolwiek szelek i pasa - pisze nawet o tym Tim O'Brien w "Rzeczy, które nieśli"

Link to post
Share on other sites

@Królik:

 

Zdjęcie-Szeregowy? Już nie mówiąc że to jest starszy szeregowy bo to mało istotne ale to przecież jest gunner....

Tak się składa, że zarówno szeregowy, jak i starszy szeregowy należą do korpusu szeregowych. Zatem nie bredź tutaj o tym, że "stopnień nie taki".

Gunner? No gunner. A pisałeś coś, że ma nie być gunner/grenadier/medyk?

Co ty próbujesz nam sprzedać? Że przeciętni szeregowi(tak, nie chodzi mi o medyków, gunnerów czy chociażby operatorów m72tki) biegali z coltem? I ty mówisz że to niby ja bajki opowiadam...

Bo opowiadasz, ale - w przeciwieństwie do Ludwika Dorna - nawet do tego talentu nie masz.

Przypomnę Ci tylko, że pisałeś tak:

2.Kto do diabła dał ci colta? Jesteś szeregowym :) Jak awansujesz na oficera dopiero go przypniesz do pasa

Z tego zdania wprost wynika twierdzenie, że Colta mógł nosić TYLKO oficer, co jest wierutną bzdurą, a co udowodniłem powyżej. Nie ma tutaj słowa o tym, że Colta nosili także szeregowi medycy/strzelcy km/grenadierzy.

Na drugi raz albo zastanów się, co chcesz napisać, albo po prostu wyrażaj się precyzyjniej.

 

I co to, do ciężkiej cholery, za funkcja "operator M72tki"?

Bardzo chętnie dowiem się tego od Ciebie.

Bajki to póki co Ty opowiadasz, tyle że kiepskie.

No to pokaż mi gdzie ja niby bajki opowiadam, bo póki co, to dość jasno i wyraźnie widać, że palmę pierwszeństwa w tym dzierżysz Ty.

W jednym ci przyznać w jednym racje - Speedor się zna.

Nie rozumieć nowomowa. Napisać to jeszcze raz po polski.

Nie gimnastykował bym się pokazał bym ci tylko szereg zdjęć 25th inf div gdzie chłopaki biegają max w samych ramkach.

No i czego to niby ma dowodzić?

Speedor to napisał, a Ty potwierdziłeś, że w przypadku specyficznych jednostek, jak - w tym wypadku - piechota zmechanizowana, sprawa wyglądała nieco inaczej.

Problem w tym, że Ty wcześniej nic nie wspomniałeś o tym, że to, co było normą w 25th w innych jednostkach już niekoniecznie nią być musiało. Napisał o tym właśnie Speedor, a Ty tylko przyznałeś mu racje, no bo w sumie co innego mogłeś zrobić?

Ale to nie jest wcale margines, chcesz mi wmówić że jak ktoś już miał dostęp do plecaka lekkiego to nigdy nie nosił buttpacka? No wybacz mi ale nie

No wybaczam.

A teraz udowodnij.

Tylko poszukaj czegoś więcej, niż 25th.

Ok dla ciebie specjalnie drukiem wytłuszczonym? Tak się akurat składa że do chciałem tak jak Grabek użyć szczoteczki cywilnej-ja mam brudną tyle że z zestawu do czyszczenia broni. Ale co to ma właściwie do rzeczy? Czyżbyś dawno się nie kłócił?

Dobrze, to specjalnie dla Ciebie wyjaśnienie, bo widzę, że masz jakiś problem z percepcją.

Czepiasz się gościa, że ma czystą szczotkę, po czym radośnie wklejasz fotkę z równie czystą szczotką, a potem marudzisz coś o tym, że to szczotka z kubeczka i wzięta do zdjęcia.

A może Grabek zrobił tak samo?

I co? Jemu nie wolno, a guru rekonstrukcji Wujek Dobra Rada Dżordż może?

No bez jaj, dobrze?

 

Ciesz się, że dwóch ludzi, którzy naprawdę zjedli zęby na temacie Wietnamu już przestało tutaj praktycznie pisywać, bo klaps, jaki dostałbyś od nich zabolałby bardziej, niż pstryczek w nos ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Tak tak, to mogłeś jeszcze wkleić zdjęcie kosmicznego szeregowego z gwiezdnych wojen, bo przecież nic nie pisałem że to akurat wojna w Wietnamie. Brawa. Tyle że cały czas jest mowa o przeciętnym szeregowym - strzelcu a nie osobie która pełni w plutonie jakąś specyficzną role. Chyba nikt, wróć , nikt oprócz ciebie nie ma z tym kłopotu.

 

Z tego zdania wprost wynika twierdzenie, że Colta mógł nosić TYLKO oficer, co jest wierutną bzdurą, a co udowodniłem powyżej. Nie ma tutaj słowa o tym, że Colta nosili także szeregowi medycy/strzelcy km/grenadierzy.

Na drugi raz albo zastanów się, co chcesz napisać, albo po prostu wyrażaj się precyzyjniej.

 

W przy zwykłym strzelcu to dopiero awans na oficera dawał możliwość noszenia colta. Jakoś nie mogę się doczytać, żeby ktoś coś wspominał o jakiejś specyfikacji. To w takim razie myślisz że uważam że np oddziały specjalne też nie nosiły coltów, no bo przecież o tym nie napisałem? No wybacz ale z tego wynika że żebyś nie miał się czego bezsensownie czepiać trzeba by wymienić wszystkie osoby z imienia i nazwiska najlepiej które miały okazje w swoim życiu potrzymać colta.

 

I co to, do ciężkiej cholery, za funkcja "operator M72tki"?

Bardzo chętnie dowiem się tego od Ciebie.

 

Gdybyś ruszył głową na pewno byś do tego doszedł że rozchodzi się o grenadiera, ale lepiej się doczepić, oczywiście, będzie fajnie.

 

No to pokaż mi gdzie ja niby bajki opowiadam, bo póki co, to dość jasno i wyraźnie widać, że palmę pierwszeństwa w tym dzierżysz Ty.

 

Bajką jest to, że plecaki lekkie wyparły field packi, bajką jest twoje obalanie twierdzenia, że PRZECIĘTNY szeregowy mógł nosić colta.

 

Problem w tym, że Ty wcześniej nic nie wspomniałeś o tym, że to, co było normą w 25th w innych jednostkach już niekoniecznie nią być musiało. Napisał o tym właśnie Speedor, a Ty tylko przyznałeś mu racje, no bo w sumie co innego mogłeś zrobić?

 

Tyle że ja od początku pisałem o 25th, widziałeś żebym coś wspominał o innych dywizjach? No chyba nie widziałeś. Aha zdawało ci się...

Więc w związku z tym wcale nie musiałem nic pisać o innych dywizjach. Tak moja wypowiedź była nieprawdą bo nie napisałem że trawa jest zielona, nie napisałem... a jest zielona.... no to w takim razie jak nie wspomniałem nic o tym jak ta trawa jest zielona to moja wypowiedź że mleko jest białe jest nieprawdą. Więc według toku myślenia Królika mleko wcale nie jest białe...

 

 

No wybaczam.

A teraz udowodnij.

No wybacz ale ja nie będę niczego Ci udowadniał, to ty udowodnij że mleko nie jest białe...

 

Dobrze, to specjalnie dla Ciebie wyjaśnienie, bo widzę, że masz jakiś problem z percepcją.

Czepiasz się gościa, że ma czystą szczotkę, po czym radośnie wklejasz fotkę z równie czystą szczotką, a potem marudzisz coś o tym, że to szczotka z kubeczka i wzięta do zdjęcia.

A może Grabek zrobił tak samo?

 

Haha :) :) :) Lepiej będzie jak umyjesz zęby na wieczór zamiast gadać tyle o szczoteczkach. Chłopie czy ty masz jakiś problem ze sobą? Jeśli gość używa tej szczoteczki do stylizacji to wypadało by żeby była brudna, aha szczoteczki zaadaptowanej do czyszczenia broni(żeby nie było zę się nie jasno wyrażam ;) ). Ja tej ze zdjęcia używam na co dzień do mycia zębów.... Nie przyszło by mi nigdy do głowy że kiedyś będę rozpisywał na forum dlaczego myje zęby czystą szczoteczką... you rock

 

Ciesz się, że dwóch ludzi, którzy naprawdę zjedli zęby na temacie Wietnamu już przestało tutaj praktycznie pisywać, bo klaps, jaki dostałbyś od nich zabolałby bardziej, niż pstryczek w nos ode mnie.

 

Mogłeś jeszcze zacytować Peje: "Wiecie co z nim zrobić" :)

Poprawiłeś mi humor-dzięki i dobranoc kończę tą bezsensowną wymianę zdań.

Edited by Dżordż
Link to post
Share on other sites

Apropo żołnierza 1st Cav z 1965.

Generalnie to hełm M1C lub M1 z wczesnym linerem.

Mundur - lepiej komplet OG-107, dla starszych stopniem TCU I pattern + kolorowe obszycia - Naszywka 1st Cav, biały name tape, złota US na czarnym tle. Zdarzały się zielone paski już wtedy.

Buty - Jungle (podeszwa Vibram) pierwszych serii a najlepiej mcnamary i corcorany

Oporządzenie - Standard czyli szelki, pas, 2x manierki, 2x ładownice M56, buttpack. Można dodać latarkę.

Broń - Colt Model 602 (w ASG - M16VN) lub Colt Model 603 - XM16E1 (tylko do zrobienia, jak ktoś chce informacje niech pisze na PW)

 

I generalnie to jest cała sylwetka.

 

http://www.dobroni.pl/foto_news/dsc02078.jpg

http://www.dobroni.pl/foto_news/dsc02079.jpg

Edited by Kelly
Link to post
Share on other sites

Tak tak, to mogłeś jeszcze wkleić zdjęcie kosmicznego szeregowego z gwiezdnych wojen, bo przecież nic nie pisałem że to akurat wojna w Wietnamie. Brawa. Tyle że cały czas jest mowa o przeciętnym szeregowym - strzelcu a nie osobie która pełni w plutonie jakąś specyficzną role. Chyba nikt, wróć , nikt oprócz ciebie nie ma z tym kłopotu.

Ty naprawdę przestałeś kontrolować to, co piszesz. No to jeszcze raz:

2.Kto do diabła dał ci colta? Jesteś szeregowym :) Jak awansujesz na oficera dopiero go przypniesz do pasa

Weź mi tutaj pokaż palcem, gdzie jest mowa o "przeciętnym" szeregowym (tak, jakby byli nieprzeciętni).

No i tak się nieszczęśliwie składa, że o wojnie w Wietnamie pisałeś, o tutaj:

chcę Ci doradzić kilka modyfikacji konfiguracji twojego sprzętu tak aby twoja postać bardziej przypominała piechura z wojny w Wietnamie.

Zatem wariant z Gwiezdnymi wojnami odpada, przykro mi.

Chciałeś błysnąć, nie wyszło - trudno. Trzeba było się przyznać do błędu, a nie brnąć dalej i wypisywać kolejne brednie, jak to o GW.

Ja rozumiem, że argumentów nie masz, ale to powyżej (i poniżej) to totalna kompromitacja.

Tylko, że to już Twój problem.

W przy zwykłym strzelcu to dopiero awans na oficera dawał możliwość noszenia colta.

O, fajnie.

To teraz poproszę o przykład awansu szeregowego na oficera.

Chłopie, poziom bzdur, jakie wypisujesz, by spróbować wyjść z twarzą z wpadki, przekroczył akceptowalne granice.

Jakoś nie mogę się doczytać, żeby ktoś coś wspominał o jakiejś specyfikacji.

No ja tez nie. Napisałeś, że SZEREGOWY nie mógł nosić Colta, to Ci pokazałem, że mógł.

Zwłaszcza, że Grabek nie ma na zdjęciu broni. A może w domu ma replikę M60 - i co wtedy?

To w takim razie myślisz że uważam że np oddziały specjalne też nie nosiły coltów, no bo przecież o tym nie napisałem? No wybacz ale z tego wynika że żebyś nie miał się czego bezsensownie czepiać trzeba by wymienić wszystkie osoby z imienia i nazwiska najlepiej które miały okazje w swoim życiu potrzymać colta.

Nie, trzeba pisać precyzyjnie i nauczyć się wyrażać myśli na piśmie.

Pisałeś, że szeregowy nie może mieć Colta, to Ci pokazałem, że może. A Ty teraz wymyślasz kolejne warunki brzegowe, żeby tylko ukryć fakt, że walnąłeś bzdurę.

Nie ukryjesz.

Gdybyś ruszył głową na pewno byś do tego doszedł że rozchodzi się o grenadiera, ale lepiej się doczepić, oczywiście, będzie fajnie.

Ruszam głową, specu od rekonstrukcji.

I wychodzi mi, że M72 to LAW, a tę broń przenosić mógł praktycznie każdy, bo to nie jest broń"przydziałowa".

Dodatkowo człowieka z LAW nie można nazwać grenadierem, a po prostu byli to zwykli strzelcy, którzy jako broń dodatkową nosili M72, za broń główną mając M16, a nie M1911A1.

Granatnik miał oznaczenie M79 - wbij sobie to do głowy, specu od rekonstrukcji.

Bajką jest to, że plecaki lekkie wyparły field packi,

Jasne, bo szer. Smith w 1970 roku, jako jeden z kompanii miał buttpacka, to znaczy, że lekkie ich nie wyparły.

Pogratulować

bajką jest twoje obalanie twierdzenia, że PRZECIĘTNY szeregowy mógł nosić colta.

No to jeszcze raz (mogę tak do znudzenia):

2.Kto do diabła dał ci colta? Jesteś szeregowym :) Jak awansujesz na oficera dopiero go przypniesz do pasa

Audiotele -proszę wskazać tutaj cokolwiek o jakimś "przeciętnym" (albo nieprzeciętnym) szeregowym.

Odpowiedzi kierować na numer 0-800-cośtamcośtamcoś.

Konkurs bez nagród.

Tyle że ja od początku pisałem o 25th, widziałeś żebym coś wspominał o innych dywizjach? No chyba nie widziałeś. Aha zdawało ci się...

No to lu, kolejny cytacik:

Jesteś w zwykłej piechocie, tu zazwyczaj patrol polega na wyjściu ledwie co poza bazę, po co ci aż tyle bagaży?

Widzi tutaj ktoś coś o piechocie zmechanizowanej?

Bo ja nie,a le pewnie mam kiepski monitor.

Człowieku, ośmieszasz się ze zdania na zdanie i tego nie widzisz?

Więc w związku z tym wcale nie musiałem nic pisać o innych dywizjach. Tak moja wypowiedź była nieprawdą bo nie napisałem że trawa jest zielona, nie napisałem... a jest zielona.... no to w takim razie jak nie wspomniałem nic o tym jak ta trawa jest zielona to moja wypowiedź że mleko jest białe jest nieprawdą. Więc według toku myślenia Królika mleko wcale nie jest białe...

Bełkot nie na temat, zatem nie skomentuję, szkoda czasu.

No wybacz ale ja nie będę niczego Ci udowadniał, to ty udowodnij że mleko nie jest białe...

No proszę.

Guru rekonstrukcji rzekł i tak ma być. On niczego nie musi udowadniać.

Czy Ty wyszedłeś już z piaskownicy, czy nadal w niej tkwisz?

Haha :) :) :) Lepiej będzie jak umyjesz zęby na wieczór zamiast gadać tyle o szczoteczkach. Chłopie czy ty masz jakiś problem ze sobą? Jeśli gość używa tej szczoteczki do stylizacji to wypadało by żeby była brudna, aha szczoteczki zaadaptowanej do czyszczenia broni(żeby nie było zę się nie jasno wyrażam ;) ). Ja tej ze zdjęcia używam na co dzień do mycia zębów.... Nie przyszło by mi nigdy do głowy że kiedyś będę rozpisywał na forum dlaczego myje zęby czystą szczoteczką... you rock

Kolejna porcja bełkotu, mająca ukryć to, że Wujek Dobra Rada czepia się u kogoś czystej szczotki, a potem wkleja zdjęcie z równie czystą i tłumaczy to w jakiś kuriozalny sposób, że cośtamcoś, bo on tylko na chwilę, a w ogóle to ma inna, brudną.

Z powyższych bredni dowiedzieliśmy się, że inni używają szczoteczek do stylizacji, a guru rekonstrukcji używa ich... do mycia zębów, a na hełmie to znalazła się zupełnie przez przypadek.

Wpadłeś we własne sidła, przykro mi - trzeba było wyjąć z szafy brudną szczotkę, a nie z łazienki brać czystą.

Mogłeś jeszcze zacytować Peje: "Wiecie co z nim zrobić" :)

Co to jest Peja?

Ci ludzie przestali pisywać na tego typu forach przez takich, jak Ty właśnie, speców od rekonstrukcji.

Po prostu uznali, że dzielenie się wiedzą, którą zdobywali przez lata, z ignorantami nie ma sensu.

Poprawiłeś mi humor-dzięki i dobranoc kończę tą bezsensowną wymianę zdań.

Bardzo mi miło.

Trzymam za słowo - mam nadzieję, że faktycznie zakończyłeś swoje występy w tym wątku.

Link to post
Share on other sites

Pobawię się w Królika ;)

 

dla starszych stopniem TCU I pattern

A skąd ten wniosek?

 

Naszywka 1st Cav, biały name tape, złota US na czarnym tle. Zdarzały się zielone paski już wtedy.

Ciekawe, co prawisz. Szczególnie, że Armia USA wprowadziła zgaszone obszycie w 1966 roku.

 

Można dodać latarkę.

Za dużo "Byliśmy Żołnierzami"?

 

Na Twoim miejscu zajrzałbym do epokowych zdjęć i dokładnie przyjrzał się jak żołnierze noszą broń.

Link to post
Share on other sites

A mojego brata interesuje inny temat - zmienia szpej na Namowy i szuka okularów/gogli, które były wtedy używane, a nadałyby się do ASG. Szaszłyk przekreślił już http://allegro.pl/okulary-usa-wietnam-1972-oryginalne-nieuzywane-i1452254174.html , więc czy istnieje jakaś alternatywa? Póki co to ma być coś a'la stylizacja, więc nie ma nawet okresu wybranego. Nie, nie oglądał ostatnio FMJ. ;p

Link to post
Share on other sites

Nie są to okulary używane podczas wojny w Wietnamie,ale myślę że powinny się bratu spodobać : http://visionarysupplies.net/GLASS-SAFETY-GLASSES-IN-ECONOMY-PLASTIC/M/B000LPTCHQ.htm?traffic_src=froogle&utm_medium=organic&utm_source=froogle

 

Poniżej zdjęcie oryginalnych okularów korekcyjnych z 1966 roku w zestawieniu z tymi z linku

glasses.jpg

 

 

Dodatkowo link z którego zaczerpnąłem materiał.Jeśli moderatorzy uznają to za propagowanie innych for, to proszę go wykasować.

http://www.vietnam-airsoft.com/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=240

Edited by Dżordż
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...