Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

Niestety

A.Ani Tropikalny ani ARVN nie są dostępne w polskich sklepach.

B.Jeżeli chodziło mi by o tropikalny nie mówił bym o wycięciu środkowej kieszeni jednak podsunąłeś mi lepszy pomysł z tym tropikalnym za ten pomysł serdecznie dziękuje.

C.Czy mógłbyś podać różnice miedzy Tropikalnym a Alice Medium ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.vietnamgear.com/kit.aspx?kit=633

 

The United States supplied the South Vietnamese Army with surplus stocks of M1945 load carrying equipment early in the war. Unfortunately the combat field pack proved to be too small for multi-day missions and old larger French rucksacks were often preferred instead. In addition the pack's attachment to the suspenders was so poor that when it was employed ARVN soldiers routinely carried the pack on a separate set of shoulder straps. As a result of these deficiencies Natick Labs developed the ARVN rucksack.1

 

Wiec niby tak, uzywali.

Link to post
Share on other sites

do Elegiusz: Więc niby czekam na dowód popierający Twoją wypowiedź.

do Tymbark: ale do czego Ci to potrzebne. Nie odpowiedziałeś. A to, że na polskim rynku nie ma 90% fantów jakie mogą znajdować się i znajdują w kolekcjach to zupełnie inna sprawa, i nie jest to wytłumaczenie.

Edited by G838
Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj , bynajmniej z własnego doświadczenia plecak jest niezbędnym elementem podstawowego wyposażenia piechura .

Zaczynam dopiero swoją przygodę ze stylizacją jednak 2 rok siedzę w sofcie , i wiem że nie wszystko da się wrzucić do oporządzenia a co jednak jest niezbędne w walce.

Od tego jest właśnie plecak.

Link to post
Share on other sites

Tymbark

A. W Polsce nigdy nie leżały plecaki do sprzedania co najwyżej ktoś wstawił sztukę do sprzedania . Ja wszystkie plecaki ściągałem do kraju.

B. Proszę bardzo choć lepiej by było jak byś kupił oryginał.

c. Nie mam ALICE więc Ci nie pomogę.

 

 

Cn Rudy

 

Jest to plecak M45 i do LRRP pasuje jak mi szeleszczące dresy.

 

 

 

 

elgeniusz

 

A tam chyba niema słowa o LRRP? LRRP to nie jest ARVN. Proponuje przeczytaj to jeszcze raz ze zrozumieniem. A jak znajdziesz zdjęcie LRRP z plecakiem m45 to masz u mnie zimne piwko OK?

Link to post
Share on other sites

No to Tymbark w końcu do czegoś doszliśmy... Ja się nie pytam do czego służy plecak, wiem to uwierz mi. Jeżeli to ma być luźna stylizacja na strzelankach to wystarczy Ci że będziesz sobie nosił zwykłe niepokombinowane ALICE i nikt nie będzie się czepiał. W innym przypadku zniszczysz jedynie oryginalny plecak, nic więcej nie osiągniesz. Jeżeli jednak w Twojej głowie rodzi się myśl chodzić z tym czymś podczas np. zlotów militarnych jako element "postaci", to... nawet o tym nie myśl. Taka moja rada.

Link to post
Share on other sites

@Tymbark.

Ja też siedzę już trochę w ASG i jedyny moment kiedy plecak faktycznie by się przydał to był milsim TET 2 i nigdy, naprawdę nigdy więcej. Pytanie czy to co chcesz do niego włożyć faktycznie na 100% jest ci niezbędne lub czy nie możesz wsadzić sobie tego gdzieś indziej.

Chorujesz na plecak, ok, naturalna kolej rzeczy.

Jeśli sobie to przetłumaczysz to poczekaj, zbierz inny podstawowy sprzęt a jak już nie będziesz miał co kupić to kup plecak. Przekonasz się, że wcale na normalnych strzelankach nie jest taki przydatny, raczej przeszkadza.

Jeśli sobie nie przetłumaczysz to kup Alice medium pack, wywal stelaż, doszyj szelki alice, i kawałek materiału na klapę (np z kieszeni na radio) i masz piecieszadło, które będzie Cię męczyło aż kupisz oryginał :)

 

A druga kwestia to na jaką jednostkę się stylizujesz? Wybór plecaka zależy również od tego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...