Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz, przy takim rozwiązaniu istnieje prawdopodobieństwo, że kulka trafi oko ponieważ oczy nie są zabezpieczone "z boku".

 

Do tego takie oprawki kosztują sporo i czy warto je niszczyć? Jeśli uznasz, że nie warto to możesz podłubać (szczególnie jeśli masz pewne modelarskie doświadczenie) przy tych okularach http://allegro.pl/okulary-wayfarer-zerowki-wyprzedaz-oryginal-i1443576120.html . Są one podobne do innych, także używanych w okresie wojny w Wietnamie, okularów. Konkretnie tych: http://s219.photobucket.com/albums/cc77/ravenous_tapeworm/shpey/?action=view&current=BCG.jpg - zdjęcie autorstwa jednego z chłopaków z grupy Cochise Raiders (Panie Kacprze mam nadzieję że się nie obrazisz :icon_biggrin: ). Główne różnice między oryginałami a tymi z allegro to zauszniki i dodatkowe prostokąty z przodu i z boku. Też nad tym myślałem ale strzelanie we własnoręcznie robionych okularach, szczególnie podczas akcji gdzie twój przeciwnik ma 600+ fps, jest jak dla mnie stanowczo za dużym ryzykiem.

Edited by Dżordż
Link to post
Share on other sites

Czary mary i już KEVIN się znajduje, zupełnie blisko nawet.

To nie "US Special Forces" Stantona czy Shuterlanda, żeby nie było dostępnych nowych egzemplarzy. Trzeba tylko poszukać.

Drogi kolego DyingFetus sądzę że nie wiesz co to jest AR-15. Specjalnie dla Ciebie fotka prawdziwego AR-15 Można sobie takiego prawdziwego nawet kupić, za jedyne 1750 brytyjskich funtów. A co to jest AR-15 to proponuję sobie sprawdzić np. w googlach.

I na koniec żeby już rozwiać wątpliwości co trzyma w ręce ten trooper, oto jego FOTKA od przodu. To najprawdziwszy na świecie XM177E1, nic miej i nic więcej.

Witam wszystkich serdecznie , tak jakoś wyszło że trafiłem na to forum , no i mi niezmiernie miło iż ktoś poruszył temat AR15 , tylko że na tej fotce Pan P. nie koniecznie trzyma AR15 :) , pomijając jakość zdjęcia , już dwa szczególy się nie zgadzają , szkoda że nie widać Flashhider'a , dla mnie to pierwsza warjacja rodziny XM16

Edited by plaster
Link to post
Share on other sites

http://img403.imageshack.us/g/01fh.jpg/

 

jak widać charging handle , tylko i wyłącznie w AR15 niewygodny jak cholera późniejsze są już jak w M4 do dziś

flash na bazie walca , późniejsze już ostrosłupa

zielone gripy i kolba

no i magazynek dedykowany do AR15 , w odrużnieniu od puźniejszych , byl produkowany ze stali i z racji poziomego przetłoczenia ,które znikneło w aluminiowych , nazwany "waffle" magazine

 

dodam też że przeciętny młody amerykanin posiadający swoje cuddo z rodziny colta , choć współczesne , choć M4 , potocznie nazywany jest własnie AR15

Edited by plaster
Link to post
Share on other sites

z tym małym haczykiem że pod linkiem AR 15 , w pełnej krasie widać poprzednika na większy cal czyli AR 10 , poniżej zaś widać body AR 15 ,ale cóż , z rodziną 5,56 to jak z TCU ;)

 

nie mniej jednak dzięki Speedor , za konkretne przedstawienie kosmetyki warjacyjnej tejże slodyczy

Link to post
Share on other sites

Dla kopaczy proponuję poczytać też fragmenty o historii:

"Production of the AR-15 rifle was licensed to to Colt Manufacturing Company in 1959. Early Colt AR-15s, their magazines, and their operators manuals were also marked with Armalite's name."

Colt na początku miał jedynie prawa do wytwarzania i sprzedaży.

Drugi fragment:

"Colt continued to use the AR-15 trademark for its semi-automatic variants (AR-15, AR-15A2) which were marketed to civilian and law-enforcement customers." PRZYKŁAD

Zdjęcie tego egzemplarza zostało zrobione gdzieś w 2004 czy 2005 na giełdzie w Anglii. Skoro to było sygnowane Colt Armalite AR15, nie miało trybu auto, bo pochodziło, wg relacji sprzedającego, z Policji z Irlandii Północnej, to czy na zdjęciu jest czy nie jest AR-15?

Link to post
Share on other sites

przeczytałem cały temat interesyje mnie 1st Cavalry Division z ok 1967

(ps. niedawno obejżałem byliśmy żołnierzami, wieć wogóle się tym nie sugeruję :icon_biggrin: )

 

mam trochę sprzętu, więc chcę się zapytać co będzie ok co wywalić a co dodać

 

mam:

mundur tcu

pas m36

ładownicę m56

ładownica krótka m67 i tu pytanie czy będzie

kompasówka m56

butpack

szelki m56

hełm m1 z pokrowcem tutaj też pytanie, mam z zielonym plastikowym linerem czy można sam liner kupić jeśli tak to gdzie?

bandolier

manierka

 

planuję kupić buty corcoran, bagnet m7

 

pasuje do tego kamizelka przeciwodłamkowa jeśli ta to jaka? a colt 1911?

 

z tym to nawet do stylizacji daleko ale może wkońcu mi się uda :biggrin:

Edited by fojciech
Link to post
Share on other sites

Luka1504 co ty wypisujesz, żaden pas alice lc2. Jak masz tak doradzać to lepiej nic nie pisz :angry:

 

Fojciech masz już sporo sprzętu teraz jeszcze wiedzy musisz nabyć, z grubsza do stylizacji się to nadaje, w razie chęci kolekcjonowania to była całą instrukcja do oporządzenia, ale to jak byś chciał wyglądać jak w koszarach, w polu mieli sporą dowolność. Zresztą na necie masz tony zdjęć, wybierz jakiegoś gościa i zrób postać pod niego, taka mała ściągawka.

Link to post
Share on other sites

Dla kopaczy proponuję poczytać też fragmenty o historii:

"Production of the AR-15 rifle was licensed to to Colt Manufacturing Company in 1959. Early Colt AR-15s, their magazines, and their operators manuals were also marked with Armalite's name."

Colt na początku miał jedynie prawa do wytwarzania i sprzedaży.

Drugi fragment:

"Colt continued to use the AR-15 trademark for its semi-automatic variants (AR-15, AR-15A2) which were marketed to civilian and law-enforcement customers." PRZYKŁAD

Zdjęcie tego egzemplarza zostało zrobione gdzieś w 2004 czy 2005 na giełdzie w Anglii. Skoro to było sygnowane Colt Armalite AR15, nie miało trybu auto, bo pochodziło, wg relacji sprzedającego, z Policji z Irlandii Północnej, to czy na zdjęciu jest czy nie jest AR-15?

 

 

To jest M16 SP1 cywilna wersja. Dlatego nie ma trybu auto, by go odblokować trzeba nabyć pewne urządzenie (kawałek metalu naprawdę) za notabene 7 do 10 tysięcy USD.

 

I co do magazynków - https://picasaweb.google.com/vnkellyvn/MagazynkiM16#

 

przeczytałem cały temat interesyje mnie 1st Cavalry Division z ok 1967

(ps. niedawno obejżałem byliśmy żołnierzami, wieć wogóle się tym nie sugeruję :icon_biggrin: )

 

mam trochę sprzętu, więc chcę się zapytać co będzie ok co wywalić a co dodać

 

mam:

mundur tcu

pas m36

ładownicę m56

ładownica krótka m67 i tu pytanie czy będzie

kompasówka m56

butpack

szelki m56

hełm m1 z pokrowcem tutaj też pytanie, mam z zielonym plastikowym linerem czy można sam liner kupić jeśli tak to gdzie?

bandolier

manierka

 

planuję kupić buty corcoran, bagnet m7

 

pasuje do tego kamizelka przeciwodłamkowa jeśli ta to jaka? a colt 1911?

 

z tym to nawet do stylizacji daleko ale może wkońcu mi się uda :biggrin:

Na 1967 powinieneś mieć tak. TCU II lub III typ (popelina), pas m56, ładownice M56 (na m67 ciut za wcześnie), liner zielony z zewnątrz, hamak w środku, buty jungle boots na vibramie ostatni model.

Kamizelka M52 - http://www.incountry.ca/grunts/vietnamdatabase/TVD%20Capture/Database%20-%20US%20Army/Protective%20Gear_files/M52flak.jpg

Jest na allegro dla uproszczenia. Colta kup tak jak wyżej jest wyjaśnione. Zależnie od specjalizacji lub stopnia na jaki kreujesz sylwetke.

Edited by Królik
Link to post
Share on other sites
liner zielony z zewnątrz, hamak w środku

Hamak w linerze? O_o Coś Ci logika szwankuje w wypowiedzi.

 

 

pasuje do tego kamizelka przeciwodłamkowa jeśli ta to jaka? a colt 1911?

Kamizelka Ci nie potrzebna, chyba, że lubisz się pocić albo marzniesz w nocy. Bardzo rzadko były one noszone w polu.

Colta też możesz sobie darować, często nawet ci, którzy powinni je mieć ich nie nosili bo nie było (czytałem o kolesiu z SF, który dostał swoją 1911 bez magazynka) albo nie brali (zawsze dodatkowy kilogram na wodę/amunicję do głownej broni/medykamenty).

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jakiś czas temu kupiłem bandoliery na ebayu, a w gratisie dostałem jakiś taki dziwny. Ten jeden (na zdjęciu znajduje się z lewej strony) różni się od innych materiałem, a wymiary są mniej więcej takie same. Z tyłu jest data chyba 71, a pozostałe są z 74/75. Czy to oznacza, że wcześniejsze bandoliery różnią się od tych nowszych?

p1010023xe.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak, te wcześniejsze bandoliery różnią się kolorem od późniejszych.Te z lat 60-tych są bardziej zielone, później robią się bardziej szarawe. Kiedyś wpadł mi w ręce bandolier na 20-nabojowe magazynki z 88 roku (!), miał dodatkowo nylonowy pasek nośny.

Od góry: marzec 75, listopad 74 i luty 69.

 

20110228592.jpg

 

20110228595.jpg

 

20110228596.jpg

 

U góry z lewej 75, z prawej 69, pod spodem 74.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Speedor, mam jeszcze jedno pytanie dotyczące obszycia mundurowego. Wiem, że GI często stronili od jakiegokolwiek obszycia ale czy będzie wielką nieprawidłowością przyszycie żółtej naszywki 1st Cavalry Division na koszulę w TCU III popelin na lata powiedzmy 68 - 70?

Link to post
Share on other sites

Kolorowe SSI zdarzały się jeszcze w 1967, później już tylko 101 i 1 Dywizja, które oficjalnie nie wprowadziły zgaszonych nosiły kolorowe (no i SF, ale to znowu inna para kaloszy i dłuższa historia).

Więc raczej znajdź sobie zgaszoną wersję.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...