Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

Witam , mam jeszcze kilka pytań :

A. Czy gdzieś w Polsce można dostać bandolier na magi do m16?

Czy ktoś może wie czy zajmuje się ktoś szyciem takich spraw ew. czy magi od 16-nastki wejdą do bandoliera od m1 garanda ?

B.Gdzie można dostać kaburę m1 , czarną?

C. Jak wygląda dostęp do plecaków ARVN w Polsce ? jaka jest cena tego plecaka ?

 

 

 

Bandoliery i kabury tak jak wspomnieli wyżej chłopaki pojawiają się na allegro dość często. Pytanie tylko czy zależy Ci na koszernej kaburze a nie na latach 80. Plecaki ARVN też parę było już na allegro ale lepiej szukać ich na ebay.com. Tylko nasuwa się pytanie do jakiej postaci potrzebujesz ten plecak? Bo może nie warto inwestować w takowy tylko odrazu w np lekki?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

magazynek od M16 nie wejdzie za żadne skarby do PASA od Garanda.

 

Na pewno?

umpcah7p5n8.jpg

 

Bez jaj z tymi bandolierami, problem to jest dopiero jak chce się mieć datowane na okres wojny a nie lata 70te.

A te ARVNy to są takie lekko "tricky". Oprócz Marine Recon rzadko kto ich używał spośród Amerykanów.

Link to post
Share on other sites

kabura m1 i plecak ARVN są hmm..artefaktami które bardzo ciężko dostać w Polsce

 

Nie dramatyzuj. W Polsce to ciężko dostać ale np. oryginalnego tigera w dużym rozmiarze. Jak już Ci tu powiedziano to bez ebay.com daleko w tym sporcie nie zajedziesz. W naszym kraju dużo ciekawych i fajnych fantów nie trafia na allegro i rozchodzi się wśród kolekcjonerów. Ale zgaduję że nie masz dostępu do tego środowiska bo: a) nie jeździsz na zloty, giełdy, inne imprezy militarne b) nie należysz ani nie masz kontaktu z nikim z GRH.

Jak już pisał kolega SAT CONG przemyśl sobie po co Ci ten plecak ARVN i kabura. Żebyś potem nie wyglądał (jeszcze z tą uszytą bandolierą) jak z hollywodzkiego filmu klasy C.

Link to post
Share on other sites

Na pewno?

umpcah7p5n8.jpg

 

Bez jaj z tymi bandolierami, problem to jest dopiero jak chce się mieć datowane na okres wojny a nie lata 70te.

A te ARVNy to są takie lekko "tricky". Oprócz Marine Recon rzadko kto ich używał spośród Amerykanów.

 

 

Szkoda tylko, że to nie jest pas od garanda. Raczej BAR lub Air Force na podwójne 20stki.

Pozatym ciekawe zdjęcie z kopią munduru armii północnego Wietnamu.

Edited by Kelly
Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko, że to nie jest pas od garanda. Raczej BAR lub Air Force na podwójne 20stki.

Pozatym ciekawe zdjęcie z kopią munduru armii północnego Wietnamu.

 

OMG :-F

Chłopak, szybko zobacz sobie jak wygląda pas M1923 i przeproś za niewiedzę, zanim ktoś tu Ci za to pojedzie.

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko, że to nie jest pas od garanda. Raczej BAR lub Air Force na podwójne 20stki.

Pozatym ciekawe zdjęcie z kopią munduru armii północnego Wietnamu.

 

 

 

:lol: Proponuje Ci zapoznać się z budową pasów do Garanda i BARa i ładownicami AIR FORCE zanim napiszesz bzdury. Chciałeś zabłysnąć i i nie wyszło. Proponuje sprostować tą wypowiedź i przeprosić Speedora bo chyba nie myślałeś że on nie wie co pisze?

Link to post
Share on other sites

:lol: Proponuje Ci zapoznać się z budową pasów do Garanda i BARa i ładownicami AIR FORCE zanim napiszesz bzdury. Chciałeś zabłysnąć i i nie wyszło. Proponuje sprostować tą wypowiedź i przeprosić Speedora bo chyba nie myślałeś że on nie wie co pisze?

 

Właśnie się zapoznałem z budową pasa od M1 (1923). Specjalnie wybrałem większy model. Ten pan z SOGu ma ciekawe magazynki, bo te które przymierzałem jakoś nie wchodzą do końca ba i nawet nie da się ich zapiąć. Przepraszam, że zrobiłem to tak późno, gdyż oczekujecie na mojego posta. Zapomniałem dodać, że ten pas może być roboty CISO, no ale dla was to jest garand. Wątpie by ten żołnierz miał w tym pasie łódki amunicyjne - jeden magazynek 30 nabojowy i 10 kieszeni po 10 naboi w łódce? Poza tym słyszałem, że SOG używał głównie STEBO i zestawów survivalowych a ten pan ma tylko szelki LCE + ten nieszczęsny pas. Kolejną sprawą jest tło tego zdjęcia, które nie wygląda na wioskę Wietnamczyków lub obóz SOGu. A bym zapomniał o tym fajnym znaczku na kapeluszu.

Jak coś to mogę się zapoznać z budową STEBO, zestawu i innych rzeczy, żeby nie było, że pisze o czymś czego nigdy nie widziałem.

 

 

 

 

 

 

 

@Tymbark sam widzisz, że magazynek od M16 nie wejdzie do pasa od Garanda więc możesz go sobie darować :)

 

Pozdrawiam Kelly

Link to post
Share on other sites

Nota bene, ten pan nie jest z SOGu. To Australijczyk.

 

A pas mógł być po prostu rozciągnięty, to była popularna praktyka.

 

Z tym STABO też bym nie przesadzał, według ocalałych dokumentów CCC we wrześniu 1969 wciąż ich nie miało, a CCS i CCN posiadały ich bardzo mało.

Edited by speedor
Link to post
Share on other sites
@Tymbark sam widzisz, że magazynek od M16 nie wejdzie do pasa od Garanda więc możesz go sobie darować icon_smile.gif

 

 

A Tymbark pisał cokolwiek o pasie do garanda? Zwróć też uwagę że jednak bandolier to nie to samo co pas...... O proszę specjalnie dla Ciebie Kelly http://www.sklep.rekonstrukcja.pl/images/h...ier_garand2.jpg

To jest bandolier do garanda i o to się pytał Tymbark.

Edited by Dżordż
Link to post
Share on other sites

Ale to nie jest teleturniej żeby zgadywać. Albo wiesz albo nie wiesz ewentualnie możesz się domyślać co to jest.

Widzę że wiesz że gdzieś dzwonią ale nie wiesz do końca gdzie.NVA to co innego niż VC. NVA to regularna armia północnego vietnamu a VC to partyzantka. I obie były odmiennie umundurowane. Proponuje pooglądaj zdjęcia a zobaczysz różnice. I to co ten kangur ma na sobie to może być co najwyżej kopia piżamy VC wyprodukowana przez CISO a nie mundur NVA(armii północnego vietnamu) tak jak zapewnia nas Kelly.

Edited by SAT CONG
Link to post
Share on other sites

Kelly`emu coś tam dzwoni, może to i dobrze. Tylko Kelly (i reszta FNG) następnym razem zwracaj większą uwagę na pojęcia których używasz w dyskusji. Najlepiej dobrze upewnij się przed napisaniem czegoś.

Tymbark, skoro jesteś z Częstochowy to wujek Kuba z FORTu ma jakieś graty z Nam ery. Podejdź, zapytaj, pogadaj... Na sklepie raczej nic nie ma, ale na magazynach coś na pewno.

Link to post
Share on other sites

Widzę że wiesz że gdzieś dzwonią ale nie wiesz do końca gdzie.NVA to co innego niż VC. NVA to regularna armia północnego vietnamu a VC to partyzantka. I obie były odmiennie umundurowane. Proponuje pooglądaj zdjęcia a zobaczysz różnice. I to co ten kangur ma na sobie to może być co najwyżej kopia piżamy VC wyprodukowana przez CISO a nie mundur NVA(armii północnego vietnamu) tak jak zapewnia nas Kelly.

 

Odróżniam NVA od VC, a zdjęć już widziałem nie mało, także nie musisz mnie uświadamiać...

 

 

A Kelly poczyta, pobiega i będzie z niego dobry szwej; na naukę nigdy nie jest za późno.

Link to post
Share on other sites

Odróżniam NVA od VC, a zdjęć już widziałem nie mało, także nie musisz mnie uświadamiać...

A Kelly poczyta, pobiega i będzie z niego dobry szwej; na naukę nigdy nie jest za późno.

 

 

Ale do Ciebie kolego to było pierwsze zdanie mojego postu. Więc się nie denerwuj :poddanie:

Reszta dotyczyła Kellego. Bo widziałem że bym się nie doczekał na odpowiedz. Chciałem to sprostować żeby inni nowi w temacie nie mieli później takich kwiatków w głowie. A tak jak piszesz na naukę nigdy nie jest za późno dlatego ja i Kelly cały czas zgłębiamy temat.

Edited by SAT CONG
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie , organizuje małego milsima w klimacie Nam-u (oczywiście serdecznie zapraszam jeżeli komuś będzie chciało się wpaść do Częstochowy pod koniec czerwca)

Pytanie takie troszkę nietypowe , chodzi mi o sprzęt przeprawowy :

Pontony , mógłby ktoś mi napisać nazwę modelu i zdjęcie ?? szukałem ale nie znalazłem .

Z góry dziękuje i zapraszam:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...