Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WGC custom - składak G&P ?!


Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ostatni przeglądając ofertę specshopu natrafiłem na coś takiego http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2575

czy to nie jest ten tłok który zółtki montują w WGC coustom, tylko tam pisze że ma metalowe zęby i jest wzmocniony, a mojo pisał że biały mu się posypał na m120, więc coś tu mi nie pasuje.

 

 

Potwierdzam, mój tłok ma przebieg już ok 5000 kulek i jest ok :) ( niebieski )

Link to post
Share on other sites

Moja eMka po około 10k przebiegu na 9,6 RC 2000mAh Intelleckta (stock) sprawuje się idealnie. Nie odczułem spadku mocy. Nie miałem żadnych problemów jak dotąd.

 

Kup preckę, gumkę i przydała by się też lepsza komora- te G&P są o kant dupy rozbić. Rozregulowują się i są ogólnie kiepskie. Polecam King Armsa. Dyszę i tłok zostaw w spokoju. Tłok w mojej eMce, po 10k na na prawdę przyzwoitym rof'ie ma się bardzo dobrze. A jest biały. Nie wiem co Cybul z nim robił, że tak szybko mu się posypał. Dysza jest metalowa acz kol wiek nie ma z nią problemów.

 

Baterię kup koniecznie 9,6. Bebechy solidne a reakcja spustu o wiele lepsza.

 

Co do sprężyn- wszystkie do M120 bebechy wytrzymają. Wyżej można zacząć się martwić o zębatki i tłok. Ja wstawiam M120+bore up.

 

Przy okazji: wstawiał ktoś do tych Customów/ G&P konwersje Dboys/Boyi? Mam zamiar wstawić konwersje spr tej że firmy ale nie jestem pewien czy wejdzie bezproblemowo.

 

A- magi P&J vel A&K wyśmienicie podają kulki i siedzą w gnieździe. MAGi są kiepawe- latają w 4 strony świata. Mid cap G&P po obklejeniu (minimalnym) taśmą wchodzi idealnie.

 

Tłoki to loteria- jedni dostają biały inni niebieski.

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Strzelam, że płynie ze stałą kolbą M16A3. Ja bym brał Sanyo RC 9,6 3300Mha albo mniej troszkę- zależy ile masz kasy. Weź na pewno coś typu 9,6 RC. Reakcja na spust prawie natychmiastowa i rof piękny. Warto!

 

 

Mam takowa eMke stock z WGC i zasilalem ja batka 9,6 3300 G&P.Efekt 3 tloki dwa G&P stock(bialy i niebieski) i CA zolty wzmocniony poszly w sina dal.Pekaly miedzy pierwszym a drugim zebem.Fakt ROF byl oszalamiajacy ale tych tlokow troche szkoda.

Link to post
Share on other sites

No mi dziś poszedł tłok w nowiutkiej M16A4 WGC Custom. 2 strzelanka tej repliki, niecałe 1500 kulek, całkowity stock, batka 8,4V 3300mAh Sanyo. Ślicznie urwało pierwszy ząb tłoka z kawałkiem "przyległości". Na szczęście miałem w domu deep fire'a z wszystkimi zębami stalowymi,t o nie płakałem zbyt długo :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja mam ciekawostke, na która jednoznacznie nie mogę sobie odpowiedzieć: otóż posiadam tą giwerke:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1450

Przyjrzyjcie sie na ris, a dokładniej na oznaczenia.

Widać, że brak kontraktowego słowa "Knight's".

Otóż, u mnie po czasie, i od czasu do czasu przejechania szmatką (a to po deszczu itp itp), ukazał się napis Knight's, więc w tym momencie mam pełne oznaczenia: "Knight's Armament CO. Vero Beach..."

 

Czyżby risy były kontraktowe? A może g&p nie ma pełnych praw do pełnych oznaczeń?

Link to post
Share on other sites

Nowy użytkownik kłania się.

Więc tak: planowałem od razu stuningować ją (420fps) na jutrzejsze manewry, ale stockowe osiągi (plus precka i komora) tak mnie zadowoliły, że tuning odkładam.

Pasują: krótki hi-cap Boyi, krótkie midy Stara.

 

I teraz problem.

Razem z M16A3 zamówiłem frontset od M4A1, co by skrócić (wizualnie, bo lufa i tak zostanie 509mm) giwerkę.

Za Chiny Ludowe nijak absolutnie nie mogę odkręcić delta ringu. Na cztery ręce nadludzko się wysilaliśmy - nic z tego. Siedzi sztywno na amen.

Nie mniejsze problemy miałem z tłumikiem ognia, ale zapieczony gwint w końcu ustąpił.

Any advice?

Link to post
Share on other sites

No, za dużo force to nie chcę używać. I tak od tego siłowania zgięło mi się trochę zwężenie górnego body (całe szczęście, że to aluminium, nie znal. odgiąłem z powrotem:)).

 

Zakupię wudę-40, zrelaksuję trochę gwint suszarką i może coś z tego wyjdzie. Przydałby się tylko jakiś PRO klucz do odkręcania delta ringu...

Edited by pafcio0
Link to post
Share on other sites

Masz rację, głupie pytanie :D

 

Jeszcze przejdę do ogólnych mych wrażeń. Przeważają pozytywne. Nie będę o nich pisał, bo wiadomo. Przejdę do negatywnych.

Aha, mowa o MOIM EGZEMPLARZU M16A3 WGC Custom, który dziś przyjechał.

- w pudle brak zwyczajowego opapierowania, kluczyka do muszki, wyciora, klucza do zdejmowania frontsetu...właściwie poza repliką nie ma nic.

- mimo skrupulatnego usunięcia naklejki "Danger" pozostał śladzik na body:)

- teraz troszku poważniejsze: dość spore luzy w "płaszczyźnie okrężnej" okładzin lufy. Przy zamontowaniu frontgripa na risie daje się to we znaki.

- luz, a raczej małe "przeskoki" kolby, mimo dokręcenia śruby (ale nie tragizujmy. odchylenia są ok 1mm w dolnym punkcie stopki kolby)

- zapieczone gwinty tłumika ognia i zespołu lufy

- w porównaniu np. z CA bardzo ciężko otworzyć klapkę stopki kolby. Bez narzędzia jest to dość bolesne...(dwa paznokcie złamane)

 

Jeśli chodzi zaś o osiągi, to jestem bardzo mile zaskoczony.

Edited by pafcio0
Link to post
Share on other sites

Hm.. pisałem, ale coś chyba się nie dodało.:P

Moja emeczka też przyszła, ba nawet na tej samej palecie co m16 Pafcia.

 

Ja ślad po kleju potraktowałem gąbką do mycia naczyń :]

Tłok mam biały.. i w sumie nie wiem czy się z tego cieszyć czy nie.

Replika fajnie strzela. Dobrze wydane pieniążki. :]

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

 

Replika po pierwszej strzelance. Po instalacji lufy KM 509, komory KA i hopka Systemy wraz z dystanserem DF osiągi porównywalne z replikami tuningowanymi do 400fps, a celność i powtarzalność lepsza.

 

Raz spust na singlu się zaciął (selektor?), po przełączeniu na auto i z powrotem na single wszystko wróciło do normy. Standard. W CA miałem to nawet częściej.

 

Po powrocie wziąłem się za zaplanowany i przygotowany już wcześniej tuning.

Przy próbie zdjęcia kolby (stałej) napotkałem pierwszą przeszkodę, mianowicie strasznie głęboko umieszczoną śrubę (krzyż) mocującą kolbę do GB (nieco inne rozwiązanie niż w CA, gdzie była długa śruba przez całą kolbę). Musiałem do OBI lecieć po jak najdłuższy śrubokręt...

 

Gearbox w końcu wyjąłem i otworzyłem:

gb1oz8.th.jpg

Strzałką zaznaczyłem miejsce, gdzie trochę niepokojąco naddarta była izolacja kabla. Nie da się ukryć, że kable nie są na najwyższym poziomie. Bardzo miękka silikonowa powłoka, łatwo uszkodzić.

 

Czy dość mocno osmolona blaszka stykowa (ta pod spodem, ciężko fotę było zrobić) to jakiś problem?

stykzp2.th.jpg

 

Fotka zestawu tłoka i cylindra:

cyliwj1.th.jpg

Niestety nie mogę odkręcić głowicy tłoka. Kręcę tym imbusem u szczytu, ale nic się nie odkręca, tylko to, co jest wewnątrz tłoka kręci się razem z nią.

 

Bez większych problemów, precyzyjnie wypodkładkowawszy zębatki, poskładałem do kupy GB dodając: zębatki TU Systemy, zestaw cylindra nie-bore-up Systemy z "cichymi" głowicami, tłok DF i SP120 Guardera.

gbpotunwl6.th.jpg

 

Ku mojej uldze wszystko działa (tak naprawdę, to była pierwsza moja samodzielnie przeprowadzona operacja na GB, dotychczas robił to za mnie serwis). Strzela fantastycznie, genialnie... Szkoda, że chrono nie mam

 

Dźwięk może nie jest dużo cichszy (a propos głowic Systemy) ale na pewno o wiele przyjemniejszy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No więc:

 

Po około 10k kulek wywalonych z mojej maszynki rozebrałem GB. To była moja pierwsza tego typu przygoda. Wszystko pięknie poszło. Zabrałem się do oglądania poszczególnych elementów. Zębatki jak nowe, brak śladów zużycia , prowadnica, szkielet itp podobnie. Zrobiłem nowe podkładkowanie, dorobiłem nowe okablowanie modelarskie i wszystko cacy. Zapomniałem o naszym kochanym tłoku. I po tym jak wziąłem go do ręki i "obmacałem" przeżyłem niezły wstrząs... A jednak 9,6 RC i ten silniczek nieźle dają... Zęby tłoka (białego- standard) są o 0,5 mm krótsze na prawie całej długości. Dziwię się dlaczego to jeszcze strzelało ;-)

 

A propos- odważyłem się kupić konwersję do spr Boya. I nie żałuję- wygląda lepiej niż pięknie. Ale tyle, ile farby musiałem zetrzeć na delta ringu, tyle ile przeżyłem stresu przez ten cholerny delta ring (żółci koledzy ze wschodu dokręcili go na amen) nie da się zliczyć... Ale na prawdę warto.

 

Jutro przychodzi tłok i dystanser H- napisze jak się sprawy mają po zainstalowaniu wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...