Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(apropos coyota)

Szaszłyk, i Ty masz podpis o offtopowaniu i spamowaniu na forum ?

Dam rękę sobie uciąć, że domyśliłeś się, nie tylko tego, że chodzi o kolor oporządzenia, ale i o BROWN (nie np TAN)...

Widzę nie tylko zwykli userzy przyczyniają się do tworzenia 16sto (a nie np 13sto) stronicowych tematów, ale nawet moderatorzy robią syf...

 

Szczególnie utkwiło mi w pamięci zdanie z Twojego bannera:

"napiszę jakieś bzdury na forum..."

 

I jeśli masz jakąś odpowiedź na to, to proszę o coś logicznego, bo serio, nie wiem czemu to służyło... pytała osoba ze środowiska, w którym przy słowie 'coyote' pierwsze co przychodzi na myśl to kolor, a nie postać z kreskówki...

 

Sorry za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać, milczeć i nie zwrócić na to uwagi...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Wydaje mi się że są 2 powody takiego zachowania się :P

1. 1/8

2. Łatwość w dotarciu do wyposażenia, nie każdego przecież stać na modern, woodland się przejadł niektórym, a chcąc być na czasie wybierają taką opcję aby wilk był syty i owca cała.

 

Moje pytanie brzmi, czy USMC używało KONTRAKTOWYCH plecaków assault pack SDS, widziałem wiele zdjęć z assaultami, natomiast szukając jakiegokolwiek plecaka zawsze jest jakaś dziwna metka, niekoniecznie z kontraktem. Chodzi mi o woodland bo wiem że (nie USMC) 3C i UCP były kontraktowe. Ktoś może coś na ten temat powiedzieć?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Tak się przyjęło, że te dwukolorowe camele od MOLLE i ILBE zowie się STORM, tak samo jak nazwa modelu camela z aukcji którą podałeś.

 

Jak je rozróżnić? (Poza kontraktami lub ich brakiem)

-Camel od MOLLE ma "gołą" rurkę i starsze modele były u góry zapinane na rzep, a nie napy, występuje w dwóch wersjach kolorystycznych (Oliwkowo-czarna i piaskowo-czarna). Najczęściej były robione przez SDS na licencji camelbaka, a pęcherze były bez hydroguarda.

-Camel od ILBE ma rurkę w nylonowym oplocie i były produkowane bezpośrednio przez camelbaka, z hydroguardem. Występowały tylko w barwie oliwkowo-czarnej.

-Komercyjny nie ma szelek, ma za to wspomniane d-ringi, rurka jest opatulona w neopren. Występował w kolorystyce oliwkowo-czarnej i foliage green-czarnej. Nowy model STORMa jest już oparty na zbiorniku Omega i totalnie się różni od poprzedników.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Mil-Tec zrobił superaśne kopie nakolanników ALTA, które jak by nie patrzeć dużo się z daleka nie różnią, a jednak nie ma większego syfu niż ten mil-tec. Więc wole się upewnić.

 

Chyba, że porównanie Bates/Belleville do Altamy nijak ma się do ALTA - Mil-tec...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...