Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No, ja swoje FSBE I sprzedaje, i właśnie chce je zastąpić czymś, co jest konkretnie używane, a wiem, że to CIRAS, a dalej... to niebieskie myśli. FSBE II, to już w ogóle nie wiem, jak wygląda... Czyli, więc muszę się pozbyć swojej FSBE.

Edited by Walduś_18
Link to post
Share on other sites

FSBE II to system oporządzenia w skład którego wchodzi kamizelka CIRAS Land. I od cholery różnej maści kieszoneczek i dodatków. Gdzieś w tym dziale powinien być mój temat o systemie FSBE II. Poszukaj.

 

EDIT:

Cholera źle się wyraziłem, mój temat ale nie o FSBE II konkretnie, ale o jednostkach Force Recon z okresu gdy wchodziły te wszystkie CIRASy i inne nowe graty w kojocie:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=47258

Pzdr

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Panowie, ale znowu odchodzimy od tematu na rzecz tego czy lepsze są gogle czy okulary. to jest podforum rekonstrukcyjne, gdzie ponad walory praktyczne stawia sie co innego. Już pomijając to, że każdy ma swoją racje dot. tematu okulary vs gogle.

 

Jeśli chcesz okulary to ICE (ESS), M-frame (Oakley) albo PT-1 (Wiley-X). Te widuje sie najczęściej.

 

Jeśli gogle to ESS NVG, inne modele widuje sie naprawdę rzadko.

 

Ew. czasami spotykało się Wiley-X SG-1 zarówno jako gogle jak i jako okulary.

 

Tyle

 

Procent

Link to post
Share on other sites

Dzięki Procent za odpowiedz. Jednak te okulary, które podałeś troszkę kosztują, a na razie nie planuje takiego wydatku. Szukam jakiegoś odpowiednika lub okularów bardzo podobnych wzorem/krojem do tych amerykańskich. I tego głownie tyczy się moje zapytanie :)

Link to post
Share on other sites

Mam do was taką prośbę ;-) chciałbym zacząć rekonstruować USMC z I Wojny w Zatoce Perskiej. Interesuje, mnie kilka zagadnień dotyczących tego tematu i sprzętu owych żołnierzy.

 

-jakie nosili kamizelki czy jakieś szelki typu Alicja(prosiłbym o link, żeby zorientować się jak one wyglądają)

-czy noszone były 2 manierki?

-czytałem o jakimś "budpacku"? Prosiłbym o wyjaśnienie tego ;)

Skrótem interesuje mnie górna część ubioru marines. zaczynając od PASGT kończąc na szelkach, saperce i tym wszystkim.

 

Czy ktoś z was posiada pokrowiec kamizelki PASGT chocklet chips. Interesowało, by mnie, czy można go wypchać karimatą(czy posiada zamki), czy może założyć na jakąś inną kamizelkę? Bo jak na razie nie stać mnie na PASGT. I tu prośba z mojej strony, o nie jechanie, mnie, za to, że się pytam. Każdy z was zaczynał, a od czegoś trzeba zacząć.

Link to post
Share on other sites

Najpierw poczytaj o rekonstrukcji, o tym na czym ona polega. Rekonstruowanie czegokolwiek wymaga niestety funduszy i wiedzy na temat tego co się chce rekonstruować. Noszenie samego pokrowca nie ma sensu, jeśli nie możesz kupić PASGT to nie kombinuj tylko biegaj w samym ALICE. W przyklejonych jest nawet instrukcja ze schematami. Buttpack, fieldpack, cargo to element m.in systemu ALICE. Jest to torba/zasobnik umieszczony z tyłu na pasie głównym. Służył np. do przenoszenia poncho, dodatkowej pary skarpet czy bielizny. Kontraktowe mundury 6C coraz ciężej dostać, ale pojawiają się na allegro.KLIK.

 

EDIT:

Tu masz kapelusz KLIK

 

A tu dobre buty w dobrej cenie, używałem je i polecam. KLIK2

Edited by Widowm4k3r
Link to post
Share on other sites

Jeżeli mowa o FR to czy wielką herezją było by założenie na Marpata CIRAS'a (Mar) tyle, że zamiast w CB to w standardowym Woodlandzie? To samo tyczy się też oporządzenia w olivce?

 

Na kilku zdjęciach da się zauważyć oliv, a nawet natknąłem się na takie z woodlandem- chce się upewnić.

 

FR używa Jungle boots'ów?

Link to post
Share on other sites

O ile oporzadzenie w olive w okresie przejsciowym pokutowalo w roznorakich mieszankach, tak CIRAS jest juz kamizelka robiona w CB, a wersji w Woodlandzie na zdjeciach nie spotkalem, prawdopodobnie nie istniala nigdy taka. Zatme jesli CIRAS to CB. I o ile sie nie myle to w kwestii wersji nic sie nie zmienilo i tylko Land a nie Maritime.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chciałbym skompletować dwa zestawy oporządzenia wzorowane na MEU, które byłyby przeznaczone do CQB i do taktyki zielonej, stąd mam parę pytań. Nie zależy mi 100% rekonstruowaniu (w sensie: oryginalne płyty, kevlarowy hełm itp.), ale chciałbym uniknąć błędów takich jak kupowanie chińskiego cirasa maritime :) Byłbym dozgonnie wdzięczny za odpowiedź :)

 

1.CQB/MOUT/DA

-Czy MEU używają Interceptorów w kojocie pokrytych PALSami na całej powierzchni z przodu i z tyłu? Przykład: http://www.wgcshop.com/WGC_Shop/images/ph_...c010_cbs_l.jpg Czy lepiej zaopatrzyć się w IBA z "normalnym" układem? Widziałem takowe ostatnio w filmie "Bitwa o Irak", ale wolałbym się upewnić, bo wiadomo - to tylko film...

-Czy można kupić replikę hełmu LWH? A jeśli nie, to czy replika PASGT+pokrowiec w marpacie będą umiarkowanie to LWH imitować? Bo rozumiem, że MICH 2000 odpada.

 

2.T.Zielona

-Czy FLC w kojocie robione są tylko w odmianie "zippered", czy jest także wersja zapinana na fastexy? Chodzi o to, że oprócz zastosowania typowo leśnego (tzn. na długotrwające milsimy, na które wolałbym nie brać Interceptora), chciałbym też czasem założyć takie FLC na IBA, ale czytałem w wątku o FLC, że wygodniej z osłoną balistyczną nosić wersję na fasteksy.

-Czy FLC w kojocie produkcji SDS (np. http://www.gunsmokearmyshop.com/mollezone/usgiflccoy1.jpg ) ma odcień zgodny z tym co rozumie się pod nazwą "Coyote Brown", czy raczej z jaśniejszym "Coytoe Tan"? Bo Interceptor tej firmy wydaje się jaśniejszy od np. produkowanego przez Point Blank, tak samo ładownice SDS wydają się jaśniejsze od Aites'owych, a zdjęcie gunsmoke'a może być mylące (kwestia oświetlenia itp.) Ewentualnie, jeśli i to FLC jest jaśniejsze, to czy można zaopatrzyć się w FLC innego producenta, które byłoby "bardziej CB" niż to eSDeeSowe?

-Czy wielkim grzechem będzie zrezygnowanie w lesie z hełmu na rzecz bonnie-hata w marpacie?

 

Na koniec ogólniejsze pytanie:

-Czy zdarzają się jeszcze dzisiaj mieszanki (chodzi o ładownice, dump bagi...) oporządzenia w CB i woodlandzie?

-Czy dopuszczalne jest dokupywanie przez szeregowych marinesów pierdółek takich jak np. dump pouche firm cywilnych (maxpedition etc.) we własnym zakresie?

EDIT: literówki + trzy nowe pytania niezwiązane z oporządzeniem (mam nadzieję, że nie wykraczają poza tematykę tego subforum):

-Czy taka replika lunety 4x32 ( http://www.tarcza.pl/index.php?p122,celown...ne-powiekszenie ) jest zbliżona do tej, którą się spotyka w MEU, czy musi mieć koniecznie imitację światłowodu, jaką ma replika firmy G&P (o połowę droższa...)?

-Czy żołnierze MEU mogą pomalować swoją broń, czy jest to nieregulaminowe (ergo: niespotykane)?

-Czy najwłaściwszą repliką broni bocznej będzie replika Colta 1911, czy spotykane są także inne pistolety?

Edited by youngee
Link to post
Share on other sites
Czy MEU używają Interceptorów w kojocie pokrytych PALSami na całej powierzchni z przodu i z tyłu?

Używali, aczkolwiek w małej ilości bo tak wyglądała ostatnia wersja pokrowców na IBA. Jednostki lądowe MEU dostawały potem MTV.

 

Czy można kupić replikę hełmu LWH?

Nie ma takich replik. Paski w PASGT musiałbyś wymienić na czteropunktowe (najbardziej podobne byłyby firmy Gentex, bo oryginały, zresztą też ,Gentex'a do LWH są praktycznie niedostępne w rozsądnych cenach)

 

Czy FLC w kojocie robione są tylko w odmianie "zippered"

Tak, w CB są tylko z zamkiem. Ale posiadają one klamry, duży Fastex jest schowany!

 

Czy FLC w kojocie produkcji SDS (ciach)

Tak, to Coyote Brown. Zresztą SDS robi na kontrakcie. Jeśli chodzi o kolory to SDS i AITES w zależności od serii się różnią nieco odcieniem (nawet na kontraktowych fantach)

 

Czy zdarzają się jeszcze dzisiaj mieszanki

W tyłowych jednostkach albo na boot-campie.

 

Czy dopuszczalne jest dokupywanie przez marinesów pierdółek we własnym zakresie

Jak najbardziej, ale dotyczy raczej tych w strefie działań wojennych

 

Czy żołnierze MEU mogą pomalować swoją broń

Poza zwiadem - nie.

 

Czy najwłaściwszą repliką broni bocznej będzie replika Colta 1911, czy spotykane są także inne pistolety?

Tylko i wyłącznie Beretta M9

Link to post
Share on other sites

na boot campie nie ma żadnych mieszanek. Całe wyposażenie indywidualne jest ustawowo oreślone i wydawane wszystkim rekrutom tak samo.

Także, żaden marine na boot campie nie bedzie nosił różnych plecaków czy różnych hełmów albo rekawic.

Potem właduje foty szpeju wydawanego w MCRD.

 

 

W MEU używają też pistoletów Colta. Ale jak wiadomo, są to plutony Force Recon, Scout Snipers czy FAST wydzielane do MEU.

 

żeby sie za mełu zabrać odpowiednio, należy najpierw zaznajoić się ich strukturą IMHO.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...